Skocz do zawartości
yotomeczek

E6400 (allendale - 2mb Cache)

Rekomendowane odpowiedzi

a yoto meczyl swojego 6400 na AC? za goraco czy sztuka slaba?!?

męczył na sonic towerze - z tego co mówił okrutnie mu się grzał ze względu na stary stepping- te nowe są chłodniejsze (stepping 5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego ja poczekam ze swoim breloczkiem D805 az procki troche stanieja, sytuacja sie wylaruje z retailami i wtedy zadecyduje o wymianie platformy (czyt. wrzesien, bo w sierpniu bede robil kolejna licencje na paralotnie :D ). pewnie na sklep cos zamowie i zdem relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb asynchroniczny az tak mu po [gluteus maximus] daje?? czy to tylko sprawka nisko latajacych pamieci?

To raczej sprawka tak zwanego 1333 strapu. W zaleznosci od tego jaka czestotliwosc FSB zostanie ustawiona jako "domyslna" tak ustawiane sa pewne timingi chipsetu i prawdopodobnie pamieci, nie jest takze pewne czy CPU-Z zawsze pokazuje poprawna czestotliwosc memek na roznych strapach (800, 1066, 1333) przy roznych dzielnikach.

 

Niskie mnozniki sux

Raczej niskie maxymalne FSB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej sprawka tak zwanego 1333 strapu. W zaleznosci od tego jaka czestotliwosc FSB zostanie ustawiona jako "domyslna" tak ustawiane sa pewne timingi chipsetu i prawdopodobnie pamieci, nie jest takze pewne czy CPU-Z zawsze pokazuje poprawna czestotliwosc memek na roznych strapach (800, 1066, 1333) przy roznych dzielnikach.

Raczej niskie maxymalne FSB :wink:

Jest pewne że pokazuje źle :D

Klik

 

http://img100.imageshack.us/img100/5964/pi6tf.jpg

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek:

Masz jeszcze tego proca? Kiedyś zrobiłem mały programik, który "testuje synchronizacje" rdzeni/procesorów w komputerze. Kilka osób to testowało na Athlonie64 X2. Wyniki możesz zobaczyć >>tu<<. Czy mógłbyś zrobić taki test na swoim Core 2 Duo? Jestem ciekaw jaką różnice robi shared cache. Sam program znajduje się >>tu<<

 

Prosiłbym Cię o skopiowanie tego co wyświetli program (info o 3 testach) i o zmnierzenie czasu wykonywania testu drugiego i trzeciego (niestety nie chciało mi się dodać mierzenia czasu do programu więc będziesz musiał skorzystać ze stopera ;) ) Aby program dał miarodajne wyniki oba wątki muszą działać na osobnym rdzeniu.

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to słabe proce są :D

 

Na def stabilnie ok 3,2GHz - dokładnie nie patrzyłem ...

Co prawda ten 3 test jest nie realny dla normalnych programów ale miałem nadzieje że wynik będzie poniżej minuty. Zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze jednego programiku, testującego wyłącznie synchronizacje rdzeni dla realnych przypadków ale nie wiem czy będzie mi się chciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczku postaraj się o lepsze pamięci bo tutaj aż żal.

Ja własnie uderzyłem 336x8 i wykręciłem 21.172s w 1M.

Screena brak.

gdyby poczta polska działała to miałbym w domku niezłe 2x1GB a tak ... jeszcze 3 dni i reklamacja ... ale co to da ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...