Skocz do zawartości
adam16v

Informatyka

Rekomendowane odpowiedzi

Że się tak spytam, czy nie prościej i bardziej korzystniej byłoby zacząć od programowania nieobiektowego?

Zazwyczaj najlepiej od razu wejść na głebokom wode i zacząć od programowania obiektowego i poznając jego zasady uczyć się języka. A co do abstrakcji to obiektowe nie jest już dość nisko, bo juz dawno wprowadzono programowanie komponentowe czy agentowe tak wieć obiektówka to obecnie najniższy poziom którego się używa w praktyce i nie ma co schodzić niżej, NAWET NA POCZATKU UCZENIA SIE!

A co do uczenia się c++ to nie wiem czy jest jakiś sens pracy jako c++ praktycznie nie masz szans dostać a jak dorośniesz to tego już nie bedzie się używać więc sens uczenia się tego jest żaden. JESLI ZACZYNASZ TO OD RAZU JAVA ALBO C#. Nie ma sensu uczenia się czegokolwiek innego. Ja gdybym mógł to na pewno nie siedziałbym w bagnie C++ tylko od razu uczyłbym sie C# i technologi netowych MS bo popyt na to zagranicą jest potęzny a i w Polsce ostatnio też dramatycznie rośnie. Też na początku nie lubiłem tego języka i technologi .net ale prawda jest taka że do pisania oprogramowania do windows, i na pewno w przyszłości pisania gier nie ma nic lepszego. A nowy windows Vista będzie potęznym zastrzykiem .netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

czyli jednak java albo c# na początek??

za jakies 6 lat (jak bede studiowal) dalej te jezyki beda na czasie, i przydadza mi sie w przyszlosci?? wykorzystam ich znajomosc??

 

a jak wybierac java vs c# to co na poczatek?? co jest bardziej logiczne, java czy c#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak java albo c# na początek??

za jakies 6 lat (jak bede studiowal) dalej te jezyki beda na czasie, i przydadza mi sie w przyszlosci?? wykorzystam ich znajomosc??

 

a jak wybierac java vs c# to co na poczatek?? co jest bardziej logiczne, java czy c#

Nikt Ci niestety nie powie co za ile lat bedzie na topie bo może znowu wymyślą coś "przełomowego"... ja jakiś rok temu zacząłem naukę C++, moge powiedzieć że znam podstawy, ale teraz chyba zacznę C# - faktycznie, te technologie wyglądają na przyszłościowe. Javę zostaw raczej na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wybierac java vs c# to co na poczatek?? co jest bardziej logiczne, java czy c#

Bardziej "logiczna" i elegancka jest Java - zwłaszcza jeśli chodzi o API do programowania w sieci.

Taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) praktycznie cały C sprowadza się do postaw C++ bez klas, dziedziczenia i ogólnie konsekwencji używania klas i obiektów. Jak by nie patrzeć, to jeden królik. I tak nie zacznie się uczyć od klas, lecz od postaw jak CIN i COUT, więc po grzyba ma się uczyć tego samego 2 razy?

Masz rację, ja tylko tak sugerowałem ;) Każdy dobierze sobie sposób nauki według własnych potrzeb, nawet jeżeli miałby zaczynać od Javy ;]

 

JESLI ZACZYNASZ TO OD RAZU JAVA ALBO C#. Nie ma sensu uczenia się czegokolwiek innego.

C# wydaje się o wiele bardziej przyszłościowym językiem niżeli Java. Javy w zasadzie się naumiem tyle, abym umiał się w tym znaleźć i abym zaliczył (daj Boże!) ćwiczenia. Nie oczekuję po Javie wielkiej przyszłości (nawet jeżeli Sun odpostępni ją w pełni OpenSource), teraz jest na to wielki BUM, tak jak kilkanaście miesięcy temu na C++.

 

Osobiście koncentruję się bardziej w kierunku internetu niż programowania dla ptatformy opartej na MS Windows, chociaż i jej nie można lekceważyć.

 

Podsumowując, C#, C++ wydają się być dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie nauki programowania.

