Skocz do zawartości
goldenSo

Jaki aparat około 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem zdjęcia robione Canonem A610 przy iso 200 nie było mocnych szumów. W A620 muszą być bardzo duże, bo na takiej samej matrycy ma 7mpix. Ten fuji ma chyba podobne rozmiary jak minolta z3, tak? Oglądałem go w Media Markcie, ale gdyby miał rozmiar kompakta, to bym go wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia robione Canonem A610 przy iso 200 nie było mocnych szumów. W A620 muszą być bardzo duże, bo na takiej samej matrycy ma 7mpix. Ten fuji ma chyba podobne rozmiary jak minolta z3, tak? Oglądałem go w Media Markcie, ale gdyby miał rozmiar kompakta, to bym go wziął.

 

Zapodam dla przykladu szumy na s5600 od iso 64 do 1600

 

 

http://obrazki.pctest.pl/articles/s5600/sa...le_iso_suma.jpg

 

;)

 

na ISO 400 czysto, canon niestety juz niezle zaszumic potrafi :(

 

Za pare dni powinna byc na purepc recka s5600....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle :) W gorszym oświetleniu na pewno byłoby bardziej widać szumy, ale jak na ISO 1600 to jakość znośna. Pozdrawiam

 

EDIT: @lukasrz, a gdybyś chciał mieć mniejszy aparat, to wybrałbyś pewnie tego canona, tak? Ja się jeszcze nad tym zastanowie, ale raczej nie chcę takiego dużego aparatu. Co prawda minoltę Z5 black się trzyma super i z tym fuji jest podobnie, ale wole coś zgrabniejszego.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle :) W gorszym oświetleniu na pewno byłoby bardziej widać szumy, ale jak na ISO 1600 to jakość znośna. Pozdrawiam

 

EDIT: @lukasrz, a gdybyś chciał mieć mniejszy aparat, to wybrałbyś pewnie tego canona, tak? Ja się jeszcze nad tym zastanowie, ale raczej nie chcę takiego dużego aparatu. Co prawda minoltę Z5 black się trzyma super i z tym fuji jest podobnie, ale wole coś zgrabniejszego.

 

Kumpel kupuje w tym momencie aparat cyforowy a dokladniej ja mu kupuje :D i powiedzial ze chce miec jakas przyzwoita zabawke w cenie do 1000zł, jego interesuje wlasnie cos mniejszego, s5600 mu sie podoba ale chce miec mozliwosc schowania aparat do kieszeni, tak wiec kupuje mu A610 :] nic lepszego z malych kompaktow chyba nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze znalazłem tego Casio EX-P700 jest w fotojokerze za 999zł. Mi się wydaje że jest całkiem całkiem, ale napisaliście mi tu na forum, żebym brał A610. Jakby A610 miał pilot zdalnego sterowania to już byłby wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze znalazłem tego Casio EX-P700 jest w fotojokerze za 999zł. Mi się wydaje że jest całkiem całkiem, ale napisaliście mi tu na forum, żebym brał A610. Jakby A610 miał pilot zdalnego sterowania to już byłby wypas.

 

a po co Ci ten pilot ? masz przciez samowyzwalacz, mi kompletnie wisi czy jest pilot czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np leży sobie aparat gdzieś na meblach w pokoju i pstrykasz komuś foty, a on/ona o tym nie wie ;) W sumie dużej straty nie ma, ale fajnie jakby był.

 

hehehe :) to ustawiasz samowyzwalacz na 10s i zdjęcia seryjne ;] i wychodzisz i aparat robi foty ;)

 

dla mnie to żadna strata :P

 

jesli interesuje Cie maly kompakt to tylko A610 , jesli wielkosc nie ma dla ciebei znaczenia ;) to s5600, ma spore mozliwosci a z jakims konwerterem do makro naprawde mozna poszalec z zomem x 10 :)

 

pozdr. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh i tak wybierajac miedzy s2, fz7, fz20, h2 czy s5600 dotarlem do..... a610 :mrgreen:

 

