Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo najwięcej ludzi ma barracudy i wychodza z założenia że co mają to najlepsze i polecają innym... yey.

Może i tak.

Jako, że w pracy m.in. zajmuje się kompami to na codzień "mam na oku" po kolei:

1x IBM (40GB)

1x Hitachi 80GB

2x Maxtor (80GB + 200GB)

3x Seagate (160GB, 160GB, 320GB)

3x WD (40GB, 80GB, 120GB)

1x Samsung (160GB)

 

Większość z nich pracuje mniej więcej 18/24 6/7.

 

Samsunga, WD, IBM i Seagate B7 SATA - nie chciałbym mieć w domu.

Hitachi, Maxtory i Seagate B7 ATA100 i B10 - dyski w porządku.

Tyle z własnego podwórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat barca 10 jest najlepsze i tyle.

Udowodnij mi że barka jest najlepsza. Pomijajac że jeśli chodzi o awaryjność to nie ma co nawet startować w porównaniu z WD RE2, z głośnością nie ma co startować do WD SE16, ale oczywiście jest najlepsza bo wszyscy ją kupują.

 

Czy jest jakaś roznica w wydajnosci miedzy 8 a 16 MB cache?

Nie za bardzo. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij mi że barka jest najlepsza. Pomijajac że jeśli chodzi o awaryjność to nie ma co nawet startować w porównaniu z WD RE2, z głośnością nie ma co startować do WD SE16, ale oczywiście jest najlepsza bo wszyscy ją kupują.

Widzisz, ja nie bornie tutaj zadnego dysku, a tymbardziej barracudy 10 bo go nie mam, ale zamierzam kupic.

Zajrzyl to tematu o barce 10 i zerknij na transfery.

Co do glosnosci to tak naprawde nie ma cichego dysku, ale z tego czytalem jest podobno jednym z cichszych.

Nowy WD moze i bedzie cichszy ale na rewolucje nie ma co liczyc.

 

ps. na skrot RE niedobrze mi sie robi.

Straszne rumotanie, tandetna wydajnosc, i badblocki po roku!!

Nie chce mi sie wierzyc, zeby RE2 nagle bylby tak dobry.

Zreszta na WD jest 3 lata gwary, na segate 5 lat wiec na awaryjnosc na papierze po prostu spluwam

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnosci to tak naprawde nie ma cichego dysku, ale z tego czytalem jest podobno jednym z cichszych.

Są, 2,5 calowe.

 

Nowy WD moze i bedzie cichszy ale na rewolucje nie ma co liczyc.

Już jest najcichszym dyskiem 3,5 cala wg silentpcreview, jest cichszy od samsungów. 21db idle 23 load.

 

ps. na skrot RE niedobrze mi sie robi.

Straszne rumotanie, tandetna wydajnosc, i badblocki po roku!!

Nie chce mi sie wierzyc, zeby RE2 nagle bylby tak dobry.

Zreszta na WD jest 3 lata gwary, na segate 5 lat wiec na awaryjnosc na papierze po prostu spluwam

Niedobrze ci się robi na dyski klasy enterprise? te dyski mają z założenia móc działać 24/7. Poza tym CO MNIE OBCHODZI GWARANCJA SEAGATE JAK STRACE DANE?!?!?!?! Dostane nowy dysk - SUUUPERRR, szkoda że się z danymi pożegnam. No ale 2 lata więcej gwarancji, tak jakbyś po 3 latach dysku nie zmienił na nowszy, lepszy... Co do rumotania, tandetnej wydajności i badblocków to chyba źle się czujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją dyski do pracy i są dyski do bicia rekordów, każdy wybiera co mu pasuje

 

nowe dyski Seagate jedynie czym mogą się pochwalić to duży transfer liniowy (co raczej nie przydaje się podczas normalnej domowej pracy) nic pyza tym, średnie opóźnienie jest stosunkowo wysokie, spadek transferu wynikający ze spadku prędkości kątowej ~ 45% czyli standard nic szczególnego, nie ma dokładnych danych o awaryjności więc wstrzymam się z opiniami na ten temat