 

 

BTW. Tak przy okazji, jeżeli chodzi o naukę matlaba, polecalibyście jakiąś książkę, czy raczej szperać po internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście koncentruję się bardziej w kierunku internetu niż programowania dla ptatformy opartej na MS Windows, chociaż i jej nie można lekceważyć.

Internet czy Windows to akurat w tym wypadku (chodzi o C#) żadna różnica bo czy to pisząc programy okienkowe czy internetowe czy sieciowe wykorzystuje się jeden język a jedyne różnice to poznanie pewnej liczby gotowych kontrolek i ich wykorzystania i cała różnica w tym wypadku (C#) miedzy programowaniem WindowsForms a WebForms :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam mimo wszystko że C++ króluje :).. znając C++ na pewno otrzesz sie i o C, a C służy chociażby do programowania mikrokontrolerów. Inne języki bardzo wiele rzeczy dziedziczą z C++, wprowadzając pewne "udogodnienia" (np brak wskaźników w JAVIE.. mi to akurat przeszkadza :) ). Róznież składnia innych jezyków jest podobna jesli nie identyczna z C++... np PHP. Porównując tu pascal czy basic można zauważyc spore różnice chociażby w instrukcjach pętli.

 

Do tego programisci C/C++ są ciągle potrzebni mimo takiej nagonki na JAVE czy inne tegu typu badziewia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK, w pelni sie z toba zgodze. C i C++ sa dla mnie wyjatkowe :) , szczegolnie C, nie wiem czemu, ale tak eleganckiego jezyka, to potem nie spotkalem, moze dlatego ze nie jest obiektowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow

a wiadomo czy będzie się dużo różnił od c#??

pozdr

Ole od której wersji ? bo już były 2 : 1.0 i 2.0... Od wersji 1.0 bedzie się różnił znacznie, ale od wersji 2.0 juz nie tak dużo ale na pewno będzie dość sporo różnic... samo VS2007 będzie pewnie na maxa dopakowane ale to już pod Widows Viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raczej programuję w Delphi niż w C++ itp., to za bardzo nie rozumiem, skąd ten "owczy pęd" do coraz nowszych wersji tego języka? W czym np. taki C# jest lepszy od C++? Mogę się mylić, ale 99% aplikacji spokojnie można napisać w C++.

 

Ja osobiście zaczynałem od Pascala i potem Visual Basic. Oba języki są proste (a VB to już wybitnie język intuicyjny) i potem białej gorączki dostawałem, patrząc na głupią i (chyba celowo) zagmatwaną składnię C++, zastanawiając się miejscami: "Ale po co sobie tak życie utrudniać?".

 

Mimo wszystko na początek polecam C++.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmmm taMTEN link co wczesniej dalem do kursu na centrumxp:

tamten kurs jest spoko, do 6 rozdzialu, potem autor sie spieszy i nie moge zrozumiec kodu ktory daje za przyklady :(

czy ktos zna lepszy kurs (taki zebym poraddzil sobie z wiedza zdobyta w 6 lekcjach na centrum xp

a moze jakas ksiazka??

pozdr

ps zamowilem juz sobie ksiazke "zapiski programisty" -> tak zeby sie oswoic z kodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobi zacytować Erica Stevena Raymonda

 

Jeśli zaś chodzi o Visual Basica czy C#, to są z nimi specyficzne problemy - przede wszystkim chodzi o to, że nie są przenośne. Mimo, iż są prototypy implementacji open source tych języków, stosowne standardy ECMA nie pokrywają nawet małej części ich interfejsu programistycznego. Pod Windows, zdecydowana większość ich bibliotek jest własnością jednej firmy (Microsoft); jeśli nie jesteś ekstremalnie ostrożny z tym, jakich fukcji korzystasz - na pewno dużo ostrożniejszy, niż jakikolwiek nowicjusz jest w stanie być - skończysz przywiązany tylko do tych platform, jakie wspiera Microsoft. Jeśli zaczynasz na Unixie, masz dostęp do sporo lepszych języków i bibliotek do nich.

