Skocz do zawartości
romek

Mini Test: Ati Radeon 9600 Mobility

Rekomendowane odpowiedzi

Powodzenia z suszarką no chyba, że chcesz pamięci usmarzyć...

Zreszta pytanie było skierowane do mnie i juz się na GG porozumieliśmy!

Z mojej strony EOT do kvaska, natomiast z resztą z chęcią pogawędzę :)

Edytowane przez D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdejmowania radiatorka: Kieruję się tutaj doświadczeniami z dziwnym, szarym, twardym syfem, który był między radiatorkiem, a NB na Gigaby'cie 8N-SLI kolegi. Trzeba z wyczuciem kręcić radiatorem w lewo i w prawo. Jeśli radiator zacznie się kiwać mocniej, my możemy "kręcić" mocniej. W końcu radiator odpada. Wtedy można podlać rdzeń spirytusem i zdrapać resztki tego syfu zapałką, albo wykałaczką. To samo robimy z radiatorem. Nakładamy porządnej pasty i gotowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

co sie na tym forum porobilo dajcie mi od razu bana bede mial spokój phi :lol2: :mur:

tu był post ale jakiś imć moder go usunął po skardze 2dmian'a ciekawe na podstawie którego punktu regulaminu :lol2: zabrania sie logicznego myślenia ? ale nie widziałem takiego hmmm ...

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka na początku arytuklu to chyba z everesta. :lol: Bo innego powodu podania timingów karty niewidze...;]

"Test" taki sobie, nie napisze ze slaby bo jeszcze dostane bana or smth.Suche wyniczki z 3dmarka, i porownanie z karty podkreconej z niepodkreconą. I co ta recka ma pokazac? Bo ja po jej przeczytaniu raczej niekupiłbym tego 96oo, uwazajac ze 9550 po oc bedzie lepszy....

 

 

Pozdro 666

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie na tym forum porobilo dajcie mi od razu bana bede mial spokój phi :lol2: :mur:

tu był post ale jakiś imć moder go usunął po skardze 2dmian'a ciekawe na podstawie którego punktu regulaminu :lol2: zabrania sie logicznego myślenia ? ale nie widziałem takiego hmmm ...

Po pierwsze to z mojej strony nie było żadnej skargi :blink:

I nie żołądkuj się tak bo ci żyłka na........

Jak widać na jakiekolwiek "represje" zasłużyłeś sobie swoim własnym zachowaniem bądź inaczej mówiąc "doświadczeniem życiowym".

A jeśli masz zamiar wylewać swoje smutki to załóż sobie w oślej osobny temat bo tutaj OT robisz!

Pozdro

 

P.S. Leborg na Twoje życzenie w niedługim czasie zrobie testy w grach :) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Po pierwsze to z mojej strony nie było żadnej skargi :blink:

I nie żołądkuj się tak bo ci żyłka na........

Jak widać na jakiekolwiek "represje" zasłużyłeś sobie swoim własnym zachowaniem bądź inaczej mówiąc "doświadczeniem życiowym".

A jeśli masz zamiar wylewać swoje smutki to załóż sobie w oślej osobny temat bo tutaj OT robisz!

Pozdro

jak by nie patrzeć cały czas pisałem na temat do momentu usunięcia BEZ PYTANIA mojego postu

to ty robisz sobie w swoim w wlasnym temacie OT :lol: dalej to ble ble dalej robisz OT

a teraz weź poczytaj sobie posty powyżej tego ( 3 wlącznie z twoim ) a późnije cały temat od początku wlącznie z tym co ja naklepalem sie jak gupi i zrozum co ci ludzie mówią albo przestań myśleć bo to chyba boli !!

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie na tym forum porobilo dajcie mi od razu bana bede mial spokój phi :lol2: :mur:

tu był post ale jakiś imć moder go usunął po skardze 2dmian'a ciekawe na podstawie którego punktu regulaminu :lol2: zabrania sie logicznego myślenia ? ale nie widziałem takiego hmmm ...

Zajrzałem do logów i faktycznie moderacja wywaliła ci tego posta. Przeczytałem go i się dziwie czemu nie oberwałeś punktów za to. Pytasz się z jakiego punktu, oczywiście już podaje:

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

1. Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:

a .wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum.