 

jedynie co przemawia za kupnem to właśnie liniowa prędkość odczytu, oraz to że wyprodukowanie dysku o pojemności X mniej kosztuje i odbiorca końcowy płaci mniej za więcej, ale czy to waże czy dysk ma 300 GB czy 380GB

 

wbrew powszechniej, ale błędnej opinij mowa technologia nie wnosić nic, poza zwiększeniem gęstości zapisu a tym samym poprawia nieco wydajność, oraz zwiększa pojemność żadnych cudów nie czyni, natomiast większa gęstość zapisu to większa podatność na uszkodzenia itd...

 

nowe nie oznacza lepsze, ale nie sprawdzone :wink:

 

na gwarancji również nie ma sensu polegać, ponieważ jej długość nie zależy od awaryjności modelu, ale od kosztów jego produkcji, im niższe tym większy współczynnik straty producent może przyjąć, czyli okres gwarancji jako bonus dla naiwnych można podnieść :D

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki niewiedzac czemu madrze pisze, hm pewnie sie zna cos nieco na tym ;) Wedug mnie powinienes zostac moderatorem działu hehe ;)

 

Sam po niedawnym niby padzie samsunga kupił bym nowego seageta.. ale.. Zawsze zwracałem duza uwage na awaryjnosc dyskow, o tych zas praktycznie nic nie wiadomo, jedynie w hd tachu ładnie wychodzi wykrecik :? Dlatego po paru meisiacach uzytkowania cydu z korei nie polecam go nikomu("miekka" elektronika i słaba wydajnosc podczas bardziej intensywnej pracy.. wiem wiem nie moge wymagac tyle co od SCSI ale i tak wypada cienko)

 

Jesli ktos chce dobrego dysku to "polecał" bym mu nowa serie hitachi, choc nie sa najcichcze ani najwydajniejsze.. Ale co z ta wydajnoscia kiedy to moj samsung mimo ładnego wykresu w hd tachu troche przymula(moze ze wzgledu na czasy dostepu..) DLatego tez niekoniecznie sie zgodze ze stwierdzeniem ze poleca sie to co sie ma. Jak widac po sigu mam szajsunga i wdc.. a i tak polecił bym seagteta albo nowego wdc.. czesciowo dlatego by byli ludzie ktorzy je przetestuja na własnej skorze ;) A wiadomo ze raczej dyskow - bubli sie nie sprzedaje, wiec ludzie w mniejszym czy wiekszym stopniu musza byc zadowoleni ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, 2,5 calowe.

Ale o tych dyskach nie mowimy tutaj.

Już jest najcichszym dyskiem 3,5 cala wg silentpcreview, jest cichszy od samsungów. 21db idle 23 load.

Chcialbym uslyszec te 23db.

 

Niedobrze ci się robi na dyski klasy enterprise? te dyski mają z założenia móc działać 24/7.

Z zalozenia, ale czesto to jest belkot marketingowy.

Poza tym CO MNIE OBCHODZI GWARANCJA SEAGATE JAK STRACE DANE?!?!?!?! Dostane nowy dysk - SUUUPERRR, szkoda że się z danymi pożegnam.

I tak samo w druga strone. Co mi po milionie godzin mtbf, jak po roku na swoim RE mam 5GB badblockow. Myslisz, ze to z palca wyssalem??

No ale 2 lata więcej gwarancji, tak jakbyś po 3 latach dysku nie zmienił na nowszy, lepszy... Co do rumotania, tandetnej wydajności i badblocków to chyba źle się czujesz.

Odpusc sobie takie wycieczki slowne.

A co do gwarancji to jest tez takie zachecenie klienta na cyferki. Z tym sie zgodze.

Dokladnie jak z ramami.

Pozatym pomysl troche... Niby dlaczego WDC wypuscil szybciutko RE2??

Dobrze wiedzieli, ze RE to porazka na calej linii.