W tej chwili nie ma chyba zoomiaka ktory by mnie zadowolil - wszystkim cos dolega. A na lustro mnie nie stac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słońcu słabiej widać szumy. Aby porównywać aparaty trzeba zrobić zdjęcia

w domu. Na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1195 jest test Canona A610, tam zrobili zdjęcia na iso400 w domu i wyszło całkiem dobrze jak na kompakta. Jak się je pomniejszy np do 1024x768 to nic już nie widać, a jakby je przepuścić przez np PUREIMGAE to już wogóle.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musialem je zmneijszy nieco bo oryginal byl ogromny po sklejeniu tych fotek. i zle sie przegladalo ja w necie bo nie mozna bylo dobrze porownac. Ale ladnie widac roznice i mozliwosci iso aparatu. Po przelaniu foty na papier wogole nie widac szumow nawet przy iso 800.

 

 

Wieczorem moze zapodam jakas fote nocna przy ISO 400

 

Jacek_:D cos dla Ciebie, zdjecie w domu przy ISO 400, fotka widac ma gorsa jakos i w pelnym powiekszeniu fotografowane obiekty nie maja takiej dokladnosci juz ale szum nie jest typowo kolorowy, przez co nie widac go jak fotke ogladamy w normlanych rozmairach czy juz po wydrukowaniu fotki w formacie 10x15

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

pozdr.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek- tu masz dobrą recke s5600 - jak dla mnie iso 400 juz jest nie do przyjecia - a co dopiero mówic o wyzszych

 

obejrzyj w 1:1

 

http://twojepc.pl/html/fujifilm_s5600/028.jpg

http://twojepc.pl/html/fujifilm_s5600/039.jpg

 

a całosc masz- http://twojepc.pl/artykuly.php?id=fujifilm...&jedna_strona=1

 

od razu zobaczysz specyficzne ziarno o którym pisałem wyzej - niestety równiez w nizszym ISO -ale powtórzę - jedni nie zwracaja na to uwagi -innych to odpycha- ja zaliczam sie do tej 2 grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz A jak wspominasz twoją starą cyfrówkę ( Canona A510 )?

Bardzo porzady sprzet ! Za male pieniadze naprawde polecam go. Wystarcza zarowno do amatorskiego fotografowania jak i dla osob ktore proboja sie troche bardziej interesowac fotografia.

 

Najlepszy z aparatow z serii 5xx a do kwoty 700zl nic lepszego na swiecie nie ma ;)

 

jacek- tu masz dobrą recke s5600 - jak dla mnie iso 400 juz jest nie do przyjecia - a co dopiero mówic o wyzszych

 

obejrzyj w 1:1

 

http://twojepc.pl/html/fujifilm_s5600/028.jpg

http://twojepc.pl/html/fujifilm_s5600/039.jpg

 

a całosc masz- http://twojepc.pl/artykuly.php?id=fujifilm...&jedna_strona=1

 

od razu zobaczysz specyficzne ziarno o którym pisałem wyzej - niestety równiez w nizszym ISO -ale powtórzę - jedni nie zwracaja na to uwagi -innych to odpycha- ja zaliczam sie do tej 2 grupy

 

szczerze mowiac to specyficzne malowanie zdjec fuji mnie tesh troche irytuje ale nie widac tego wogole w trakcje zwyklego ogladania zdjec czy po ich wydruku, poprostu fuji tak maluje zdjatka :) np Kodaki tesh maja znowu inny specyficzny sposob rysowania tez dla wielu denerwujacy. Nie widac tego "szumu" na zdjeciach wykonanych w dzien w dobrym oswietelniu, przynajmniej jest on duzo mniejszy.

 

Jeszce odnosnie ISO 400, w powiekszeniu jest ono widoczne to fakt ale duzy plus ze aparat nie wali na zdjecie kolorowych kropek, przynajmniej tak jak jest to np w canonie a510 czy a610 a po zmniejszeniu zdjecia szum iso jest nie widoczny.

