Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

V.e.n.o.m dzisiaj wpadasz do mnie ze swoją kartą i sprawdzimy obie :D jak możesz to weź też patche do smarka bo ja się na wyniki tego czegoś nie patrzę :P

 

Zapuszczę wtedy (o ile będzie stabilnie) proca na fsb 220 to zobaczymy co da się wycisnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh yeah! Lukas, zobaczymy co się z kartą da zrobić :P

U mnie chyba zostawie na standartowych ustawieniach :(

Dlaczego ?

 

FEAR MEDIUM 1024x768 with 390/700

min. = 7

av. = 11

max. = 18

100% "bellow 25fps".

 

FEAR MEDIUM 1024x768 with 440/900

min. = 8

av. = 13

max. = 23

100% "bellow 25fps".

 

Jaki jest sens ustawiania wyższych częstotliwości ? Żeby się wszystko bardziej grzało i było głośniej ???

Aczkolwiek z kartą wpadnę i zobaczymy MAXYMALNE stabilne ustawienia :-)

Co do godziny skontaktuję się z Tobą na GG. Dojdę do Ciebie w jakieś 10minut :P

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra. Zrobiliśmy test. Potwierdził on słowo "smark" zamiast "3dmark".

 

Komp testowy:

Sempron 2400+@ 210 FSB * 10

2*512 DUAL 100% fsb 8-3-3-2,5

Epox 8rda+ 1.1

Leadtek A350XT (442/910)

Stery grafiki: najnowsze DH zer0pointy

Stery płyty: remix najnowszy 1.1

 

Wynik: 5120 pkt. - śmiechu warte.

 

V.e.n.o.m potwierdza bo jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Zdeka cienki wynik :? venom na swoim kompie miał lepszy :lol:

Może ten semprak zbyt cienki i jest taki wynik

Na Athlonie 2Ghz-magistrala 166MHz miałem ponad 6k :) Mozliwe, ze to przez system zwalony... bo wynik slaby :) Moze za duzo procesow bylo uruchomionych w tle..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD

Powiedz mi jakim cudem :D (ile V na GPU?) doszedłeś do 630 MHz na rdzeniu?

Pytam poważnie.

V.e.n.o.m się myli. Było to kiedy zwiększyłem napięcie w biosie z 1.4V na 1.49V w 3D. W temacie o 66 GT czytałem że 1.5V wymaga już v-moda a że nie znam się na elektronice postanowiłem zrobić coś dziwnego - tzn. dać na 1.49 V :D FEAR włączył się - nie było żadnych artów na 620 (sorki źle było w sigu) ale po 20 min zwis całego kompa. Nie był to freez, nie wiem co było dokładnie przyczyną, może temperatura bo na 560 po 30 min fear mam ok. 65-70 stopnii tak się trzyma a tam było już o 60 Mhz więcej :D Nie chciałem ryzykowac i dopiero dziś jak był u mnie

V.e.n.o.m to miała być próba z odczytem temp. poprzez loga rivy. Niestety po flashu miałem ciemny ekranik na monitorku :lol: ale jakoś wgrałem standardowy bios "w ciemno" i działa na standardowych.

 

 

to jakis smietnik musisz miec w kompie lub grafa sie przegrzewa jednak

To na pewno odpada. System jest co dzień czyszczony :lol: nienawidzę syfu...

 

:blink: Zdeka cienki wynik :? venom na swoim kompie miał lepszy :lol:

Może ten semprak zbyt cienki i jest taki wynik

Sempronik na pewno jest ok :D CPU testy nie pokazują śmiesznych wyników - chyba takie same jak miał v.e.n.o.m podczas testów ale to on może to potwierdzić. Poza tym tak samo wyglądała sytuacja z FEAR.

 

 

Zróbcie sobie test na cpu score w 03 wtedy sie wyjaśni i wyłączcie zbedne procesy

To także odpada. Dosłownie WSZYSTKO co może zwalniać kompa mam wyłączone. Nawet pomimo 1 GB RAM LUNA windowsowa jest WYŁĄCZONA a system wygląda jak 98 :D

 

EDIT:

Na mojej karcie (takty 550 i 1150) mam w smarku03 prawie 9k (8,9 z haczkiem) więc proc na pewno jest ok.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to spox, te smarki przekłamują :? shitowy pomiar wydajności <_<

Z tym się zgodzę. Że już nie wspomnę o tym że są bardzo mocno uzależnione od sterowników (często producenci oszukują i optymalizują je pod kątem smarków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM, u mnie już 36 dzień bez karty, ale sobie w kulki lecą w tym Gainwardzie... :(

A jaki czas maja na realizacje gwarancji? Powinienes miec to napisane w gwarancji.

Jesli przekroczyli czas jaki mieli na naprawe lub wymiane to dzwon do nich i zazadaj nowej grafy albo zwrotu gotowki lub rekompensaty za czas oczekiwania.

Pamietaj jeszcze ze jesli wysylali sprzet do zewnetrznego serwisu to w gwarancji jest napisane ze gwarancja moze sie przedluzyc o iles tam dni.

