Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

warto ??

2MB vs 4MB

dla 2-4% raczej nie, nawet niech to bedzie 5% to jaka roznica w cenie?

 

ja chyba jak pol tego forum poluje na 6400 (wydaje mis ie, ze nie wiele drozszy od 6300 bedzie ~100zl) i do tego jakas w miare tania MB... i chlodzenie AC i fsb w gore...

albo mam 2 opcje 6400 + dobra mobo i zostawic WC i jechac... ale znowu w extreme o/c nie chce isc, bo potrzebuje stabilnego kompa do pracy... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się recka Weelkoo :] na frazpc, zobaczymy czy chłopak się postarał

http://www.frazpc.pl/artykuly/467/INTEL/CO...miar/wydajnosci

 

Edit.

przeczytałem :) może być, ale szkoda, że Weelkoo nie miał procka z 2MB i jakoś brak wykresu z temp IDLE/STRESS, Waty też by się przydały

 

ps.

a kiedy będzie recka na purepc.pl ;)

 

edit

focus i DaRoN uaktualnili swoją recenzję :)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny widze tego dupiatego Gigabyte. Co za pajac wymyslil taki system chlodzenia na nim :blink:

 

Przeciez aby zamontowac na nim blok z wc, czy rure do di/parownik od fc to trzeba sie bedzie tak nameczyc, ze szkoda gadac. Identycznie bylo na AA8XE - ten szmelc mial znowu swoj OTES, ktory skutecznie zawadzal w montazu czegos lepszego na proca.

 

Recka, jak kazda inna. Przydalaby sie recka oc z prawdziwego zdarzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto ??

2MB vs 4MB

Było by warto jakby cena e6600 była troche mniejsza (o jakies 200-300 zł). W takim przypadku nie warto bo e6600 jest prawie dwukrotnie droższy od 6300. Jak mieszkasz tam gdzie ceny beda takie jak z tabeliki na 1 stronie to warto, jak mieszkasz w pl nie warto na bata xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego. Jesli interesuje cie tylko wydajnosc procka to warto , do gier bez sensu bo za ta kase mozna miec znacznie lepsza grafe w kazdym razie dla mnie o wiele berdziej by przemawial 7900gt+6400 niz 7600gt+6600 :D No ale do tego dochodzi jeszcze plyta glowna mozliwe ,ze przy mnozniku x9 da sie na niej oszczedzic 100-200 zeta bo nie bedzie potrzebne az takie fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, testy nowego procka wykonywane w obudowie :D no dobra, to że płyta jest w budzie to jestem w stanie przeboleć, ale bez przesady - co tam robi ta katoda :lol:

 

Ja czekam na normlane testy oc prockow "seryjnych". Mam nadzieje ze na pure jakbedzie test to będzie dużo o oc, a nie wyniki z DUZEJ liczby benchamrkow na jakims tam ustawieniu i wszystko.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek obrazek nie działa :-|

dziwne, bo mi dziala... w kazdym razie jest to zdjecie kompa z recki na frazpc.....

 

Wy też powinniescie dostac mała zdziebke za te screeny 200 kb ;) nie dosc ze nie moge kliknąc ich srodkowym przyciskiem zeby sie w nowym panelu wczytywały, to jeszcze moge otworzyc w popupie tylko jednego, bo jak dam drugi to sie wczytuje w mijsce pierwszego.......... nie wszyscy maja megabitowe łacza ;) ale jak na razie to bardzo dobrze sie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Teraz jakoś mi wpadła przez przypadek ;) A co do ceny conroe to przedpremierowa niecałe 1500zł, po premierze jak będzie w sklepach do 20% taniej, takie moje zdanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakoś mi wpadła przez przypadek ;) A co do ceny conroe to przedpremierowa niecałe 1500zł, po premierze jak będzie w sklepach do 20% taniej, takie moje zdanie :P

ej, Ty sie dopiero obudziłes czy co? Nie dosc ze ta aukcja była wszedzie podawana, nie raz, to jeszcze aktualne cena w komp[utroniku jest 900 zł za e6300, wiec?

