Skocz do zawartości
dziadek lucek

Zawiesili Mi Konto :(

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiłem deck technics'a

Dzisiaj kończyła się aukcja.

za deck dalem 100 ceny wywoławczej.

Obserwowało aukcje 6 osob. Cena na minute przed końcem aukcji wynosiła 113 zł. Niezbyt mnie to zadowalało przyznam. W koncu to dobry sprzet, a za tyle to żal mi się rozstawać z nim.

Wycofałem aukcje na minute przed czasem. Nie moglem jednak znaleźdź gdzie to jest, bo nigdy praktycznie tego nie robie. W ostatniej chwili klikam. Nagle mi wyskakuje monit ze mam wpisać powod, a uprzednio zostawiłem puste pole. Wpisuje jeden znak - . (kropka) bo zostało doslownie kilka sekund do konca.

 

Odwołałem ofety.

 

Po kilku sec dostałem sms

"Dlaczego aukcje zakonczyles"

 

ja mu odpisalem, ze mi ktos zaproponowal wiecej

 

a po chwili dostaje odpowiedź.

 

"Nie podałes powodu. Zglaszam to allego i ci konto blokuja"

 

a po chwili wysyla mi kolejnego

 

"chcialem dac 150"

 

Pisze mu, ze chcialem wycofac dluzej przed koncem, ale nie dalem rady - odpowiedzi juz nie dostałem.

 

Rozumiem ze troche chamstwo z mojej strony, bo widocznie typ tracil czas siedzac przy kompie i odswierzajac, by kupic najtaniej. Ale po cenie jak i ilosci obserwujacych myslalem ze nie bedzie takich osob i wycofalem. Ale czy to jest powod, zeby mi odrazu zglaszac na allegro? Konto mam 5 lat - komentarzy 91 od 75 uzytkownikow. Same pozytywy. I typ odrazu chce mnie zglaszac. Jesli zglosi to duze sa szanse ze mnie blokną? Jesli juz blokna to myslicie ze o odblokowanie bede sie musiał raczej starac, czy problemow nie powinno byc?

 

Pozdro

sam takich ludzi zglaszam, od tego jest cena minimalna. ostatnio latwiej wygrac w totka niz cos na allegro kupic przez takich cfaniaczkow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wplacam zawsze rachunek kiedy mnie komornikiem strasza :D

 

me 2 ;)

Ehhh... póki sie taka mentalność nie zmieni, to ja nie licze na to, że w Polsce będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... póki sie taka mentalność nie zmieni, to ja nie licze na to, że w Polsce będzie lepiej...

ale o co ci chodzi ? Np. jak ktoś wisi allegro 2zł, to myślisz, ze zależy na tym, żeby to opłacić ?

 

Tez wpłacam dopiero, jak listy do mnie wysyłają, po co wcześniej ? I tak kase trzepią, nie zbawi ich pare zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... póki sie taka mentalność nie zmieni, to ja nie licze na to, że w Polsce będzie lepiej...

im dluzej zwlekam z opłatą tym dluzej posiadam jakis kapitał pieniezny który moge obracać i ewentualnie pomnażać

a swoje w końcu i tak otrzymają odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi ? Np. jak ktoś wisi allegro 2zł, to myślisz, ze zależy na tym, żeby to opłacić ?

 

Tez wpłacam dopiero, jak listy do mnie wysyłają, po co wcześniej ? I tak kase trzepią, nie zbawi ich pare zł :P

Jak wisisz 2zł to mają Cię głęboko, bo sciągalność prowizji zaczyna się dopiero, aż nazbiera Ci się ponad 10zł.

 

im dluzej zwlekam z opłatą tym dluzej posiadam jakis kapitał pieniezny który moge obracać i ewentualnie pomnażać

a swoje w końcu i tak otrzymają odemnie.

Solid, z tego co widze po twoim koncie to jakimś SS nie jesteś, który ma obrotu kilkanascie k na miesiąc i płaci po kilkaset zł prowizji. Także w twoim przypadku kilkanaście zł (na prowizje) kapitału do pomnażania nie czyni...

