Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Oo

 

W zastosowaniach takich jak gry konkurentem cenowym dla E6300 jest jednordzeniowy 3800+ taktowany 2400 MHz.

jak dla mnie to tutaj miedzy innymi napisales ze e6300 ma konkurenta w postaci 3800+.

"JEST" to raczej malo fakt dokonany i rzecz ktora jest.

nie moze czegos byc jesli sie czegos spodziewasz, bo to byloby przypuszczenie.

i nie jest to lapanie za slowa, ktore zaraz mi wytkniesz, tylko sens jaki wyplywa z twoich postow.

a jesli chcesz mi starac sie udowodnic ze poprzez konkurent cenowy miales na mysli jedynie cene, to przytocze poprzedni przyklad. kalafior jest konkurentem cenowym ziemniaka. ma ta sama cene.

to tak na wszelki wypadek.

 

ale eot.

juz dosc mam czytania tego co wypisujesz, bo nie popierasz swoich tez zadnymi faktami, niczym. a nawet jak podeprzesz, to przekrecisz, zle obliczysz, badz spojrzysz ze zlego konta przez to przeklamanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Oo

jak dla mnie to tutaj miedzy innymi napisales ze e6300 ma konkurenta w postaci 3800+.

"JEST" to raczej malo fakt dokonany i rzecz ktora jest.

nie moze czegos byc jesli sie czegos spodziewasz, bo to byloby przypuszczenie.

i nie jest to lapanie za slowa, ktore zaraz mi wytkniesz, tylko sens jaki wyplywa z twoich postow.

a jesli chcesz mi starac sie udowodnic ze poprzez konkurent cenowy miales na mysli jedynie cene, to przytocze poprzedni przyklad. kalafior jest konkurentem cenowym ziemniaka. ma ta sama cene.

to tak na wszelki wypadek.

 

ale eot.

juz dosc mam czytania tego co wypisujesz, bo nie popierasz swoich tez zadnymi faktami, niczym. a nawet jak podeprzesz, to przekrecisz, zle obliczysz, badz spojrzysz ze zlego konta przez to przeklamanie.

Nie moge zrobic testu conroe bo nie mam takowego.

Domagasz sie udowodnienia ze jednordzeniowy 3800+ jest wydajniejszy w grach niz E6300 ale mylisz adresata.

Udowodnij ze E6300 jest wydajniejszy od jednordzeniowego 3800+ w CS, NFS przy 1280*1024 albo domagaj sie tego od

osob posiadajacych CPU do testow. Na moje potrzeby wystarczy test w AiBench.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zrobic testu conroe bo nie mam takowego.

Domagasz sie udowodnienia ze jednordzeniowy 3800+ jest wydajniejszy w grach niz E6300 ale mylisz adresata.

Udowodnij ze E6300 jest wydajniejszy od jednordzeniowego 3800+ w CS, NFS przy 1280*1024 albo domagaj sie tego od

osob posiadajacych CPU do testow. Na moje potrzeby wystarczy test w AiBench.

no taaa.

zapomnialem.

wszystkie testy sa prowadzone na ziemniakach w ktorych wyrzezbione sa conroe i to nie sa prawdziwe conroe.

bo one przeciez nie istnieja.

wszystkie testy sa sponsorowane przez intela, intel przekupil ich wszystkich zeby klamali nam.

 

jesli chcesz porownanie 3800+ vs e6300

to przeczytaj test gdzie sa testy gier np. e6300 vs athlon fx62, pozniej przeczytaj testy fx62 vs 3800+, a jesli ni ebedzie takiego to przeczytaj test fx62vs x24600+, a pozniej x2 4600+ vs 3800+.

a w koncu dojdziesz do ukochanego testu i bedziesz mogl wyciagnc wnioski jaka jest porownywalna wydajnosc e6300 vs 3800+. Ale, jesli tego ci sie nie chce, to przestan ludziom wmawiac ze te procesory stoja na tym samym poziomie, bo po prostu bredzisz i sie pograzasz w swoich odpowiedziach.

 

bo teraz wynika ze to ja tobie mam udowodnic ze e6300 jest lepsze od 3800+ w grach takich jak nfs czy cs (chyba raczej nfs mw i css, ale pewnie to miales na mysli).

 

ps.

udowodnij mi ze fx62 jest wydajniejszy od athlona XP 1700+.

ejjj. niemozliwe. przeciez nie masz tych procesorow to jak mozesz mi to udowodnic.