Jednak nie zapomnij ze zadzwonic i ochrzanic ich za przekrowczenie czasu to twoje prawo i obowiazek bo jesli nic nie bedziesz robil to moze sie okazac ze beda to przeciagac w nieskonczonosc ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A jaki czas maja na realizacje gwarancji? Powinienes miec to napisane w gwarancji.

Jesli przekroczyli czas jaki mieli na naprawe lub wymiane to dzwon do nich i zazadaj nowej grafy albo zwrotu gotowki lub rekompensaty za czas oczekiwania.

Pamietaj jeszcze ze jesli wysylali sprzet do zewnetrznego serwisu to w gwarancji jest napisane ze gwarancja moze sie przedluzyc o iles tam dni.

Jednak nie zapomnij ze zadzwonic i ochrzanic ich za przekrowczenie czasu to twoje prawo i obowiazek bo jesli nic nie bedziesz robil to moze sie okazac ze beda to przeciagac w nieskonczonosc ;).

No właśnie. Kilent zapłacił to moze wymagać. Miałem taką systuację z prockiem ale wtedy kolesie wyrobili się idealnie w terminie jaki był na gwarancji (DO 21 dni roboczych o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ich gwarancja, a raczej sprezycowany czas jest do *[gluteus maximus]*. 21 dni roboczych, czas może się wydłużyć jeżęli zajdzie potrzeba skorzystania ze specjalistycznego sprzętu producenta. Więc nie pisze ile :( I już sam nie wiem co robić, pisałem do federacji konsumentów, ale oni też mająmnie najwyraźniej w gluteus maximus.

 

Edit

Wymienili mi kartę na drugą, nową 5900XT :)

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Gainward nie wymieniłby mi na nie gainwarda :D

P>S> Gwarancja nowa :)

To spox leadtek ze mną w kulki leciał i dał mi 2 skopane dopiero 3 jest mióddd :D Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lekka porażka :? , szkoda że nie dali Ci Gf 6600GT.

Szkoda ale nic na to nie poradze, już nigdy więcej nie wysłę na gwarancji, następny raz argumentacją będzie niezgodność towaru z umową i nie będe czekał 40 dni na karte... i tak jak dla mnie to Gainward spalił sprawę. Za tyle czekania to powinni mi 7600GT dać bez jednego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zbyt się rozpastwiliście...Gainward to pod względem serwisowania sprzętu najlepsza firma. Jeżeli proceder celowego uszkadzania kart bedzie się ciągnął to stracą na tym tylko uczciwi ludzie :) . Gainward nie jest droższy od innych firm tylko dlatego, ze ma selekcjonowane podzespoły...ten serwis też kosztuje. Jak dla mnie tutaj żadnej porażki nie ma - nowa GF5900XT z pełną gwarancją - suuuper!! :) Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam kłopot z kartą - wiatrak nie chce sie kręcic, bude mam otwartą i ręcznie poganiam dziada. i tak - jak oddam do serwisu to będe czekał i nie wiadomo jak długo lub wstawie Zalmana i nie nie będzie już gwarancji. co lepsze??

=======================================================

AMD Athlon XP,Barton 2500+@3200+ 2200 MHz (11 / 200) Pentagram QC-92 Cu

Gigabyte GA-7N400-L nVIDIA nForce2 Ultra 400

TWINMOS 2X512 / 400 Tamingi 2-3-3-7

Gainward 1100GS NVIDIA GeForce FX 5900XT (128 MB) Rdzeń/pamięć 450/850

Creative SB Live 5,1 / Leadtek WinFast TV2000 XP Expert

Maxtor 6B160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

DVDRAM LG GSA-4163B / LG DVD-ROM DRD8160B

Logitech MX 518 / WingMan Formula Force GP

Chieftec (ATX-410-212) 410W / Creative I-Trigue L 3450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam kłopot z kartą - wiatrak nie chce sie kręcic, bude mam otwartą i ręcznie poganiam dziada. i tak - jak oddam do serwisu to będe czekał i nie wiadomo jak długo lub wstawie Zalmana i nie nie będzie już gwarancji. co lepsze??

zakładasz zalmana, a stary wiatrak zostawiasz i jak sie coś stanie to zakładasz stary i odsyłasz na gware...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zbyt się rozpastwiliście...Gainward to pod względem serwisowania sprzętu najlepsza firma. Jeżeli proceder celowego uszkadzania kart bedzie się ciągnął to stracą na tym tylko uczciwi ludzie :) . Gainward nie jest droższy od innych firm tylko dlatego, ze ma selekcjonowane podzespoły...ten serwis też kosztuje. Jak dla mnie tutaj żadnej porażki nie ma - nowa GF5900XT z pełną gwarancją - suuuper!! :) Pozdro!!

Może serwis i dobry, ale czas realizacji naprawy - jutro przyjdzie karta, czyli 40 dni to z deka za długo. Trzymali tyle kartę, by stwierdzić, że nie da sie jej naprawić <lol> JA to już wiedziałem po tym:

grafa

 

P.S. Do samej karty nic nie mam :)

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...