Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam inaczej : jak to jest z zapisem, że pomoce naukowe mozna odliczać od podatku ?? bo wychodziłoby całkiem fajnie zapisać się djakiegoś studium i w ten sposób sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty i odpisać od kosztów .... coś takiego było w zeszłym roku na pewno bo kumpel tak kupił własnie FXa jakiegoś z wypasnionymi podzespołami .. dokładnego konfa nie znam ale dość mu to ostro chodzi a koleś nie podkręca bo nie umie ... no niewazne co on ma ale w sumie po odliczeniu wszystkiego wyszło w ogólnym rozrachunku, ze dał za kompa z własnej kieszeni coś koło 2400 plnów .. jak ktoś wie to niech da znać co i jak z tym przepisem bo koleś mieszka we wrocku/wałbrzychu i nie chce mi się specjalnie do niego z podkarpacia jechać żeby go zapytać :D

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej : jak to jest z zapisem, że pomoce naukowe mozna odliczać od podatku ?? bo wychodziłoby całkiem fajnie zapisać się djakiegoś studium i w ten sposób sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty i odpisać od kosztów .... coś takiego było w zeszłym roku na pewno bo kumpel tak kupił własnie FXa jakiegoś z wypasnionymi podzespołami .. dokładnego konfa nie znam ale dość mu to ostro chodzi a koleś nie podkręca bo nie umie ... no niewazne co on ma ale w sumie po odliczeniu wszystkiego wyszło w ogólnym rozrachunku, ze dał za kompa z własnej kieszeni coś koło 2400 plnów .. jak ktoś wie to niech da znać co i jak z tym przepisem bo koleś mieszka we wrocku/wałbrzychu i nie chce mi się specjalnie do niego z podkarpacia jechać żeby go zapytać :D

 

Pozdrawiam :D

bajki...

 

odpis na pomoce naukowe chyba juz zlikwidowali ze 2 czy 3 lata temu (pewien nie jestem)

 

A poza tym to jak mogl dac za kompa z FXem 2400 zl, skoro sam procek kosztowal kolo 4000 zl ? To nie bylby odpis ale dofinansowanie panstwa na przeszlo 50% wartosci kompa (nawet UE tyle nie daje na nasze drogi).

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak ktoś nie ma dużo na mobo to zostaje mu zawsze jeszcze Intel 946GZ i 946PL, tylko szkoda że to ma grafike wbudowaną, a raczej będzie miało. Dokładniej nieco zmodyfikowana wersją GMA 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilarczyk wyraźnie wypadł z obiegu.

Taa, i niestety Vapo nie dojechało na czas :lol:

Po co te zapowiedzi były... tak samo jak testy miały się odywać od pięciu dni we trójkę.

Gdyby nas było trzech i mielibyśmy na to pięć dni - hoho.

No ale cóż - ktoś w komentarzach ujął to doskonale: Marketing robi swoje, patrzy się nie na jakość a na szybkość.

 

Zaraz wskakuje z E6400 na ASUSA P5W DH Deluxe :)

Wiem, ze i tak nie wiele pokażę( ninja onboard :mellow: ), ale zawsze coś :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

" Według nieoficjalnych doniesień, Intel planuje drastyczne obniżenie cen procesorów w celu odzyskania klientów straconych na rzecz AMD.

O planowanej wielkiej przecenie poinformowały Micro-Star i Gigabyte, najwięksi tajwańscy producenci płyt głównych. Oficjele Intela mieli poinformować te przedsiębiorstwa, że obniżka cen będzie miała miejsce 23 lipca.Procesory dwurdzeniowe mają stanieć o około 15%. Prawdziwa rewolucja czeka rodzinę Pentium - tutaj cięcia mają dojść nawet do 60%!

Te same źródła informują także o spodziewanych obniżkach przygotowywanych przez AMD, jednak zastrzegają, że będą one o wiele bardziej umiarkowane. "

 

Jeżeli to będzie prawda to przechodze na Conroe na 100% za jakiś miesiąc :D Co ten Intel wyprawia ostatnimiczasy

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to jak mogl dac za kompa z FXem 2400 zl, skoro sam procek kosztowal kolo 4000 zl

ja mówię że tyle wyszło w ogólnym rozrachunku jak już mu wróciły odliczenia i VAT ze zwrotu .... przyponiało mi się że on to jakoś ostro kombinował .... możliwe, że jak mi mówił o odpisie to nie chciał powiedzieć wszystkiego ... zdaje sięże coś kombinował z fiskusem więc ta droga nabycia C2D tanio i sprawnie odpada :( ... trzeba będzie przeczekać wakacje na tym co się ma ... a potem porozglądać porządnie na ebayach i innych zagramanicznych bo coś mi się widzi, że do późnej jesieni nie obniżą cen tych procków .... to dla sklepów prawdziwa żyła złota bedzie przecież :D ...

