Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko czy na tej płycie jest mozliwosc właczenia crossfire?? czy tylko SLI?? w przyszłosci wolałbym crosfire bo do nvidi nie jestem przekonany.

 

Dzieki, szkoda

 

Znalazłem specyfikację sempronów na am2 na stronie AMD ale niestety C`n`Q nie było wspomniane. Musze kupic antka.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

XWOJCIECHX normalne sli, początkowo, czy dfi, czy wszystkie inne dzieliły sli na 2 pci-e 8, dopiero w pozniejszych było sli 32 (czyli 2x16)

w nf 590 z tego co kojarze jest tez 2x16, a w 570 chyba, ale nei jestem pewien 2x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatny OT - kolejna perełka by Benchmark.pl

 

Kolejne ciekawe spostrzeżenie - 'dobrze' podkręcona platforma Socket 939 zaoferuje nam lepsze osiągi niż AM2 z najmocniejszymi pamięciami DDR2-800 CL2. To na pewno ucieszy obecnych posiadaczy 'starych' Athlonów. Wystarczą do tego dobre moduły DDR 400MHz z CL2, które przy CAS Latency 2.5 bez problemu wyciągną nawet 466MHz. Pozwolą więc na maksymalne podkręcenie szyny do 233 MHz (Athlony 64 generalnie i tak nie kręcą się tak wysoko)

Aż do szyny 233MHz! Jaaaa, suuuupeeerr! No ale to tylko przy duuużym szczęściu :lol2:.

Dla pełnej informacji dodam, że to o Athlonach 3000+ było :lol: :mur:

(Źródło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

najgorzej to jest to, że benchmark ma dużą "oglądalnośc" i takie ciołki 12 letnie po forach latają i walą herezje jakie to 939 jest cacy a am2 kupa i w ogóle

najlepsze to jest tez te ddr 2 800 przy cl2, , jezeli jakims cudem by tyle dłao sie ustawic, to juz widze, jak go te 400 przy cl2 rozwalają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CF trzeba miec odpowiednia plyte. Pozdrawiam

no własnie zastanawiam się kiedy ati wypusci na rynek jakiś pożądny chipset :?(MoBo) Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEMIEC , więc jeśli zakupie płyte która ma coś takiego jak te cudowne XLI i wsadzę tam 7800GT - w slot 1 --poleci ona jak rozumuje na x 16 / a jeśli dołoże do niej drugą taką samą w slot 2(xli ten dodatkowy) to obydwie poleca x 8 ( tak ?) --- więc według ciebie nic nie strace albo prawie nic -- w poruwnaniu do płyty która ma 2 x 16 -- pełne SLI ----- o to ci chodziło NIEMIEC ??

 

 

a może zapodaj jakąś tabelkę co bym se oblukał ile stracę kupując mutanta na XLI

 

swoją drogą odpychają mnie te płyty z chipsetami nie na NVIDII a z drugie strony jesli te XLI to tak samo SLI a strata jest niewielka w % jeśli bym miał XLI brac taniej niż SLI to chyba gra warta tych 100 -- 200 zł / i czy tylko taki mutant z XLI est jedne na rynku czy są inne takie płyty z tym tańszym SLI (XLI :) )

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to mobo ma SLi tylko nazywa sie XLi bo nVidia zabronila tak nazywac SLi na chipsecie ULi... na plytach z s.939 ow XLi tez nazywalo sie SLi choc bylo na innym chipsecie niz nVidia

 

no i nie jest to zaden mutant, do tego ULi zostalo wykupione przez nVidie to tak samo chipsety na ULi/nForce sa od nVidii

 

a czemu na chipsetach ULi SLi nie nazywa sie SLi? a to proste pytanie bo nVidia chce aby ludzie kupowali drozsze plytki, ktore posiadaja SLi niz o wiele tansze na chipecie ULi z ta sama mozliwoscia -> marka robi swoje...

