Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

W taki razie ja mam 10k w 3d marku 2k3 :PP (7k jest powyzej 5 wiec sie zaokragla do 10 ;p)

 

a tak na powaznie chcial bym przytoczyc dosc smutna historie :) otoz kiedy zaczynalem zabawe z oc to mialem plyte glowna firmy ECS na chipsecie sis'a (nie pamietam jaki dokladnie) i do tego ten sam procesor co na screnach (p4 2.4 ) niestety plyta glowna nie miala mozliwosci oc :/ tym nie mniej wynik w 3d marku 2k1 poprostu mnie powalil gdyz karta po dosc duzym oc wycisnela z niego zaledwie 9k pkt... sama zmiana plyt glownej na wspomniana wczesniej MSI podniosla wynik o 6-7k punktow (poza plyto zmienile jeszcze pamieci ale one az tak waznenie sa w tym smarku). Od tego czasu uwazam (tak jak ktos juz to stwierdzil w tym temacie ;) ) ze najistotniejsza czescia w PC jest wlasnei MOBO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość twinsen666

Najważniejsza jest zasiłka bo bez dobrej nie będziesz miał dobrego o/c i sprzęt może ci pójść z dymem :P :P :P

OT:

Niestety dostalem bana z przeklinanie ( :D )wiec do 16 sierpnia bede uzywac tego uzytkownika :)

 

a teraz na temat :]

Zakladam ze kazdy normaly pasjonat oc kupuje porzadny zasilacz jako komplet do dobrej grafy bo inaczej to cala zabawa traci sens... zreszta kupujac karte za 1k (tyle kosztowala jak ja ją kupowalem :D) i nie chciec zaplacic 2-3 stow za pozadny zasilacz to jest poniekad nieporozumienie... sam do tego zestawu mialem (moze i nie najlepszy - ale wysarczajacy) zasilacz tracer 550W (z czego tak naprawde mial ok 400-450 w :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Niestety dostalem bana z przeklinanie wiec do 16 sierpnia bede uzywac tego uzytkownika

Cytat z regulaminu - II. 3.

Nie dublować kont - każde zdublowane konto zostanie zbanowane. Jeśli masz problem z kontem zgłoś się do administracji.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

1. Sorki za offtopa ale:

Ktoś jest winien dublowaniu kont? Po częśći niewłaściwy (częściowo) regulamin oraz niektórzy z "moderatorów". Zachowanie niektórych modów na PurePC to moim zdaniem KPINA - przykład: ostatnio zostałem ostrzeżony o tym że jeden z moderatorów "poluje" na osoby z sygnaturką powyzej 10 wierszy, sorki ale 10 wierszy zalezy w jakiej rozdzielczości. I dlaczego MY użytkownicy mamy o ty potajemnie mówić i bać się moderatorów?! Nie mówię że wszyscy ale część jest po prostu chamska.

 

Wiem że moge (i chyba się tak stanie) dostać za ten post bana ale mało mnie to obchodzi - poprzednio byłem na tweak.pl i bez mojej zgody (naruszenie prawa) moje konto zostało skopiowane tutaj (a tweak działa nadal), nie powiem aby forum było złe chociaż moderatorzy to problem - patrzcie temat PURECPC vs PCLab na PCLabie napisany przeze mnie.

 

Forum jest świetne ale niektórzy moderatorzy odstraszają użytkowników.

 

2. Poczekajcie, poczekajcie, może ja kupię 5900XT - kręcę i zobaczymy jakie będę miał wyniczki (na 295 * 9 :D ), oczywiscie jeżeli grono moderatorskie zrozumie temat nr 1.

 

Mam taką nadzieję jeżlei to to wszystkich ŻEGNAM (bo konta dublowac nie mam zamiaru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma do Was pytko. Jak jest przyczyna ze moj fx nie leci wiecej niż 488 gpu ? :/. Moze za mało voltów. SAm nie wiem. Wiem tylko ze zawsze mam zwis w 1 miejscu w 3dmarku03. Moze cos w biosie pozmieniać ? Jak tak to jak to zrobić ? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karzdy model jest dobrze nastawiony pod kontem O/C... duza role tu gra marka jakiej jest twoja karta... Poza tym rdzen nakarcie graficznej - tak samo jak zwykle CPU - jest tym bardziej wydajny im z lepszego kawalka krzemu jest zrobiony (lepszy to taki ktory byl blizej srodka bryly krzemu :D). Poza tymoczywiscie chlodzenie i odpowiednia dawka mocy... probowales poniesc napiecie na samym porcie AGP (z poziomy BIOS'u )? ostatecznie mozesz sie zdecydowac na oslawionego V-moda - ale osobiscie nie polecam :P sporo z tym zamieszania i jeszcze wiecej ryzyka :)

 

BTW.

