Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Slucham muzyki z dwoch zrodel:

 

Komputera ze zintegrowana karta muzyczna i podlaczona do niego kilkunastoletnia wieza, ktore jednak gra o wiele lepiej niz moje poprzednie glosniki 2.1

Odtwarzacza mp3 Sansa Clip ze sluchawkami Creative Zen Aurvana

*A w ciagu kiku miesiecy mam zamiar zlozyc system grajacy, ktorego podstawa bedzie gramofon. Po zakupie gramofonu wciaz bede sluchal muzyki w formacie mp3 z komputera i odtwarzacza mp3

 

Dzisiaj chcialem kupic sluchawki Sennheiser hd555, bez zbednego czytania i analizowania czy mi sie to oplaci czy nie. Taki spontaniczny zakup. Jednak zaczalem analizowac.

 

I oczywiscie mam dylemat. Sluchawek uzywalbym do kompa i mp3 a pozniej do gramofonu, ale moje aurvany nie sa zle, na pewno nie one odstaja od reszty, ale do kompa pchelek nie bede uzywal, tak samo do gramofonu, wiec i tak duze otwarte suchawki przydalyby mi sie.

 

Z drugiej strony moglbym kupic wzmacniacz, ktory podlacze do kompa i bedzie na przyszlosc, pozniej podlacze do gramofonu. Kupie niezly wzmacniacz za 300zl ?

 

W gre wchodzi tez karta muzyczna, chociaz nie wiem jak duzo bede mogl zyskac podlaczajac nowa karte muzyczna.

 

 

Tak wiec w mojej sytuacji, za 300zl, co powinienem kupic: sluchawki? wzmacniacz? karte muzyczna? Jakas kombinacje? Kazda sugestia mi pomoze, co zrobilibyscie na moim miejscu?

 

Wiem, ze to duzo informacji i duzo pytan, ale jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw integra + Zenki HD555 zagra inaczej niż Twój przenośny zestaw. Mniej analitycznie i bardziej basowo - chyba, że tego szukasz. Wolałbym już te Philipsy przewijające się w poprzednich postach, a wypadałoby również integrę zamienić na coś innego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis na glowie te Philipsy 8900 i ... jakie one sa wielkie :P Latwo zsuwaja sie z glowy etc (juz o tym bylo). Mimo wszystko leza na glowie bardzo wygodnie i jak sie nie ruszalem, to jak wspomnial Carlson - prawie ich nie czulem. Jednak przy energicznych ruchach glowy ruszaly sie dosc niebezpiecznie na mojej glowie (pani w MM patrzyla troche dziwnie na mnie ;) ). Wrazen z odsluchu brak bo zalozylem na glowe swiezutka pare, wiec nie bylo sensu testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam słuchawek typu neckband do biegania/jazdy na rowerze które nie mogą wypadać. Gramofonem będzie iPod Nano 4 generacji którego kupuję za jakiś czas. Co polecacie do kwoty 150zł ? 

 

Oto słuchawki które wpadły mi w oko:

 

-Sennheiser PMX 80 Sport II 

 

-Sennheiser PMX 70 Sport

 

-KOSS P16W

 

Co o nich myślicie, wizualnie najbardziej podobają mi się PMX 70, potem 80 i na końcu Koss. Które będą najlepsze pod względem jakości dźwięku ? Ewentualnie macie jakieś inne propozycje ? Myślałem nad "haczykami" ale jak dla mnie to jakoś dziwnie to wygląda  ;) Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli neckbandy, to Koss KSC-55. Na pewno odradzam kupowanie takich upośledzonych pchełek na pałąku jak te które podałeś, zupełnie nie jest to warte pieniędzy, gra tragicznie (słuchałem kilku różnych sennheiserów tego typu, mam dostęp do PX-10 i zawsze zamiast muzyki była kupa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, weź jednak pod uwagę że szukam słuchawek małych, do biegania/jazdy na rowerze. Na rower ewentualnie mogłyby być ale do biegania to IMO zupełnie sie nie nadają.

 

EDIT: Zdecydowałem się na PMX 80. Jak dojdą i je przetestuję to napiszę parę zdań.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję porady na temat kupna słuchawek do przenośnego odtwarzacza ( w moim przypadku sansa clip). Do tej pory korzystałem z she9500, które grają bardzo fajnie, ale mam już dość słuchania muzyki zagłuszanej hałasującym silnikiem autobu lub gwarem ulicznym. Dlatego w słuchawkach najbardziej zależy mi na dobrej izolacji, wygodzie noszenia oraz oczywiście dźwięku. Mogę wydać do 200-250 zł (pytanie czy w ogóle warto wydawać więcej na słuchawy do zwykłego mp3??). Z góry dzięki za odpowiedzi !!

