Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Czy na waszych prockach też jest

 

MADE IN CHINA

 

czy one są gorsze ?

Tez mnie to zadziwiło, sam mam z chin ;D 2700mhz @1,45V :D

Tylko czarny sylikon wypłynął po bokach jak załozyłem boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. ok37*C w idle przy 2.5Ghz to normalne przy tym chlodzeniu a asilver5 ?? :mur: Mowi sie o tej technologii powernow(czy jakoś tak :P) a temp. w sumie duża..

 

Acha, i jaki znacie program do zmiany tymingów pamięci bo moja płyta w BIOSIe tego nie ma :mur: i teraz cały czas chodzi na 2t :blink:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych temp za oknem nie ma co spodziewac sie cudow :)

lato mamy w koncu , mi w idle podskoczyly temp o jakies 3-4 stopnie na ninji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. ok37*C w idle przy 2.5Ghz to normalne przy tym chlodzeniu a asilver5 ?? :mur: Mowi sie o tej technologii powernow(czy jakoś tak :P) a temp. w sumie duża..

 

Acha, i jaki znacie program do zmiany tymingów pamięci bo moja płyta w BIOSIe tego nie ma :mur: i teraz cały czas chodzi na 2t :blink:

Ja mam 34*C na boxowym chlodzeniu a procek skrecony do 2.62GHz :D

Wedug mnie masz za slaba wentylacje w obudowie, ja mam jeszcze dwa dodatkowe wiatraki z przodu i z tylu :D Moze to by zmniejszylo temperature u ciebie, a poza tym jest teraz lato i to moze byc przyczyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jA MAM scythe ninija i u mnie przy procu 2,5 i napieciu 1,52v w idle mam 22-25 a w stresie dochodzi maxymalnie do 38 stC temp. mierzona smart guardem przy włączonych 2 testach SP2004 (small FFts) według mnie to bardzo ładna temp w stresie przy dużym obciążeniu :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o program do zmiany timingów.

 

@quartzXXI: Zamiast wyczekiwać odpowiedzi, nie prościej zerknąć do Poradnika A64 i obadać wymienione tam programy? A64Tweaker 0.60beta

 

Co do temperatur, to takie gadanie, kto ma 5 stopni więcej a kto mniej na jakim chłodzeniu, nie ma za bardzo sensu, bo każdy proc grzeje się inaczej. Jedne procki mają krzywą czapkę a inne prostą. A i przy porównywaniu temperatur na prockach bez IHS-ów trza brać pod uwagę temperaturę otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cpuz pokazuje prawdziwą wartość napięcia procka ?? <_< Mój miał iść na 1.45v przy 2,5Ghz, a przy samych 1.45v płyta nawet nie bootuje. Dopiero po włączeniu jeszcze opcji cpu overvoltage (czy cuś takiego) komp się włącza, winda działa, testy superPI przechodzi itp. ale cpuz nie pokazuje 1.45v a 1,55 ; 157v - czemu tak jest ?? Reklamować procesor ??

 

@edit:

systool też nie działa, czy to znaczy że jestem skazany na ciągłe działaniae w 2t, brak możliwości zmiany napięcia itp. ?? :mur:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jA MAM scythe ninija i u mnie przy procu 2,5 i napieciu 1,52v w idle mam 22-25 a w stresie dochodzi maxymalnie do 38 stC temp. mierzona smart guardem przy włączonych 2 testach SP2004 (small FFts) według mnie to bardzo ładna temp w stresie przy dużym obciążeniu :P:P

22C-25C ? Jaka masz temperature otoczenia bo albo masz klimatyzje i 15C w pokoju albo siedzisz w piwnicy? U mnie przy obecnych upalach 27C to temperatura otoczenia :-| Pasywna Ninja utrzymuje temperature nie podkreconego procka w idle 36C w stresie dochodzi do 48C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlowsilVa

Tylko że Patryk1234 ma DFI a Ty masz 939dual. Moim zdaniem porównywanie odczytów temperatur z softu na różnych mobo nie ma sensu .... Tyle na ten temat

Dokładnie.