 

Visual Basic jest szczególnie wstrętny. Podobnie, jak inne Basic-i jest to kiepsko zaprojektowany język, który nauczy Cię złych nawyków programistycznych. Nie, nie proś mnie o ich szczegółowy opis, bo zająłby on całą książkę. Lepiej naucz się jakiegoś dobrze zaprojektowanego języka.

To tak btw C# :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raczej programuję w Delphi niż w C++ itp., to za bardzo nie rozumiem, skąd ten "owczy pęd" do coraz nowszych wersji tego języka? W czym np. taki C# jest lepszy od C++? Mogę się mylić, ale 99% aplikacji spokojnie można napisać w C++.

Trzeba by zacząć od tego, ze C# jest językiem do pisania w .Net

Nowe wersje jezyka są wprowadzane z nowymi wersjami .Net framework.

 

Przynajmniej nie trzeba szukac kompilatora, bo ma go zainstalowany kazdy, kto zainstalował .NET Framework.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raczej programuję w Delphi niż w C++ itp., to za bardzo nie rozumiem, skąd ten "owczy pęd" do coraz nowszych wersji tego języka? W czym np. taki C# jest lepszy od C++? Mogę się mylić, ale 99% aplikacji spokojnie można napisać w C++.

Masz rację a nawet 99,9% .Tylko w wiekszosci przypadków , zajmie to więcej czasu i będzie bardziej kosztowne niż w Javie czy C# .Zwłaszcza jeśli projekt jest duży.

 

Akurat C# w programowaniu pod Windows jest lepszy z co najmniej kilku względów :

1)Ma masę fajnych komponentów

2)Umożliwia korzystanie z biblotek napisanych w innych językach programowanie (w środowisku .NET) VB,J# czy nawet C++ (zarządzany lub nie).

3)Dosyć łatwo w nim oprogramować logikę aplikacji WWW (ASP.NET)

4)Nie ma wskaźników , zawsze jest językiem z zarządzaną pamięcią , więc nie trzeba tak często sprawdzać czy gdzieś nie ma wycieków pamięci.

5)Poza tym ma kilka bajerów(oprócz tych znanych z C++ - jak np. szablony)

a)właściwości

b)delegaty

 

Ale ma też wady :

1)Nie ma pożądnego STL-a

2)Aby tworzyć w nim (wygodnie) oprogramowanie trzeba mieć , sporo mocniejszą maszynkę.

3)Aplikację napisaną w C# - na dobrą sprawę uruchomisz tylko pod Windows

 

... języki są proste (a VB to już wybitnie język intuicyjny) i potem białej gorączki dostawałem, patrząc na głupią i (chyba celowo) zagmatwaną składnię C++, zastanawiając się miejscami: "Ale po co sobie tak życie utrudniać?".

Ja tak się zastanwiałem pisząc raz projekt w Delphi właśnie - "na cholerę komu te beginy i endy :mur: ".

Mimo wszystko na początek polecam C++.

C++ to fundamenty , nadal jest praca dla programistów C++ czy nawet C. Dla programistów Object Pascala jeszcze gdzieś coś się znajdzie ,ale da czystych Pascalowców to jużna pewno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raczej programuję w Delphi niż w C++ itp., to za bardzo nie rozumiem, skąd ten "owczy pęd" do coraz nowszych wersji tego języka? W czym np. taki C# jest lepszy od C++? Mogę się mylić, ale 99% aplikacji spokojnie można napisać w C++.

Czy jest lepszy to kwestia gustu... wg mnie jest znacznie prostszy (i to nie tylko ze wzgledu na brak koniecznosci "bawienia" sie pamiecia) niz C++. Jasne, ze 99% (a nawet 100%) aplikacji, ktore da sie napisac w C# mozna napisac i w C++, ale spojrz na to pod katem czasu, ktory bedziesz musial poswiecic na to samo zadanie w jednym i drugim przypadku. W przypadku, gdy robisz cos hobbystycznie dla siebie nie gra to moze roli, ale w przypadku firm, ktore robia aplikacje na zlecenie lepiej jest zrobic wiecej aplikacji w krotszym czasie niz odwrotnie (wiadomo na co sie to przeklada).