 

P.S. Ostatnio przymierzałem w MM "HD 457", które mi bardzo leżały (nie wiem jak grają :P). Jakieś sugestie na temat tego modelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szukasz doków/IEMów z lepszą izolacją niż Philipsy, czy klasycznych słuchawek.

 

W 1 przypadku mógłbyś rozważyć Creative ZEN Aurvana - tłumienie lepsze niż Philipsów, ale specyficzna gra (skąpy lub jak wolą inni punktowy bas).

W 2 przypadku posłuchałbym AKG "imadło" ;) K518DJ - tłumienie bardzo dobre, ale też specyficzny dzwięk (duuuużo basu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

W 2 przypadku posłuchałbym AKG "imadło" ;) K518DJ - tłumienie bardzo dobre, ale też specyficzny dzwięk (duuuużo basu).

benek, na obie te rzeczy można sobie znaleźć lekarstwo ;). Na "imadło" jest ugniatanie kabłąku, na bass jest G-shock mod, ew. zmiana bowlsów (iirc pasują jakieś Sennheiserowe ale nie wiem na ile to prawda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, na obie te rzeczy można sobie znaleźć lekarstwo ;). Na "imadło" jest ugniatanie kabłąku, na bass jest G-shock mod, ew. zmiana bowlsów (iirc pasują jakieś Sennheiserowe ale nie wiem na ile to prawda).

Kurde, szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o czym piszecie, nie jestem zbyt mocny w tych klimatach :P "Imadło" ? "Zmiana bowlsów"? specyficzny dźwięk?

Jeżeli chodzi o słuchawki to raczej chce się przerzucić na klasyczne ( nie wiem czy to prawda ale słyszałem/wydaje mi się, że zawsze zagrają lepiej od doków). Z tego co przeglądałem ten temat to wszyscy polecają właśnie AKG K518 DJ lub hd 555, jednak większość ludzi podłącza je raczej pod normalny sprzęt grający a nie pod zwykłe mp3? Jestem skłonny wydać 300 zł na słuchawki tylko czy faktycznie warto? Czy odczuję dużą różnicę w elementach, które wymieniłem (wygoda, izolacja, dźwięk) pomiędzy w/w słuchawkami a np. modelem typu HD 457 (które przymierzałem w sklepie i bardzo dobrze leżały ale nie wiem jak grają :P) 200 zł tańszymi, zakładając, że to wszystko będzie podłączone pod mp3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam moze cos od siebie. Od 2 lat uzywam Shure se210. Najpierw graly z Iriverem a obecnie z Ipodem 4g. Jak do tej pory nie znalazlem nic lepszego, zarowno pod wzgledem "grania", jak izolacji od otoczenia.

 

edit:

Poprawilem nazwe sluchawek, co by w blad ludzi nie wprowadzac.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki otwarte - jak np wspomniane Sennheiser HD555 nie zapewniaja praktycznie żadnej izolacji. Co innego AKG K518DJ - to typowe słuchawki przenośne (małe muszle, składana konstrukcja) zapewniające dobrą izolację, ale cisnące głowę i nie zapewniające takiego komfortu jak np HD555. Żadne zamknięte nie dadzą takiego komfortu jak słuchawki otwarte ponieważ nie pozwalają na wentylację ucha. Musisz więc wybrać co jest dla ciebie ważniejsze.

Dwa - AKG k518DJ są storzone pod przenośne grajki - jest jedno ale - żeby zagrały dobrze potrzebują dość mocnego prądowo i jasnego źródła - np Samsung YP-Z5.

Od siebie mogę polecić AKG k530 - nówki nieco ponad budżet, ale używki powinieneś do 300zł dorwać. Senków HD555 nie słuchałem, słyszałem HD600 ale to nie do końca moja szkoła grania (preferuję mocniejsze granie, bardziej żywiołowe - jak w Beyerach DT150)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, 518 osobiście świetnie sprawdzały mi się w podróży i na mieście. Ale idą pod młotek ze względu na K321 oraz to co pokazały K142 ;). Co do źródła.. no nie wiem, w moim przypadku całkiem nieźle zgrały się nawet z uważanym za "kiepski" player E100, oczywiście po korekcjach.

