Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

Sarkazz, może byś sie tak nei wymądrzał? The Inquirer lubi włąsnie taki "prawie" sprawdzone informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, może byś sie tak nei wymądrzał? The Inquirer lubi włąsnie taki "prawie" sprawdzone informacje

Patent jest faktem nawet w tym watku byl podany wczesnij jego numer, jednak nie oznacza to ze nie istnieje inne

rozwiazanie, ktorego patent nie obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolec srednio dzisiaj jest za 3.18 a podwyzka VAT w Niemczech to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia. (19% ma byc od 2007 r.)

 

Koszty produkcji i rynek wyznacza ceny procesorow dzisiejsze spekulacje i plany moga byc blisko ale nie musza.

Kto by przypuszczal 2 lata temu ze AXP 3200+ bedzie dzisiaj kosztowal okolo 500 zl ?

1. Mowisz o srednim kurie NBP. Cena w kantorze za jaka kupisz $ jest troche inna. Jeszcze 2 dni temu byl za prawie 3,3PLNa.

2. To pierwsza w powojennej historii podwyzka stawki.

3. Ja przypuszczalem ze w ciagu 2 lat bedzie 'troche' mniej kosztowal niz w czasie debiutu.

 

Pragne przypomniec, ze panent na HT mialo wlasnie AMD, choc w procach domowych zastosowal to rozwiazanie Intel.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale nie Tobie oceniac kto kim jest, na podstawie dokonywanych zakupow :angry:

 

a niby gdzie ja chcialem cie obrazic ze ta wrogosc?

normalny uzytkownik= przecietny zjadacz chleba

 

ty= oc mastah, jak wiekszosc tu zebranych, poza mna oczywiscie.. ja po prostu za duzo zarabiam stad moja rozrzutnosc ;)

 

nie musisz sie od razu tak bulwersowac, jak bede chcial kogos obrazic, to na pewno to odnotujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no porażka :mur:

dwunastolatki?

pozdr

 

P.S. Jak już napisał Michaelius Intel i AMD wyminiły się patentami więc dwaIP możesz już o tych patentach nie pisać, bo patent patentem a fakty i rzeczywistość są trochę inne.

 

 

EDIT:

Co do cen w Komputroniku, to pomyslcie i przypomnijcie sobie kiedy ostatnio był taki wyciek z komputronika...hmmmm....nigdy?? Także ja jestem zdania (tak jak kilka osób wcześniej), że jest to zagranie komputronika aby zwiekszyć sprzedaż aktualnych podzespołów pod Intela, i tyle. Nie ma co panikować, a nawet jak to na Conroe życie się nie kończy, więc nawet jak będą takie ceny to Ci którzy bez niego nie będą mogli żyć i tak kupia a Ci którzy jakoś sobie z tym poradzą (tzn z nieobecnością Conroe u siebie w domu) to oleją sprawę i wrócą do AMD i po prostu nic się nie zmieni.

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przytyk do tego, że w tym temacie większość jest "prawie" lub "chyba" albo "może"...

 

A zakładać się nie zamierzam bo nie widzę takiej potrzeby ani sensu, zresztą wcale nie kwestionuję tego jakie będą ceny, co generalnie mi już "wisi" bo zapewne "jeżeli" :wink: AMD obniży ceny X2 tak jak zapowiada to Conroe i tak nie kupię (pobudki finansowe).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

P.S. Jak już napisał Michaelius Intel i AMD wyminiły się patentami więc dwaIP możesz już o tych patentach nie pisać, bo patent patentem a fakty i rzeczywistość są trochę inne.

Umowa o wymianie patentowej pomiedzy AMD i Intelem to dobry dowcip na sniadanie nie fakt.

 

Mam nadzieje ze zadne przeszkody technologiczne lub rynkowe nie stana na drodze Intelowi i za miesiac pojawia sie w

sklepach core 2 duo. Jesli plany Intela sie powioda to nastapi jakas odpowiedz AMD.

Praktyka pokaze czy to bedzie tylko odpowiedz cenowa.

Mam nadzieje ze AMD ma juz gotowe 65 nm i bedzie mozna kupic cos duzo szybszego od tego core 2 duo i troszke taniej.

 

Groznym konkurentem cenowym dla core 2 duo moze okazac sie 90 nm X2 3600+ lub cos mocniejszego 65 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych patentów: jaka jest prawda to wie AMD i Intel i nie wiem czy warto o tym dyskutować. Chyba, że ktoś ma wywiad u jednych i drugich i moze się wypowiedzieć o konszachtach lub umowach między dwoma gigantami?

Sorry ale ja nie lubie plotek i zawsze je olew. Będzie jak bedzie.

 

pozdrawiam i no offence, żeby nikt nie myślał, że kogoś atakuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...