 

Jak kto woli :) zarowno A610 jak i S5600 to jedne z lepszych propozycji w tej cenie, wybor nalezy do Jacek_:D moj padl tydzien temu na s5600 bo aparacik ma troszke wieksze mozliwosci jak dla mnie :) a moze dlatego go wybralem ze z canonami mialem juz do czynienia i chcialem sprobowc mozliwosci fuji ;)

 

Jeszcze co mi sie nasuwa na mysl to lepsze kolory w fuji, takie przynajmniej mam wrazenie, ze przypominaja one bardziej te rzeczywiste... Moze to zasluga matrycy "lustrzankowej" ;) piatej generacji, jakos takie fajne kolorki ma :D mniej sztuczne.

 

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak kłótnia - amd czy intel ;) albo geforce czy radeon

co do tych dwóch fotek... nie bede przeciez robil zdjec skrzyzowania w czasie deszczowej pogody ;) wiadomo ze kazde zdjecie powinno byc robione przy dobrym słonecznym świetle

w porownaniu do mojego kodaka cx6230, w ktorym moge ustawic tylko lampe błyskową i ekwiwalent (dobrze mowie? chodzi o 'jasnosc'), to te dwa aparaty i tak są aż za dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak kłótnia - amd czy intel ;) albo geforce czy radeon

co do tych dwóch fotek... nie bede przeciez robil zdjec skrzyzowania w czasie deszczowej pogody ;) wiadomo ze kazde zdjecie powinno byc robione przy dobrym słonecznym świetle

w porownaniu do mojego kodaka cx6230, w ktorym moge ustawic tylko lampe błyskową i ekwiwalent (dobrze mowie? chodzi o 'jasnosc'), to te dwa aparaty i tak są aż za dobre ;)

Poprostu co komu lepiej pasuje :D kwestja wyboru.

 

Siedz cicho z tym kodakiem cx6230 ;) bo kicha wspominac o nim przy tch aparatach:D

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodam dla przykladu szumy na s5600 od iso 64 do 1600

http://obrazki.pctest.pl/articles/s5600/sa...le_iso_suma.jpg

lukarsz tutaj ostro "dałeś ciała" ... Testu ISO nigdy nie wykonuje się na pomniejszonych fotkach - tylko i wyłącznie cropy. Ja Ci mogę takie fotki pokazać z mojego lustra to nie zobaczysz różnicy między ISO 100 a ISO 3200 ... Więc takie porówniania nie są na miejscu ;) daj cropy.

 

kenny-f ->

to tak jak kłótnia - amd czy intel albo geforce czy radeon

Trochę nie trafione porównanie w/g mnie ;) ale dobra - zależy kto jak na to patrzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak kłótnia - amd czy intel ;) albo geforce czy radeon

jaka kłotnia?? chyba jestes przewrazliwiony

 

nie bede przeciez robil zdjec skrzyzowania w czasie deszczowej pogody

lol - jakie ma znaczenie czy skrzyzowanie czy Teneryfa

jakbym miał czekac na słonce by cyknac fotke to wole sobie prospekt z orbisu poogladać

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co mi sie nasuwa na mysl to lepsze kolory w fuji, takie przynajmniej mam wrazenie, ze przypominaja one bardziej te rzeczywiste... Moze to zasluga matrycy "lustrzankowej" ;) piatej generacji, jakos takie fajne kolorki ma :D mniej sztuczne.

Pozdrawiam !

Co do kolorow to mi akurat bardziej sie podobaja te w canonach ;) Fuji pod tym wzgledem jest orginalne i byc moze najlepiej je odwzorowuje (nie znaczy ze musi byc ladniej) :mrgreen: Ale zawsze mozna nabyc filtry :) I mozna piekne niebo uzyskac rowniez s5600.

 

Osobiscie uwazam ze wybor miedzy a610 a s5600 jest bardzo trudny jesli sie dokladnie nie wie czego chce (a ja jednak z tego zoomu az tak czesto nie korzystam) . A jeszcze trudniejszy gdy bedzie sie wybieralo zoomiaka. S5600 bije IS oraz FZ7/20 pod wzgledem szumow.... jest to swietny aparat ale niestety jak kazdy kompakt(w tym UZ) ma jakies wady.