 

 

Tak samo i ja bym typował - K530 LTD. Wybór lepszy wg mnie niż HD555, choć podobno bardzo lubią być podpinane pod wzmaki, nawet przebijają pod tym względem SR60..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh człowiek szuka jak najlepszej izoalcji, a Wy mu doradzacie AKG K530 o otwartej konstrukcji :rolleyes:

 

IMO jak izolacja to tylko słuchawki DJskie jak w/w AKG K518 lub coś do przeprowadzania transmisji jak np Zenki HD25 (nie HD25-SP II tylko te z dzielonym pałąkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek sam się zastanawiał nad HD555 (otwarte) i HD457 (również otwarte) więc nie wiem o co ci chodzi <_<

Zenki HD25 do 300zł - nawet używki... powodzenia :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na 1 zdanie w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3289430 nie ma się co dziwić, że brał pod uwagę otwarte konstrukcje - na 99% robił to nieświadomie. Zresztą skoro na samym początku pisał że doki Philipsa słabo izoluja to logiczne, że np. HD555 będą wyrzuceniem kasy w błoto.

 

Nie napisałem kup HD25 za 300 PLN tylko dałem przykład typu słuchawek (ze względu na przeznaczenie) które dobrze izolują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki do 300zł to dalej najlepsze są Philipsy SHP8900?

A jakby podwyższyć próg do 400zł? Jest w ogóle sens dokładać 100zł?

 

Myślę o słuchawkach do kompa, gry/filmy/muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia chyba tego czy ci te philipsy spasuja na uszy :) Ja zakladalem i hd555 i philipsy, i niestety te drugie sa strasznie luzne (mala glowa - duzy mozg :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dosadność ale musisz być lekko niedorozwinięty pytając czy słuchawki które są normalnie warte około 200zł,a na za aukcji 50zł są oryginalne.Przecież to niemożliwe jest żeby one były oryginalne.

W tej cenie to szukaj jakiś Soundmagiców, pl12,18 lub jak znajdziesz lekko używane to 30.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki do 300zł to dalej najlepsze są Philipsy SHP8900?

A jakby podwyższyć próg do 400zł? Jest w ogóle sens dokładać 100zł?

 

Myślę o słuchawkach do kompa, gry/filmy/muzyka.

Jeżeli słuchawki mają grać bezpośrednio z kompem, bez wzmacniacza, to obok tych philipsów postawiłbym Sennheisery HD485, IMO dużo lepsze od HD555, a przy okazji dające się napędzić bez problemu z dowolnej dźwiękówki czy playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje słuchawek do grania typowo do CS'a.

Posiadam zintegrowanego Realtek'a AC97 Audio.

Teraz pytanie co kupić w okolicach 300zł .

Ludzię chwalą sobię kossy UR40, SB45, Philiphs SHP 8900 Sennheiser HD201, HD515 a może ktoś testował Everglide S-500? A może coś innego lepiej się sprawdzi?

Edytowane przez 1krzy3siek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś innego lepiej się sprawdzi?

Tak, a może kup sobie KOSS SB49 wraz z Audigy 2ZS, ew. AKG K512 + mic Zalmana również z 2ZS? W obu wypadkach wyjdziesz na tym bardzo dobrze wg mnie.

 

Ew. możesz pomyśleć nad SB40 + dźwiękówka o ile znajdzie się jeszcze kilka groszy w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. tak między nami to do CS'a w zasadzie każde lepsze stereo to będzie aż za dużo ;). Do 300zł znajdziesz kilka naprawdę rewelacyjnych modeli, ale wszystkie będą się u Ciebie marnowały na tej integrze. Dlatego poleciłem wyżej słuchawki tańsze ale i tak grające przyzwoicie wraz z kartą dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 nie muszą każdemu podejść.

Zamiast Audigy 2ZS weź SB Live 24bit lub Audigy SE.

Słuchawki - posłuchać można SHP8900, AKG k530 (LTD-lepsze pady i kabel), Senki HD485.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHP8900 nie muszą każdemu podejść.

Zamiast Audigy 2ZS weź SB Live 24bit lub Audigy SE.

Słuchawki - posłuchać można SHP8900, AKG k530 (LTD-lepsze pady i kabel), Senki HD485.

A czy sa takie sluchawki, ktore kazdemu musza podejsc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...