Skocz do zawartości
kuruś

Geforce 7950 Gx2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę, że ktoś mu ten komp robił na zamówienie i koleś nie bardzo się na tym zna, a już napewno sam go nie złożył. Ot np. ja mam lepszy radiator na CPU i użytą pastę do przesmarowania pewnie też ;) Wiatraczek w obudowie to też żaden Papst, a jakieś kolorowe gówienko :P Zasilaczem też nie mam co się przy nim wstydzić :) A i najlepsze- komp za ciężką kasę, a koleś poskąpił na XFI hahaha :D Jedzie na zintegrowanej :) Także głośniki nierobią na mnie najmniejszego wrażenia :) LOL i tyle.

 

Pewne jest, że zaraz będzie sprzedawać większość sprzetu, bo wychodzi Conroe i G80 :D Fajny jest spadek wartości takiego kompa ^_^ A i ktoś mu niedługo zagra na nerwach, jak z tanim notebookiem i chipsetem I965 z grafiką DX 10 odpali jakieś najnowsze demko pod te biblioteki :P

hmmmm bardzo ciekawe przemyślenia nie ma co :mur:

 

dlaczego uważasz że masz lepszy cooler na CPU? skąd wiesz jaka pastę koleś dał? wróżka?

aha wyznacznikiem czy ktoś składa sam kompa, czy nie jest wiatraczxek PAPST!! brawo! ja mam tez kolorowe "gówienko" i jakoś sam składam kompa. I co teraz?

 

a to X-fi to niby gdzie miał sobie włożyc? w dupsko? nie widzisz że nie ma już miejsca na X-fi przez te grafy i Ageia?

 

jeśli dobrze czytałem tamto forum to masz w jednym racje. Koleś za chwile zapewne sprzeda i zamieni na nową technologię, najpierw zapewne procki a potem grafy. I co zabronisz mu? B) ma kase to niech sobie zmienia

 

czuje tu aż buzującą zazdrość z Twojej strony :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej zazdrości, bo nie potrzebny mi AŻ taki komputer :). Poza tym wolę zdecydowanie ciszę kosztem nawet wydajności. Z resztą nie ważne- kto ma kasę, ten robi z nią co chce. Poza tym ciagle nie mogę znaleźć czasu i wystarczajacej chęci, żeby pograć sobie w Red Alert 1 i Darc Colony- gierki z przed prawie 10 lat, a i kiedyś lubiłem pograć na "wrakach" :D

 

Scythe Ninja jest na obecna chwilę najwydajniejszym radiatorem dostepnym na rynku (oczywiście razem z odpowiednim wentylatorem), Zalman jest gorszy i wiele razy o tym było.

 

Papst jak wiadomo, robi najlepsze wiatraki i niestety dosyć drogie. Ale chyba nie trzeba ciągle powtarzać, że nadal są najlepsze ( najwyższa wydajność przy najniższym chałasie)

 

X-FI (tego nie jestem pewny, czy już jest ), czy nawet Audigy 4 mógł sobie kupic choćby w formie zewnętrznej karty USB :P Ale pewnie o tym nie wiedział, albo rzeczywiście nie potrzebuje tego, tylko po kiego mu w takim razie 4 rdzenie?!!!! 2 wiadomo, że już dzisiaj są jako- tako wykorzystywane, ale 4?

 

16 GB Ramu- cóż...to jest dopiero kosmos O_O Ale i tak do wymiany pójdą niedługo :)

 

Po prostu mając takie pieniądze starałbym się totalnie odlecieć od "plebsu". Moze jakieś chłodzenie freonem? Mnie by cholera wzięła, że ktoś ze znacznei "gorszym" komputerem ma pare elementów, co prawda niezbyt drogich, ale jednak- lepszych :P

 

Koleś kompa kupił wyłacznie z chęci posiadania takiego sprzetu i nic więcej.

Dobra- tyle OT.

