Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a ja to się tak zastanawiam.

 

Wcześniej miałem P4 Northwooda 3.0 @ 3.6

Obecnie jest to C2D E6400 @ 3.0

....

Stawiam, że wcześniej owe rozpakowywanie winrara i skanowanie z racji wolniejszego procesora trwało dłużej i dysk nie był tak obciążony. Teraz masz wydajniejszy procek i w pakowaniu, skanowaniu dysk muli. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że wcześniej owe rozpakowywanie winrara i skanowanie z racji wolniejszego procesora trwało dłużej i dysk nie był tak obciążony. Teraz masz wydajniejszy procek i w pakowaniu, skanowaniu dysk muli.

Też bym obstawiał to albo za wysokie tempy na cpu/nb etc. Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał to albo za wysokie tempy na cpu/nb etc.

Zwłaszcza z WC. ;) Ehh ... ;)

 

BTW nie traktujcie mnie jak nooba :P temperatury są pod kontrolą ... ;)

 

 

MaSell -> dzięki za radę, później wypróbuję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza z WC. ;) Ehh ... ;)

 

BTW nie traktujcie mnie jak nooba :P temperatury są pod kontrolą ... ;)

MaSell -> dzięki za radę, później wypróbuję. :D

Przyznam się bez bicia że nie odczytałem sygnaturki :P Tak na marginesie na WC też się spotkałem z wysokimi temp, jak taki jeden z drugim, nie potrafili dobrze bloku założyć albo utopili wszystko w paście.

 

Btw. Jaki masz dysk?

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

Chce kupić E6420,ale trafiłem na okazje E6600 za 50zł więcej.

Bede kręcił tak do 3,2-3,5 na AC.Niechce też aby zabardzo się grzał,bo lubie cisze.

Więc który lepiej wziąźć

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Szybkie pytanie:

Chce kupić E6420,ale trafiłem na okazje E6600 za 50zł więcej.

Bede kręcił tak do 3,2-3,5 na AC.Niechce też aby zabardzo się grzał,bo lubie cisze.

Więc który lepiej wziąźć

W tym segmencie cenowym i jakościowym to już raczej kwestia tego co chcemy mieć wpisane w sigu ;)

 

Jeśli masz możliwość zdobycia E6600 za 50,- więcej niż E6420 to jasna sprawa że brać tego pierwszego. Większy mnożnik zawsze da większe prędkosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To co ... da sie na AC jakos pobawic E6420? Np z takim Scythe Infinity ... bardzo duze temperatury beda na np 3.4Ghz?

U mnie na Freezer 7 Pro i procku 3.2 GHz nie przekracza 52C. Według mnie to mało. Pytanie drugie: na ile wierzyć Core Temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w idlu core temp pokazuje temp o 3*C nizsze niz mam powietrze w pokoju wiec mozna sobie to go gluteusa wsadzic - ale w stressie juz odczyty sa mniej wiecej równe z uguru i dosc prawdopodobne ;]

Na czym?

 

---

 

Edit:

Myslicie ze ta Striker pociagnie Core2 45nm ? Czy bedzie potrzebny nowy chipset/socket?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Edit:

Myslicie ze ta Striker pociagnie Core2 45nm ? Czy bedzie potrzebny nowy chipset/socket?

Myślę że może być problem ale trudno wyczuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahah 680 i ubsluga nowych prockow? teoretycznie moze to jest mozliwe....

 

ale jak myslisz ze nV i producenci mobow odpuszczą sobie nowy chipset nV to sie grubo mylisz....

 

napewno nie bedą obsługiwac penrynow... potrzebny bedzie nowy mob

 

acha widzieliscie jakies testy e6550? bo jest tanszy o ponad 50zł od 6420 i moze by sie skusic na tanszego e6550 z wyzszym zegarem2,33ghz hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a ja se dzisiaj cos takiego wykrecilem ;)

chlodznie powiadasz - no WC zwykle a co :P

Pięknie. Robi wrażenie. Oczywiście WC i Abit.

Jeszcze pochwal się pamiątkami i będzie gites :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie nie ma czym chwalic - jakims cudem pdp patrioty z podpisu na 500 CL 4 odpaliły - ale tak sypały błedami ze tylko spi 1mb cudem odpaliłem ;]

instaluje nowa winde pobawie sei dzisiaj kompem - zrobie ladne validacje i spi moze na ciut wiecej niz te 4ghz:D

 

 

mały update :

 

http://hwbot.org/result.do?resultId=608641

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELL o,

Własnie wczoraj się bawiłem moją nową zabawką - E6600 gdzie doleciałem do 3Ghz, 1,35V przy 60' C w stresie chlodzone na boxowym wentylu. Temperatury b.wysokie w porównaniu do mojego starego SD3700@3000MHz 42'c w stresie. Szukam czegoś wydajniejszego na dzisiejsze upały i planuje zakup Scythe Ninja - PYTANIE

Ile dodatkowo mogę zbić 'C na Ninji w prorównaniu do wentyla boxowego ? Planuje dobić do @3,5

Nie wiem jeszcze jakie wogóle są mozliwości O/C mojego proca ponieważ mam pokój od południa - ponad 28'C w pokoju i można jaja na twrdo robić ;( Jaki chłodzinko polecacie na e6600?

 

Thx

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja musze lepszy ram załatwić bo coraz niżej spadam :)

 

BTW genghiskhan czym chłodzisz proca ?

w wprime jak cie wyprzedzilem na whbocie to bylo borygo z układu - zadnej zimnej wody :P

a memki tez mam do wymiany - przydalo by sie ladna validacje zrobic i 1 miejsce zajac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

A jakie napięcie? Ile zrobisz rock stable na codzień? W granicach rozsądku? Bo zastanawiam się nad tym procusiem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.apollo.pl/store/show_detail/33831 Już za 650zł mamy fajnego procka. BTW kiedy orientacyjnie ma spaść jego cena? Mam zamiar kupić to na wakacje z jakaś fajną mobo.

 

@ genghiskhan ile robi Ci na def V?

Na wakacje to ja bym polował na jakieś Q a nie zawracał sobie głową jakimś tam E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...