 

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

11. Powstrzymywać się od nadmiernego wyrażania dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjeś wypowiedzi etc. Jeżeli uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go administratorowi/moderatorowi (ikona RAPORT w danym poście).

 

IV. Punktacja systemu ostrzeżeń

16. Nadmierne wyrażanie dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjeś wypowiedzi/nabijanie postów w tematach ewidentnie nadających się do zamknięcia - 10% + XX dni ZPP.

Tu przytaczam kilka z nich: "bzdury gadasz że uszy więdną", "śmieszny jesteś", "żegnasz się z rozumem", "dziwny jesteś redaktorze".

 

Jak widzisz, że moder tylko ukrył Ci wiadomość to pikuś do tego co mogłeś otrzymać za jawną dezaprobate. Więc jeśli są takie problemy to zgłaszasz to moderacji czy administracji.

 

PS. Sprawdziłem właśnie zgłoszenia, były dwa na twojego posta przez userów, których nawet nie znam, więc wątpie, aby to D2mian zgłaszał, no chyba, że wiesz lepiej ode mnie. Jeśli tak to zapraszam na PW omówimy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest w podobnum przedziale cenowym :wink:

 

Hm, tak się zastanawiam czy kupić :wink:

 

Hm, łatwo można zdjąć czapeczke z pamięcio-rdzenia :wink: ? I czy cieżko coś ukruszyc montując dużego cieżkiego coolera :wink: I czy to sie wogóle grzeje :) ?

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMM, tylko jedna sugestia - jak ktoś pisze, że miał mało czasu na test grafy bo tylko dwa dni to można się uśmiać - ja przepraszam, ale w czasie krótszym niż dwa dni mozna kilkanascie razy więcej testów przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMM, tylko jedna sugestia - jak ktoś pisze, że miał mało czasu na test grafy bo tylko dwa dni to można się uśmiać - ja przepraszam, ale w czasie krótszym niż dwa dni mozna kilkanascie razy więcej testów przeprowadzić.

 

Rozumiem ze Ty jakbys mial karte do testow to bys od komputera nawet na moment nie odchodzil tak? fajnie... do krzesła czasem Cie nie przykleiło ? :=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Ty jakbys mial karte do testow to bys od komputera nawet na moment nie odchodzil tak? fajnie... do krzesła czasem Cie nie przykleiło ? :=]

hMMMMM, widzę że nie bardzo w temacie jesteś - na krócej grafy miałem i bez problemu sobie radziłem, bo wątpię czy D2mian pracuje od 9 do 19 a bywało, że dostawałem grafe i na następny dzień ją musiałem odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Anabolic

Przecież s3 to zupełna porażka, połowa gier nie chodzi albo ma jakieś problemy.

Patrz nizej

 

Ale jest w podobnum przedziale cenowym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dwa pytanie odnośnie tej karty:

 

1. w info znalazłem,że karcie wystarczy 1V -natomiast na kompie stacjonarnym (nie wiem jak na lapku) na AGP jest 1,5V -czy to znaczy,że te 0,5V jest niepotrzebnie zamieniane w ciepło. W biosie zazwyczaj można jedynie podnieść napięcie na AGP...

 

2. ile energii może pobierać taka karta ? w necie znalazłem, że "zwykły" radek 9600 maks w 3D bierze 18W, to taki mobilny jakby chodził rzeczywiście na 1V to chyba z połowe tego powinien brać ? Znalazłem jedynie info, że w idle jego pobór energii to 0,5W-podawane za ATI (więc nie sprawdone w praktyce).

 

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tej karty do budowy ultra cichego i energo-oszczędnego kompa (A64 na obniżonym napięciu+ninja passiv), nawet zintegrowane grafiki GF6100 (dużo niższa wydajność niż ten radek) biorą po kilkanaście Watt, więc jeśli ta karta rzeczywiscie zadowalałaby się tak niskim poborem energii to było by to całkiem niezłe rozwiązanie przy tej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dwa pytanie odnośnie tej karty:

 

1. w info znalazłem,że karcie wystarczy 1V -natomiast na kompie stacjonarnym (nie wiem jak na lapku) na AGP jest 1,5V -czy to znaczy,że te 0,5V jest niepotrzebnie zamieniane w ciepło. W biosie zazwyczaj można jedynie podnieść napięcie na AGP...