 

eot z mojej strony drugi i ostatni raz.

bo ty dalej bedziesz sie pograzal swoja obrona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiemy juz wiemy , ze tylko AIbench jest super benchmarkiem i wszystkie inne to latwe do zmanipulowania badziewie.

I oczywiscie wiadomo, ze wszyscy testerzy porownujac amd z intelem dla amd zapuszczaja w tle kompresje 20 gigabajtowego pliku , zeby intel wygral :D

Ale pozwol juz nam biednym zyc w nieswiadomosci i oszukiwac sie wydajnosca tego badziewnego procesora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wprost

 

K%A dwaIP nie możesz zrozumieć, że nowe procesory w nowym procesie technologicznym praktycznie zawsze będą kopały dupe "staruchom" 90nm!? Bronisz tego AMD jak dziewczyny, conroe jest lepszy i twoje spiskowe teorie niczego tu nie zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wprost

 

K%A dwaIP nie możesz zrozumieć, że nowe procesory w nowym procesie technologicznym praktycznie zawsze będą kopały dupe "staruchom" 90nm!? Bronisz tego AMD jak dziewczyny, conroe jest lepszy i twoje spiskowe teorie niczego tu nie zmienią.

Tomcat ma racje, trza włączyć ignore-mode na dwaIP :lol: Kiedyś z tego co pamiętam zachwycał się conroem ze hoho, ale mu sie teraz zmienilo... hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

no taaa.

zapomnialem.

wszystkie testy sa prowadzone na ziemniakach w ktorych wyrzezbione sa conroe i to nie sa prawdziwe conroe.

bo one przeciez nie istnieja.

wszystkie testy sa sponsorowane przez intela, intel przekupil ich wszystkich zeby klamali nam.

 

jesli chcesz porownanie 3800+ vs e6300

to przeczytaj test gdzie sa testy gier np. e6300 vs athlon fx62, pozniej przeczytaj testy fx62 vs 3800+, a jesli ni ebedzie takiego to przeczytaj test fx62vs x24600+, a pozniej x2 4600+ vs 3800+.

a w koncu dojdziesz do ukochanego testu i bedziesz mogl wyciagnc wnioski jaka jest porownywalna wydajnosc e6300 vs 3800+. Ale, jesli tego ci sie nie chce, to przestan ludziom wmawiac ze te procesory stoja na tym samym poziomie, bo po prostu bredzisz i sie pograzasz w swoich odpowiedziach.

 

bo teraz wynika ze to ja tobie mam udowodnic ze e6300 jest lepsze od 3800+ w grach takich jak nfs czy cs (chyba raczej nfs mw i css, ale pewnie to miales na mysli).

 

ps.

udowodnij mi ze fx62 jest wydajniejszy od athlona XP 1700+.

ejjj. niemozliwe. przeciez nie masz tych procesorow to jak mozesz mi to udowodnic.

 

eot z mojej strony drugi i ostatni raz.

bo ty dalej bedziesz sie pograzal swoja obrona...

Do wniosku ze jednordzeniowy 3800+ bedzie wydasjniejszy w grach od E6300 doszedlem wlasnie na podstawie

dostepnych wiarygodnych wynikow testow w CineBench 2003 1 CPU oraz porownujac wyniki w grach X2 i jednordzeniowca A64.

 

P.S. Ulegasz iluzji ze sie przed czyms bronie a ataki personalne typu "pograzanie sie" wytykanie pomylki obliczeniowej lub

skracania nazw gier swiadczy o slabosci argumentow autora ataku. Podawaj wyniki testow zamiast atakowac to

dowiedziesz swoich tez jesli sa prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku ze jednordzeniowy 3800+ bedzie wydasjniejszy w grach od E6300 doszedlem wlasnie na podstawie

dostepnych wiarygodnych wynikow testow w CineBench 2003 1 CPU oraz porownujac wyniki w grach X2 i jednordzeniowca A64.

 

P.S. Ulegasz iluzji ze sie przed czyms bronie a ataki personalne typu "pograzanie sie" wytykanie pomylki obliczeniowej lub

skracania nazw gier swiadczy o slabosci argumentow autora ataku. Podawaj wyniki testow zamiast atakowac to

dowiedziesz swoich tez jesli sa prawdziwe.

moze daj nam liste wiarygodnych programow benchmarkowych.

a nienazwalbym moich postow atakami personalnymi, a raczej wysmiewam twoje wypowiedzi gdzie raz twierdzisz jedno, raz drugie.

ale to chyba juz wszyscy zauwazyli w tym temacie, ze nie potrafisz prowadzic dyskusji, bo dajesz najpierw swoje argumenty, ktos daje kontrargumenty to ty dajesz inne argumenty, ktos je neguje i ty wtedy jeszcze inne dajesz. Dochodze do wniosku ze cokolwiek nie powiem, jakiegokolwiek testu nie przywolam, to ty bedziesz mial w zanadrzu jeszcze inne.