Wszystko zalezy tez od zastosowan. Na dzien dzisiejszy nie zabralbym sie juz za napisanie aplikacji okienkowej w czyms innym niz .NET i C#, bo szkoda by mi bylo czasu. Z drugiej strony jesli aplikacja ma dzialac na niskim poziomie i wydajnosc gra duza role to nie mieszalbym w tego C#, tylko z lekkim bolem serca ;p uzyl C/C++. Pracuje na wakacje w firmie, ktora robi prawie 100% aplikacji w .NET i przez ostatni miesiac nauczylem sie chyba wiecej niz przez caly semestr studiow (nie liczac tego co sie nauczylem poza zajeciami :P).

 

Obecnie robimy aplikacje dla pewnej firmy holenderskiej.. niestety czesc materialow klient podsyla w swoim jezyku, wiec musimy sie troszke meczyc. Przedwczoraj dostalismy specyfikacje do platnosci online, ktora ma ponad 50 stron.. Babelfish radzi sobie z holenderskim calkiem niezle, ale ma limit dlugosci tekstu, ktory mozna przetlumaczyc na raz. W jakies 2-3h napisalismy z kumplem progsa, ktory dzieli dowolnej wielkosci tekst na czesci (uwazajac, zeby nie podzielic wyrazu na pol) i symulujac przegladarke tlumaczy to krok po kroku. Z racji, ze request z duza iloscia tekstu troche trwa (tlumaczenie prawie maksymalnej ilosci tekstu moze zajac nawet do kilku sekund) zrobilismy to na watkach, zeby watek GUI nie powodowal zwisu aplikacji na czas operacji. Teraz wez sprobuj zrobic to samo w C++ i licz przy tym dupogodziny (lacznie z czasem poswieconym na szukanie rozwiazan napotkanych po drodze problemow). Niech sobie bedzie nawet w Builderze/Delphi, zeby nie bylo ze jestem sadysta i namawiam do pisania w czystym WinAPI ;]

 

To jest tylko jeden prosty przyklad doslownie z zycia wziety. Oplacilo nam sie to zrobic, bo stracilismy wzglednie malo czasu, a mamy soft, ktory przyda sie na przyszlosc. Gdybym mial przed oczami wizje pisania tego w czyms innym to bym sobie darowal i grzecznie podzielil tekst recznie, po czym wklejal go na www po kolei i laczyl wyniki w jedna calosc.

Inny przyklad... zalozmy, ze masz kolekcje (nie tablice) jakis obiektow i chcesz wyfiltrowac te, w ktorych jakies pole ma wartosc nie spelniajaca jakiegos warunku. W C# (od 2.0) to jest jedna linijka.

 

Co mi sie podoba ogolnie w .NET to to, ze jest dolaczona bardzo duza ilosc uzytecznych klas i w wiekszosci przypadkow nie musisz wymyslac kola na nowo, bo masz wszystko pod nosem i trzeba tylko zobaczyc jak sie tego uzywa. W C++ masz ten problem, ze masz w necie sporo klas do tego i ciezko szybko zdecydowac sie na taka, ktora zapewni Ci oczekiwana funkcjonalnosc. Brakuje jakis ustandaryzowanych fajnych bibliotek... STL mi sie osobiscie nie podoba i mialem z nim kiedys problemy na roznych kompilatorach. Juz to co dostarcza Borland w VCL'u jest IMHO lepsze i wygodniejsze w uzyciu.

Co mi sie w .NET nie podoba to fakt, ze jest przypiety tylko do jednej platformy. Chociaz moze sie to zmieni za pare lat za sprawa MONO. Inna sprawa to wydajnosc... pierwsze uruchomienie aplikacji troszke przymula, czuc jednak roznice w aplikacjach napisanych w .NET i tych chociazby w VCL'u. Po cichu licze na to, ze Windows Vista to zmieni, tam framework ma byc dosc mocno wbudowany w system i podobno wydajnosc ma sie znacznie poprawic.

