Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli posiadam plyte asus p5e x38 i DDR2i sa 667/800/1066 normalnie i 1200 ale predkosc po o/c to czy te OCZ Reapery 1150 beda działac??

Nie, spokojnie działają nawet na 1230 na cl 5 Edytowane przez DDR2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jestem pewny czy to odpowiedni temat:...kiedyś na forum widziałem post (niestety nie jestem wstanie go odszukać, dlatego pytam) w którym ktoś twierdził że OC pamięci powyżej jakieś wartości Xmhz nie ma sensu ponieważ proc i tak nie wykorzysta jej w 100% (mniej więcej jakoś tak to leciało, oczywiście nie w każdym przypadku, jednak pamiętam że mój przypadek [e2160] niby się do tej teorii kwalifikował) podał nawet jakiś wzorek matematyczny za pomocą którego można było obliczyć X. i teraz pytanie: ile w tym prawdy? i jak to wyliczyć? chce podkręcić pamięci, jednak nie zależy mi na mega osiągach. wystarczy mi przekonanie że pamięć nie ogranicza proca.

mój zestaw to e2160@375x8, MSI neo2 FR i 4x1gb kingston/elpid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jestem pewny czy to odpowiedni temat:...kiedyś na forum widziałem post (niestety nie jestem wstanie go odszukać, dlatego pytam) w którym ktoś twierdził że OC pamięci powyżej jakieś wartości Xmhz nie ma sensu ponieważ proc i tak nie wykorzysta jej w 100% (mniej więcej jakoś tak to leciało, oczywiście nie w każdym przypadku, jednak pamiętam że mój przypadek [e2160] niby się do tej teorii kwalifikował) podał nawet jakiś wzorek matematyczny za pomocą którego można było obliczyć X. i teraz pytanie: ile w tym prawdy? i jak to wyliczyć? chce podkręcić pamięci, jednak nie zależy mi na mega osiągach. wystarczy mi przekonanie że pamięć nie ogranicza proca.

mój zestaw to e2160@375x8, MSI neo2 FR i 4x1gb kingston/elpid

Kazde przyspieszenie ramu daje 'cos'... wiec ta teoria ze powyzej jakiejs wartosci podkrecanie ramu juz nic nie daje, jest bledna...

 

Zreszta zobacz sobie w low clock challenge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore OCZ najlepiej kupic pod 8400+8600gt+plyta gl. Gigabyte GA-EP35C-DS3R

 

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 667MHz Special Ops CL4

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Titanium EPP CL4-4-4

Edytowane przez BuZeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Pytanie:

 

zakładając, że dodaję kolejne 2GB (mam już 2GB)

do swojego pudła (e4300, ip35-e, 88GT),

to czy warto się trudzić się i sprzedać moje:

OCZ DDR2 DUAL ULTRA XTCT EVP 2x1GB 800MHz CL4-5-4-15 OCZ2P8002GK

tylko po to by kupić sobie:

2 x 2 GB z tej rewizji 2: OCZ 2GB DDR2 DUAL ULTRA XTCT EVP 2x1GB 800MHz CL4-4-4-15 Revision2 OCZ2P800R22GK

 

czy też może różnica w wydajności między rev1 a rev2 będize na tyle mała, że lepiej dokupić 2GB z rev1 i mieć to z bani???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem za niego - tak :)

To zależy, ja bym tu polemizował :rolleyes:

odpowiedź i tak i nie :P

 

 

Kolego dia8el trudno powiedzieć, IMO rozwiązanie 2x2Gb będzie lepsze na przyszłość nigdy nic nie wiadomo, być może za jakiś czas przyda się drugie 2x2Gb by uzyskać razem 8Gb. Z kolei znów niewiadomo czy w tej przyszłości nie stanieje ddr3, ddr2 będą pomału wychodzić, ddrów już nie zobaczysz, a będzie mowa o nowych i drogich ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Pytanie do Ciebie - czy samochody z DOKŁADNIE tym samym silnikiem mają różną moc?

Hmm

czyżbyś nie zauważył, że pytam o dwie różne rewizje tej pamięci?

No chyba, że uważasz, że rev1 i rev2 to te same "silniki", tylko rev2 jest po tuningu XD

 

ps

ok. dzieki.

zamowilem rev.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieje,ze to dobry dzial

 

Mam plyte Asus P5B deluxe i mam dylemat. zastanawiam sie czy kupic do niej pamieci 800Mhz ale ultra low latency CL3 i podkrecic,czy lepiej odrazu pc-2 8500 1066Mhz CL5 ?

Kwota 500-600zł max

Oczywiscie DDR-2 Dual 2x1GB

 

Moze jakies inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś niedobór micronów na rynku, że producenci pokolei wycofują D9 ze swoich pamięci ? Oo Najpierw Crucial, teraz OCZ...

 

EDIT: tomcat, coś ci się topic ze swoim o WC pomylił :P

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ten wentyl ciągnie a nie dmucha ?:>

jak sam crucial przestał pakować d9 to pewnei odchoddża od tej serii i weszli w gęściej upakowane moduły. Swoja drogą rpzy ilości rma memków na d9 to aż trudno sie dziwić producentom- te moduły są cholernie delikatne niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...