Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj zabralem mojego wd na wycieczke - w plecaku a ja na rowerze. kawalek od domu zapomnnialem, ze mam dysk pry sobie i wybralem moja ulubiona trase - troszke wyboista :P

dysk zyje i ma sie bardzo dobrze.

przewiez go jeszcze pare razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

segate jezdzi juz ze mna od chba roku - w sumie tylko dlatego, zze umiera... choc ostatnio jakos ozdrowial (jak w stycniu zaliczylem glebe :P )

jak padnie, to trudno - bedzie gwara i tyle... wazne dane mam na plycie/usb, wiec looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos napisac czy odzczuwalna jest roznica przy cache 8 i 16MB ??

bo moze uda mi sie pozbyc mojego dysku 200GB i bym sobie wzial jakis 250GB, zastanawiam sie czy warto po prostu zainwestowac w 16MB cache.

ewentualnie kupie sobie mniejsze dyski do RAID 0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasniee tak zrobilem - przesiadlem sie z wd 200gb sata2 8mb na 250gb sata2 16mb. :]

wydaje mi sie, ze 250'ka troszke szybciej kopiuje pliki z 1 partyycji na inna (na tym samym dysku oczywiscie)... ale moze mi sie tylko wydaje

pozatym nie ma zadnej roznicy. w summie to zmienialem dsk, bo mi miejsca brakowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, no i niestety musze powiedziec po pierwszym starcie WD ze jest sppora roznica pomiedzy moja Barracuda 160gb8mbcache. Glowica w wd robi spore zamieszanie a zwłaszcza przy zamykaniu windy - słychać głośne niepokojące pukniecie :( Niestety podczas normalnej pracy - odczyt zapis roznica jest słyszalna. Nic nie wiem o wydajności i o temp hdd? do piatku postaram sie napisać bardziej szczegółowo.

 

:blink:

Witajcie,

 

Po instalacji WD'ka cały czas mam ikonke w prawym dolnym menu i kiedy na nia robie najazd kursorem wyswietla napis bezpieczne usuwanie sprzętu O cop chodzi ? nic nie chce usuwac a nawet jakbym chciał to i tak nie można ? Pierwszy raz mam do czynienie z czymś takim. Gdzie to wyłaączyć i co to za cholera :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos napisac czy odzczuwalna jest roznica przy cache 8 i 16MB ??

bo moze uda mi sie pozbyc mojego dysku 200GB i bym sobie wzial jakis 250GB, zastanawiam sie czy warto po prostu zainwestowac w 16MB cache.

ewentualnie kupie sobie mniejsze dyski do RAID 0 :D

Hi

Na moje oko 16mb w WD i mojej barce 8mb w ogóle nie odczuwlna roznica - piepszony marketing. Powiem inaczej JESTEM ROZCZAROWANY- drozszy, głosniejszy Eee . nastepnym razem kupie SEAGATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wykresy z HD tacha mojej 250gb WD 2500YD

Dołączona grafika

 

 

-quick bench

Dołączona grafika

 

 

-long bench

 

a to z Raptora na kóym jest system

 

Dołączona grafika

 

-quick bench

Dołączona grafika

 

 

-long bench

 

Zastanawia mnie czemu u raptora jest taki mały Average Read, zna ktoś na to odpowiedz? przetestowałem tez dyski PC markiem 2002 i 250gb miał 1850puknkótw a raptor tylko 1300.

Edytowane przez Bartek_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupujac dysk kierowalem sie testem na benchmarku. Zakupiem WD 200GB sata i nie powiem bardzo dobrze dziala szybko i wogule co do wydajnosci nie moge przyczepic. Ale po okolo 7 miesiacach zaluje przy tym dysku sie nie da pracowac. W idle lozysko najnormalniej piszczy zglosilem do reklamacji dostalem nowy i to samo zmienilem na wersje 250GB to samo. Jezeli ktos sobie ceni cisze to odradzam te dyski ja teraz mam samsunga 250GB nieslyszalny jest w idle tylko jak sie cos zgrywa to troszke go slychac ale tak to 10x cichszy od WD i nie zauwazylem by byl wolniejszy. Z samsunga jestem zdowolony wrecz zachwycony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales chyba wyjatkowego pecha. mialem 200gb sata2, teraz mam 250 i jestem obu badzo zadowolony

To dobrze ze jesteś zadowolony, mam nadzieje że po jakimś czasie dalej będe (teraaz jestem) ale dysk ma dopiero jakiś miesiąc, chociaż nie powiem, katuje go, komp chodzi średnio 18h dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic teraz dysk, i zdecydowalem sie na Samsunga 250GB - 349zł u mnie w miescie. tylko mam pytanie czy moja plyta obsłuzy tak duży dysk, bios mam najnowszy. Plyta jak w podpisie Epox 8rdaE na NF2. czy to zalezy od biosu czy poprostu NF2 obsluguje takie dyski i wszedzxie beda dzialac. Jak nie to kupie chociaz 200GB :)

 

edit: jest jeszcze WD caviar za 344zł 250Gb. jesli u mnie ruszy to ktory lepiej?? :)