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę to dobre okreslenie ... w sumie można się było spodziewac gorszych rzeczy po polskich dystrybutorach ale teraz chyba zmienię zdanie :D .... hmmmmm możliwe że dam zarobić któremuś z plskich sklepików jednak :D ... .Niemiec ??? Wy macie stronkę online waszego sklepu ?? i czy będziecie oferowali conroe ?? jak tak to podaj mi namiar na PW to sobie dodam do zakładek :D ... ja trochę kupuję przez internet i powiem ze głównie nie przez allegro bo po prostu się nieco boję ostatnio :D ...

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na cene komputronika, to nie warto kupowac e6300,a od razu e6400.... cena 100zl nie jest zabojcza... no ale mnoznik duzo przyjemniejszy :)

 

ten ds3 tez sie zastanawiac bede ale niech zrobia jakas recenzje? wiadomo jakie fsb mozna na niej w normalnych warunkach osiagnac? tak wiem ktos zamiescil juz wczesniej linka megaduzego fsb.. ale czy to bedzie norma czy zaleznie od sztuki? [wiem wrozbiarskie pytanie)

bo ja sklanialbym sie ku e6400 plus ten gb ds3... 300 zl z plyty ktora mialem kupic (asusa) bym przeznaczyl na lepsza grafe 7950gtx2 pojdzie? cos czytalem ze wcale niepotrzebna jest obsluga sli na plycie zeby dzialala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden link wiosny nie czyni. Pzrydałoby się jakies potwierdzenie osiągów tego GB.

 

A jak się sprawuje Asus P5B? Cena podobna do GB....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden link wiosny nie czyni. Pzrydałoby się jakies potwierdzenie osiągów tego GB.

 

A jak się sprawuje Asus P5B? Cena podobna do GB....

mam pytanko...

jakie pamieci najlepiej kupic pod conroe? 800mhz czy 1000mhz? czy moze 900mhz?

bo chce kupic 2x1gb, ale tez nie chce za slabych kupic lub takich ktorych potencjalu nie wykorzystam.

pytam bo cos slyszalem tutaj na forum ze pamieci pod conroe nie musza byc jakies topowe, bo nie maja zby tduzego wplywu na wydajnosc calego zestawu... w przeciwienstwie do amd.

ale tak tylko slyszalem

pozdro

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że DDR 1000 kosztują bajońskie pieniądze... Ja bym zaryzykował GoodRAM'y DDR800. Za te pieniądze imho warto. Wewnątrz Microny D9, choć nie fatbody to jednak robią łądne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że DDR 1000 kosztują bajońskie pieniądze... Ja bym zaryzykował GoodRAM'y DDR800. Za te pieniądze imho warto. Wewnątrz Microny D9, choć nie fatbody to jednak robią łądne zegarki.

poleccie mi jakis sklep internetowy w ktorym najlepiej i najtaniej kupowac.

preferowany odbior osobisty w wawie ... [skazany na tego komputronika jestem? :()

 

GoodRAM PRO DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL5

Cena brutto 411 zł z VAT

o takich pamiatkach mowicie?

 

bo 1000 faktycznie drogawe a chcialbym sie zmiescic z finansami ponizej 4k :)

1000zl za pamieci

1050 za procka

650 za plyte

1300 gdzies za grafe (7900gt)

preferowalbym aczkolwiek 7950gtx...

 

a zeby nie bylo ze zbaczam z tematu, czy faktycznie ten gigabyte to dobry wybor ? moze jednak lepiej doplacic do asusa 300zl i zamiast tego kupic 2x512mb ramu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, testy nowego procka wykonywane w obudowie :D no dobra, to że płyta jest w budzie to jestem w stanie przeboleć, ale bez przesady - co tam robi ta katoda :lol:

 

Ja czekam na normlane testy oc prockow "seryjnych". Mam nadzieje ze na pure jakbedzie test to będzie dużo o oc, a nie wyniki z DUZEJ liczby benchamrkow na jakims tam ustawieniu i wszystko.

testy każdego sprzętu robię w budzie z bardzo prostego względu - półtoraroczny synek i platforma na biurku to tragiczne połączenie :D A co do katody - to też rozwiązania "praktyczne" - większość czasu przy kompie a więc i przy testach robię w nocy (praca od 9 do 19 :P ) kiedy syn i żona śpią - jak trzeba cos pogrzebać, podpiąć, ClearCMOS zrobić itp. to katoda wtedy się przydaje :D no i do fotek, które też w nocy są robione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...