Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

czy nie poczekać jednak na wersję DVI <_<

No ja bym poczekał na pewno aż wejdą wszystkie acery/samsungi/fujitsu-siemens/asus/belinea zeby bylo z czego wybrac + recenzje + wrazenia uzytkownikow ;> Poza tym zanim to sie rozkreci to mamy swieta, po swietach obnizka cen... i wtedy mozna kupowac... no chyba ze komus sie spieszy ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ach jeszcze jesli chodzi o fotografowanie to ja mam aparat z iso 100 i dorze robi takie fotki tylko trzeba miec statyw bo są dłuzsze czasy naswietlania)

Dokladnie, brak statywu, noc, minimalna jasnosc ekranu i czarny ekran to nie sa dobre warunki do fotografowania. Sytuacje uratowala niska przyslona f1.7 i wlasnie wysokie iso. Za to iso 100 nie mam (200 jest najnizsze) :)

 

Rzeczywiście, cena na tre.pl jest bardzo atrakcyjna. To jednak powoduje, że zaczynam się zastanawiać czy nie poczekać jednak na wersję DVI

Jakby mialo byc o 100zl drozsze, to bym czekal, czasem moze sie przydac (odpalic gre w 4/3 bez rozciagania). Poza tym ciekawa sytuacja - cena psadla ponizej oczekiwanego poziomu i to zamiast napedzac klientow sklania ich do odlozenia zakupu :)

 

no chyba ze komus sie spieszy ;>

Dokladnie.

 

Poza tym temat "tanich" panoram 20'' jakby przygasl.W sumie maja lepsze matryce, ale o wspolczynnik cena/jakosc juz bym sie klocil.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mala plamka na 20" panoramie. Tak samo jak 19 zwykle sa lepsze od 17" bo cos na nich widac bez babrania sie w ustawieniach czcionek w kazdym programie. (Tzn na plamce w 17 i 20 tez dobrze iw yraznie widac, ale komfort pracy jest zdecydowanie wyzszy na odrobinie wiekszych literach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o prosze ja Ciebie ;) kiedy to ma być dostępne w Polsce ?

od 20.X premiera

 

BTW samsung 225BW na pixmanii juz 1795zł

http://www.pixmania.com/pl/pl/401415/art/s...225bw-5-ms.html

 

widac ze ceny tych monitorow są mocno niestabilne i wszystko sie okaze jak pojawią sie w sklepie...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ciekawe kurcze co z tym Acerem, ja chyba dłużej czekać nie będę bo ileż można :) Zobaczymy jeszcze do końca przyszłego tygodnia, wtedy planuje zakup, 1300zł to nie jest wydatek jak na taki monitor, a ten iiyama to się okaże co z niego będzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze jeszcze raz, bo było kilka pytań

 

http://www.skapiec.pl - tutaj najlepiej sprawdzać ceny w róznych sklepach strona znajduje model z najniższą ceną i pokazuje sklepy (obecnie jestem w szoku, bo cena spadła az do 1299 zł brutto !!)

 

Rozdzielczość ma być na pulpicie 1680x1050 - niesamowity obraz bardzo ostry, duży kontrast i jasność (ostość, janość i kontrast jest tak duża, że napewno kazdego zadowoli)..

 

4:3 nie testowałem, bo nie mam takiej potrzeby żeby pulipit wyświetlać poobcinany po bokach, ale np. film, telewizje mogę ogladać w 4:3 (są paski wtedy po lewej i prawej stronie)

Zawsze ogladam obraz na pełnym ekranie - obraz jest świetny.

 

Złącze DVI nie daje róznicy w jakości - wystarczy sobie kupić monitor, który ma oba wejścia i potestować, ja testowałem na kilku i nie widziałem róznicy między tymi standardami (wniosek: nie ma potrzeby dokładania większej kasy do monitora z DVI).

 

Co do gwarancji ACER: gwarancja na monitory LCD jest 3 letnia DOOR-TO-DOOR czyli jak cos się zepsuje to dzwonimy do Serwisu Acer pod numer 0801 xxx xxx i zgłaszamy usterkę, przydzielają nam numer naprawy i dają istrukcję jak spakować i gdzie wysłać uszkodzony sprzęt.

Musi być gwarancja polska, ponieważ zagraniczna gwarancja ma tylko rok ważności w Polsce.

Gwarancja polska jest w większosci monitorów zakupionych w polskich sklepach.

