Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odp.

a jak wygląda odpalanie gier z dysku? i jak się ten dysk podłącza? bo rozumiem że moge podłączyć zwykły hdd 3,5' i z niego odpalać "kopie" gier ;] można podłączyć dysk do grubego ps2? i jak wtedy kopie odpalać?

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda odpalanie gier z dysku? i jak się ten dysk podłącza? bo rozumiem że moge podłączyć zwykły hdd 3,5' i z niego odpalać "kopie" gier ;] można podłączyć dysk do grubego ps2? i jak wtedy kopie odpalać?

Żeby podłączyć dysk do ps2 musisz kupić urządzenie zwane "network adapter".

Nie wiem czy wszystkie rodzaje dysków akceptuje, nie wiem czy trzeba zmieniać system plików (mając dysk w xbox trzeba mieć ntfx)

Jak już masz dysk w konsoli, to gry możesz wrzucać używając kompa (również nie wiem jak dokładnie to wygląda, czy możliwe jest robienie tego przez sieć, czy trzeba dysk przekładać)

Aby odpalić grę którą masz na dysku trzeba użyć programu hdd loader, który nagrywasz na płytkę, lub ten program wrzucasz na kartę pamięci i można odpalać właśnie z memorki.

 

Jeszcze jedna sprawa - czy da się włożyć dysk twardy i uruchamiać z niego gry, jeśli konsola nie jest przerobiona? Chyba byłby problem?

PS. Czy ktoś z większą wiedzą mógłby rozwiać moje wątpliwości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile zajmuje na memorce ten program? jest gdzieś lista dysków obsługiwanych? może jak macie to dajcie jakiegoś linka nt. podłączania hdd do kompa :>

 

troche drogi ten ntwork adapter :/ 130zł. Ale przynajmniej nie trzeba wymieniać lasera :D

 

narazie doczytałem się że nie działają gry z ps1, prawda to? i że dysk jest formatowany w jakimś formacie dziwnym sony APA. i podobno gry z dwuwarstwowych płyt nie działają. Czyli nie jest tak różowo.

Mógłby się wypowiedzieć ktoś obeznany w temacie? można zgrywać gry na dysk z kompa? winxp obługuje ten format? i coś czytałęm że niekoniecznie będe chodzić gry w ntsc :/

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli konsola naprawdę nie była przerabiana to warto, bo pewnie laser jest w dobrym stanie. Pozniej sam zdecydujesz czy bedzie hdd albo chip, acha no i memorka must have! jak mozesz wymienic tego pada za memorke to polecam to zrobic ;)

 

Akurat... w mojej konsoli byl tak zajechany laser, ze wytrzymal dwa miechy (aczkolwiek mozliwe, ze byla katowana swapem, bo zaslepka od tacki byla wylamana, a sama tacka wymagala pewnych zabiegow, zeby nie zaczepiala o obudowe :blink: )...

 

 

dzieki za odp.

a jak wygląda odpalanie gier z dysku? i jak się ten dysk podłącza? bo rozumiem że moge podłączyć zwykły hdd 3,5' i z niego odpalać "kopie" gier ;] można podłączyć dysk do grubego ps2? i jak wtedy kopie odpalać?

Dysk podlacza sie za posrednictwem Network Adaptera i tylko do grubej PS2 (w Slimie trzeba lutowac kable do plyty glowne). Gry odpala sie za pomoca programu HDLoader.

 

Jeszcze jedna sprawa - czy da się włożyć dysk twardy i uruchamiać z niego gry, jeśli konsola nie jest przerobiona? Chyba byłby problem?

Mozna, ale potrzebujesz wtedy oryginalnego HDLoadera (na plycie). Gra niewarta swieczki, bo owy HDLoader jest drogi i bardzo nieaktualny, wiec kupa gier, szczegolnie nowszych, po prostu odmowi wspolpracy.

 

 

a ile zajmuje na memorce ten program? jest gdzieś lista dysków obsługiwanych? może jak macie to dajcie jakiegoś linka nt. podłączania hdd do kompa :>

HDLoader 0.8b PL zajmuje 242 KB.

Lista obslugiwanych (a raczej sprawdzonych przez ludzi) dyskow: 2499205[/snapback]

narazie doczytałem się że nie działają gry z ps1, prawda to? i że dysk jest formatowany w jakimś formacie dziwnym sony APA. i podobno gry z dwuwarstwowych płyt nie działają. Czyli nie jest tak różowo.