 

Teraz pomyślcie sobie, dla przykładu: wynajmujecie serwer, pobieracie comiesięczny abonament od uzytkowników i teraz połowa z nich zawsze zwleka z wpłatami, do tego stopnia, że trzeba im wysyłać setki emaili z ponagleniami, potem straszyć komornikiem etc. Co byście zrobili? Pewnie zawiesili konto gdyby ten proceder się notorycznie powtarzał nieprawdaż? Szlag by Was nie trafił? (pytanie retoryczne, nie oczekuje odpowiedzi :-P)

 

Podsumowując, skoro korzystacie z usług jakie świadczy allegro to dobrze wiecie, że jest pobierana za to jakaś opłata i nie widze sensu po co się od tego jak najdłużej wymigiwać. Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid, z tego co widze po twoim koncie to jakimś SS nie jesteś, który ma obrotu kilkanascie k na miesiąc i płaci po kilkaset zł prowizji. Także w twoim przypadku kilkanaście zł (na prowizje) kapitału do pomnażania nie czyni...

U mnie nawet te 30 zł do ktorych zawsze zbieram by zapłacic, to stanowi niezly majątek. Serio! Jak sie uzbiera 30 zł i dostane mail, a jest tak zawsze, bo sprzedaje tak malo, ze zanim 3dychy sie uzbierają to majla mi zawsze wysla, to wtedy wplacam.

Teraz pomyślcie sobie, dla przykładu: wynajmujecie serwer, pobieracie comiesięczny abonament od uzytkowników i teraz połowa z nich zawsze zwleka z wpłatami, do tego stopnia, że trzeba im wysyłać setki emaili z ponagleniami, potem straszyć komornikiem etc. Co byście zrobili? Pewnie zawiesili konto gdyby ten proceder się notorycznie powtarzał nieprawdaż? Szlag by Was nie trafił? (pytanie retoryczne, nie oczekuje odpowiedzi :-P)

 

Podsumowując, skoro korzystacie z usług jakie świadczy allegro to dobrze wiecie, że jest pobierana za to jakaś opłata i nie widze sensu po co się od tego jak najdłużej wymigiwać. Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle.

Te opoznienia to oni maja juz wkalkulowane w ich dzialalność. Muszą byc elastyczni i dobrze o tym wiedza, bo to symbioza - bez nich nie moglibysmy sprzedac, oni bez nas by nie zarabiali i nie mieli coraz wiekszej popularnosci i obrotów. Dzieki tej elastycznosci ludzie tak chetnie z nich korzystali na poczatku istnienia serwisu jak i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to trzeba zapłacić i takie działanie na zwłoke to dużego sensu nie ma. Sami pewnie byście chcieli żeby wam płacono wypłate w terminie a nie że wasz pracodawca za wasze wynagrodzenie kupi towar lub nową pralke żonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mnie sie po prostu nei chce tylka ruszyc, albo nie mam aktualnie kasy.

Co z tego ze tak pozno? I tak kase dostana i tak, jasne, to ja jestem zly bo wplacam pozniej pieniadze, a juz nie chce mowic ile z mojej kieszeni polecialo $ do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie po prostu nei chce tylka ruszyc, albo nie mam aktualnie kasy.

Co z tego ze tak pozno? I tak kase dostana i tak, jasne, to ja jestem zly bo wplacam pozniej pieniadze, a juz nie chce mowic ile z mojej kieszeni polecialo $ do allegro.

Nikt Ci na siłe nie karze korzystać z ich usług, ale skoro allegro wywiązuje się ze swojej części umowy to Ty również powinieneś. Jak kupujesz w sklepie chleb, to też codziennie biadolisz ekspedientce, że już tyle kasy u nich zostawiłeś przez te wszystkie miesiące/lata?

Rejestrując się na allegro "podpisujesz" z tym serwisem wiążącą umowę i godzisz się na wszystkie punkty regulaminu, szczególnie z tabelą opłat i prowizji. Więc nie rozumiem tego narzekania. Jak tak się nie podoba i w ogóle jest bee - nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Nie narzekam, jestem ich 'stalym klientem', jak juz napisalem duzo kasy u nich zostawilem, zostawie i bede zostawial. Z umowy to bym sie nie wywiazal jakbym w ogole nie wplacil, nic sie nie stanie jak kasa pojdzie troche pozniej, nie jestem oszustem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche nie rozumiem

Jeżeli rachunek przekroczy 10zł, trzeba płacić

Rozumiem, że jezeli będzie np. 11zł to wpłacicie te 2zł i jesteście tak jakby te 9 do przodu i tak można całe życie

Ale co daje, jeśli np. rachunek wynosi 100zł a wy wpłacacie 91 ? to nie jest jakas olbrzymia roznica w porownaniu do tego, co napisałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zebrałem dwa punkty karne właśnie takie. Napisałem do nich, że to były wpadki, nietrafione aukcje których żałuję i po prostu nie chce teraz aby moja "kariera na allegro" wisiała na włosku. Cóż - przeciez każda kolejna potencjalna aukcja może sie skończyc różnie dla obu stron.