Zreszta wnioskuje, ze posiadasz RE2 bo chyba inaczcej bys go tak nie chwalil??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niby dlaczego WDC wypuscil szybciutko RE2??...

w nowej wersji RE (RE2) zastosowano talerz o większej pojemności, tak aby w dysku 160GB zamiast stosować dwa talerze zastosować jeden, oraz zmieniono elektronika tak aby wyeliminować mostek SATA-ATA lub/i uczynić dysk natywnie zgodnym ze standardem SATA/SATA II, NCQ itd..., zmieniono również oprogramowanie i takie tam drobne poprawki

 

to wszystko nie oznacza ze stary był zły, ale że firma pracuje nad rozwojem swoich produktów

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla

23db są zmierzone przez silentpcreview, jak to nie jest dla ciebie wiarygodne źródło - to sorry, ale chwilowo lepszego portalu o wyciszaniu peceta nie ma. Co do dysku, mam Barracude, ale przynajmniej nie mam z tego powodu klapek na oczach i nie polecam wszystkim dysku który wcale nie jest najlepszy. Co do twojego RE - jedna jaskółka wiosny nie czyni, jest to dysk wyższej klasy niż samsungi/barracudy/se/diamondmax wiec o awaryjność bym się w jego przypadku nie martwił. A pożegnałem już jednego diamondmaxa więc dziękuję za desktopowe dyski, se16 albo re2 mam zamiar kupić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst

Wolnosc wyboru.

Ale widze, ze nie masz tez jakis konkretnych argumentow.

Poza tym znowu sobie zaprzeczasz bo jak sam wspomniales "jedna jaskolka wiosny nie czyni", a padl ci tylko jeden "zwykly" dysk.

Liczylem, ze mnie tu zgasisz jakimis wypasnymi tabelkami robionymi przez ciebie a tu kupa...

Jakby nie bylo czekam na twoje testy i wrazenia, a ja zapodam testy swojego dysku(pewnie barki10)jak mi sie uda ja jakas zalatwic za mojego cudnego "enterprise"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wypowiedziec sie w sprawie glosnosci seagate`a vs. samsunga.

Pokusilem sie jednak o nagranie dzwieku mojej barki 7200.10 250GB.

http://s003.wyslijto.pl/index.php?file_id=...401429012141292

 

Mikrofon jak i jakosc nagrania nie jest moze najwyzszych lotow, ale za to mozna ocenic 'chrobotanie dysku' przy przenoszeniu duzych plikow. Mikrofon ustawiony byl ok. 10 cm od dysku (w miejscu napedu 5,25). Szumy w tle to Freezer@5V.

 

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wypowiedziec sie w sprawie glosnosci seagate`a vs. samsunga.

Pokusilem sie jednak o nagranie dzwieku mojej barki 7200.10 250GB.

http://s003.wyslijto.pl/index.php?file_id=...401429012141292

 

Mikrofon jak i jakosc nagrania nie jest moze najwyzszych lotow, ale za to mozna ocenic 'chrobotanie dysku' przy przenoszeniu duzych plikow. Mikrofon ustawiony byl ok. 10 cm od dysku (w miejscu napedu 5,25). Szumy w tle to Freezer@5V.

 

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam

Brum brum. bez kitu, ale to mi przypomina samochod z zapalonym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze to tak.

Oceniamy awaryjność dysków na podstawie tego, że komuś padł 1, a komuś innemu drugi. Bzdura - do prawdziwych informacji i tak nie dotrzemy.

 

Patrząc po forum najwięcej tematów jest o padniętych Samsungach a najmniej o WD i o Maxtorach - i co z tego??

W pewnym momencie b. dużo osób kupiło Samsungi, b. dużo osów kupiło Seagate. W tej chwili Barracudy to najpopularniejsze dyski. Jest ich najwięcej wśród ludzi i pewnie pare z nich ma jakieś bady czy padło.

Ale czy to znaczy, że są najbardziej awaryjne ??

Jak padnie 5 dysków to jest o tym głośno, ale że jest ich 500 wśród ludzi to już się nie wspomina.