Dziwne, u mnie nie ma z tym wiekszych problemow. Zalezy od wersji HDLoadera zapewne. Gry PS1 faktycznie nie dzialaja.

 

Mógłby się wypowiedzieć ktoś obeznany w temacie? można zgrywać gry na dysk z kompa? winxp obługuje ten format? i coś czytałęm że niekoniecznie będe chodzić gry w ntsc :/
Znowu - u mnie gry NTSC, nawet japonskie, chodza bez zajakniecia. Zawsze czytajac teksty o niedzialaniu czegos sprawdzaj, o jakiej wersji HDLoadera jest mowa.

 

Mozna zgrywac gry z kompa, i to na pare sposobow:

- podlaczajac HDD do kompa (bezposrednio kablem IDE lub przez przejsciowke na USB), za pomoca programu WinHIIP. Umozliwia on tez zrobienie iso z obrazu gry lezacego na konsolowym HDD.

- przez kabel sieciowy (czyli po LAN) za pomoca programu HDL Dump. Na konsoli uruchamiamy serwer, pod Win klienta. Nie testowalem w praniu, wiec nie wiem jak to dokladnie dziala. Plus taki, ze nie trzeba wyjmowac dysku z konsoli.

 

Aby odpalić grę którą masz na dysku trzeba użyć programu hdd loader, który nagrywasz na płytkę, lub ten program wrzucasz na kartę pamięci i można odpalać właśnie z memorki.

A u mnie HDLoader (jak i pare innych progsow) lezy sobie na HDD, a na memorce jest tylko wazacy 150 KB KeyLauncher :P i za jego pomoca odpalam sobie to, co akurat potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie doczytałem się że nie działają gry z ps1, prawda to? i że dysk jest formatowany w jakimś formacie dziwnym sony APA. i podobno gry z dwuwarstwowych płyt nie działają. Czyli nie jest tak różowo.

Mógłby się wypowiedzieć ktoś obeznany w temacie? można zgrywać gry na dysk z kompa? winxp obługuje ten format? i coś czytałęm że niekoniecznie będe chodzić gry w ntsc :/

Gry z ps1 nie dzialaja z hdd.

Dysk jest w dziwnym formacie Sony.

Gry na dwuwarstwowych plytach działaja.

Można zgrywać gry na dysk z kompa.

Winxp nie obsługuje tego formatu. Używa sie do tego programów takich jak WinHIIP.

Pierwsze słysze o problemach z grami w ntsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg, za wolno piszesz :P

 

To, co kolega wyczytal o problemach z dzialaniem, dotyczylo albo oryginalnego HDLoadera, albo jakiejs bardzo zabytkowej wersji homebrew. Na obecnych takich jazd zazwyczaj nie ma (aczkolwiek nadal sa gry, z ktorymi moga byc problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co to była za wersja, a czytałem na kilku stronkach. A co sądzicie o przeróbce modbo? bo w sumie najbardziej bezproblemowa, tzn najmniej wymagająca od usera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, czego chip niby wymaga od usera? :blink: Moj Ripper 3.2 wymga ode mnie wlozenia plyty do napedu, ew. przytrzymania odpowiedniego przycisku przy starcie jesli chce zabootowac konsole z memorki.

 

A co do modbo - firma zaczynala robiac podroby Matrixa Infinity. Robila to tak nieudolnie, ze chip umieral bezpowrotnie od wejscia do jego setupu. Nie wiem, co produkuja teraz, ale nie tykam ich produktow kijem, just in case.