 

Przeprosiłem za tamte wykroczenia to w mig odjeli tamte punkty i pozdrowili serdecznie. Po prostu bądź szczery - a nie kombinuj. Jak będziesz kombinował to możesz źle na tym wyjść - trzeba było mysleć wcześniej. teraz tylko szczere przeprosiny wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

 

2 dni temu zawiszono mi konto na allegro :blink: :angry:

dostalem takiego maila:

Witam,

 

Uprzejmie dziękuję za przesłanie wiadomości.

 

Z posiadanych przez serwis zapisów systemowych jednoznacznie wynika, że korzystał Pan z kont, na których doszło do poważnych naruszeń zasad obowiązujących na Allegro.pl.

 

Przykro mi ale nie widzę możliwości przywrócenia konta.

 

Z poważaniem,

na allegro posiadam tylko jedno konto, a swoich auckji nigdy nie podbijałem

 

czy ktoś wie o co tu chodzi??

 

pozdrawiam

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

 

2 dni temu zawiszono mi konto na allegro :blink: :angry:

dostalem takiego maila:

na allegro posiadam tylko jedno konto, a swoich auckji nigdy nie podbijałem

 

czy ktoś wie o co tu chodzi??

 

pozdrawiam

kolezanka dostala ostatnio takiego samego maila :| sytuacja podaoba => brak innych kont, podbijania itp :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popołudnie się dość pięknie zaczęło - sprzedałem kolejny bloczek... ale szybko się zepsuło.. paręnaście min. po tym przyszedł mail z allegro że mam zawieszone konto - bez słowa wyjaśnienia... tak sobie o tym napisałem by sobie ulżyć i trochę pobluźnić na ten monopolistyczny serwis :rockout:

 

Lista bluzgów :

- Krwiopijce

- Bezduszne zwierzęta

- ćpuny

- pedanty cierpiące na maniakalną psychozę i liczne natrentctwa

- wujkojebcy z prześladowczą manią pzerniactwa

 

Pozostałe wrzuty :

- posrane cioty

- gogusie z których w pedałówie sie masowo naśmiewano : P

 

 

 

 

jeśli cośpominąłem do proszę się dopisać ;)

 

Ja w odpowiedzi na takie traktowanie dziś wystawiłem się na świstaku - sam nie wiem co im odwaliło - może klej był za mocny? Albo bad tripa złapali.... kij ich wie - podejrzewam że za opis... ale sami ocencie opisy aukcji http://www.swistak.pl/uzytkownicy_au...rd_Kyniek.html - te są na świstaku ale treść identyczna... Hmmmm może wam coś się w oczy rzuci w opisie co mogło pajacom się niespodobać??

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka poprawiłem ;)

 

wiem chyba o który temat Ci chodzi - parę tematów niżej ;) przeczytałem go ale stwierdziłem że nie pasuje - ja chcę się wyżyć :blurp: - user który założył tem tamet wydawał być się rozgoryczony - a ja jestem wkurzony?? :angry: Co jakiś czas jak wymyślę jakieś wrzutki na nich to dopiszę ;) ogólnie to temat wrzutków - merytorycznie nie ma co pisać bo nie wiem za co i po co... 387 komentsów poszło się jebać...

 

... a link do aukcji allegro ?

 

( chyba że tak usuwają że wsio znika )

 

no własnie kasują... ale treść przed wystawieniem przeklejam w HTML do pliku txt który trzymam na swoim kompie - w przysżłości mam już gotowy opis ;) więc te na świstaku są identyczne jak te co na allegro - za wyjątkiem screena z komentarzami z allegro - bo po co na świastaku...

 

 

 

chyba że za tego screena mi zablokowali :damage_wall: popier.... ludzie... przypominają mi kanarów z pkp - ktoś miał z tymi fajansami doczynienia?? to nie ludzie.... maję jeden cel - upier...olić Cię na kasę... choćby za krzywy stempelek na legitymacji szkolnej... tak samo allegro...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę się wyrzyć :blurp:

W rzyć to chyba mało przyjemne... no ale kto co lubi...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
:lol:

 

Daj spokuj!! jestem dyslektykiem...

Ja też :P Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzyć to chyba mało przyjemne... no ale kto co lubi...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
:lol:

 

Daj spokuj!! jestem dyslektykiem...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ale w nawyk chyba wprowadzę "sprawdzania pisowni

 

 

spokój czy spokuj?? :unsure:

 

 

Te!! gdy edytowałem to moderki mi przeniosły temacik ;)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...