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic teraz dysk, i zdecydowalem sie na Samsunga 250GB - 349zł u mnie w miescie. tylko mam pytanie czy moja plyta obsłuzy tak duży dysk, bios mam najnowszy. Plyta jak w podpisie Epox 8rdaE na NF2. czy to zalezy od biosu czy poprostu NF2 obsluguje takie dyski i wszedzxie beda dzialac. Jak nie to kupie chociaz 200GB :)

 

edit: jest jeszcze WD caviar za 344zł 250Gb. jesli u mnie ruszy to ktory lepiej?? :)

Rusza obydwa? ;) Ale lepiej brac samsunga, co prawna np mi sie zrypał(jakies mało wytrzymałe elektroniki miewaja ;) ) ale ogolnie był bys zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej budzie aż 3 szajsungi ;)

obudowa to Cheiftec BIG Tower, dyski są w poprzek, na szynach... no i walczę akurat z wibracjami, tyle że nie dam głowy uciąć że to wina Samsungów, gdyż prócz nich w obudowie są jeszcze dwa Seagate'y :) starsze, bo na EIDE no i bardziej zajechane, dlatego o wibracje one są głównymi podejrzanymi :)

 

jesli chodzi o wydajnosc i stablinosc to zdecydowanie uwazam ze Samsungi są świetne; w lipcu ub. roku kupowałem 2 bliźniaki, trochę w ciemno, w październiku kolejny - właśnie 250tkę gdyż Samsungi mnie pozytywnie zaskoczyły;

 

mój obecny stan w obudowie:

 

 

Seagate 160GB EIDE - 43C

przerwa

Samsung 250GB SATA - 33C | chłodzone wszystkie 3

Samsung 200GB SATA - 33C | jednym wiatrakiem 92mm,

Samsung 200GB SATA - 36C | puszczony na 6V

przerwa

Seagate 120GB EIDE - 40C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 - u mnie komp od czasu jak go uruchomilem - jakis tydzien temu wylacony byl max 5godzin

To bardzo dobra wiadomość :)

 

mój obecny stan w obudowie:

 

 

Seagate 160GB EIDE - 43C

przerwa

Samsung 250GB SATA - 33C | chłodzone wszystkie 3

Samsung 200GB SATA - 33C | jednym wiatrakiem 92mm,

Samsung 200GB SATA - 36C | puszczony na 6V

przerwa

Seagate 120GB EIDE - 40C

Masssakra. Ile to żre prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój obecny stan w obudowie:

Seagate 160GB EIDE - 43C

przerwa

Samsung 250GB SATA - 33C | chłodzone wszystkie 3

Samsung 200GB SATA - 33C | jednym wiatrakiem 92mm,

Samsung 200GB SATA - 36C | puszczony na 6V

przerwa

Seagate 120GB EIDE - 40C

Tak z ciekawości : po co Ci 866 GB dysku twardego?

 

Masssakra. Ile to żre prądu ?

Jeden dysk to jak pamiętam ok 28W więc sobie policz ;]

 

http://www.tomshardware.com/2002/10/21/ina...ling/page3.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości : po co Ci 866 GB dysku twardego?

w I połowie 2005 roku byłem za granicą i miałem ze sobą dyski (wtedy 3 sztuki, podłączałem je przez USB), bylo z nimi troche problemow niestety.., po powrocie do kraju, jeden z nich padl na amen (elektronika) - byla to 80tka U5 Seagate'a. Lekko wkurzony rzuciłem sie na 2 dyski Samsunga (w koncu pracowalem na zachodzie) a dwa pozostałe, tzn. modele obecne do tej pory - Seagate'y 120 i 160GB miały iść pod młotek na Allegro (jeden mial w pewnych sektorach dysku transfery gorsze od USB 1.1 i dziwnie skrzeczal, drugi mial tendencje do dziwnego stukotu polaczonego z piskiem); coś mnie tknęło i sprawdzilem jeszcze na www i się okazało że przysługuje mi wymiana u producenta; a jako ze odeslanie dwoch dyskow do Warszawy kosztowalo mnie ok. 40 zl kurierem - po 10 dniach przyslano mi nowe (no juz naprawione przez Seagate, takie co komus innemu padly) dwie sztuki z Holandii - no i juz mi bylo zal ich sprzedawac :P (a 160tke wysylalem model 2MB bufor a dostalem z 8MB bufor :) ) Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem sobie Samsunga 250 GB SATA II. Powiem szczerze, że nie jestem zadowolony.

 

Po pierwsze chodzi głosniej niż moja 20-tka z przed 4 lat (Seagate). Po drugie nie powiem , żeby był specjalnie szybki. Powiem nawet, że jest wolniejszy od mojej obecnej 80-tki (Seagate). Oczywiście są to tylko moje subiektywne odczucia, bo jeszcze nie prównywałem testów obu moich dysków.

 

Mam oba dyski i na obu mam Win 2000. W przypadku 80-tki system ładuje się znacznie szybciej a i wszytko otwiera mi się szybko, a nie z zaciachami jak to jest w przypadku Samsunga.

