Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej dac dodatkową "80-tkę" z nawiewem w okolice chipu? U mnie akurat takie rozwiazanie służy obniżeniu temp. na sekcjach zasilających x1900xt, ale przy okazji zbija temp. chipu do 35 idle-38 stress.

We wtorek ładuje 3 nowe Arctic Cooling PRO z czujnikiem termicznym

dwie sztuki beda wiały na mobo a jedna na HDD od spodu Moze wtedy temp spadnie o kilka stopni :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Od dzis (a w zasadzie od wczoraj) jestem posiadaczem płytki dfi nf4 ultra-d.

Czytałem chyba wszystko co sie dało ale nie znalazłem odpowiedzi.

Chodzi o temperature procesora w idle mam 27-29C stress ok 36C na AC wg biosu, MBM, Smart G. itd co jest nie realne bo mam nie specjalnie wydajny cooler (Spire) i przez to, że w pokoju mam jakies 29C.

W najnowszym everescie zauważyłem, że są 2 czujniki podające temp. z proca:

Procesor: (temp te co wyżej)

Procesor 1: tu temp jest 8-10C wyższa

Dodam, że nie jest to ani temp Chipsetu ani PWMIC. Tylko everest ją wykrywa a w dodatku obciążenie samego procka wpływa na tą temp proporcjonalnie do temp uznawanej za temp proca.

Nieźle zamotałem ale jak ktos się skupi to będzie wiedział o co chodzi.

Jeśli możecie mi cokolwiek doradzić np jak odczytać realną temp proca to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

 

Którą wersje BIOS'u posiadasz :?: W ostanim oficjalnym ze strony DFI w sekcji PC Heath Status pojawia się opcja kalibracji temperatury. Moźe masz tam coś wpisane i zaniża Ci temp.

 

Dokładniej: PC Health Status :arrow: CPU CORE Temperature Adjust

 

U mnie jest na Auto, ale można zmienić od -10 do +10C ze skokiem co dwa stopnie.

 

Tak mi to przyszło do głowy, a może to po prostu MBM miesza.

 

Z włączonym C&Q i graniu w Tomb Raider Legend jakieś dwie godzinki na CPU miałem max 38C (Ninja pasywna, ciepła na oko tyle ile wskazuje czujnik), chipset 51C, PWM 45C, w pokoju 30-31C.

Teraz jest zbyt gorąco żeby sprawdzać stress, ale dwa miesiące temu miałem max 46C na CPU.

 

Ustawienia defaultowe.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ostatni oficjalny BIOS i na bazie jego opisywałem mój problem.

Teraz mam ustawione na +10 i temp. procka wg everesta i innych programów pokrywa się +/- 1C z temp. oznaczoną jako Procesor 1. (czasem różnice wynoszą +3-4C w tej właśnie czujce)

 

Dołączona grafika

 

 

Tylko ja mam odczyt tej temp??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM

Dotychczas uzywalem biosu wgranego fabrycznie czyli 1114-3 (FX60TEST) z 14/11/2005.

Wymienilem pamieci na TCCD i przed chwila zmienilem bios na N4D702-1 (oskar wu beta) z 02/07/2005.

Biosa zminialem winflashem i po restracie serducho przyspieszylo-plyta piszczala(przerywany pisk) i za cholere nie chciala wstac juz myslalem, ze cos sie uwalilo, ale po resecie zworka CMOS wszystko niby dziala i bios jakos sie wgral.

 

Ale nie daje mi spokoju dlaczego mobo nie chcialo wstac i czego to mogla byc wina??

Czy flashowanie biosu w DFI to loteria :blink: ?

 

Pierwszy raz wystapil u mnie ten problem.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami poprostu dfi nie bootuje - np. na mojej ultra-d jest wszystko ok - wyłanczam kompa - następny dzień 4 diody reset - jest ok

Uruchom ponownie - 4 diody - reset - ok

Bios - 4 - ok :P

Może masz tak samo tylko że akurat po flashu ;/ - nie wiem mi to nie przeszkadza.

Flashownie biosów to nie loteria - to normalna czyności - nigdy nie miałem problemów po flashu (nielicząc grafy:P) i u osób które znam

Btw. Wgraj sobie 623-1 moim zdaniem jest lepszy

 

 

Zawsze masz gwarancje :)))

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz gwarancje :)))

Nie za bardzo usmiecha mi sie znowu wgrywac bo jak juz nie wstanie to ok.3 tyg bez kompa w wakacje...

 

 

Po zmianie BIOSu należy wyczyścić CMOS i nie należy już wczytywać przygotowanych profili, a ustawić je na nowo.

