Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o płytach ABITA np tej http://www.komplett.ie/k/ki.asp?sku=322044

albo o tym foxconnie http://www.scan.co.uk/Products/ProductInfo...roductID=409572 czy warty jest swojej ceny i jest tak dobry na jaiego wyglada?

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy wiadomo coś na temat mobo abit kn9 ultra ? kiedy bedzie w pl dostepna ? i jak oc na tym mobo ? jka narazie jest tylko wersja sli ale na forum z usa maja z nia problemy tzn: cos nie tak z biosem i pci karty wariuja przy oc i porty usb się sypią i mobo jest kaprysne co do ramu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytajac to wszytko patrzac tu i tam to normalnie nie ma dobrej plyty pod am2 czlowiek chcialby tego asusa m2n-e wymienic a tu nie ma na co... na stronie dfi tez pisze ze ich plyty maja miec obsluge ramu tylko ddr2 667... pewnie ram trzeba zmienic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsluga ramu niezalezy od mobo a od procka, bo to w procku masz kontroler mem a nie na mobo.

Ale jak w biosie płyty nie zaimplementują takiej opcji to i tak kupa blada... :wink:

 

Jeszcze nikt nie miał żadnego Abita a wszyscy mówią że nie ma dobrej płyty pod AM2 - spróbujcie a potem narzekajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy wiadomo coś na temat mobo abit kn9 ultra ? kiedy bedzie w pl dostepna ? i jak oc na tym mobo ? jka narazie jest tylko wersja sli ale na forum z usa maja z nia problemy tzn: cos nie tak z biosem i pci karty wariuja przy oc i porty usb się sypią i mobo jest kaprysne co do ramu ;(

tu masz k9n-SLI

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak w biosie płyty nie zaimplementują takiej opcji to i tak kupa blada... :wink:

 

Jeszcze nikt nie miał żadnego Abita a wszyscy mówią że nie ma dobrej płyty pod AM2 - spróbujcie a potem narzekajcie :)

No niby nikt nie ma abita ale na forum abita z usa narzekaja na niego ze ho ho ;(. Sam mam zamiar za jakiś cvzas wskoczyć na kn9 ultra ale to co czytam na forum o tych abitach mnie nie napawa optymizmem ;( a bardzo lubie mobo tej firmy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niewiem.Mam już konkretnego kręćka z tymi płytami i nie mam zielonego, którą wybrać dla siebie. Koledzy pomóżcie wybrać odpowiednią płytke do mojeg kompa. Musi być :

1)z wbudowaną grafą(jako zapasową w razie awarii głównej)

2)dużo opcji o/c

3)i dobrze sie kręcić

4)niedroga do 320 zł.

 

Z góry thx za pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niewiem.Mam już konkretnego kręćka z tymi płytami i nie mam zielonego, którą wybrać dla siebie. Koledzy pomóżcie wybrać odpowiednią płytke do mojeg kompa. Musi być :

1)z wbudowaną grafą(jako zapasową w razie awarii głównej)

2)dużo opcji o/c

3)i dobrze sie kręcić

4)niedroga do 320 zł.

 

Z góry thx za pomoc w wyborze

Punkt 4 wyklucza pkt 2 i 3 :] Do tej kwoty mozesz kupić najtanszą MSI albo Asrocka. Nie wiem po co Ci grafa na zapas, zawsze mozesz kupić za 5zł na allegro cos na PCI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt 4 wyklucza pkt 2 i 3 :] Do tej kwoty mozesz kupić najtanszą MSI albo Asrocka. Nie wiem po co Ci grafa na zapas, zawsze mozesz kupić za 5zł na allegro cos na PCI...