 

Proszę o radę czy jest to czymś spowodowane czy po prostu mam feralny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem sobie Samsunga 250 GB SATA II. Powiem szczerze, że nie jestem zadowolony.

 

Po pierwsze chodzi głosniej niż moja 20-tka z przed 4 lat (Seagate). Po drugie nie powiem , żeby był specjalnie szybki. Powiem nawet, że jest wolniejszy od mojej obecnej 80-tki (Seagate). Oczywiście są to tylko moje subiektywne odczucia, bo jeszcze nie prównywałem testów obu moich dysków.

 

Mam oba dyski i na obu mam Win 2000. W przypadku 80-tki system ładuje się znacznie szybciej a i wszytko otwiera mi się szybko, a nie z zaciachami jak to jest w przypadku Samsunga.

 

Proszę o radę czy jest to czymś spowodowane czy po prostu mam feralny model.

LOL u mnie wszystko szybko,cicho ... podaj wykres HDTach ( Long - długi/dokładny , najlepiej obu dysków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SAMSUNG 250GB SATAII:

Dołączona grafika

a dla porównania mój SEAGATE 160GB 8MB EIDE

Dołączona grafika

i żeby było jeszcze klarowniej:

dwa identyczne SAMSUNGI 200GB SATAII, różnią się jedynie rodzajem danych na nich składowanych

Dołączona grafika - 1 partycja, duże pliki

Dołączona grafika - 2 partycje, różne wielkości plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że panuje tutaj wielki zachwyt nad dyskami Samsunga :) Nie wiem co tak niektórzy narzekają na Seagate'a. O ile pamietam to kiedyś było dokładnie na odwrót :-P

 

Ale do tematu. Sam ostanio zakupiłem Seagate'a 250GB z 16MB cache'a i SATA2. Stwierdzenia ludzi, że nowe barracudy są nie wiadomo jak głośne można włożyć między bajki. Owszem, dysk jest głośniejszy od dawnych barracud (miałem kiedyś 40GB i była niesłyszalna) ,ale przy moim poprzednim Maxtorze to cisza jak makiem zasiał. Dysk jest stosunkowo chłodny, wszystko szybciutko działa (ale i system świeży :-P ) Jedyny patent który mi się nie spodobał to to, że obcięli wejście na molexa i musze z przejściowki korzystać. Także wszelkim niedowiarkom polecam najnowsze barracudy z serii 7200.9 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że panuje tutaj wielki zachwyt nad dyskami Samsunga :) Nie wiem co tak niektórzy narzekają na Seagate'a. O ile pamietam to kiedyś było dokładnie na odwrót :-P

 

Ale do tematu. Sam ostanio zakupiłem Seagate'a 250GB z 16MB cache'a i SATA2. Stwierdzenia ludzi, że nowe barracudy są nie wiadomo jak głośne można włożyć między bajki. Owszem, dysk jest głośniejszy od dawnych barracud (miałem kiedyś 40GB i była niesłyszalna) ,ale przy moim poprzednim Maxtorze to cisza jak makiem zasiał. Dysk jest stosunkowo chłodny, wszystko szybciutko działa (ale i system świeży :-P ) Jedyny patent który mi się nie spodobał to to, że obcięli wejście na molexa i musze z przejściowki korzystać. Także wszelkim niedowiarkom polecam najnowsze barracudy z serii 7200.9 ...

z tego co wiem, to w kazdym dysku na sata jest typowe dla sata wejscie na zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no dobra, ale czy masz taki model jak ja (sig)? Chyba tylko te WDki ostro przekłamują, ja na przykład w tej chwili mam... niech sprawdzę...

 

54*C !

 

Wow, jak mało, z reguły mam pod 60 lub 60*C. Oczywiście temperatura po sprawdzeniu ręką powierzchni dysku inna, dysk ledwo ciepły. Coś z tym czujnikiem nie tak, albo jakoś źle się komunikuje z softem.

zaintrygowany tematem temperatury dysku sprawdzilem swoje WD'ki w tym uzytkowany od tygodnia model 250 GB:

1. Caviar 250 GB 16MB - 64 st :blink:

2. Caviar 80 GB 8 MB - 45 st

 

po sprawdzeniu metoda dotykowa :-P (za pomoca palca :D ) stwierdzilem ze nieznacznie cieplejszy jest model 250 ale na pewno nie jest to 20 st :huh: - nie wiem co o tym myslec...

Edytowane przez mathis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowany tematem temperatury dysku sprawdzilem swoje WD'ki w tym uzytkowany od tygodnia model 250 GB:

1. Caviar 250 GB 16MB - 64 st :blink:

2. Caviar 80 GB 8 MB - 45 st

 

po sprawdzeniu metoda dotykowa :-P (za pomoca palca :D ) stwierdzilem ze nieznacznie cieplejszy jest model 250 ale na pewno nie jest to 20 st :huh: - nie wiem co o tym myslec...

no jak to co, musisz oddac dysk wujkowi Mazziemu, zeby ci proca nie zagotowal:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...