A jak jest 20 dysków wśród użytkowników forum i żaden z nich nie padnie to co ?? Lepsze są ??

 

Bzdura.

Oceniać awaryjność można na przykładzie równych grup podobnie użytkowanych a nie na podstawie pogłosek: "Padł mi dysk (jak Codegen wybuchł) ...."

 

Ja przynajmniej pisze wprost:

Nie polecam dysków Samsunga, bo nie lubie tej firmy z pewnych powodów. (ale też nie odradzam)

Nie polecam WD, bo jeszcze nie spotkałem ich dysku, który by spełniał moje wymogi. A jak się 5 razy przejechałem na ich dyskach to więcej nie chce znać. (ale też nie odradzam)

Moge polecić Hitachi, Seagate i Maxtory, ale każdy ma troche inne zalety, a żaden nie jest idealny, chociaż Hitachi są chyba najbliżej. (ale też nie namawiam)

 

A awarie mają też dyski SCSI i nikt nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa.

 

Swoją drogą ciekawe jest dlaczego tak mało ludzi ma WD a tak dużo Seagate. I nie piszcie tutaj o marketingu. Bo marketing w niewielkiej mierze działa na ludzi znających się trochę na kompach i obecnych na tym forum.

 

P.S.

Się rozpisałem .... :mur:

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jest dlaczego tak mało ludzi ma WD a tak dużo Seagate.

Czemu tak dużo ludzi ma nagrywarki LG a nie BenQ/Nec, czemu monitory Samsung/LG a nie Fujitsu-Siemens itp. Ja sobie chyba zafunduje 2x300 Raid 1 i tyle... Dyski są awaryjne, takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz

Niby tak - ale - specjalnie zaznaczyłem: "marketing w niewielkiej mierze działa na ludzi znających się trochę na kompach i obecnych na forum".

 

Wśród stałych bywalców np cdrinfo większość ma Benq/Nec/Pioneer, jest też grupa zwolenników LG, ale Samsung/Toshiba/ a obecnie nawet LiteOn to margines.

 

Wśród bywalców mva "króluje" F-S 19-2 oraz Nec 1970nx i któryś z Samsungów (ale już nie tak), a z tańszych konkretne modele (nie pamiętam które) Acer / Benq.

 

A z dyskami WD już tak nie jest, prędzej właśnie Barracudy i Hitachi, okresowo był Samsung.

Forum przeglądam już pare lat i raczej żaden WD nie cieszył się uznaniem, pochwały dla Maxtora też pojawiały się rzadko (no, ale nie pamiętam wszystkiego).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Maxtorach z serii Maxline podobna sa nawet dobre tyl ze troszke droższe....

Podobnie jak WD RE i RE2, klasa enterprise więc powinny mieć mniejszą awaryjność.

 

Oo. Właśnie znalazlem sobie Barracude ES, zdziebko droga...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam teraz rowniez stanelem przed wyborem dysku twerdego 250-300Gb. Budzet ok 300-350zł.

Dyski wchodzace w gre to oczywscie WDC, seagate, samsung i hitachi. Który z tym dysków najpeij wziasć i dlaczego.

Pytam, bo ta dyskusia ma juz pare stron i chiabym usłyszec jakas konkluzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed podobnym wyborem jak k2. Przebrnąłem przez te 8 stron i co do opinii n/t awaryjności zgadzam się z Zawadaki i Conti na tej stronie. Zbyt wiele kwestii wchodzi tu w grę, aby można stwierdzić że to jest beznadziejne a to jest świetne (pad dysku z cennymi danymi każdego zniechęci do danej firmy być może na zawsze, a przecież niekoniecznie to musiało się stać z powodu wadliwego wykonania, wchodzą tu w grę inne czynniki, o których pisali przedmówcy).

 

Wiarygodne dane statystyczne n/t awaryjności można by uzyskać po przeprowadzeniu badań na równej próbie, wśród użyktowników męczących dyski w tym samym stopniu, przez ten sam okres czasu, w takich samych warunkach, to jest przecież niemożliwe.

