Skocz do zawartości
-=Sannin=-

[nowa Mysz]2 Pytania 2 Myszki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zmienić mysz i wacham się między dwoma:

 

MS IE 2.0 - KLIK

Logitech LX7 - KLIK

 

Zależy mi na płynności, ergonomi i przede wszystkim na małym zużyciu baterii. (Dlatego zmieniam mychę - Mój A4Tech Office 8K to smok na baterie. nie polecam nikomu) Nie jestem nałogowym graczem, więc nie musi to być mycha do CS`a. Jednak czasem w coś pogram - która z nich będzie lepiej się sprawować w grach?

Którą polecacie?

 

Drugie pytanko:

Jaka jest różnica między IE 2.0 / 3.0 / 4.0 ? Bo nigdzie nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę zmienić mysz i wacham się między dwoma:

 

MS IE 2.0 - KLIK

Logitech LX7 - KLIK

 

Zależy mi na płynności, ergonomi i przede wszystkim na małym zużyciu baterii. (Dlatego zmieniam mychę - Mój A4Tech Office 8K to smok na baterie. nie polecam nikomu) Nie jestem nałogowym graczem, więc nie musi to być mycha do CS`a. Jednak czasem w coś pogram - która z nich będzie lepiej się sprawować w grach?

Którą polecacie?

 

Drugie pytanko:

Jaka jest różnica między IE 2.0 / 3.0 / 4.0 ? Bo nigdzie nie mogłem znaleźć.

4.0 i 3.0 są przewodowe, w 4.0 po roku psuje sie lewy przycisk, 3.0 ma idealną ergonomię i fantastycznie lezy w rece i jest tylko dla praworecznych - trudno ją zdobyć, 2.0 jest podobna kształtem do 4.0

bezprzewodowe nie nadają sie do gier, wiec ja bym bral cos na kabelku

z tych dwoch jednak bralbym ms'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wracamy do punktu wyjścia :P

Raczej nie potrzeba mi myszy do gier, więc IE 2.0 powinna być ok, ale LX7 też dostaje dobre opinie...

Która z tych dwóch bardziej nadaje się do okazjonalnego pogrania?

 

Do normalnego użytkowania kompa nadają się obie, a co do ergonomii i komfortu to raczej M$.

Ale 1100dpi przemawia za LX7.

No i jeszcze kwestia baterii. Używa ktoś LX7? Jak u niej z prądożernością?

:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ograniczyc do zera ilosc zbednych przedmiotow wokol Twojego komputera f-ma LOGITECH wyposazyla ten model myszy w System Inteligentnego Zarzadzania Energia (IES). Dzieki tej technologii żywotność baterii wydłużyła się aż do 8 m-cy

Trzeba czytać podpis z aukcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis przeczytany... ale ja jakoś nie zawsze wierzę temu co pisze producent...

Zapewne to moja bezpodstawna, wrodzona nieufność i powinienem ślwpo wierzyć, że przy graniu i klikaniu codziennie przez 8 miesięcy nie wysiądą baterie, ale jakoś uwierzyć nie mogę...

 

Poza tym, ja pytam o doświadczenia i opinie z użytkowania, a nie z teorii i zapewnień Logitecha. :wink:

Chciałbym usłyszeć coś od ludzi, którzy używali którejś z myszek i mogą porównać / podać wady i zalety.

 

Pozdro @ all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania odradzalbym myszy bezprzewodowe. Ten LX nadaje sie dla rodzinki jak z telewizyjnej reklamy neostrady, bezprzewodowa wolnosc i wygoda... Glownie powodem jest spadek jakosci dzialania wraz z stopniem wyczerpania baterii. Baterie czerpia sie znacznie szybciej niz zaklada producent, nie mialem do czynienia z konkretnie tym modelem, ale paroma Ms i logitechami tak. Kabel to jest pewna niedogosnosc, ale w zamian za 100% czulosc przez caly czas warto go zaakceptowac. Tym bardziej ze odpowiednie ulozenie kabla, zrobienie czegos w stylu mose bungee (nie trzeba tego kupowac, to proste urzadzenie pokazuje tylko idee), nie czuc zadnego oporu kabla a mysz ciagle dziala jakby miala nowiutkie baterie :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coraz bardziej się przekonuję do myszy na kablu.

Wireless to i tak w pewien sposób uwiązanie w niewielkiej odległości od biurka/nadajnika, więc "wolność" to raczej pojęcie względne i ogranicza się do zasięgu myszy... małego zazwyczaj. :wink:

 

Za to jakość i precyzja myszy na kablu to po prostu bajka.