A testow aibench przed premiera nie zobaczysz z bardzo prostej przyczyny... nikt tego nie uzywa do benchmarkowania, jest jedynie obecny w polsce... i to zdaje sie ze ty jestes jego tworca? czyli juz wiem dlaczego tak uparcie wmawiasz nam ze jedynie aibench pokazuje prawdziwa moc procesorow...

 

pamietaj ze benchmarki maja to do siebie, ze faworyzuja jakas konstrukcje, robienie testu w jednym benchmarku, czyli np tylko w twoim, jest totalnie niezgodne z praktyka i jest po prostu glupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 3800+ jest wydajniejszy od e6300 to wg mnie już mało ważne, bo różnica będzie malutka a e6300 jest nowszy, dwurdzeniowy i przyszłościowy, kupowanie procka jednojajkowego po obniżce cen u amd będzie "głupotą" ponieważ ceny będą tak niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwaIP

Powiedz mi dlaczego tak faworyzujesz AiBench?

Myślisz, że on jest najlepszym benchmarkiem dla procesorów?

Z tego co wyguglowałem to jest to Twój program tak?

Naprawdę, daj sobie chłopie spokój, bo okaże się że i w aibench Allendale zrobi Ci lola na 2.2GHz i będzie Ci łyso.

Zastanów się na przyszłością Twoich dotychczasowych wywodów bo user taki jak ja czytając Twoje posty widzi coś takiego:

Mój AiBench jest najlepszu na świecie. Coolaler i spółka to lamy razem z całym XtremeSystems bo testuję Conroe w SuperPI a to jest program optymalizowany od czasow powstania dla Conroe a w moim Aibench A64 3800+ skopie dupe Conroe.

Just think about this.

i skończcie to [ciach!]lenie bo nie ma żadnego sensu w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

dwaIP

Powiedz mi dlaczego tak faworyzujesz AiBench?

Myślisz, że on jest najlepszym benchmarkiem dla procesorów?

Z tego co wyguglowałem to jest to Twój program tak?

Naprawdę, daj sobie chłopie spokój, bo okaże się że i w aibench Allendale zrobi Ci lola na 2.2GHz i będzie Ci łyso.

Zastanów się na przyszłością Twoich dotychczasowych wywodów bo user taki jak ja czytając Twoje posty widzi coś takiego:

Mój AiBench jest najlepszu na świecie. Coolaler i spółka to lamy razem z całym XtremeSystems bo testuję Conroe w SuperPI a to jest program optymalizowany od czasow powstania dla Conroe a w moim Aibench A64 3800+ skopie dupe Conroe.

Just think about this.

i skończcie to [ciach!]lenie bo nie ma żadnego sensu w tym momencie.

Program jest moj dlatego ufam jego wynikom.

Mam nadzieje ze Allendale bedzie wydajniejszy na jednym rdzeniu niz Dothan bo chce sobie kupic cos dwurdzeniowego

i szybkiego do AI. Nigdzie nie stwierdzilem ze conroe to slabe CPU, brakuje mi troche testow dla pewnosci.

 

Kszonek@ aby uzyskac wynik lepszy niz dotychczasowy WR zlamanie check nie bedzie takie proste.

ponadto skad wiesz jaka informacja o CPU jest zaszyta w check ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto skad wiesz jaka informacja o CPU jest zaszyta w check ? :)

podejrzewam ze tylko taktowanie bo nie wiadomo jak wykrywalby nowe procki, ktore nie byly testowane, moze jeszcze ilosc cache, ale raczej watpie, bo zawsze moze byc blad jego wykrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest do nabycia za 840 pln* + koszty przesyłki ... z Kanady :P

Kurs CAD na 4 VII 2006 = 2.81 PLN

 

