Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info;). Ja też mam właśnie jednostronne. Jutro sprawdze jak będą się kręciły.

 

EDIT: Memki ogolnie straszna kiepa. Niby na pudelku pisze, ze sa 800MHz CL6, a ja zamawiałem 800MHz CL5 w sklepie. W SPD o dziwo mają, że przy 1.8V powinny mimo wszystko 800MHz CL5 zrobić. Niestety nie byłem w stanie w ogóle tyle stabilnie uzyskać. Przy napięciu 1.95V maksimum jakie udało mi się uzyskać to 790MHz CL5 (co ciekawe easy tune od gigabyte'a pokazywał, że pamięci pracują z częstotliwością 900Mhz ;O). Pamięci testowałem i w dualu i w singu i efekt ten sam.

 

Poźniej testowałem pamięći na CL4 przy 667MHz (w SPD napisane, że tyle również robić powinny przy napięciu 1.8V). Sytuacja podobna, komp nie wstaje przy CL4 nawet na fsb 200MHz i dzielniku 667 :/.

ehh no to ja mam jakies podobne gow.o :/... z cl4 i 666mhz nie wstaja nawet przy 2.2v

w cl5 udalo mi sie dobic do 800 (tez 2.2v) ale po kilku minutach grania w hl2 komp sie wywala :/

 

nie ukrywam jestem wsciekly... najchetniej oddalbym je spowrotem, bo skoro producent sugeruje cl5 i 800mh przy 1.8 a ja nawet przy 2.2 nie mam stabinie to cos mnie trafia...

 

btw ile mam dni na zwrot towaru, tak zeby i oddali cala kase? 10 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla mialem przez chwile do czynienia z tymi Goodramami 800 MHz CL5. Lipa, 876 MHz CL 4 nawet po zluzowaniu reszty nie wstanie na 2.2v. 876 Mhz 5-5-5-15 2.1v jest juz wzglednie stabilne. Kostki remarkowane. To juz moje GR 667 na elpidzie wydaja sie lepiej biegac...

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ustawienia pamieci beda lepsze (goodram pc-6400)

 

800 i 6 6 6 16 czy 667 i 5 5 5 15?

:blink: :unsure: :lol:

 

Ty żartujesz, nie ?

 

jeśli to standardowo pc-6400 to 800 5 5 5 15 a 667 zapewne 4 4 4 12. jesli nie podkręcasz to nie będzie Ci robić różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wez pamieci innej firmy bo goodram ma chyba jakas felerna serie. Kupilem Goodramy 667 cl5 to okazalo sie, ze to sa 533 cl4 - odeslalem na gwarancje. Pozniej kupilem tez goodramy 800MHz cl5 to osiagaja tyle dopiero przy napieciu 2.1V mimo, ze powinny robic to przy 1.8V. Ogolnie jesli goodramy to chyba tylko seria pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOODRAM PRO 800 2x1GB - CL4-4-4-12, 2.4V = 600MHz.

To dużo? :rolleyes:

pamiątki zamówione :] 4x1GB. mam nadzieję, że będą chodziły chociaż na 500MHz-4-4-4. micronami się brzydzę w każdej postaci. :-P jak dla mnie awaryjność jest za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam takie problemy z tymi goodramami

 

kupilem 800 / CL5 a ja mam 800 na CL6 i nie mam opcji zescia bo momentalnie sie windows wiesza.

 

masakra.

 

Kupowalem w komputroniku i zaplacilem ze 175 zł swojego czasu za pamieci 800CL5 czy ktos probowal to reklamowac i zwrocic pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w komputroniku i zaplacilem ze 175 zł swojego czasu za pamieci 800CL5 czy ktos probowal to reklamowac i zwrocic pamieci ?

Ja kupiłem 667MHz Cl5, a okazało się, że są to 533MHz CL4. Poszły na gwarancje ponad 2 tygodnie temu, ale jeszcze nie wróciły. Jak będę je miał z powrotem to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci niby mają być w piątek :] Asus P5k Pro chyba poradzi sobie z tymi pamiątkami.