Nawet odczyty z mobo tej samej firmy bywaja kompletnie różne...O czym jako posiadacz msi AndyN wie :) Bo ta płytka miała szczególne "przeboje" z odczytem temperatury

 

IMHO 22-24C na procku przy w miarę normalnej temperaturze otoczenia również 22-25C jest niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Nawet odczyty z mobo tej samej firmy bywaja kompletnie różne...O czym jako posiadacz msi AndyN wie :) Bo ta płytka miała szczególne "przeboje" z odczytem temperatury

 

IMHO 22-24C na procku przy w miarę normalnej temperaturze otoczenia również 22-25C jest niemożliwe

Dokładnie...W lato temperatura w pokoju podczas gdy słońce świeci w okna wynosi około 30c. Jezeli słonce nie swieci w okna ~28c. Przed upałami jakie są teraz srednio miałem 23.5-24.5c w pokoju. A jak ktoś mówi ze ma 23c w idle to moze sobie pogratulować czujek na płycie :lol2: Nie dośc ze temperatura otoczenia wyzsza niz temp rdzenia, to przeciez procesor jeszcze generuje ciepło, i nie wazne jak dobre chłodzenie bysmy mieli - temperatura procka w idle zawsze będzie większa niz temperatura otoczenia (na AC/WC, nie mówie o FC ;] ), no chyba ze ktos podaje temperature gdy komp jest wyłączony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Nawet odczyty z mobo tej samej firmy bywaja kompletnie różne...O czym jako posiadacz msi AndyN wie :) Bo ta płytka miała szczególne "przeboje" z odczytem temperatury

 

IMHO 22-24C na procku przy w miarę normalnej temperaturze otoczenia również 22-25C jest niemożliwe

Według niektórych mobo możliwe ba nawet zdarza się że temp CPU jest mniejsza niż otoczenia i to na AC, tak więc na te wszystkie wskazania pokazywane przez bios ja bym z rezerwą patrzył, mowa zarówno o napięciach jak i temp. W końcu czego można wymagać po czujniku za kilka marnych centów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon mi ładnie poszedł na 2610Mhz http://img151.imageshack.us/my.php?image=26104ok.jpg

Tylko nie wiem co z pamieciami (samsung UCCC) jest grane, powyzej 220Mhz wywalają błedy na napieciu 2.8V, czyżby jakiś felerny egzemplarz :( Wiecie może jak temu zaradzic?

Edytowane przez .Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon mi ładnie poszedł na 2610Mhz http://img151.imageshack.us/my.php?image=26104ok.jpg

Tylko nie wiem co z pamieciami (samsung UCCC) jest grane, powyzej 220Mhz wywalają błedy na napieciu 2.8V, czyżby jakiś felerny egzemplarz :( Wiecie może jak temu zaradzic?

Eh masz DFI co za tym idzie pobrój różne biosy różne ustawienia timingów zarówno podstawowych jak i alpha a dopiero potem mów że ram nie umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy katowanie na codzien proca na 2800mhz i 1,57V to nie przesada?? mówie tu o boxie, temperatura w stressie nie przekracza 45*C <-podczas stress prime.

Pytanie czy moze on tak chodzic na codzien, czy go zajade po dwoch miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem w koncu szczesliwym posiadaczem venice 3000+ i DFI LP nF4 Ultra.

Mam do Was pytanie.

Otoz posiadam pamieci Geil Value 2x256.

Podkrecajac powyzej HTT 240(synchronicznie z pamieciami) komp juz sie resetuje. Z poczatku myslalem, ze to wina proca, ale w trybie asynchronicznym proca ustawilem(narazie)na 261, a pamieci na 235 i wszystko jest ok, ale musialem zwiekszyc cas latency do 3.0 :blink:

Wiec pytam czy to normalne, ze w trybie synchronicznym pamieci ida wyzej i na mniejszym CL niz w trybie asynchronicznym.