 

Wracając do tematu wyboru dysku. Do tej pory mam WDC800JB - świst jest od dłuższego czasu nie do wytrzymania, w innej obudowie dodatkowo dysk starsznie buczał. Nadszedł moment na wymianę. Chodzi mi o ciszę i z tego co przeczytałem, samsung wygrywa. Jednak wypowiedzi dotyczyły SATA, ja natomiast szukam dysku ATA 250GB. Jak jest w tym przypadku z ciszą? I jeszcze jedno pytanie: czy moja zabytkowa płyta nie będzie miała problemu z 250GB?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam WD caviara re tego co w sygnaturce . Temp dysku 36 stopni nie ma problemu dysk chodzi cicho moim zdaniem wogole go nie slysze niestety mam go na SATA podlaczony bo SATA2 musialbym dokupic do plyty ale smiga i wszystko dziala bez najmniejszuych problemow!:) Wiec jak cos to polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki polecacie dysk 250gb sata2 tak do 300-310zl ? oczywiscie chyba nie musze mowic ze chce kupic mozliwie jak najlepszy dysk dostepny za ta cene. czy duza jest roznica miedzy 8mb a 16mb cache'u?? czy to tylko taki belkot marketingowy jak swojego czasu z agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SP2504C

Co jak co, ale ten dysk jest udany i godny polecenia.

Poszukaj a znajdziesz tanio- na 100% NIE ALLEGRO.

Jest wdłg wielu uzytkownikow cichy(rozni ludzie rozne ucho!), moj kolega posiada jeden i jest on cichszy od barki .7 :P

Wydajnością niewiele ustepuje- 12ms czas reakcjii, o 12MB mniejszy transfer niz Sea 750GB.10 :)

Więc bierz, bez zastanowienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23db są zmierzone przez silentpcreview, jak to nie jest dla ciebie wiarygodne źródło - to sorry, ale chwilowo lepszego portalu o wyciszaniu peceta nie ma. Co do dysku, mam Barracude, ale przynajmniej nie mam z tego powodu klapek na oczach i nie polecam wszystkim dysku który wcale nie jest najlepszy. Co do twojego RE - jedna jaskółka wiosny nie czyni, jest to dysk wyższej klasy niż samsungi/barracudy/se/diamondmax wiec o awaryjność bym się w jego przypadku nie martwił. A pożegnałem już jednego diamondmaxa więc dziękuję za desktopowe dyski, se16 albo re2 mam zamiar kupić i tyle.

 

Sorry ale jeśli twierdzisz ze barracuda 10 jest cichym dyskiem to musze cie zawiesc - mialem IBM 40 GB barracude 7 120gb i teraz mam barracude 10 500 GB i ten ostatni jest jak dla mnie 2x glosniejszy od 7mki...

 

Samsung SP2504C

Co jak co, ale ten dysk jest udany i godny polecenia.

Poszukaj a znajdziesz tanio- na 100% NIE ALLEGRO.

Jest wdłg wielu uzytkownikow cichy(rozni ludzie rozne ucho!), moj kolega posiada jeden i jest on cichszy od barki .7 :P

Wydajnością niewiele ustepuje- 12ms czas reakcjii, o 12MB mniejszy transfer niz Sea 750GB.10 :)

Więc bierz, bez zastanowienia !

Kumpel ma taki model - w seekach nieco cichszy od barracudy 10 500 gb aczkolwiek jest glosniejszy od 7mki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech wymieni, bo ma skopany :) Tak to jest, poczytaj sobie opinie :P

Wiele wymian było z powodu nadmiernej głośności :D

EDIT:

Chyba że ma lekką obudowę- wtedy to musi obciążyć :]

Edytowane przez Arreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Od 4 dni jestem posiadaczem Dysku Seagate Barracuda 7200.10 16Mb. Recenzja na gorąco.