 

Dlatego kolejnym moim aparatem bedzie lustro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądzę, że to nie jest żadna kłótnia. Poprostu wymieniamy się spostrzeżeniami na temat tego sprzetu. Nikt tu się nie kłóci ;)

 

Dwa bardzo dobre aparaty. Wydaje mi sie, że obojętnie który z nich wybiorę, to i tak będę zadowolony :)

Ja chyba ślepy byłem jak to pisałem!

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musialem je zmneijszy nieco bo oryginal byl ogromny po sklejeniu tych fotek. i zle sie przegladalo ja w necie bo nie mozna bylo dobrze porownac.

No tak właśnie myślałem - za ładne były te foty.

Dlaczego tak się nie robi napisał juz MaciekCi, ja powiem tylko jeszcze żebyś na przyszłość w takim porównaniu dawał kadr z dużą liczbą szczegółów, ponieważ oprócz wielkości szumu równie ważna jest szczegółowość zdjęcia. Np. Panasonic FZ7 przy ISO800 w ogóle nie szumi, ale szczegółów próżno tam szukać.

Dobrym przykładem kadru z dużą ilością szczegółów jest prawa strona Twojego "zdjęcia testowego" (z drzewem).

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawicie Panowie :D

 

 

 

Na zyczenie fota zostala podmieniona na fote oryginalnych rozmiarow bez zadnego resiza ;)

 

 

http://obrazki.pctest.pl/articles/s5600/sa...le_iso_suma.jpg

 

W dalszym ciagu jak dla mnie b. dobre ISO 400 i niewielka strata w jakosci obrazu. dopiero przy 800 obraz traci na jakosci a przy 1600 masakra :D wazne dla mnie jest tez to ze po pomniejszeniu te szumy sie tak nie uwypklaja jak mialem np w A510 itp kompaktach a zanikają.

 

 

Pozdrowionka.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał Panasonica dlatego, że manual jest w nim ograniczony do minimum. Do robienia zwykłych zdjęć np z imienin cioci bedzie OK.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuji s5600 ma bardzo niskie szumy do iso400 i jest to jego wielka zaleta, zwlaszcza uwzgledniajac klase aparatu i cene.

 

bartezjusz: jestes troche przewrazliwiony chyba ;) pozatym.. po co ogladac takie wielkie zdjecia w 1:1 i doszukiwac sie szumow..?

kiedys tez bylem na to strasznie uczulony, teraz juz zwracam na to nieco mniej uwagi. majac taki poziom szumow przy iso400 jak we wspomnianym fuji bylbym w 7 niebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ogladac takie wielkie zdjecia w 1:1 i doszukiwac sie szumow..?

Chyba nie wiesz co piszesz. :unsure: Jakto doszukiwać się szumów ? Ja je widzę na pierwszy rzut oka i mi starczy ... Chciałbym poinformować, że fotka (przynajmniej dla mnie) nie kończy się na zmniejszeniu tego zdjęcia do rozmiarów 640x480. :-| Do tego dochodzi masa procesów, gdzie na fotce nie ma prawa być dużego szumu ... a jeszcze gdybym chciał coś wyciąć z fotki ? Masakra. To samo przy "doprawianiu" jasności/przyciemniania/zmianie kolorów fotki czy wyostrzaniu szum (nawet najmniejszy) powoduje znaczne problemy. Niby wszystko ładnie, pięknie, kolorowo, jednak nie każdy chce mieć fotki w rozdzielczości 640x480 - albo z gorszą jakością. Nie wiem jak wy na to patrzycie, ale wiem, że szum to przekleństwo i ZAWSZE odszumiam fotkę ... Potem to ma swoje zalety w dopieszczaniu fotki.

 

 

P.S. A Canon A610 to przypadkiem nie daje więcej szczegółów ? :-| Bo jak popatrzyłem na te cropy od lukarsza porównując do cropów A610 to do końca nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...