 

@lechu1777 : nie spodziewaj się, że te obniżki będą dotyczyłu c2d ... było o tym w topicu tylko trzeba by przekopać :D ... to wszystko będą przecenione smithsfieldy, preslery i preshoty :D

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki z pclabu zrobili trochę testów e6300. Po o/c do 2,8 GHz dorównuje e6700, teraz trzeba czekać na w miare tanią płytę żeby uciągła 400Mhz na FSB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może im się pomylił taskmenagier z wykresem utylizacji procesora z notowaniami dulara co ??? :> ... swoją drogą ciekawie się zaczyna robić :D moze jednak lechu1777 kupisz tego procka taniej niż się wydawało na początku .... a i ja bym nie musiał szukać za granicą :D

Pozdrawiam

 

EDIT: Amazon chyba w ch.... nie leci a Intel jakby ich próbował zrobić z data dopuszczenia sprzedazy to mógłby przegrać przed sądem więc daję info co do terminu sprzedaży w Nordzianej Hameryce :

Product Details

 

* Product Dimensions: 4.0 pounds

* Shipping Weight: 2.00 pounds

* Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S.

* ASIN: B000GGOKXG

* Item model number: BX80557E6400

* Amazon.com Sales Rank: None

Yesterday:None

* Date first available at Amazon.com: June 23, 2006

Best Regards....

btw. DaRoN.... napisz potem w recce że przy udziale ludzi z ppc masz wyniki na tym c2d :D ... ładnie by to wyglądało ...LoL :P

 

EDIT2: no jaja straszne ... kto mi powie że polska nie jest 100 lat za murzynami na podstawie tego linka ?? lol ... 1 Rand = 0.44 PLN :D .. itak wychodzi różnica pomiedzy kompuszrocikiem a nimi prawie 200 pln ... :P a jeszcze zwrot podatku :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie panowie. Mam pytanko ( głownie do ludzi, którzy już ocowali C2D), ASUSik P5W DH minimalne napięcie z BIOS'u wystawia 1.400v, troche dużo prawda?

Yotom, ile Ty wytargałeś ze swojego ( ta sama seria) na default ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie panowie. Mam pytanko ( głownie do ludzi, którzy już ocowali C2D), ASUSik P5W DH minimalne napięcie z BIOS'u wystawia 1.400v, troche dużo prawda?

Yotom, ile Ty wytargałeś ze swojego ( ta sama seria) na default ?

def. to u mnie niecałe 1,3V (odczyt w biosie), a ustawić mogę chyba 1,275 minimum

nie wiem dokładnie ile max tak robi

super PI 1M chyba 3254MHz poszło

myślę że w normalnych ytemp otoczenia na AC da rade koło 3,2GHz zrobić (bawiłem się AC jak było 33 stopnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zainteresowaniu w necie, tanim jak na swoje mozliwosci procesorze, świetnie podkrecalnym i w chłodnym, w sklepach bedzie dziala sie masakra.

 

Osobiscie biore E6300 i plyta do 400 zl. (Ile wyciagne FSB na takiej plytce??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem te recenzje i pierwszy raz od pięciu lat, czuję się naprawdę przymuszony do zmiany procka, teraz to już naprawdę weszła nowa generacja, dwa jajka, super wydajność, athlon XP wymięka na całej lini ;)

 

Teraz został tylko ciężki wybór, czy na jesieni zainwestować te 800zł (moje przewidywania) w E6300 czy zostać wiernym AMD i wychaczyć jakiegoś mniej wydajnego X2 za parę groszy, czyli tyle ile jest naprawdę wart :P naprawdę nie lubię intela za to, że mnie zostawił kiedyś na lodzie ze slot 1 i P3, ale z drugiej strony coś czuję że AM2 też tak długowieczne jak socket A nie będzie :?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co do cennika wstawiac te procki na dzien dzisiejszy jak ich niedostaniesz przez najblizsze 10dni.

2228468[/snapback]

Przy takim zainteresowaniu w necie, tanim jak na swoje mozliwosci procesorze, świetnie podkrecalnym i w chłodnym, w sklepach bedzie dziala sie masakra.

 

Osobiscie biore E6300 i plyta do 400 zl. (Ile wyciagne FSB na takiej plytce??)

400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 na amazondotcom ... ale fakt u nas chyba 27 ... co jest dziwne w świetle zapowiedzianej "globalnej" premiery sprzed kilku tygodni ... :|

globalna i ceny na 23

The following chart is the pricing of the processors in quantities of 1 thousand on 23rd July.

to cena w sklepie E6300 -cos 200-210 + tax=226 niezle :lol:723zl OJ zdzieraja w Polandzie 912zl :oops: :mad: :angry:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robić w wała znaczy się zrobić złoty interes... zapomnieli chyba że sklepów internetowych jest w ciul i ho ho i to ni tylko u nas ale i zagramanicą :D .. tego się będę 3mał jesli znowu nie popuszczą swoich zapędów do okradania ludzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto ??

2MB vs 4MB

dla mnie warto

w Super Pi wygląda to tak że 4MB @ 3,1GHz bije 3,4GHz 2MB ...

 

>>PC_Speaker

nie zapominaj że wysyłka do PL to jekieś 20-30$ (ze sklepu), do tego dochodzą koszty płatności (tylko przedpłata - czyli koszty przelewu ...) i już nie jest aż tak różowo ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki z pclabu zrobili trochę testów e6300. Po o/c do 2,8 GHz dorównuje e6700, teraz trzeba czekać na w miare tanią płytę żeby uciągła 400Mhz na FSB :/

Nie sądze :D

 

Wiadomo że warto ,chociażby dla paru sekund :wink:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...