No nie wiem czy ten punkt wyklucza całkowicie 2 i 3. Chciałbym wiedzieć, która płyta będzie najlepsza. Jasne, że nie kupie super wypaśnej płyty za tą kasę, ale już takie, które robią min 300htt są możliwe w tej cenie nie sądzisz??A integra jest lepsza niż jakiś s3 za 5 zeta ;)

 

EDIT : dla ułatwienia dam do wyboru :

Gigabyte GA-M55PLUS-S3G

Asrock AM2NF4G-SATA2

Biostar Tforce 6100 AM2

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ten punkt wyklucza całkowicie 2 i 3. Chciałbym wiedzieć, która płyta będzie najlepsza. Jasne, że nie kupie super wypaśnej płyty za tą kasę, ale już takie, które robią min 300htt są możliwe w tej cenie nie sądzisz??A integra jest lepsza niż jakiś s3 za 5 zeta

Jak narazie to wyklucza :/ niestety. Za 380 jest Asus M2N-E, podobno są problemy z tą płytą (wiecej w temacie o niej), ale z nowym biosem troche poprawiono. Ja bym na Twoim miejscu brał Asusa, no chyba że nie masz tych 60zł dołozyc do mobo, to ewentualnie Asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to wyklucza :/ niestety. Za 380 jest Asus M2N-E, podobno są problemy z tą płytą (wiecej w temacie o niej), ale z nowym biosem troche poprawiono. Ja bym na Twoim miejscu brał Asusa, no chyba że nie masz tych 60zł dołozyc do mobo, to ewentualnie Asrock.

Niestety nie posiadam tyle kasy, żeby nią szastać. A wydaje mi się, że spoko wystarczy właśnie taka tania płytka do tego proca. Ponadto z asusem mi sie nie chce walczyć, a asrocka nie wiem, ale nie mam chęci modować go, żeby dać wyższe napięcia. Chce mieć płytke, której nie będe musiał przerabiać, żeby później sprzedać razem z gwarą ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam tyle kasy, żeby nią szastać. A wydaje mi się, że spoko wystarczy właśnie taka tania płytka do tego proca. Ponadto z asusem mi sie nie chce walczyć, a asrocka nie wiem, ale nie mam chęci modować go, żeby dać wyższe napięcia. Chce mieć płytke, której nie będe musiał przerabiać, żeby później sprzedać razem z gwarą ok??

Za tą kase nic ciekawego nie będzie i nie wiadomo kiedy będzie. Tanie EPoXy na NF4 nie są dostępne w Polsce (a kosztują jakies 70usd wiec dosc tanio), także jestesmy skazani na taniego Asrocka/MSI/Gigabyte. Na tych płytach troche pokręcisz, ale o prawdziwym o/c zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogł byś wyprobować tego Asrocka , wersja S754 była naprawde dobra do OC każda płytka stabilnie latała na FSB 320 a z sempa 2800+ zawsze udawało mi sie wycisnąć 2400 mhz , także jeśli edycja na AM2 ma być równie dobra jak na S754 to płyta jest warta uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogł byś wyprobować tego Asrocka , wersja S754 była naprawde dobra do OC każda płytka stabilnie latała na FSB 320 a z sempa 2800+ zawsze udawało mi sie wycisnąć 2400 mhz , także jeśli edycja na AM2 ma być równie dobra jak na S754 to płyta jest warta uwagi.

Wiem, że ten asrock potrafi ładne htt wyciągnąć, ale co z tego jak trzeba by było robić v-mody dla proca i pamięci.Pozatym ma "dziwnie" rozmieszczony układ zasilania proca(a tak właściwie ile faz dla proca ma ta płyta??)A mnie chodzi o to, żeby nie kombinować zbytnio przy płycie w razie odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam test BIOSTARA na NF550. Złącze ATX a'la EPOX, ale już całkowicie za blisko gniazda CPU (ciekawe czy AC Freezer 64 Pro się zmieści...) regulacja obrotów wentylatorów (można nawet wyłączać przy niskiej temp), możliwość zapisania 50 ustawień BIOSU, mnogość opcji służacych OC (napięcie MEM - 1.95V do 2.1V step 0.5V, napięcie CPU 0.8V - 2.3V step 0.25V, HTT 200MHz do 450MHz) - całość wypadła całkiem ciekawie. Hmmm.. kiedy jakiś nasz portal pokwapi się, żeby zrobić MEGATEST płyt głównych...

 

Co do OC:

The Biostar TForce 550 certainly isn’t going to break any records in the overclocking arena. I was able to boot into windows as high as 265 FSB, but that speed soon proved to be unstable.