 

2. ile energii może pobierać taka karta ? w necie znalazłem, że "zwykły" radek 9600 maks w 3D bierze 18W, to taki mobilny jakby chodził rzeczywiście na 1V to chyba z połowe tego powinien brać ? Znalazłem jedynie info, że w idle jego pobór energii to 0,5W-podawane za ATI (więc nie sprawdone w praktyce).

 

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tej karty do budowy ultra cichego i energo-oszczędnego kompa (A64 na obniżonym napięciu+ninja passiv), nawet zintegrowane grafiki GF6100 (dużo niższa wydajność niż ten radek) biorą po kilkanaście Watt, więc jeśli ta karta rzeczywiscie zadowalałaby się tak niskim poborem energii to było by to całkiem niezłe rozwiązanie przy tej wydajności.

1v to zapewne napiecie zasilania rdzenia w wersji mobility a wspomniane 1.5v to napiecie agp x4 i x8 a nie napiecie rdzenia. Zwykly 9550/9600 ma chyba 1.2v czy tam 1.3v juz nie pamietam.

 

Radek 9600pro zjada odpowiednio idle/stress 10w/20w bez o/c wiec ten mobility pewnie tak o ~ polowe mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw kołeczków do zamontowania radiatora jest standardowy czyli 55 mm.

Swoją drogą ciekawi mnie czy uzyskane przez hugo5 wyniki OC to na standardowym chlodzeniu czy po konkretnym tuningu. Moj egzemplarz bez wymiany radiatora na lepszy chodzi max na 410 MHz rdzen i 486 MHz pamieci. Probowalem pozbyc sie tej blaszki na chipsecie ale nie idzie jej zdjac w zaden sposob.

Tak czy siak karta jest rewelacyjna jak za takie pieniadze i dodam jeszcze ze jest to najszybsza karta typu low-profile. Jesli ktos ma komputer typu slim (np. popularny firmowy komp Dell Optiplex), to jest to chyba najlepsza propozycja (ew. GeForce 6200A ale watpie czy jest szybszy mimo 128 MB pamieci).

Need for Speed Most Wanted bez problemu chodzi na 1024*768.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl by porownywalny. Jako taki 6200 jest szybszy ale 6200A z 64bit pamieciami dostaje po glowie od 9550, a przeciez 9550 to to samo co 9600. Tu jest link do porownania: http://egielda.com.pl/?str=art&id=406

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF6200 128bit jest znacznie szybszy (szczegolnie po przerobce na 6600 - 4 dodatkowe potoki) ale niestety nie wystepuje w wersji low-profile :?

Takze ten Radeon 9600 Mobility to wg mnie najlepsza karta AGP typu low-profile. Natomiast jak ktos szuka superwydajnej karty niskoprofilowej do komputera np. mediacenter i posiada w nim zlacze PCI Express to jest Radeon X1600 Pro ze zlaczem HDMI pod telewizor/monitor LCD B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw kołeczków do zamontowania radiatora jest standardowy czyli 55 mm.

Swoją drogą ciekawi mnie czy uzyskane przez hugo5 wyniki OC to na standardowym chlodzeniu czy po konkretnym tuningu. Moj egzemplarz bez wymiany radiatora na lepszy chodzi max na 410 MHz rdzen i 486 MHz pamieci. Probowalem pozbyc sie tej blaszki na chipsecie ale nie idzie jej zdjac w zaden sposob.

Tak czy siak karta jest rewelacyjna jak za takie pieniadze i dodam jeszcze ze jest to najszybsza karta typu low-profile. Jesli ktos ma komputer typu slim (np. popularny firmowy komp Dell Optiplex), to jest to chyba najlepsza propozycja (ew. GeForce 6200A ale watpie czy jest szybszy mimo 128 MB pamieci).

Need for Speed Most Wanted bez problemu chodzi na 1024*768.

pozdrawiam

 

Wszystkie wyniki OC osiagnalem na standardowym chlodzeniu. Jedynie dodalem nawiew z boku przy otwartej obudowie w postaci starego wentylatora 80x80mm puszczonego na 5v lub 12v w zaleznosci od wartosci do jakiej pokrecalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...