Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

k|ngp|n + AM2

 

Nie jest tak tragicznie.

Rewelki też nie ma.

3,4GHz na wodzie -15 to hmm nieporównywalne do Conroe, który na AC robi 3,4GHz

3Dmarki nawet w miare ... ale - grafy w SLI taktowane 1030/1060

Szkoda że nie pokazał Super PI :D (wiem - Pi to nie cały świat)

Panowie czekanie na AMD w technologii 0,065 to delikatnie mówiąc śliski interes.

Intel celowo opóźni lepsze wersje Conroe - bo nie ma się co z nimi spieszyć - dostępne AMD nie stanowią dla Conroe większego wyzwania.

Ja kupiłbym AM2 jak będzie możliwe wyrwanie mobo + proc za jakieś 500PLN, bo FX to nie kupie bo polityka cenowa AMD już od dawna nie jest User Friendly ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

sempa 2800+ (am2) + MSI K9N Neo-F za ~600zł powinno się dać wyrwać ...

tylko ze ta msi nie ma nawet zmiany napiecia na proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod TYM linkiem jest dosc ciekawy test nowych chipsetów od NV. Z testu wynika ze jednak nowe AM2 nie jest takie złe, we wszystkich testach bije s939. Moze nie sa to takie róznice jak Conroe vs A64 ale i tak według mnie plus dla AMD. Jeszcze zeby procki i mobo były w miare atrakcyjnych cenach. :)

 

TUTAJ wyglada to troche mniej rozowo (oczywiscie chodzi o 3800) :sad:

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Rewelki też nie ma.

3,4GHz na wodzie -15 to hmm nieporównywalne do Conroe, który na AC robi 3,4GHz

3Dmarki nawet w miare ... ale - grafy w SLI taktowane 1030/1060

Szkoda że nie pokazał Super PI :D (wiem - Pi to nie cały świat)

Panowie czekanie na AMD w technologii 0,065 to delikatnie mówiąc śliski interes.

Intel celowo opóźni lepsze wersje Conroe - bo nie ma się co z nimi spieszyć - dostępne AMD nie stanowią dla Conroe większego wyzwania.

Ja kupiłbym AM2 jak będzie możliwe wyrwanie mobo + proc za jakieś 500PLN, bo FX to nie kupie bo polityka cenowa AMD już od dawna nie jest User Friendly ...

Yot ma racje. AMD praktycznie do konca roku nie ma nic

do zaoferowania prucz ciecia cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego?? semprona 3000+ bedzie mozna kupic za jakies 280 zeta a reszte na mobo. (jakis asrock albo cos)

i chcesz na tym kręcić? :lol:

 

wątpie zeby przez ddr2 traciło wydajnosc, według mnie zyskuje tak mało z powodu niedopracowanego kontrolera. gdyby amd sie postarało zyskało by duzo wiecej dzieki ddr2

Gdyby wiedziało co poprawić to by napewno to zrobiło. Celem AM2 było przedewszystkim zmiejszenie poboru prądu i emisji ciepła oraz uniwersalność. DDR2 miały już przygotować użytkowników do nowej architektury :wink: I myślę, że taki jest cel DDR2. AMD zapewne w nowej generacji [m.in. czterordzeniowej] tak zaostrzy, zoptymalizuje kontroler, że przepustliwość DDR2 zostanie wykorzystana. A teraz AM2 traci na timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie proce przejsciowe ale ogolnie dzieki temu platforma wyjdzie troche taniej (nizszy koszt pamieci) a mysle ze ceny płyt tez szybko spadną. No i pierwsze wyniki OC zapowiadają się dobrze :)

Więc może nie taki diabeł straszny jak go malują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyją normalnych pamieci to i wyniki będa dobre. Kto obecnie uzywa DDR2 Cl4-4-4 <1000MHz <rotfl> ?

 

Bardzo dobry krok, obecne AM2 to dopiero wstepne testowanie nowego kontrolera pamieci - a najlepiej przetestowany jest produkt szeroko dostepny. Poczekamy do konca roku, zrobia nową rewizje kontrolera, Rewizje G procków, 65nm, K8L, odwrócone HT, 4 jajka i sie pośmiejecie z intela, ktory bedzie miał tylko conroe w 45nm <rotfl>

 

Sytuacja bedzie dokladnie odwrotna do obecnej :-P . Taka sama miala miejsce ok 1.5 roku temu. Tanie S939 od AMD vs Prescotty Intela

 

Obecne AM2 raczkuje i jest podwalinami pod prawdziwe oblicze tego socketu. Pamietacie pierwsze prescoty, winchestery? Toż to był (w wiekszosci przypadkow) śmiech na sali a nie pocesory :lol:

 

Smiać mi sie chce jak czytam komentarze w stylu "syf i [ciach!]o" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt pamietac pierwsze clawhammery na s.754? raczej nedza (nie liczac 64bit). Teraz poczekamy pozyjemy i bedzie mysle ze nieźle :D

z tym smianiem sie z intela bym nie przesadzał bo conroe tez się nieźle zapowiada ale szykuje sie prawdziwa walka łeb w łeb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyją normalnych pamieci to i wyniki będa dobre. Kto obecnie uzywa DDR2 Cl4-4-4 <1000MHz <rotfl> ?

