Skocz do zawartości
yotomeczek

E6400 (allendale - 2mb Cache)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

zartowalem przecie :)

 

swoja droga mam pytanie.

czemu aibench pokazuje ze conroe jest slaby, a sandry pi i inne ze jest mocniejszy?

na czym to wszystkim polega?

sorry za glupiepytanie:)

nigdy nie korzystalem z aibencha

Moim zdaniem AiBench pokazuje ze E6400 jest mocny nie pokazuje natomiast nowej jakosci jesli chodzi o wydajnosc pamieci

w polaczeniu z E6400 i pozytku z dwu rdzeni. (Realizowana jest nowa wersja AiBenchX na dwa rdzenie ale jak bedzie z RAM

i L2 to nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AiBench pokazuje ze E6400 jest mocny nie pokazuje natomiast nowej jakosci jesli chodzi o wydajnosc pamieci

w polaczeniu z E6400 i pozytku z dwu rdzeni. (Realizowana jest nowa wersja AiBenchX na dwa rdzenie ale jak bedzie z RAM

i L2 to nie wiem)

ehh

AiBench nigdy nie pokazywał sprawności podsystemu pamięci ... jedynie sam CPU i jego cache.

Nawet na Dothanie nie było żadnej różnicy (wykraczającej poza błąd pomiarowy) czy pamięci szły np @ 200MHz czy 260MHz ...

 

 

swoja droga mam pytanie.

czemu aibench pokazuje ze conroe jest slaby, a sandry pi i inne ze jest mocniejszy?

na czym to wszystkim polega?

sorry za glupiepytanie:)

nigdy nie korzystalem z aibencha

widocznie napisany jest podobnie do cinebencha - wydajność samego proca i jego Cache - reszta nie ma znaczenia ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wcześniej się tak denerwowali, czy nowe procki Intela będą dobre w OC ?? Dziś zadziwił mnie wynik uzyskany przez yotomeczka. Kurcze, chyba będę chciał sobie zmienić procesor na platformę Intela, ale niestety jeszcze trzeba poczekać na premierę, dokładne ceny i płyty główne. Bój się AMD !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wcześniej się tak denerwowali, czy nowe procki Intela będą dobre w OC ?? Dziś zadziwił mnie wynik uzyskany przez yotomeczka. Kurcze, chyba będę chciał sobie zmienić procesor na platformę Intela, ale niestety jeszcze trzeba poczekać na premierę, dokładne ceny i płyty główne. Bój się AMD !!!

to raczej było wiadomo od dawna, ze sa niesamowicie wydajne i dobrze sie kreca, to na co wszyscy czekali to ceny, ceny płyt, i jak to bedzie z "normalnymi procami " (nie ESami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: kibel mi pożarł kasy ostatnio a tu widze, że conroe atakuje. Nie czytałem tematu ale podejrzewam, że Yoto masz inżynieryjke? No cóż na raty chyba se kupie :D

 

edit

 

a nawet nie zajrzałem na pierwszą strone.. ;) teraz już wiem

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC fajne, ale mnie interesuje temperatura na nominalnym taktowaniu i to czy ten proc posiada EIST.

 

Swego czasu miałem Athlona X2 3800+ i po zaprogramowaniu RMClock miałem w idle 1.1GHz (1.2V, temp. 28 stopni) zaś na max load 2.6GHz (1.35V, temp. 65 stopni). Na idle Ninja chłodna i zero podgrzewania temperatury w pokoju. Obecne 65 stopni na PD 805 w idle to szał macicy na ulicy po tym jak w pokoju robi się zaduch.

 

Reasumując, mam do Ciebie yotomeczku prośbę - jak znajdziesz czas, chęci i co tam jeszcze potrzeba to napisz mi o tym, o czym wspomniałem w pierwszym akapicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC fajne, ale mnie interesuje temperatura na nominalnym taktowaniu i to czy ten proc posiada EIST.

 

Swego czasu miałem Athlona X2 3800+ i po zaprogramowaniu RMClock miałem w idle 1.1GHz (1.2V, temp. 28 stopni) zaś na max load 2.6GHz (1.35V, temp. 65 stopni). Na idle Ninja chłodna i zero podgrzewania temperatury w pokoju. Obecne 65 stopni na PD 805 w idle to szał macicy na ulicy po tym jak w pokoju robi się zaduch.

 

Reasumując, mam do Ciebie yotomeczku prośbę - jak znajdziesz czas, chęci i co tam jeszcze potrzeba to napisz mi o tym, o czym wspomniałem w pierwszym akapicie.

 

ES w stepingu 5 grzeją się o jakieś 20 stopni mniej ... więc komercyjne będą podobnie chlodne

mój to steping 4

 

Dziasiaj proc latał na WC bez wiatraków (za bardzo skręciłem regulator i stanęły :D) - woda doszła do 49 stopni (rdzenie miały po 90 stopni) i proc działał - 3,2GHz. Latał tak od 7 rano do 17 ...

 

FSB 450

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Yotomo szatani :) ,, Lubie to co robie i robie to co lubie"

hehe fajne :D

na razie mobo bez żadnego moda (jakoś dziwnie się z tym czuje :D )

troche kompinowania i postęp jest :mrgreen:

nie moge się już doczekać kostek 2x1GB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajne :D

na razie mobo bez żadnego moda (jakoś dziwnie się z tym czuje :D )

troche kompinowania i postęp jest :mrgreen:

nie moge się już doczekać kostek 2x1GB ...

A wiec bede 2x1GB :) Bedzie jazda... i to bardzo ostra cos tak czuje. A jakie to beda pamiatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz google, guciu? Testów 3D (gł. syntetyków, ale zawsze) od groma, musisz tylko ruszyć główką i poszukać.

 

Dasz radę?

 

PS. Naturalnie, że w 3D jest znakomicie i właśnie dlatego core2 duo zastąpi moje dotychczasowe cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

co za róznica, nei ma sensu miedzy am2 sprawdzac, bedzie tak samo w doope dostawało jak s939

mówie to jako posiadacz am2, żeby nie było mówienia o mojej nie obiektywności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sa jakies duze roznice w grach miedzy starymi prockami (np pentium d albo jakis amd). A te testy z neta to o kant du*** otluc procka nie bylo a testy juz byly xD (niechce juz klucic ise o testy z neta :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i proc elo w spi ale jak sie w grach sprawdza? Bo po co komu proc jak beidze kaszanka w grach :blink: Bo chyba nie gracie w spi co nie ??

myślisz, ze Yoto załatwiając sobie ESa przed premierą robił to po to, żeby zajmowac sie jakimiś głupimi gierkami? Co to kogo obchodzi, że Ty jeszcze znich nie wyrosłeś i tylko do tego służy Ci komputer?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...