A co w cenie około 130 zł jest warte uwagi?

Tu wiadomo : zależy na komforcie + precyzja z naciskiem na precyzja, bo dla jednego komfort to co innego niż dla innych :wink:

 

Może jakiś MX500? ( 120zł allegro) albo IE 4.0 (99zł allegro) ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś MX500? ( 120zł allegro) albo IE 4.0 (99zł allegro) ?

Pozdrawiam.

Te myszy zasadniczo roznia sie ksztaltem. Musisz sie zdecydowac co preferujesz, mx jest wiekszy i masywniejszy. Najogolniej trudno to zdefiniowac, moze ci sie wydawac ze jakas mysz bedzie lepiej pasowac, a w praktyce okazuje sie inaczej. Najlepiej miec kontakt rzeczywisty z urzadzeniem zeby moc to okreslic (chociaz i taka opinia moze sie zmienic po dluzszym czasie uzytkowania).

W tej cenie warto licytowac, bo do 130zl mozna tak kupic nowa mx518. Czasem pojawia sie mx510 w tej cenie . Mozna tez szukac w tej cenie diamondbacka (np miesieczny). IE4 dostaniesz spokojnie ponizej 100zl, a najtaniej z dobrych myszy to mx310 nowa ponizej 70zl. Jednak pomiedzy nimi panuje zasadnicza roznica w ksztalcie - i to uznalbym za glowne kryterium wyboru. Najmniejszy jest 310, potem razer, IE a najwieksza mx5XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie jest mały zonk, bo znalazłem mx500 i IE 4.0 za 99zł na allegro. :mur:

Obie nowe.

Miałem IE w ręce ( 2.0 ale to chyba prawie to samo co 4.0 ) i bardzo mi pasuje, a co do mx500... to posiadam obecnie A4Tech Office 8K Wireless...

Czyli dokładny klon mx500. Naturalnie ta mysz dobrze mi leży w ręce, bo się przyzwyczaiłem.

 

Kompletnie nie wiem już co mam wybrać, ale dzięki za pomoc, bo odwiedliście mnie od wireless. :)

Myślę, że przejdę się do MM i pomacam mx`a, bo go tam widzialem.

 

Pewnie mx500 będzie lepszy do gier, ale to nie jest mój priorytet.

IE zapewne świetnie leży w ręce, bo za to jest chwalony, ale słyszałem że potrafi mu się zepsuć lewy przycisk! <_<

 

No i wydawałoby się prosty zakup stał się nie lada dylematem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten a4tech ma ksztalt mx'a to pewnie lepiej brac mx'a. Nie bedzie problemow z przyzwyczajaniem sie i lepiej odczujesz roznice. Szczegolnie w jakosci materialow. Ja bym jednak bral nowsza mysz niz mx500, jesli za podobna cene mozna dostac 510 albo nawet 518. Jest jednak roznica w sensorze i samej powierzchni obudowy. Mx500 owszem, ale taniej ~70zl to sie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz zabiję gwoździa do trumny.

 

Za 2 godziny kończy się aukcja MS Laser 6000 ( 1000dpi / 6000 klatek/sec ) za 99zł.

KLIK

Może brać tą póki jest? :mur:

Mysz jest dobra, pod warunkiem ze nie bedzie uzywana na "odblaskowych" padach ze szkla.

Tylko co to za okazja ? :wink: To nie licytacja, te myszy pojawia sie za chwile znowu w aukcji kup teraz. Nie ma powodu do pospiechu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie używana na szklanych padach.

Raczej twarda jednolicie czarna szmacianka. Solidna. Do A4 Techa była super.

 

To chyba lepszy wybór niż IE 4.0 albo mx500? Bo cena ta sama.

Dużo możliwości konfiguracji, 1000 dpi ( nie wiem czy laser to taki wypas ale rozdzilczość w sam raz) i estetyczna.

Podoba mi się ta mycha. :)

 

Będzie lepsza od mx`a albo IE 4.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepsza od mx`a albo IE 4.0 ?

Ciezko powiedziec - raczej porownywalna. To nowosc, za wielu opinii sie nie doszukasz, ale z tego co ludzie pisza to ma pozytywne opinie. I wyglad tez syci :wink: Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy laser to taki wypas ale rozdzilczość w sam raz...

laser jest nie porównywalnie lepszy od optyki bo działa na 99% rodzai podłoża i jest o wiele precyzyjniejszy.