 

Bardzo dobry krok, obecne AM2 to dopiero wstepne testowanie nowego kontrolera pamieci - a najlepiej przetestowany jest produkt szeroko dostepny. Poczekamy do konca roku, zrobia nową rewizje kontrolera, Rewizje G procków, 65nm, K8L, odwrócone HT, 4 jajka i sie pośmiejecie z intela, ktory bedzie miał tylko conroe w 45nm <rotfl>

 

Sytuacja bedzie dokladnie odwrotna do obecnej :-P . Taka sama miala miejsce ok 1.5 roku temu. Tanie S939 od AMD vs Prescotty Intela

 

Obecne AM2 raczkuje i jest podwalinami pod prawdziwe oblicze tego socketu. Pamietacie pierwsze prescoty, winchestery? Toż to był (w wiekszosci przypadkow) śmiech na sali a nie pocesory :lol:

 

Smiać mi sie chce jak czytam komentarze w stylu "syf i [ciach!]o" <_<

heh a gdzie demek ?? :unsure: :razz: :D

 

super różowo to nie wyglada ale można by troche poczekać z ostateczna ocena, conroe tez ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś pod ręką jakąś płytkę pod AM2, to czy może zmierzyć jaka jest odległość między otworami montażowymi koszyczka na AM2? Chodzi mi oczywiście o wartość wzdłuż socketa oraz o te wszerz. Kombinuję jakby to walnąć ninję na AM2, ale potrzebuję wymiary żeby wszystko dobrze zaplanować (może jakaś modyfikacja zapinki do LGA775 i będzie OK). Jak poznam wymiary, to bedę wiedział czy gra jest warta świeczki, bo trudno rozstawać się z ninją (a wydanie kasy na nowe chłodzenie też boli). Jak ludzie wkładali pentagramy XC80 na NB, to i ninję na AM2 też pewnie da się zamontować (po odrobinie gimnastyki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś pod ręką jakąś płytkę pod AM2, to czy może zmierzyć jaka jest odległość między otworami montażowymi koszyczka na AM2? Chodzi mi oczywiście o wartość wzdłuż socketa oraz o te wszerz. Kombinuję jakby to walnąć ninję na AM2, ale potrzebuję wymiary żeby wszystko dobrze zaplanować (może jakaś modyfikacja zapinki do LGA775 i będzie OK). Jak poznam wymiary, to bedę wiedział czy gra jest warta świeczki, bo trudno rozstawać się z ninją (a wydanie kasy na nowe chłodzenie też boli). Jak ludzie wkładali pentagramy XC80 na NB, to i ninję na AM2 też pewnie da się zamontować (po odrobinie gimnastyki).

[joke]zawsze możesz użyć kleju termoprzewodzącego i miec proca zintegrowanego z chłodzeniem[/joke]

Gdzies w necie winny byc takie info (google). moze poszukaj na stronach prducentów chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę co po niektórych wypowiedziach, ze "magia" nowego socketu i ddr2 troszku w głowie zaszumiała... Jak dla mnie to na razie wyniki testów AM2 ABSOLUTNIE nie mogą zachwycić. Powiem więcej, zakrawają na jakiś niestosowny dowcip. Coś mi się widzi, że po raz pierwszy od czasu Coppermine na forum zrobi się znów "niebiesko"....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lekka zmiana tematu:

link do wcześniej wspomnianej mobo Foxconn'a:

http://www.foxconnchannel.com/products_mot...1XEM2AA-8EKRS2H

 

Jak jakiś sprzedawca zapamięta model to normalnie powinien od razu dostawać nagrode za osiągnięcie intelektualne :D

 

Albo wyobraźcie sobie sytuacje gdzie przychodzi użytkownik PurePC do sklepu i pyta "Czy jest Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H ???" :twisted:

 

Jak nie dostanie w morde za obraze to będzie ewenement ;)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Fakt ale ta na AM2 jest "wybitna" :D

 

Zgodnie z duchem marketingowym, nazwa wpadająca w ucho :D :D :D

właśnie dlatego tak dobrze sie sprzedają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...