Skocz do zawartości
zavader

Akumulatorki - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys czytalem test aku i z tych co w PL sa dostepne najlepsze byly Sanyo, ktore swoja droga i tak byly w czolowce.

sam uzywam sanyo 2100mAh, jak zajdzie potrzeba to wymienie na 2500 :)

Ja posiadam Sanyo 2500 i jestem bardzo zadowolony.

Mogę tylko polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie chcę negować niechęci niektórych do energizer, ale.... mam już 2 lata 4x2300 ten własnie firmy i działają znacznie lepiej od tych co kolega ma sanyo 2500 :? używaliśmy je swego czasu w tym samym aparacie canon a510 i fotek średnio robilem od niego 100 więcej. teraz mam fuji s5600 i zapełniaj całą 1GB kartę + 200 fotek czyli w sumie 1,5 razy kartę 1GB type H. jak na dwu letnie auku w sam raz. ładowarkę mam ......... hmmm chyba POWERBASE czy jakoś tak :? neważne, ładuje ona 4 aku prądem 1100 więc sporym, trwa to jakieś 1:30h więc króciutko w porównaniu do 4h innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic taki zestaw

 

ladowarka

http://allegro.pl/item126989394_szybka_pro...ar_fv_24zl.html

 

+baterie

http://allegro.pl/item126061473_2500_mah_e...is_27zl_ss.html

 

ewentualnie cos takiego

http://allegro.pl/item127886142_szybka_lad...sanyo_2500.html

 

lub ta ladowarka +sanyo 2500

http://allegro.pl/item127886158_szybka_lad..._od_ss_krk.html

 

dobre to ? chodzi o to zeby ladowarka juz byla z tych procesorowych i aku tez w miare dobre

co innego ewentualnie jest godne zakupu

z moich propozycje , lub ktos moze cos zaproponowac

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Sony 2700mAh, zobaczymy jak sie beda sprawowac.

Przekonala mnie do nich(jak na takie akumulatory) rewelacyjna cena 25zł z przesylka priorytetowa, oczywiscie dwie sztuki :D, bo normalnie to bylyby lekko za drogie.

A tak markowe aku za niska cene.

 

 

ps. Przynajmniej powinny miec taka pojemnosc w rzeczywistosci, a nie tylko na papierze jak chociazby maxcelle.

 

 

 

ps2. jakie polecacie aku R3??

Czy GP 1000mAh to dobry wybor??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a co powiecie o pentagramach extreme 2400mah za 17zl 2 szt?

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PENTAGRAM+2400E+AA+2

nikt tu pentagramow nie uzywa?

a swoja droga mam GP 950mah AAA do mojej mp3 i narazie raz je ładowałem 2 tyg temu i nie wyczerpałem jeszcze jednej sztuki :D są mega dobre :)

ale pentagramy są sporo tańsze...

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę dopisać swoją negatywną opinie do grupy osób niezadowolonych z aku sanyo. Posiadam 4x2100 i od stycznia już praktycznie padły :( beznadziejnie trzymają. Na początku na 2ch mogłem zrobić ok 250fot to obecnie ok 80 i tyle. porażka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatorki AA 2500mAh firmy Sanyo posiadam od lipca bieżącego roku i nie narzekam. Mój aparat - HP M407 ( :mur: ) jest dziwnie prądożerny... Wcześniej miałem Energizery AA bodajże 2100mAh i przez miesiąc wszystko było dobrze, robiłem jakieś 120 zdjęć (najwyższa jakość 4MP) co przy moim aparacie to i tak sukces, ale później zaczęło się dziać coś nie tak ponieważ świeżo naładowane "wyczerpywały się", cudzysłów dlatego, że nie działo się to tylko w aparacie :blink: natomiast gdy włożyłem je do zegarka, pilota czy też innego urządzenia działały bez zarzutu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś się spotkał gdzieś z aku Sanyo eneloop ? podobno maja być rewelacyjne i sugerowana cena za 4szt to ~45zł wiec jeszcze w normie. Niestety nie widziałem ich jeszcze ani na allegro ani w sklepach.

Ja na nie poluję już od dłuższego czasu,bo mam już trochę dość trzymania swoich akku ciągle w lodówce.Ale jak na rzie bez skutku-wiem ,że są w niemieckim Media Markt. Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nie poluję już od dłuższego czasu,bo mam już trochę dość trzymania swoich akku ciągle w lodówce.Ale jak na rzie bez skutku-wiem ,że są w niemieckim Media Markt.

A po co trzymasz swoje akumulatorki w lodówce ? Żeby je zabić ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej na allegro Eneloop oferuje firma do ktorej wysłałem ok.2 tygodni temu zapytanie-z linkiem do strony Sanyo i krótkim opisem.

Odpowiedzieli ,że w najbliższym czasie ich nie będzie-a tu proszę już mają,widać mają łeb na karku i szybko zauważyli ,że te akku maja pewne pożądane przez wielu cechy.

 

Co do trzymania Akku w lodówce-akumulatorki Ni-Mh ulegają samowyładowaniu w tempie ok. 2-3% dziennie w temperaturze pokojowej,czym wyższa temp. tym szybciej ten proces następuje.

Trzymając akku w lodowce (na najniższej półce)można w znacznym stopniu ograniczyć to zjawisko.

Wtedy spadek wynosi ok.0,5%,czyli sporo mniej mniej.Oczywiście nie wyssałem sobie z tego z palca,jest parę stron gdzie można wyczytać sporo info.

Np.

green battery

battery university

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka dni temu kupilem na Allegro ladowarke ENERGIZER COMPACT CHARGER + 4 x aku. ENERGIZER 2500.