Na zalapanie sie dorankingu nei mam szans? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karzdy model jest dobrze nastawiony pod kontem O/C... duza role tu gra marka jakiej jest twoja karta... Poza tym rdzen nakarcie graficznej - tak samo jak zwykle CPU - jest tym bardziej wydajny im z lepszego kawalka krzemu jest zrobiony (lepszy to taki ktory byl blizej srodka bryly krzemu :D). Poza tymoczywiscie chlodzenie i odpowiednia dawka mocy... probowales poniesc napiecie na samym porcie AGP (z poziomy BIOS'u )? ostatecznie mozesz sie zdecydowac na oslawionego V-moda - ale osobiscie nie polecam :P sporo z tym zamieszania i jeszcze wiecej ryzyka :)

 

BTW.

Na zalapanie sie dorankingu nei mam szans? :P

Przecież jestem ;d.

Nie chce podwać wyniku z oc procka (a64) proca bo to już taki oszukany wynik a karta mi nie ciśnie wiecej :/. Też mie wkurza, że mam gainwarda gdzie pamieci są 2,2 ns a od 900 w góre mam już artefakty :/. Gainward to jedna wielka kupa - a pamietam jak sprzedawca jeszcze mi mówił ze karty gainwarda to takie rarytasy wsród gpu :lol:.

 

Właśnie oblokam napiecie w biosie. A co można polepszyć w samym biosie karty ? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge dać więcej jak 500/900....... jak dam pamieci wyżej to już 3dmark03 chodzi dupowato bo GPU zwalnia, najlepsze jest to że na tym standard chłodzeniu tak dawało ciepłem z GPU na pamieci że przy końcu wyskakiwały arty, a jak robiłem test na 390/950 wszystko było ok...... :-| założe silencera ale jeszcze mam z nim jeden problem na jednym otworze mam plombe i nie wiem czy zrywać, gwara jest do listopada a ja mam już 5 fxa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mie wkurza, że mam gainwarda gdzie pamieci są 2,2 ns a od 900 w góre mam już artefakty :/. Gainward to jedna wielka kupa - a pamietam jak sprzedawca jeszcze mi mówił ze karty gainwarda to takie rarytasy wsród gpu :lol:.

 

Właśnie oblokam napiecie w biosie. A co można polepszyć w samym biosie karty ? :P

Kiedy ja kupowalem mojego gainwarda to za pierwszym razem dostalem od sprzedawcy wersje standard... (mimo tego ze zamawialem golden Sample :D) ale nie odrazu to zauwazylem, lecz dopiero po probie oc... Ta karta tak beznadziejnie sie krecila ze wsumie nawet na standardowych ustawieniach zdazalo jej sie arty wywalic :mad: (ale to przez gpu) natomiast pamieci nie szly w nim wyzej jak 750... wiec szybko ja oddalem i zarzadalem karty za jaka placilem :P

 

Tak wiec do gainwarda mam mieszane uczucia... i chyba jesli w przyszlosci bym sie mial ponownie zdecydowac na zakup grafiki tej firmy to tylko w wersji GS B-)

 

Co do biosu grafiki to najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis profesjonalnie stuningowany - poniewa samemu mozna cos uszkodzic (no chyba ze sie na tym znasz :P ) - ja osobiscie wlasnie tak zrobilem :D

 

 

surix

 

500/900 to jest jak najbardziej dobry wynik - poza tym oszczegam ze pamieci henix 2.2 ns sa dosc wrazliwe i naprawde latwo je uszkodzic (sam juz spalilem w ten sposob 2 karty :D - opisywanego wczesniej 5900 XT gainwarda i radka 9800PRO saphira, z identycznymi modolami pamieci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Miałem podobną sytuację na moim 6600 GT - należało dowoltowac rdzeń - standardowo było 1.5V a zmiana poprzez bios na 1.6V nic nie dawała więc dałem 1.59V :D poskutkowało nawet :D Zamiast na 560/1200 to chodziła karta na 610-620/1200.

 

@surix ja bym na twoim miejscu nie ryzykował chyba jednak, sam piszesz że to 5 fx a kto wie co się może zdarzyć do listopada... Jeżeli się coś stanie to na fxa już ci chyba nie wymienią, mi się wydaje że raczej na 6600 GT (bo fx-ów chyba już nie mają w sklepach) a jak coś się stanie i nie będziesz miał plomb to klapa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co do biosu grafiki to najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis profesjonalnie stuningowany - poniewa samemu mozna cos uszkodzic (no chyba ze sie na tym znasz :P ) - ja osobiscie wlasnie tak zrobilem :D

surix

 

500/900 to jest jak najbardziej dobry wynik - poza tym oszczegam ze pamieci henix 2.2 ns sa dosc wrazliwe i naprawde latwo je uszkodzic (sam juz spalilem w ten sposob 2 karty :D - opisywanego wczesniej 5900 XT gainwarda i radka 9800PRO saphira, z identycznymi modolami pamieci )

Zarzuć tym biosem jak możesz :). A co do pamieci to jedną mam ukruszoną :lol: ale karta działa jak działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, zależy z jakiego materiału jest zrobiona :)

Plomba jest oczywiście papierowa z jednej strony jest bardziej "błyszcząca" i trwalsza no i oczywiście naderwana żeby widzieć czy ktoś coś kombinował...... nie wiem czy by to nie odeszło no ale jest pewne ryzyko <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...