Szybkość: jak dla mnie- Sata 2, Prostopadły zapis, dobrze upakowane dane bo można powiedzieć że na 1,5 talerzu, NCQ i inne bajery seagate, : 50 GB mp3 dokładnie w pół godziny z innego dysku Samsung Sata1 Największe rozpędzenie mierzone podczas kopiowania z dysku na dysk to 40000Kb/s. Szczerze mówiąc prędkość mnie nie powaliła. Podobno 16Mb cache miał pomóc podczas pracy na małych plikach nie zauważyłem tego ( Moje zdanie- marketing ). Ale jest szybszy od moich poprzednich dysków (odczuwalnie podczas pracy w środowisku programów).

Głośność: Nie jest taki głośny choć przy otwartej obudowie słychać silnik: pracę talerzy jak się rozpędzają i jak wirują w nocy w zupełnej ciszy słychać ten świst. Odczyt danych głowicy z talerza( chrobotanie ): głośność oki prawie nie słyszalna cichsza od wszystkich dysków jakie miałem. IIIIIIIIIIIIIIII bardzo ważne dla nie zoorientowanych. Są dwie firmy produkujące ten typ dysków , mianowicie Thailandia I Korea. Dyski z Tajlandii są dużo lepsze i gwarantuje: dużo cichsze wręcz nie słyszalne, dlatego iż silniki w nich zamontowane są firmy NIDEC no i podobno są mniej awaryjne. No ja nie miałem szczęścia bo nie miałem możliwości wyboru, jak z sygnaturki widzicie śpieszyło mi się i tak tydzień bez kompa wytrzymałem. ACHA jak rozpoznać , który jest który: Dyski z silnikiem Nideca mają fioletowy silicon na elektronice zaraz przy silnku i na silnku białą naklejkę, ja mam ten z korejii choć i tak nie narzekam ale silnik słychać (silikon biały brak naklejki na silnku). Przwertowałem multum stron na temat dysków i obecnie najlepsze są Seagaty od 250Gb w zwyż ( do tej pory miałem samsungi ). No i śpieszcie się dyski idą do góry właszcza Seagaty. JESTEM zadowolony z zakupu.

 

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat byłem zwolennikiem Seagate i do niedawna tylko takie kupowałem.

Na ładnych kilka dysków (chyba z 6) zaczął szwankować w okresie gwarancji tylko jeden - wymieniłem i do dzisiaj by chodziły gdyby nie ta pojemność 500 MB, 2 GB itd.

Postanowiłem zmienić przyzwyczajenia.

Zainteresowałem się Samsungiem z powodu dobrych opinii (2504C). Jak do tej pory nie zawiodłem się.

Wymagam ciszy i ze wszystkich Barracud i obecnie Samsungów jest zadowolony.

 

Przedstawiam dzisiaj wykonane testy na obecnie posiadanych dyskach.

Kto potrafi odczytać wartości s.m.a.r.t ten zorientuje się, że z dyskami Seagate jest nie wesoło, z drugiej strony Samsungi są podejrzanie rewelacyjne. No, ale muszę wierzyć programom testującym (HDTune).

 

HDTUNE 2.52

 

HD Tune: ST340016A Health (zainstalowany 18 lipiec 2001) 40 MB ATA 7200

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 74 72 34 194127753 Ok :-|

(03) Spin Up Time 70 70 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 20 468 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 84 60 30 298123330 Ok :-|

(09) Power On Hours Count 84 84 0 14289 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 98 98 20 2758 Ok

(C2) Temperature 31 47 0 31 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 74 72 0 194127753 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 1 0 3517 Ok :?

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

(CA) (unknown attribute) 100 253 0 0 Ok

 

Power On Time : 14289

Health Status : Ok

 

 

HD Tune: ST380011A Health (zainstalowany 16 lipiec 2004) ATA 80 GB 7200

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 70 61 6 68515466 Ok

(03) Spin Up Time 98 98 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 20 471 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 78 60 30 82055777 Ok

(09) Power On Hours Count 93 93 0 6459 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 99 99 20 1119 Ok

(C2) Temperature 31 61 0 31 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 70 61 0 68515466 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 52 0 148 Ok :?