 

Wyszlo troche jak propaganda ;) ale to wcale nie znaczy, ze mam jakies klapki na oczach i widze tylko .NET.. nic z tych rzeczy.. nie neguje C++, ale do niektorych zastosowan juz wg nie oplaca sie go uzywac. Nadal jest to jednak swietny jezyk edukacyjny i wypada go poznac. Ja znalem C++ zanim poznalem C#, wiec przesiadka trwala kilka dni i byla bezbolesna. W druga strone... niech ktos sprobuje... powodzenia :D

 

Ale ma też wady :

1)Nie ma pożądnego STL-a

2)Aby tworzyć w nim (wygodnie) oprogramowanie trzeba mieć , sporo mocniejszą maszynkę.

Ad1. mozesz rozwinac mysl?

Ad2. to fakt.. chociaz na moim domowym kompie (z siga) VS 2005 zapieprza tak, ze czasem za nim nie nadazam ;) czego nie moge powiedziec juz o srodowiskach do Javy :/ W pracy na P4 (Willamete 1.6GHz) jest juz znacznie gorzej.. czesto zdarzaja sie przycinki, ale co tam.. ja sie tam nie musze spieszyc przeciez :)

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy nie zabralbym sie juz za napisanie aplikacji okienkowej w czyms innym niz .NET i C#, bo szkoda by mi bylo czasu.

A co byś powiedział Klientowi który ma stacje robocze zrobione na UNIXie lub MacOS . I używa na nich "okienek" ?

Kup pan Windowsy ,a najlepiej nowe komputery z Vistą

A jak nie to wypchaj się Pan bo szkoda mi czasu, a C++ i Javą to się brzydzę. :lol2:

Ad1. mozesz rozwinac mysl?

Typowe klasy z kontenerami może i są . Ale już klas do wykonywania standardowych algorytmów , takich jak sortowania (poza quicksortem) czy wyszukiwania , to nima i nie będzie :(. Trzeba samemu pisać , fakt że nie jest to arcytrudne (zwłaszcza jak ma się źródła od STL-a w C++) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział Klientowi który ma stacje robocze zrobione na UNIXie lub MacOS . I używa na nich "okienek" ?

Kup pan Windowsy ,a najlepiej nowe komputery z Vistą

A jak nie to wypchaj się Pan bo szkoda mi czasu, a C++ i Javą to się brzydzę. :lol2:

Mialem na mysli pisanie programow na wlasne potrzeby :) Jakby bylo jakies takie zlecenie to inna sprawa..

a Javą to sie ostatnio faktycznie brzydze ;P Po ponad polrocznej walce z projektem na uczelnie przy wykorzystaniu m.in. EJB i Struts'ów mam dosc tych technologii...

 

Typowe klasy z kontenerami może i są . Ale już klas do wykonywania standardowych algorytmów , takich jak sortowania (poza quicksortem) czy wyszukiwania , to nima i nie będzie :(. Trzeba samemu pisać , fakt że nie jest to arcytrudne (zwłaszcza jak ma się źródła od STL-a w C++) .

No to w C# 3.0 bedziesz mial mozliwosc rozszerzenia standardowych klas o wlasne metody, wiec bedziesz sobie mogl dopisac czego Ci brakuje i uzywac w przyjazny sposob. Nie jest to co prawda rozwiazanie problemu, ale zawsze ladniej kod bedzie wygladal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Javą to sie ostatnio faktycznie brzydze

A dla mnie to od jakiegoś roku ulubiony język ;). W sumie wszystko co mi jest potrzebne w VS2005 i jest wbudowane w NetBeansy (chodzi o GUI designera) .