Wole sprawdzonego i dobrego Rippera, thank you very much.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, a Costi dalej swoje :]

do najnowszych slimow modbo760 jest lepsze od Rippera i tyle, nie ma dyskusji :P

Śmierdzisz zgniłymi informacjami. Wynalezli jakiegos nowego rippera już w ktorym to poprawiono babole, i podobno juz nie ma problemow ze slimem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, a Costi dalej swoje :]

do najnowszych slimow modbo760 jest lepsze od Rippera i tyle, nie ma dyskusji :P

Na razie to mowimy o grubasie ;) A swoje bede tlukl dalej - nie mam zaufania do firmy, ktorej chipy sie rozwalaly od normalnego uzytkowania, koniec i kropka :P

 

EDIT: A tak bajdełej: moze ktos chce sprawnego Duo2SE? Tanio sprzedam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką przeróbke polecacie do slima? bo swap magiciem to ja mógłbym się bawić, ale siostry już raczej niebardzo, więc potrzebna taka przeróbka, żeby wsadzać płyte i odpalać od razu gierki z ps2 i psx'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką przeróbke polecacie do slima? bo swap magiciem to ja mógłbym się bawić, ale siostry już raczej niebardzo, więc potrzebna taka przeróbka, żeby wsadzać płyte i odpalać od razu gierki z ps2 i psx'a.

ale co tu się bawić? wsadzasz swapa, czekasz az sie pojawi ekran LOAD, otwierasz klapke, zamieniasz plyte na ta z gra, wciskasz LOAD i dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Marti

witam

 

planujemy z chlopakiem kupno ps 2, ale juz przerobionej.. jest ich troszke na allegro, ale przyznam, ze juz troszke zgupialam i nie wiem jaka jest lepsza przerobka - Ripper czy Modbo?? Wy sie na pewno znacie na tym lepiej, wiec wytlumaczcie, najlepiej jak dziecku :) o co kaman..

dodam, ze glownie interesuje nas gra na "piracikach" :rolleyes: oraz mozliwosc odtwarzania DIVX i MP3.

 

pozdrawiam Was z zasniezonej Irlandii :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie, ktory zapewne przeczytalas jakies pol godziny temu, stoi jasno, zeby nie zamieszczac tego samego postu w kilku miejscach - napisalas raz i wystarczy.

 

Na razie tylko ostrzegam, bo jestes nowa, nastepnym razem bedziemy jechac po karach regulaminowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Jak sprawuje się Ps2 w roli odtwarzacza DVD,potrzebny jest pilot czy wystarczy pad?(pewnie wystarczy),pilot byłby bardziej wskazany tylko nie wiem czy jest.

Czy można odtwarzać DivX?Z tego co czytałem ,jest to możliwe, ale wymaga sporo zabiegów,a nie chcę inwestować w HDD.

Generalnie pomyślałem o Ps2,ponieważ mam mała siostrzyczkę,która zajmuje czasem mi kompa. Dodatkowo emulatory SNES itp.czasem nie działają idealnie. i mała dziewczynka niekoniecznie przebrnie przez etap jego uruchamiania .Dlatego pomyślałem o PS2,w kilka gierek sam bym chętnie pograł :),a i ich ceny są już całkiem przystępne.

Teraz następne pytanie.

Widzę ,że do Slim przydaje się Swap(np.gdyby kolega nie chciał mi pożyczyć swojego cennego oryginała,tylko kopie),składa się on z płyt CD/DVD(?).Kosztuje trochę,ale z tego co widzę ,w sieciach P2P można sobie zassać coś takiego, i samemu wypalić-po co komuś płacić.

Więc czy faktycznie można to zassać, czy to Trojan Downloader32 w kolejnym wcieleniu?

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Idealnie nadaje się w formie odtwarzacza DvD, pad wystarcza, a pilot kosztuje zaledwie 30-50 zł (ale nie wiem jak się sprawuje, wiem że podłącza się odbiornik w miejsce slotu pada, a sam pilot funkcjonuje jak taki pad bezprzewodowy z lekkim opóźnieniem ;))

 

2. By odtwarzać Divx'y trzeba chyba tylko konsole przerobić, używać Reality Media Player i po problemie ;)

 

3. Swap magic to program który pomaga odtworzyć kopie zapasowe, jak nagrasz go na płytkę nie będzie działać - musi być oryginalna płytka z programem ;) Ale i tak moim zdaniem lepiej konsole przerobić.

 

pozdro [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Jak sprawuje się Ps2 w roli odtwarzacza DVD,potrzebny jest pilot czy wystarczy pad?(pewnie wystarczy),pilot byłby bardziej wskazany tylko nie wiem czy jest.