 

Co do Geforce 7950 GX2- jak ktoś nie ma co robić z kasą, to niech kupuje śmiało :) Nie wiem, po co ludzie kupują takie zestawy, jak na kartach oczywiście gorszych- gra się tak samo przy takich samych detalach, hm? :) Poza tym nie da się założyć żadnego porządnego chłodzenia pasywnego, co dla mnie skreśla tą kartę na starcie.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze to znajomy mojego kolegi. Gosc siedzi w medycynie. Potrzebuje takiego komputera w domu do prostszych obliczen oraz symulacji. nVidia oraz AMD udostepnilo mu specjalne wersje sterownikow - tak aby mogl w pelni wykorzystac 4 rdzenie - zarowno CPU jak i GPU. Firmy te nie wypuszczaja ich w obieg gdyz pisane sa pod jedna scisle okreslona platforme oraz program. Karta dzwiekowa nie jest mu do niczego potrzebna - nie uzywa komputera do sluchania muzyki, grania czy ogladania filmow. Co do 16GB ramu - jakies 12Gb idzie na RAMDISK wiec zostaje "tylko" 4GB operacyjnej.

 

takze prosze wstrzymac sie z osadami typu:

Koleś kompa kupił wyłacznie z chęci posiadania takiego sprzetu i nic więcej.

Dobra- tyle OT.

w chwili gdy kompletnie nie zna sie czlowieka o, ktorym mowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecież dlaczego tak niski wynik (dla leniwych- problemy ze sterami; dodatkowo, test na 1rdzeniowcu i "całe" 1000pkt za cpu score, jak wiadomo wliczane do overall score)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chwili gdy kompletnie nie zna sie czlowieka o, ktorym mowa..

dokladnie tak jak piszesz. kompletna dziecinada, smarkateria (za przeproszeniem) nie ma zielonego pojecia do czego mozna wykorzystac jescze kompa oprocz grania i przegladania netu, a jedzie po gosscu jak po lysej kobyle. bo ma gorsze wiatraki. lol i zalosne za razem :( no off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak na SC i tylko SLI to wynik jest cienki.

tu pojedyncze XT, procek cienki, takty takie sobie i zero optymalizacji:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=318033

No ale CPU score masz te 2k, a on ledwo 1,2k :? Ogólnie wynik bez rewelacji, patrząc na cząstkowe wyniki :? Może jednak hamulcem, nawet w testach SM2.0 i SM3.0, jest proc :? Imo wynik robiony na szybko z jednym przebiegiem, ot aby pokazać, że to działa :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w wyniko ogolnym miedzy A64@2850mhz a D805@3400 i karcie 6600gt roznil sie raptem tylko o ~200ptk mimo prawie 600ptk roznicy w cpu score.

 

 

zeby pokazac, ze dziala to wystarczy, ale wynik jest cieniasty jak na takie grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o9

Bym powiedzial ze na maxa cienki wynik.Zobaczcie na moj na jednordzeniowcu z tylko jedna karta i to nie jakies 7950 gpu tylko zwykle 7900gt bez v-modowe. Na takim sprzecie jak tego kolesia wynik powinien miec min 11K - 11? Z 13 !! Przeciez jedna karta zastepuje 2 a poniewaz gosc ma tam 4 takie to tak jakby mial 8 moich !! Fakt - sa cpu testy,ale one przy wydajnosci pozostalych 4 testow nie braly by wiekszego znaczenia, np w takim retunr to proxicon powinny miec ze 100 fpsow.Cos ta woda chyba zaszkodzila temu zestawowi :P

Jesli zle mowie to mi wyjasnijcie co zle mowie i dlaczego. Pozdrawiam

Edytowane przez HDR_o9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie źle mówisz, po pierwsze to jeśli już to dlaczego jego zestaw miałby zastępować aż 8 kart 7900 :?: :shock: Każda karta 7950GX to są dwie połączone więc zestaw SLi zastepuje (teoretycznie) tylko 4 karty. Po drugie to był test 3D Mark 2006 w którym b. istotny jest procek, na XS ludzie z dwurdzeniowymi prockami wykręconymi do 2.8-3.0 robią wyniki prawie albo i ponad (już nie pamiętam) 6000 w 06 na 7900GT z wcale nie z rekordowymi taktowaniami. No i po trzecie czytaj to co jest napisane a nie tylko oglądaj screeny z smarka, gość napisał że stery są mocno nie dopracowane.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o9

 