Jeśli chodzi ASP.NET - to jest tam sporo kontrolek ale jeśli zechcesz zbudować własne to masz tyle samo roboty co w innej technologii.A designer ASP nie nadaje się do profesjonalnego budowania stron , więc naklepiesz się tyle samo co przy JSP z pakietem typowych Beanów lub PHP.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę rozjaśniliście mi sprawę. Moje przewidywania były trafne - C#, .NET i cała reszta to kombajny, którym najbliższy jest... (o zgrozo!) Visual Basic. Szybko i łatwo się pisze program, ale prędkość jego działania to już inna bajka.

Z drugiej jednak strony VB bardzo mi się podobał (jeśli chodzi o samo pisanie), więc nie wykluczone, że jeszcze na wakacjach postaram się rzucić okiem na C#.

 

Co do języka Java, to nikt mnie chyba do niej nie przekona. VB nie grzeszył prędkością, ale szybkość działania Azureusa (napisanego w tym języku - Java) jest dla mnie bardzo wymowna - co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Mam nadzieję, że C# jest jednak troszkę szybszy...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial, ze jest zdecydowanie szybszy (ale porownac mozna tylko na windowsie :P).

Sam VS 2005 jest raczej sporą aplikacją napisaną w .NET, na moim kompie chodzi zdecydowanie lepiej niz na przyklad Eclipse.

A porownanie VB do C# jest troche nie na miejscu. Juz blizej Javie do C# (czy tez moze raczej JVM do .NET'a). Najlepiej zerknij sobie sam na ta technologie i ocenisz co lepsze swoja miara.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam c#. Wyraźnie mnie zachęciliście i chyba skuszę się na jakiś kurs i spróbuję napisać coś ciekawego. Moi drodzy, nie jedźcie tak po javie, bo ja uważam ten język za bardzo interesujący, sama idea przenośności jest na tyle ważna, że język powinien być w powszechnym użyciu. Sam jak piszę jakąś aplikację, to zazwyczaj java.

 

proponuje na poczatek "symfonia c++", a jak sie nauczysz robic cos wiecej niz hello world to polecam ksiazke "ansi C"

ansi C to taka kicha, ze szkoda na nia zwracac uwage w ogole... bleeee... okropna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nadeszła poprostu zmiana pokolenia języków i tyle co tu dużo mówić niedługo C, C++ odejdzie w zapomnienie jeśli chodzi o pisanie programów do windows i tyle. Można się zgadzać mozna sie nie zgadzać ale taki jest stan rzeczy. A to że obecnie najlepszym do pisania programów w windows językiem i środowiskiem sa CSharp i VS2005 to nie ulega żadnym wątpliwościom. Można machać coś w C++ ale po co, standardowe programy windowsowe w 95% nie wymagaja aż tak dużej mocy maszyny...

 

Ale są też niestety dobitne przykłady na słabość C# przykładem może być program Paint.NET do obrótki grafiki, program bardzofajny spore możliwości i wygląd ogólnie spoko... Jednak program działa wolno jak żółw :D chociaż wprowadzili w nim mase optymalizacji i ulepszeń z wersji na wersje. Ogólnie mowiać działa tak wolno że pierwsze jego użycie kończy się "WTF ???" i usunięciem tego muła z dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie umie pisać to mu nawet C# nie pomoże ....

Najprostszy przykład to wczytanie bitmapki, obróbka (np . za pomocą filtrów i ponowny zapis)

jak kogoś podkusi żeby robić to za pomocą getPixel,setPixel to przy większej od razu się zamuli

np. 640x480 . I nawet progam w Javie (napisany normalnie) będzie śmigał aż miło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tam.. ja sie tam nie musze spieszyc przeciez :)

Skąd ja to znam :lol2: :lol2: :lol2: Mam tylko nadzieje że MS wypóści jakis apgrejd związany z dość częstym pojawianiem się słynnych różowych pasków w VS2005 :mur: bo to czasami potrafi dobić...

 

A i jeszcze jedno to dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi, to znaczy czemu akurat CSharp i VS są takie dobre do szybkiego pisania dużych programów dla Windows powinni zapoznać się paroma super-ważnymi pojęciami:

Garbage Collector, Namespace i.... jeszcze jedna super duper ważna rzecz, jak ktoś zgadnie ma piwo :-P

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...