 

http://www.allegro.pl/item144794920_ladowa...wys_gratis.html

 

 

Ladowarke otrzymalem Poczta po strajkach listonoszy z lekkim opoznieniem - jak przyszla, to w pelnej radosci wzialem sie za rozpakowywanie. Przeczytalem instrukcje, pomacalem akumulatorki ;-) Nagle zobaczylem, ze jeden z "bolcow do gniazdka" jest lekko przekrzywiony (30-40 stopni) w kierunku drugiego bolca (uszkodzenie podczas transportu prawdopodobnie). Minelo 15h i nie byly naladowane. Zadzownilem do tej firmy, ze otrzymalem uszkodzony towar etc i czy moze ten bolec miec wplyw na dzialanie, ladowanie etc Mowia, ze jak dziala to dziala, a jak nie to nie i ze nie ma to tym samym wplywu na prace ladowarki. W dodatku NIE MAJA PEWNOSCI CZY DOSTALEM TO W TAKIM STANIE, skoro jest to rozpakowane :-|

 

Delikatnie wyprostowalem wadliwy bolec (nie dal sie do konca, do pelnego wyprostu) i zalaczylem calosc (4 akum. 2500 mAh) do pierwszego ladowania.. Ladowarka sygnalizuje stopien naladowania - zgaszeniem czerwonych diod chyba (bo mila Pani w sklepie mowila, ze sygnalizuje zielona dioda :lol2: ). No i tak sie laduja od....ponad 20h. Jedna para sie naladowala, w drugiej (ladowanej z przodu ladowarki) ciagle sie pali lampka i sygnalizuje tym samym, ze aku. nie sa naladowane jeszcze. To normalne ? Trzeba tak dlugo ladowac? Moze reklamowac ten towar, ze cos z nim jest nie tak?

 

Ktokolwiek z Was ma taka ladowarke? Za pierwszym razem powinna tak dlugo ladowac akumulatory?

Nie mam sprzetu zeby zmierzyc jakos stan naladowania, zadnych miernikow etc :sad:

 

Czy to normalne, czy jakis bubel?

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jakie znam to petardy Sanyo, 2700 mA. Naprawde trzymajaj bardzo dlugo, w ogole mocne sa... A sam uzywam aku z ladowarka 2500 mA, i tez nie narzekam, potrafia na moim Canonie dw tygodnie wytrzymac, przy codziennym pstrykaniu + lampa :>.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek z Was ma taka ladowarke? Za pierwszym razem powinna tak dlugo ladowac akumulatory?

Nie mam sprzetu zeby zmierzyc jakos stan naladowania, zadnych miernikow etc :sad:

 

Czy to normalne, czy jakis bubel?

Pozdrawiam,

Kamil

Z tego co widze jest to zwykla ladowarka bez mikroprocesora, a przy takiej pojemnosci baterii, czas ladowania moze byc naprawde dlugi :)

 

Na mojej z uP ladowanie takich trwa kolo 4h-5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, aczkolwiek intensywnie użytkowanie (w lampie błyskowej) akumulatorki Sanyo 2500 mAh po roku:

 

Dołączona grafika

 

Generalnie na 20 posiadanych, około 99% uzyskało pojemność większą niż nominalna (przy ładowaniu prądem 350 mA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatni dość dziwnie padły 4 sztuki Energizerów 2500 równocześnie :( Teraz prawdopodobnie zakupię Sanyo 2500. Nie wiem co spowodowało pdanięcie Energizerów, nie były katowane, używałem ich od roku i ładowałem tą ładowarką http://www.allegro.pl/item147402820_uniwer..._mw9168_gs.html która nawet dobrze się sprawowała. Co możecie o niej powiedzieć? poszukuję równocześnie jakiejś lepszej z wyświetlaczem pokazującym pojemność... możecie mi coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM minwy (www.minwa.com) - ogólnie za swoją kasę to dobre ładowarki, ale mało precyzyjne - często discharge nie rownomiernie rozladowuje akku i równie dziwnie potrafi ich niedoładować a świecić na zielono :)

 

IC8800, znajdziesz na allezło, ale na zagranicznych forach jest dużo opisów że te z firmwarem 32 albo 33 psują akku, 31 i niższe są dobre, 34 i wyższe też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM minwy (www.minwa.com) - ogólnie za swoją kasę to dobre ładowarki, ale mało precyzyjne - często discharge nie rownomiernie rozladowuje akku i równie dziwnie potrafi ich niedoładować a świecić na zielono :)

 

IC8800, znajdziesz na allezło, ale na zagranicznych forach jest dużo opisów że te z firmwarem 32 albo 33 psują akku, 31 i niższe są dobre, 34 i wyższe też.

Czy to możliwe że gdybym zmienił ładowarę to moje 4x Energizer 2500 wróciłyby do życia? Ten IC8800 trochę drogi jest... jak rozróżnić który firmware mają te ładowarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że gdybym zmienił ładowarę to moje 4x Energizer 2500 wróciłyby do życia? Ten IC8800 trochę drogi jest... jak rozróżnić który firmware mają te ładowarki?

Drogi ale warty swojej ceny. Firmware - bezpośrednio po włączeniu, wersja wyświetla się przez 3 sekundy na wyświetlaczu.

A co do Twoich akku - to zalezy od stanu akku, ale minwa nie jest zła - raczej padły Ci akku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem 4 akku Energizxer zobaczymy jak sie beda sprawowac.

 

Z tego co zauwazylem to przy akku problem jest nie z samymi ogniwami ale raczej z ich ladowarkami. Problem jest taki ze niby 1h ladowarka laduje ogromnym pradem. I dlatego ogniwa dosc szybko traca na pojemnosci i trwalosci. Z tego co pamietam to mozna ladowac pradem 1/C.

 

Swoje akku laduje z reguly rozbudowana modelarska ladowarka i maja sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...