Na ile ida Twoje XBLK max. stabilnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eXpercie cienko... 270 to max jaki wydusiłem na stabilnym ale przy VDimm 2.92V (poniżej zero stabilności i powyżej podobnie) i to na 3-4-3-7...

eXpert nie lubi TCCD i to jest wredne. Myślałem, że nowe BIOSy załatwią sprawę, ale za mało zrobili a Modowanych typu dzieł by -=Merlin=- nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie BIOSu należy wyczyścić CMOS i nie należy już wczytywać przygotowanych profili, a ustawić je na nowo.

Tak się powinno zrobić ale nawet jak nie zrobisz Clear cmos to wszystko będzie ok - to na 99% nie był powód zwiechy luki Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eXpercie cienko... 270 to max jaki wydusiłem na stabilnym ale przy VDimm 2.92V (poniżej zero stabilności i powyżej podobnie) i to na 3-4-3-7...

eXpert nie lubi TCCD i to jest wredne. Myślałem, że nowe BIOSy załatwią sprawę, ale za mało zrobili a Modowanych typu dzieł by -=Merlin=- nie ma.

No ja na Ultra tez mam problemy, ale narazie sie nie bawilem za bardzo w oc tych pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dac dodatkową "80-tkę" z nawiewem w okolice chipu? U mnie akurat takie rozwiazanie służy obniżeniu temp. na sekcjach zasilających x1900xt, ale przy okazji zbija temp. chipu do 35 idle-38 stress.

Qrde, własnie te mosfety na grafach sie grzeją na potęgę :-| W życiu bym się nie spodziewał, no i znowu kłania się tu niefortunne ułożenie chipsetu, teraz ma u mnie grzałkę w postaci 7800GTX, bez nawiewu to tylko patrzyłem jak mi momentalnie rosło do 52st w idle... (co by było w stresie :D) Teraz narazie problem rozwiązany z pomocą 120mm Akasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zmienie paste termo na np. AS5 to w razie czego serwis sie nie doczepi do tego i nie uniewazni gwarancji??

 

 

 

Tak się powinno zrobić ale nawet jak nie zrobisz Clear cmos to wszystko będzie ok - to na 99% nie był powód zwiechy luki

Masz jakis pomysl czego to mogla byc wina?? Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie jest tak. Ma tylko jedną pozycję Procesor B-)

 

Temperatury pokrywają się idealnie z tymi podawanymi przez BIOS najnowszy oficjalny 406.

U mnie też się pokrywa temp. proca z temp. podawaną przez BIOS tylko tyle, że nie możliwe są u mnie takie temp jeśli mam ustawione w biosie kalibacje na auto (są poprostu za niskie porównując z temp otoczenia)

Jaką masz wersje everesta - ja mam 3.00.630 i pokazuje dodatkową temp. oznaczoną jako procesor 1

Już nie wiem na jaką temp. patrzec :angry:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zmienie paste termo na np. AS5 to w razie czego serwis sie nie doczepi do tego i nie uniewazni gwarancji??

Ta pasta na chipsecie jest srebrna i kolorem wygląda identyko jak AS5. Serwis niczego Ci nie udowodni.

 

Mam podobnie, ale tym się specjalnie nie przejmuję

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta na chipsecie jest srebrna i kolorem wygląda identyko jak AS5. Serwis niczego Ci nie udowodni.

No nie wiem - ja na chipsecie miałem dziadowską białą paste - i chipset mi się nie ruszał (jakby był przyklejony :P) a teraz po zmianie na as5 lata przy malutkim dotyku ;/ - ale gwarancji się nie traci (chyba)- przecież można na chipsecie zmienic chłodzenia (a co dopiero paste)

 

[italy!]

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he to ja tez mialem taka paste na nb ze bardziej ona trzymala b\niz te koleczki :)) hehe jak zdejmowalem ten cooler to nie moglem odkleic go od rdzenia .... nawet pomyslalem ze moze jest tak jak w preshotach z ihsem :)) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada wspolpraca 2x256 +2x512 mb na tej mobo ?

Bardzo dobrze, tylko ze command rate musi byc ustawiony na 2T bo na 1T nie ruszy. Zreszta jak masz ustawione na auto to plyta ci sama wybierze. Aktualnie mam tak: XBLK 2x512+Geil Value 2x256 i wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada wspolpraca 2x256 +2x512 mb na tej mobo ?

Czyli taka konfiguracja jest dopuszczalna na tej płycie :?:

Myślałem, że pary muszą być identyczne czyli 2x256 + 2x256 albo 2x512 + 2x512 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...