 

@s0named - nie zgadzam się z twoją wcześniejszą wypowdzią że bezprzewodowe nie nadają się do grania. Spróbuj G7 to zmienisz zdanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego MS Laser 6000.

Teraz należy czekać na przesyłkę.

Dam znać za jakiś czas jak się mycha sprawuje, żeby było jakieś info o niej.

 

Koleś na allegro miał kilka negatywów, ale dawno i mam nadzieję, że będzie ok.

A wygląd faktycznie syci. Bardzo mi pasuje. Taka elegancka w pewien sposób. :)

 

Mam nadzieję, że nie będę żałował.

Dzięki za pomoc, szczególnie dla aerial`a. :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na temat tego nowego wynalazku ms'a duzo zbyt dobrych opinni nie słyszałem i nie tylko na tym forum,rowniez na inych oraz 2 kolegow sie baaaardzo 'zaliło' (o ile takie mordodracie mozna nazwac zaleniem) ;D ,ale moze tobie akurat przypasuje i nie bedziesz miał z nim problemow - oby tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laser jest nie porównywalnie lepszy od optyki bo działa na 99% rodzai podłoża i jest o wiele precyzyjniejszy.

 

@s0named - nie zgadzam się z twoją wcześniejszą wypowdzią że bezprzewodowe nie nadają się do grania. Spróbuj G7 to zmienisz zdanie!

z tego co czytałem to wlasnie lasery maja wieksze problemy z 'odnalezieniem' sie na roznych padach a optyk z tego co wiem takich problemow nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka dotarła.

Zainstalowany soft, mycha podłączona. 2 godzinki grania, klikania, przeglądania.

 

Wrażenia:

Mysz dużo lżejsza od poprzedniej - nie męczy się ręka.

Laser bardzo precyzyjny. Może tylko w porównaniu, ale mój stary A4Tech wymięka. ( na zwykłej szmaciance! Po gołym biurku też bezproblemowo. )

Akceleracja wsteczna... pisano, że jest, ale ja katowałem ją w programach graficznych robiąc tak szybkie linie jak tylko potrafię i nic. :D

Dodaję jeszcze, że kółko chodzi świetnie. Jest definiowalnym przyciskiem, ma wyczuwalny skok i reaguje na szybkośc rolowania. Wypasik.

 

Ogólnie jestem zadowolony ze zmiany, a jak się trochę przyzwyczaję do kształtu to będzie wypas. :razz: :razz: :razz:

Edytowane przez -=Sannin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to wlasnie lasery maja wieksze problemy z 'odnalezieniem' sie na roznych padach a optyk z tego co wiem takich problemow nie ma

Na pewno wiele zależy od modelu mychy i producenta. G7 działa nawet na szorstkim prześcieradle jak używam jej zdala jak pilota przy oglądaniu filmów :lol2:. Testowałem na różnych podłożach i całkowicie odmawia posłuszeństwa dopiero na lustrze :D . Jest równie precyzyjna na zwykłej kartce papieru co na zwykłym pad'zie. Poprawiło się nieznacznie dopiero na padzie Razora. Jedno jest pewne - miałem kilka myszek optycznych i nie mają najmniejszych szans do lasera!

 

@-=Sannin=- ten przycisk o którym pisałeś, to jest rozpoznawany w gierkach? Tzn czy da się go ustawić żeby pełnił funkcje 3 przycisku w 3D poza windowsem. Bo np MX1000 w grach nie ma rozpoznawalnych przycisków poza dwoma podstawowymi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziałac - zadziała tylko co z precyzja ruchu?

 

ja jestem w sumie zadowolony z g5 ale ciagle mam jej do zarzucenia zbyt mała plynnosc ruchu przy wolnych i małych ruchcach celownika w cs'ie i tu wygrywa ie 3.0 gdzie wszytsko to odbywa sie super plynnie (dzieje sie tak na eyepadzie,ricochecie i stellpadzie 3s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie właśnie padem Razora poprawiłem bo mysz porusza się na nim bez najmniejszych oporów. Pozatym po to masz regulacje czułości/dpi na myszy żeby przełączać w zależności od potrzeb. Ja w Battlefieldzie2 eksploatuje myche w 90% i jest rewelacja. Wsiadam do czołgu to zmiana precyzji, jako snajper zmiana znowu i tak cały czas - jak dla mnie to genialny patent Logitech wymyślił z tym przełącznikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...