 

może dlatego, że

 

Biostar chose to use capacitors manufactured by United Chemi-Con (USA, Japan) marked as KZG, by Taiwan Ostor marked RLG, and an unknown manufacturer marked RLP.

 

Jednym słowem mnogość opcji OC! (zobaczcie foty BIOSU w tym teście) ale ostatecznie rock solid dla tej płyty skończyło się na 240. Zżera mnie ciekawość jak radzo sobie GIGABYTE na NF550 i kiedy wyjdzie jakiś GB na 570U (bez SLI, choć ten z SLI wysoko gdzieś oceniono...)

 

A tutaj test EPOXA na NF570SLI - max HTT jakie się udało uzyskać.... 275MHz. Chyba nie rewelacja.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam test BIOSTARA na NF550. Złącze ATX a'la EPOX, ale już całkowicie za blisko gniazda CPU (ciekawe czy AC Freezer 64 Pro się zmieści...) regulacja obrotów wentylatorów (można nawet wyłączać przy niskiej temp), możliwość zapisania 50 ustawień BIOSU, mnogość opcji służacych OC (napięcie MEM - 1.95V do 2.1V step 0.5V, napięcie CPU 0.8V - 2.3V step 0.25V, HTT 200MHz do 450MHz) - całość wypadła całkiem ciekawie. Hmmm.. kiedy jakiś nasz portal pokwapi się, żeby zrobić MEGATEST płyt głównych...

 

Co do OC:

The Biostar TForce 550 certainly isn’t going to break any records in the overclocking arena. I was able to boot into windows as high as 265 FSB, but that speed soon proved to be unstable.

 

może dlatego, że

 

Biostar chose to use capacitors manufactured by United Chemi-Con (USA, Japan) marked as KZG, by Taiwan Ostor marked RLG, and an unknown manufacturer marked RLP.

 

Jednym słowem mnogość opcji OC! (zobaczcie foty BIOSU w tym teście) ale ostatecznie rock solid dla tej płyty skończyło się na 240.

 

Zżera mnie ciekawość jak radzo sobie GIGABYTE na NF550 i kiedy wyjdzie jakiś GB na 570U (bez SLI, choć ten z SLI wysoko gdzieś oceniono...)

Jak mnie to wkurza...Jak się kupi porządną obudowe i zasilacz z długim kablem to nie ma problemu z gniazdem, w dodatku jest nawet lepiej jak jest tak umiejscowione. Co do BIOSTARa, troche sobie na niego jeszcze poczekamy pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to wkurza...Jak się kupi porządną obudowe i zasilacz z długim kablem to nie ma problemu z gniazdem, w dodatku jest nawet lepiej jak jest tak umiejscowione. Co do BIOSTARa, troche sobie na niego jeszcze poczekamy pewnie...

Z gniazdem zasilającym bardzo dobrze piszesz. Mobo dostępna jest tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gniazdem zasilającym bardzo dobrze piszesz. Mobo dostępna jest tu

Wiem, że jest w cenniku imperium, ale co do tego czy płyta jest fizycznie na magazynie, to mam wątpliwości. Dystrybutor Biostara nie ma tej płyty w ofercie, więc skąd ten sklep miałby ta płytę? Może ktoś wyśle do nich maila i się dowie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wysyłam

 

Edit: chyba nie trzeba. Przeczytaj to i już wszystko wiadomo:

W związku z planowanym urlopem i zawieszeniem działalności sklepu IMPERIUM na ten okres chcielibyśmy poinformować o kilku niedogodnościach z tym związanym.

 

1. Ostatnim dniem składania zamówień jest 31 lipiec do godziny 16:00.

 

2. Na czas przerwy czyli od 1 sierpnia do 28 sierpnia aktualizacje oferty, składanie zamówień, przyjmowanie reklamacji oraz kontakt z nami będą zawieszone. Na wszelkie pytania przesyłane do nas drogą elektroniczną będziemy odpowiadać po okresie przerwy.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przeciwnicy i jak widać zwolennicy takiego umiejscowienia złącza ATX. Równie dobrze można mówić, że przy baaaardzo długim kablu ATX od zasilacza złącze ATX mogłoby być pod najniższym portem PCI.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...