 

no i jak pisal Niemiec 2x16 pcie to pic na wode i g*wno daje, no i obecnie tez to jest stosowany tylko w najlepszych chipsetach nVidii -> slabsze maja 2x8

 

a tutaj test tego "mutanta" co prawda na s.939 i z 2x16 lecz to nie ma znaczenia: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2706&p=9

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może zapodaj jakąś tabelkę co bym se oblukał ile stracę kupując mutanta na XLI...

Co masz stracić? Najwyraźniej wciąż nie rozumiesz tematu.

Ponad 90% płyt z chipsetem SLI nvidii na rynku jest 2x8 - to normalny stan rzeczy i XLI na ULi nie jest tu wyjątkiem. Jak pisał DarkArrow wyjątek raczej stanowią płyty z 2x16. Chodzi o to że dzisiejsze karty graficzne nie wykożystują w pełni przepustowości x8 nie mówiąc o x16 i z tąd wynika brak super kożyści z posiadania 2x16. Jak pokazują testy nawet przy najwydajniejszych kartach zysk jest minimalny.

 

A pozatym co chwile chcesz tabelke - a nie dała natura rączek? Troche samemu też trzeba popracować czasem...

 

@Dawidsfuturx - na pewno jest jak piszesz:

nf570 SLI 2x8

nf590 SLI 2x16

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatny OT - kolejna perełka by Benchmark.pl

Aż do szyny 233MHz! Jaaaa, suuuupeeerr! No ale to tylko przy duuużym szczęściu :lol2:.

Dla pełnej informacji dodam, że to o Athlonach 3000+ było :lol: :mur:

(Źródło)

 

 

Dobrzy są ... Wynika z tego że ja mam jakiś mega super okaz , bo mój semp poszedł na HTT 355 ... a z tego co widzę , normą jest osiąganie HTT 390 i więcej ... Benchkit można sobie chyba całkiem odpuścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

doopa, obsługa pamieci zajmuje sie procek, a nie płyta, wiec i tak i tak ddr 2 800 beda chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym 5 gwiazdek w testach dostają tyko GIGASZITY ...

 

 

Ja mojemu , jak piszesz , gigaszitowi dałbym sporo więcej niż pięć gwiazdek ... ale może ja mam jakiś special model :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu , jak piszesz , gigaszitowi dałbym sporo więcej niż pięć gwiazdek ... ale może ja mam jakiś special model :D

@ ArtKTK - No a może nie miałeś innych żeby porównać..?

 

DFi spóźnione a Abit już od pewnego czasu na rynku kilka modeli ma :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ArtKTK - No a może nie miałeś innych żeby porównać..?

 

DFi spóźnione a Abit już od pewnego czasu na rynku kilka modeli ma :razz:

 

 

Miałem kilka innych płyt , różnych producentów i jak na razie tylko GB mnie nie zawiódł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka innych płyt , różnych producentów i jak na razie tylko GB mnie nie zawiódł :D

Tylko czy z tym samym socketem i tym samym prockiem?? Popatrz na asrocka, na socket a to był złom a na 939 to jest hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu skompletowałem sprzęcik pod am2 i od samego początku problemy miałem karte pod pci i wrzuciłem gsa to w biosie znikł mi dysk i napęd winda nie ruszała.Ale coś sie naprawiło nawet nie wiem co teraz śmiga tylko marki sie wieszają giery chodzą bez problemu do plyty wrzuciłem od razu najnowszy bios.Na razie nie kręce bo urlop od piątku ale jak wrócę to sie pobawie zresztą przeżuciłem sie z socket a to trzeba sie dużo jeszcze nauczyć.Ogólnie jak dla mnie to i tak skok wydajnościowy jest duży.Chłodzenie boxowe na wszystkim ale to sie zmieni bo mnie szum już denerwuje na grafe mam evercoola turbo 2 a na proca dużego wyboru nie ma w dobrej cenie to chyba tylko freezer pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...