To jest napewno wina pamieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

daj im wieksze voltage.

Aha i jaki ustawiłes mnoznik HT??

ustaw na 3x, jesli chcesz powyzej HTT300 to daj 2,5x.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć HT na auto i się nie przejmować niczym :)

 

A i jak zmniejszasz dzielnik to daj mal i rp o jedno wyższe ( dobrze te alphy napisałem? :P )

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj im wieksze voltage.

Aha i jaki ustawiłes mnoznik HT??

ustaw na 3x, jesli chcesz powyzej HTT300 to daj 2,5x.

Moje pamieci wyzej tak czy siak nie pojda. To sa geil value wiec 240mhz to i tak duzo jak na nie. Ja pytam czy to, ze asynchronicznie chodza gorzej to wina pamieci i czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w dualu słabiej się kręcą

Tez mam geil Value jedną kosc 512mb i smiga na 512mhz (256mhz) na 2,5-3-3-5 1T, ale na 3,3V. Troszke sie grzeją ale jest stabilnie i w miare szybko.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

ma problem

zaczne od tego za moj komputer na 260x10 chodzi w 100% stabilnie synchro z memkami -> sprawdzane godzinami sp2004 memtesty smarki itp.....

niestety na takich ustawieniach jak moj tatko gra w tysiaka na gryonline.wp.pl

co jakies srednio 2-3min nastepuje 5 sekundowa scina czarny ekran, po chwili pojawia sie wszystko jak wczesniej i wyskakuje komunikat z ati ccc ze cos tam cos...... (zaraz lukne i dam znac) po grze na gryonline.wp.pl nie moge poscic ani smarka ani atitoola -> pisze ze cos tam dx9... (tez lunkne)

na standartowych ust wszystko jest ok

dodam ze grafa jest w dolnym slocie dfi lp nf 4 ultra-d

mozliwe ze jakis konflikt nowych sterow?? mam 6,5 warcatsy

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dualu słabiej się kręcą

Tez mam geil Value jedną kosc 512mb i smiga na 512mhz (256mhz) na 2,5-3-3-5 1T, ale na 3,3V. Troszke sie grzeją ale jest stabilnie i w miare szybko.

Ale mi chodzi o tryb synchroniczny, a asynchroniczny.

Czyli albo 240 na pamieciach i 240 na procu przy cl2.5, albo 235 na pamieciach przy cl 3.0, a na procu np 270 i wiecej. I to mnie wlasnie ciekawi, ze synchronicznie ida gorzej, ale to chyba nie wina proca??

Pamieci to mam akurat gdzies bo jak na value to 240 i tak duzo.

A ile moge dac na te geile czy 4 volty wytrzymaja?? :D Jak tak to zaraz zworke przestawiam B)

 

ps. oczywiscie mnie ta sytuacja nie martwi jedynie ciekawi i szukam wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ma problem

zaczne od tego za moj komputer na 260x10 chodzi w 100% stabilnie synchro z memkami -> sprawdzane godzinami sp2004 memtesty smarki itp.....

niestety na takich ustawieniach jak moj tatko gra w tysiaka na gryonline.wp.pl

co jakies srednio 2-3min nastepuje 5 sekundowa scina czarny ekran, po chwili pojawia sie wszystko jak wczesniej i wyskakuje komunikat z ati ccc ze cos tam cos...... (zaraz lukne i dam znac) po grze na gryonline.wp.pl nie moge poscic ani smarka ani atitoola -> pisze ze cos tam dx9... (tez lunkne)

na standartowych ust wszystko jest ok

dodam ze grafa jest w dolnym slocie dfi lp nf 4 ultra-d

mozliwe ze jakis konflikt nowych sterow?? mam 6,5 warcatsy

pozdr

albo słaby zasilacz, albo karta się przegrzewa z powodu podkrecenia za mocno rdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...