Czy można odtwarzać DivX?Z tego co czytałem ,jest to możliwe, ale wymaga sporo zabiegów,a nie chcę inwestować w HDD.

bardziej pasowałby w tej roli Xbox :) jeśli głównie zależy ci na możliwościach multimedialnych to nie polecałbym PS2

 

Generalnie pomyślałem o Ps2,ponieważ mam mała siostrzyczkę,która zajmuje czasem mi kompa. Dodatkowo emulatory SNES itp.czasem nie działają idealnie. i mała dziewczynka niekoniecznie przebrnie przez etap jego uruchamiania .Dlatego pomyślałem o PS2,w kilka gierek sam bym chętnie pograł :),a i ich ceny są już całkiem przystępne.

cena iksa tez jest przystepna - Deckard za ok. 250zł ci załatwi

a i gierek dla małej dziewczynki tez pare sie znajdzie

 

Teraz następne pytanie.

Widzę ,że do Slim przydaje się Swap(np.gdyby kolega nie chciał mi pożyczyć swojego cennego oryginała,tylko kopie),składa się on z płyt CD/DVD(?).Kosztuje trochę,ale z tego co widzę ,w sieciach P2P można sobie zassać coś takiego, i samemu wypalić-po co komuś płacić.

Więc czy faktycznie można to zassać, czy to Trojan Downloader32 w kolejnym wcieleniu?

musisz miec oryginał

nie jest wcale taki drogi - z 60zł + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Zdaje sobie sprawę ,że Xbox jest dużo lepszy od PS2 jako Media Center,trochę miałem z tym do czynienia.Jedynie co mnie odpycha to jego wygląd,rozmiary,a i gry z X-sa jakoś do mnie nie trafiają :(.

Ps2 Slim jest malutka, no ciekawych gierek też sporo więcej(wiecie- siostrę można posadzić przed kompem-przy flashowych gierkach,a samemu w coś przyciąć : :wink: ) .

Muszę się zastanowić,szkoda ,że z tym Swap Magic nie jest tak jak prosto.

Zabawne ,że piraci potrafią zadbać o swój "interes" lepiej niż Sony :D

Ciężki mam orzech do zgryzienia,jak rozumiem Swap Magic wystarczy w razie czego do odpalenia jakieś gierki ,i nie trzeba już nic przerabiać hardwarowo?

Zresztą widzę ,że i tak muszę poczytać,ale Ps2 ze względu na design(+gry) bardziej do mnie przemawia,w ostateczności DivXy(głównie bajki) można przerobić na DVD i problem z MPEG-4 z głowy.

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi,pomyśle co tu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. By odtwarzać Divx'y trzeba chyba tylko konsole przerobić, używać Reality Media Player i po problemie ;)

SMS (Smart Media System) jest moim zdaniem duzo lepszy - i nie wyglada przy okazji jak koszmar 8-bitowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi - nie słyszałem o tym programie, dlatego o tym napisałem ;) (ps. kupiłem już memorkę, ile chcesz za chipa? Napisz mi plusy swojego chipa na gg jak będziesz, bo rozważam kupno jego zamiast rippera [; ;) Dysk mam, jeszcze tylko NA :D

 

Bezbronny- Bo ps był zawsze głównie do gier, dlatego są fajniejsze ;) A za małe* centrum rozrywki też robi ;)

 

*Małe xD myślałem że pogram sobie z pół godzinki w Soul Calibura III, a tu tak ze 3h zleciały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy: nie umozliwia bootowania z memorki, tylko z plyty. Tak wiec do HDD jego instalacja sie mija troche z celem.

Dlaczego? Sama jedna płyta z hdloadrem lasera nie zabije....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabila (a raczej wbila ostatni gwozdz do trumny, bo poprzedni wlasciciel ewidentnie o konsole nie dbal) :|

 

Poza tym to nie jest jedna plyta z HDLoaderem, tylko jedna z HDL i co najmniej jeszcze druga z PS2OS lub myPS2 (zeby moc odpalac inne programy bez wachlowania kilkoma cedekami).

 

Anyway, jesli ktos chce to zapraszam na PW - sprzedam za 20zl.

Od razu uprzedzam, chip jest tylko do grubych konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończylem Shadow of the Collossus, gra jest niesamowita, posiada wspanialy klimat, swietną muzyke i grafike.

Koncowka mnie zaskoczyla (jak wiekszosc zapewne), ehh, trzeba bedzie wrocic do tego tytulu, ale najpierw ICO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...