 

DaRoN

sprawdzałeś je na P35 ?

Przyciśnij Adelarda - bo ja pamięci nie widziałem już z miesiąc a wyników wciąż nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadalem z kolesiem z komputronika

 

Powiedzial ze jezeli mam napisane na opakowaniu i pamieciach ze sa CL5 to powinny tyle dzialac. Jezeli nei dzialaja to spokojnie moge reklamowac.

 

W ofercie maja teraz tylko 800 2x1gb ale cl6. sadze ze to te same pamieci ale goodram zmienil ich oznaczenia.

 

Sprawa prosta ale neistety zeby zareklamowac musze kupic kolejny komplet pamieci. Teraz bym kupil jzu jakies znacznie lepsze ale jak mi wymienia na kolejnei 800 cl5 to co mi po tym ze kupei 900 czy cos takiego.

 

Nie wiecie moze czy moge domagac sie zwrotu kasy lub wymiany na inny towar ?

 

Jakby wymienili mi na jakies inne to bym bym kupil teraz komplet i te goodramy wimienil na taki sam pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer tak jak w opisie.

 

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800 MHz GR800D264L5/2GDC

 

nawet przy napieciu 2.0 i CL5 uruchomienie komputera konczy sie restartem lub zwiecha.

 

Nic nei da sie zmienic - niezalezynie od taktowania procesora, mnoznika, dzielnika.

 

Padaka totalna. Kupujac mialem nadzieje ze jak sa CL5 to na CL4 pojda albo przynajmnie na 900 CL5 a tutaj taka masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pamieci 2x1g dual GR800D264L6/1G

 

Na procesorze e2160@ 266X6-9 testowalem dzielnik na p31 gb:

2.0 44412- 5500:4800:86ns

2.5 55515- 6000:4800:81ns

3.0 55515- 5800:4800:90ns

 

napiecie mam standardowe, 1.9V

 

obecnie uzywam :

2.5 44412 - 6200:4800:75ns

 

Probowal ktos na szynie 533/667 poprzez zmiane napieca ustawic 33312 ?

 

 

Dziwi mnie fakt, ze mam lepsze osiagi dla pamieci,. gdy mam dzielnik asynchorniczny;/

Edytowane przez sorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

znalazłem taki ciekawy cytat z aukcji GR Pro 900

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kostki osadzane w pamieciach 1066MHz (miedzy innymi w GR PRO 1066 czy produktach innych firm ) to D9GKX a te niestety nie trawią wysokich napięć. Sprawdzilśmy wiec kilka kompletów w naszym labolatorium. Ustawiliśmy 2.5V i zaczęliśmy kręcić, osiągając tym samym wynik maksymalny na poziomie 1210MHz. Sprawdziliśmy więc co uda się z nich wycisnąć przy mniejszym Vdimm zmniejszaliśmy powoli napięcie. Okazało się, D9GKX przy mniejszym Vdimm nie wyrabiały i nawet nie wstawały przy takiej częstotliwości. Wniosek nasuwa się sam - GKX 'y nie lubią wysokich napięć. Hm a szkoda - za taką kasę by mogły !!!

no i albo mam problemy ze zrozumieniem, albo oni sobie sami przeczą w tym opisie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :unsure: :lol:

 

Ty żartujesz, nie ?

 

jeśli to standardowo pc-6400 to 800 5 5 5 15 a 667 zapewne 4 4 4 12. jesli nie podkręcasz to nie będzie Ci robić różnicy.

a wlasnie nie zartuje, zreszta przeczytaj inne posty (w tym moj kilka postow nad twoim) i zobacz jak sie te pamieci kreca :/

 

sam sie zastanawiam czy nie reklamowac tych pamieci ale jakis miesiac bez kompa to troszke lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...