Wszystko ok poza tym, ze to i tak za niski wynik. Moje 4717 to nie taka wielka roznica miedzy wynikiem z takim zestawem,powinna byc znacznie wieksza. Na tym forum sa ludzie, ktorzy z jednordzeniowcem zrobia 7.5K. Fakt, ze na x1900xtx, ale robia i nie maja z tym wiekszego problemu,wiec na dwurdzeniowcu z czterema porownywalnymi kartami do x1900xtx powinien byc zdecydowanie lepszy wynik,nawet na zawalonym systemie z niedopracowanymi sterami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o9

hydro naucz sie czytac

Wyraznie przeczytalem i nadal uwazam,ze wynik za slaby.Przesadzilem moze jesli chodzi o te wyniki co podalem,ale ten co mial ten gosc to zdecydowanie za slaby pomimo tego wszystkie co zostalo tu wymienione Edytowane przez HDR_o9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ) Sterowniki oficjalnie nie mają żadnego wsparcia dla Quad SLI więc wyniki są takie jakie są, już przy kartach 7900 w quad SLI były wyniki lipne bo zrobić stery żeby 4 karty pracowały razem poprawnie trzeba nielada głów (których nvidia podobno nie ma ;))

b ) Przede wszystkim cala zabawa w quad SLI ma tylko i wyłącznie sens jeżeli używa się go w rozdziałce 1920x1200 lub 2560x1600, bo tylko po to quad sli w zasadzie powstało, w niższych rozdziałkach zestaw ten spisuje się podobnie lub gorzej od zwykłego sli... czemu?

Dodatkowe opóźnienia na bridgu PCIE, oraz ruch wprowadzony przez komunikację sli (synchro itp) no i procek. już w sli (pomimo teoretycznego wsparcia w sterach) słabo radzą sobie procki dwurdzeniowe ze względu na brak podziału wątków do obliczania (wyjątkiem może być Q4 z patchem). w quad SLI efekt ten się potęguje, w zasadzie optymalnym rozwiązaniem dla quad SLI byłyby 4 rdzenie i program napisany z rozsądnym podziałem na wątki, jako że takowego nie ma trzeba mieszać w sterach i tak dochodzimy do punktu a) :D

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok poza tym, ze to i tak za niski wynik. Moje 4717 to nie taka wielka roznica miedzy wynikiem z takim zestawem,powinna byc znacznie wieksza. Na tym forum sa ludzie, ktorzy z jednordzeniowcem zrobia 7.5K. Fakt, ze na x1900xtx, ale robia i nie maja z tym wiekszego problemu,wiec na dwurdzeniowcu z czterema porownywalnymi kartami do x1900xtx powinien byc zdecydowanie lepszy wynik,nawet na zawalonym systemie z niedopracowanymi sterami

Bullshit, i to taki do kwadratu. Niestety, nie masz pojęcia, co tworzysz :-| Przesadziłeś o ok 1k, na a64@3.53GHz (pokaż mi takiego u nas w zestawie z wykręconym xtx?) i radykalnie podkręconym xtx 6700 jest realne, przekroczenie 7k cholernie trudne (orb nie odnotował takiego wyniku), dobicie do 7,5k możliwe tylko w hydrolandii.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na forum kucharskim o conroe nie przeczytasz, więc może czas się tam przenieść? Tu będzie coraz częściej padać słowo "conroe", a w podpisach zagości core2 duo. Jeśli ciebie to gryzie, to patrz zdanie nr1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na forum kucharskim o conroe nie przeczytasz, więc może czas się tam przenieść? Tu będzie coraz częściej padać słowo "conroe", a w podpisach zagości core2 duo. Jeśli ciebie to gryzie, to patrz zdanie nr1.

Nie no - koleś wybitnie wymiata tym sprzętem :D Respect B)

 

Jak siedzi w medycynie to rzeczywiście taki sprzęt mu potrzebny.

I jeszcze ma fantazję ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na coś co sprzedaje się jako zalegające na stanie to cena jest i tak IMO troche nie tego... bo wiadomo że jak już brać to od razu dwie ;)

 

Choć gdybym miał sponsora to pokusiłbym się ;) do budy by się pewno zmieściły a efekt WOW byłby nieziemski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...