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

(CA) (unknown attribute) 100 253 0 0 Ok

 

Power On Time : 6459

Health Status : Ok

 

 

HD Tune: ST3160812AS Health (zainstalowany 16 grudzien 2005) 160 MB SATA II NCQ

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 117 93 6 148433781 Ok :angry:

(03) Spin Up Time 99 99 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 20 33 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 66 60 30 3924125 Ok :angry:

(09) Power On Hours Count 100 100 0 159 Ok tutaj coś chyba nie tak?! :huh:

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 20 334 Ok

(BB) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BD) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) (unknown attribute) 68 63 45 555679776 Ok

(C2) Temperature 32 40 0 32 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 69 47 0 186843 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 253 0 0 Ok

(CA) (unknown attribute) 100 253 0 0 Ok

 

Power On Time : 159

Health Status : Ok

 

 

HD Tune: SAMSUNG SP2504C Health (zainstalowany 10 maj 2006) 250 MB SATA II NCQ

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 0 Ok :)

(03) Spin Up Time 100 100 25 5376 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 0 166 Ok

(05) Reallocated Sector Count 253 253 10 0 Ok

(07) Seek Error Rate 253 253 51 0 Ok :)

(08) Seek Time Performance 253 253 15 0 Ok

(09) Power On Hours Count 100 100 0 1723 Ok

(0A) Spin Retry Count 253 253 51 0 Ok

(0B) Calibration Retry Count 253 253 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 0 166 Ok

(BB) (unknown attribute) 253 253 0 0 Ok

(BE) (unknown attribute) 151 142 0 29 Ok

(C2) Temperature 151 142 0 29 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 2625453 Ok

(C4) Reallocated Event Count 253 253 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 253 253 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 253 253 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 100 0 0 Ok

(C9) (unknown attribute) 253 100 0 0 Ok

(CA) (unknown attribute) 253 253 0 0 Ok

 

Power On Time : 1723

Health Status : Ok

 

 

HD Tune: SAMSUNG SP2504C Health (zainstalowany 14 wrzesien 2006) 250 MB SATA II NCQ

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 0 Ok

(03) Spin Up Time 100 100 25 5440 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 0 6 Ok

(05) Reallocated Sector Count 253 253 10 0 Ok

(07) Seek Error Rate 253 253 51 0 Ok

(08) Seek Time Performance 253 253 15 0 Ok

(09) Power On Hours Count 253 253 0 11 Ok

(0A) Spin Retry Count 253 253 51 0 Ok

(0B) Calibration Retry Count 253 253 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 0 5 Ok

(BB) (unknown attribute) 253 253 0 0 Ok

(BE) (unknown attribute) 151 151 0 29 Ok

(C2) Temperature 151 151 0 29 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 3068310 Ok

(C4) Reallocated Event Count 253 253 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 253 253 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 253 253 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 100 0 0 Ok

(C9) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(CA) (unknown attribute) 253 253 0 0 Ok

 

Power On Time : 11

Health Status : Ok

 

Mam jeszcze 2 dyski Seagate (starsze) w innym kompie, ale te wyniki chyba wystarczą.

Dysk Seagate ma dopiero 8 miesięcy i tyle błędów?

Samsung po 4 miesiącach bez błędów!

 

Jeśli te wyniki są prawdziwe to zdecydowanie polecam Samsunga 2504C.

I jeszcze wykresiki:

 

post-120946-1158319651_thumb.jpg

 

post-120946-1158319685_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate po prostu "tak mają" - sam używam ich od 10 lat, mimo iż wyniki ze smarta są podobne do twoich, to żadnych problemów z nimi nie było. Grunt że żaden nie zawiódł, nie dostał badów itp. Smart to tylko mniej lub bardziej wydumany zestaw parametrów pracy dysku, z którego nijak nie wynika max transfer czy czas dostępu. Jak na dane diagnostyczne przystało, to imho powinno się do nich zaglądać w momencie wystąpienia jakiś problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...