EDTI: w sumie ... jeśli się zamówi i zapłaci teraz za wszystko w jakimś zachodnim sklepie to wachanie kursu waluty w jakiej się kupuje towar in plus można spokojnie odczekać ... plucie w brodę zostaje wtedy gdy waluta ... np: dolar kanadyjski pójdzie jeszcze w dół a to przewidzieć trudno akurat. Tak czy inaczej ja się zdecydowałem i po wakacjach albo pod ich koniec sprowadzam zza granicy bo w polszy się nie opłaci raczej kupowac procka :D poza tym allendale będzie szybciej na zachodzie niż u nas ... chyba :D

Pozdrawiam

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest do nabycia za 840 pln* + koszty przesyłki ... z Kanady :P

Kurs CAD na 4 VII 2006 = 2.81 PLN

 

EDTI: w sumie ... jeśli się zamówi i zapłaci teraz za wszystko w jakimś zachodnim sklepie to wachanie kursu waluty w jakiej się kupuje towar in plus można spokojnie odczekać ... plucie w brodę zostaje wtedy gdy waluta ... np: dolar kanadyjski pójdzie jeszcze w dół a to przewidzieć trudno akurat. Tak czy inaczej ja się zdecydowałem i po wakacjach albo pod ich koniec sprowadzam zza granicy bo w polszy się nie opłaci raczej kupowac procka :D poza tym allendale będzie szybciej na zachodzie niż u nas ... chyba :D

Pozdrawiam

to jak bedziesz zbieral liste chetnych to ja tez sie na to pisze... zawsze taniej cie wyjdzie koszt wysylki :) ale tylko jak bedziesz mial zamiar tak zrobic :)

 

w europie wszystko jest duzo drozsze niz w stanach, a w polsce w szczegolnosci.

wiec zawsze sie oplaca sprzet stamtad sprowadzac.

 

kumpel ostatnio kupil sobie 7900gtx za 2 razy taniej niz w Polsce.... Oo

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiBench jest swietny. W ogole nie reaguje na czestotliwosc pamieci, niewazne czy 200 mhz czy 350 mhz.... Mysle ze to swietnie sprawdza wydajnosc procesorow, szczegolnie tych ze zintegrowanym kontrolerem pamieci

 

thx hary

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tych ze zintegrowanym kontrolerem cpu

Wiem że chodzilo ci o kontroler mem ;)

 

Hehe, aibench faktycznie na mem nie reaguje no i semp 2800+ jest w tym tescie wolniejszy od sempa 2600+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chodzilo ci o kontroler mem ;)

 

Hehe, aibench faktycznie na mem nie reaguje no i semp 2800+ jest w tym tescie wolniejszy od sempa 2600+ :P

I padakowy celeron northwood nie odstaje od p4 northwood w tym teście :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

AiBench jest swietny. W ogole nie reaguje na czestotliwosc pamieci, niewazne czy 200 mhz czy 350 mhz.... Mysle ze to swietnie sprawdza wydajnosc procesorow, szczegolnie tych ze zintegrowanym kontrolerem pamieci

 

thx hary

OT

Sprawdza wydajnosc CPU w zastosowaniach AI. Nie wymaga zbyt wiele od pamieci.

Na wydajnosc pamieci reaguje, jeden z uzytkownikow AiBench robil wykres wydajnosc zaleznie od taktowania CPU i nie byla

to linia prosta. Poszukaj w watku o AiBench.

END OT

 

Wracajac do core 2 duo i testow to domyslam sie ze ktos zrobil test w AiBench i zamiast podac wynik szuka dziury w calym.

Czyzby wynik byl taki cienki ?

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie wszyscy jeszcze go uznają za program pokroju SuperPI? DwaIP czytam tak te twoje wypowiedzi i cholera mnie trafia. Bo conroe to, to i to, a AMD to czy tamto. Te domysły sobie pozostaw i nam ich nie przedstawiaj, bo z reszty testów bez twojego kochanego AiBench można wywnioskować, że Intel ma wydajną bestie i widać z tego także to, że AMD musi się sprężyć, by być konkurencyjne.

 

OT: Od początku kiedy oglądam topic nie wypowiadałem się, teraz mnie po prostu poniosło, bo mam dość czytania tych materiałów na słabą książkę zatytułowaną "Spisek według Intela, czyli jak pogrążyć AMD"

 

Edit: literówki

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jedziecie po tym dwaIp jak dzieci :lol:. Przynajmniej On wam kulturalnie odpisuje.

O prawdziwych mozliwościach oc conroe'a przekonamy sie dopiero na własnej skórze. Pomimo ze to intel to i tak każdy proce jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...