Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakis tydzien, nie narzekam. Wystarczajaco cichy jak dla mnie (zdecydowanie cichszy od WD z podpisu). Nie za drogi. Testow nie robilem, bo HDD sluzy tylko jako skladnica plikow i transfer jest problemem drugorzednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ciągu kilku lat użytkowania komputera uszkodzeniom ulegały dyski różnych producentów. Były to:

IBM 40Gb,

Maxtor 60Gb,

Samsung 40Gb.

Kolega namówił mnie na kupno dysku WD. Na początku były dwie 80-tki - wszystko chulało jak trzeba, potem kupiłem dwie 120-tki z czego jedna niedawno padła a druga zaczyna padać... Następnie przyszła kolej na 200Gb - zaczyna świrować (coś w niej pstyka...) i na 250Gb - pierwszy padł po tygodniu, wymieniony przez producenta działa do dziś.

Ponieważ miałem parę sytuacji gdzie bardzo długo odzyskiwałem dane chciałbym w końcu kupić dysk który byłby w miare cichy jak WD ale też niezawodny.

Zastanawiam się nad:

- Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II),

- Hitachi DeskStar T7K250 250 GB (SATA II, NCQ),

- Hitachi DeskStar 7K500 250 GB (SATA II, NCQ).

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, zwłaszcza tych którzy mieli do czynienia z tymi dyskami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ciągu kilku lat użytkowania komputera uszkodzeniom ulegały dyski różnych producentów. Były to:

IBM 40Gb,

Maxtor 60Gb,

Samsung 40Gb.

Kolega namówił mnie na kupno dysku WD. Na początku były dwie 80-tki - wszystko chulało jak trzeba, potem kupiłem dwie 120-tki z czego jedna niedawno padła a druga zaczyna padać... Następnie przyszła kolej na 200Gb - zaczyna świrować (coś w niej pstyka...) i na 250Gb - pierwszy padł po tygodniu, wymieniony przez producenta działa do dziś.

Ponieważ miałem parę sytuacji gdzie bardzo długo odzyskiwałem dane chciałbym w końcu kupić dysk który byłby w miare cichy jak WD ale też niezawodny.

Zastanawiam się nad:

- Seagate 250 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II),

- Hitachi DeskStar T7K250 250 GB (SATA II, NCQ),

- Hitachi DeskStar 7K500 250 GB (SATA II, NCQ).

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, zwłaszcza tych którzy mieli do czynienia z tymi dyskami.

Pozdrawiam.

 

Hitachi - odradzam, słaba wydajność

Seagate - różnie z nimi bywa, trafiają się wadliwe albo działające bezproblemowo (u mnie na serwerze Barracuda 40 GB chodzi już 3 lata i 0 problemów).

Posiadam obecnie 2 Samsungi - 200 GB (ponad rok) i 250, które działają bezproblemowo. Są ciche, szybkie i nie grzeją się jak np. mój Maxtor 120 GB (ale działa już ponad 3 lata).

Podobno najmniej awaryjne są Maxtory, ale grzeją się i są dość głośne, z pozostałymi różnie bywa, wg mnie obecnie najlepszym wyborem są Samsungi, chociaż dawniej miałem uprzedzenie do dysków tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WDC SE 250 KS Sata2. Dysk nie obsługuje technologii NCQ. Zatem czy jest sens "puszczać" go na AHCI, czy lepiej ustawić w biosie na IDE?

Będzie w ogóle jakaś różnica w szybkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kupiłem właśnie mobo ASUS A8N5X i jak wiadomo posiada tylko ATA i SATA (150) Czy jak kupię tego Seagate'a z prostopadłym zapisem SATAII(300) to będzie spora różnica w wydajności jak go podepnę pod SATA (150) ? Bo zmieniać płyty nie mam zamiaru a dysk chcę kupić w następnym miesiącu lub wcześniej jak znajdzie się kasa. Pozdro.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kupiłem właśnie mobo ASUS A8N5X i jak wiadomo posiada tylko ATA i SATA (150) Czy jak kupię tego Seagate'a z prostopadłym zapisem SATAII(300) to będzie spora różnica w wydajności jak go podepnę pod SATA (150) ? Bo zmieniać płyty nie mam zamiaru a dysk chcę kupić w następnym miesiącu lub wcześniej jak znajdzie się kasa. Pozdro.

nie bedzie roznicy, mozesz brac smialo. a nawet jesli bedzie to minimalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SATA od SATAII sie czyms w ogole w praktyce rozni?

SATA II jest standardem 2 razy bardziej wydajnym(ale nie ma jeszcze tak wydajnych dyskow), no i SATA II posiada obsluge NCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA II jest standardem 2 razy bardziej wydajnym(ale nie ma jeszcze tak wydajnych dyskow), no i SATA II posiada obsluge NCQ

Sata 1 też może ją posiadać ( kwestia kontrolera - jedne mają a inne nie ) ale fakt że przy SATA 2 zawsze mamy NCQ . Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysków do Raid0. Obecne grzmoty są trudne do wytrzymania

 

Szukam dysku SATA 250-320GB który byłby najpierw CICHY a dopiero później WYDAJNY

 

Rekomendacje?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę kasy więc szukam jakiejś cichej i wydajnej 250tki głównie zależy mi na ciszy i bez awaryjności gdzieś koło marca/kwietnia będę chciał dokupić drugi do RAID0 (czy lepiej kupić dwa naraz, myślę że nie ważne żeby było tyle samo miejsca i ten sam model), jako że jadę do Wrocławia w przerwie między nowym rokiem a świętami więc szukam czegoś w Proline aha dysk najlepiej jak będzie na SATAII moje propozycje:

- WD WD2500KS 250GB sATA II 16MB

-Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB

Bardziej skłaniam się do Seagate ponieważ ma prostopadły zapis. Ale oba mają 16MB i są na SATAII więc w grę wchodzi tylko który ma mniejszą awaryjność i jest cichszy, a to pytaniem zostawiam wam :P

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę kupić jakiś dysk na ATA (SATA nie posiadam). Cena jaką mogę wydać to ~300 zł. W oko wpadły mi dwa dyski: Seagate 250 GB z 16 MB Cache (295 zł -- http://bino.pl/go/_info/?user_id=31521 ) i WD Caviar 320 GB z 8 MB Cache (333 zł -- http://bino.pl/go/_info/?user_id=11161 ). Różnica cenowa między nimi jest niewielka a WD ma o 70 GB więcej a Seagate za to posiada 16 MB Cache i jest tańszy. Co byście wybrali? Czy 16 MB Cache robi różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w najblizszym czasie zakupic dysk twardy. Glownie zalezy mi na tym aby chodzil cicho ale przy okazji dobrze by bylo zeby byl szybki :] Zastanawialem sie nad SAMSUNG 250 GB, 8 MB, SATA II - SP2504C ale nie wiem czy bedzie pasowal do mojego kompa.

 

Moja plyta glowna to Asus A8V Deluxe K8T800Pro WIFI s.939

 

Prosze o podanie jakichs konkretnych modeli pasujacych do plyty. Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić dysk 250GB koniecznie Seagate bo czytam że zbiera same pozytywne opinie. Mowa oczywiście o wersji .10. Teraz tylko co jest lepsze SATA?SATAII?Czy zabytek- ATA. Mam jeszcze starego Seagate 120GB który jest pod ATA i nie chciałbym jakiś konfliktów zbrojnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...