Gwarancja polska to taka karteczka (sklep tam nawet nie ma gdzie podpić pieczątki, trzeba zachować dowód zakupu).

 

Migotania nie widzę - obraz bardzo stabilny i bardzo wysokiej jakości.

 

Kąty są dobre..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przestoju :) bo nie interesowałem się ostatnio zbyt co się dzieje z panoramami 22'' :) a tutaj takie spadki cen szczególnie mnie interesuje E2200WS :) monitor panoramiczny na pewno kiedyś kupię na razie muszę mobo zmienić ;) no mój CRT piszczy i czasami się wyłącza :) więc jego koniec już bliski :D pewnie jak siądzie to go zmienię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście dodałem link do koreańskiego ( ? ) testu tego Viewsonica

 

Jego średnia ( pod wzgl. powierzchni ) maksymalna ( moc lamp ) jasność to 224,86 cd i kontrast przy tej jasności 715:1 - wynik dobry ( trzeba pamiętać że im większa jasność tym większy kontrast można uzyskać - a tutaj jasność nie jest wysoka więc kontrast praktyczny jest stosunkowo wysoki).

 

monitor ten ma niestety 6 bitowy panel + 2 FRC - odpowiedzi tej udzielił pracownik Viewsonic więc jest pewna :

Dear Doug:

 

Thanks for your inquiry. Since you are a photographer, I'd recommend

going with an VP2130b 8 bit panel over the VX2235wb (6 bit+2 bit FRC)

unit. This is the most accurate color you can get at this time; state of

the art.

 

Regards,

 

Tommy Jue

Sr. Quality Engineer

ViewSonic Corporation

 

źródło

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...age=5&pp=20

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moj poziom zadowolenia z monitora drastycznie opadl. Buczy! Nie zyeby jakos glosno, ale slyszę to z odleglosci 1m, a w nocy calkiem wyraznie, mimo, ze cicho

(zamkniete okno). Co robic?

 

edit: NIe mylic buczenia piszczeniem. Piszcza czasami swietlowki w pociagach, a tu buczy cos jak stacja TRAFO, tylko duzo subtelniej. NIe jest to wysoki dzwiek, raczej średnie tony.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SIRIUS jest w cenniku samsung 22" 225BW cena 2024zł

2347780[/snapback]

W pierwszym poście dodałem link do koreańskiego ( ? ) testu tego Viewsonica

 

Jego średnia ( pod wzgl. powierzchni ) maksymalna ( moc lamp ) jasność to 224,86 cd i kontrast przy tej jasności 715:1 - wynik dobry ( trzeba pamiętać że im większa jasność tym większy kontrast można uzyskać - a tutaj jasność nie jest wysoka więc kontrast praktyczny jest stosunkowo wysoki).

 

monitor ten ma niestety 6 bitowy panel + 2 FRC - odpowiedzi tej udzielił pracownik Viewsonic więc jest pewna :

Dear Doug:

 

Thanks for your inquiry. Since you are a photographer, I'd recommend

going with an VP2130b 8 bit panel over the VX2235wb (6 bit+2 bit FRC)

unit. This is the most accurate color you can get at this time; state of

the art.

 

Regards,

 

Tommy Jue

Sr. Quality Engineer

ViewSonic Corporation

 

źródło

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...age=5&pp=20

Ale czy to nie oznacza, ze wszystkie 22' maja 6 bitowy panel z FRC? :? Chyba jednen rozdzaj matrycy jest na razie w LCDkach 22". :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moj poziom zadowolenia z monitora drastycznie opadl. Buczy! Nie zyeby jakos glosno, ale slyszę to z odleglosci 1m, a w nocy calkiem wyraznie, mimo, ze cicho

(zamkniete okno). Co robic?

 

edit: NIe mylic buczenia piszczeniem. Piszcza czasami swietlowki w pociagach, a tu buczy cos jak stacja TRAFO, tylko duzo subtelniej. NIe jest to wysoki dzwiek, raczej średnie tony.

dzwięki mogą dochodzić z zasliczcza, sprawdz tez czy regulowanie jasnosci (min/max) ma jakiś wpływ na poziom dzwięku

ja słyszałem piszczące fujitsu, iiyame, LG więc acer nie jest wyjątkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwięki mogą dochodzić z zasliczcza, sprawdz tez czy regulowanie jasnosci (min/max) ma jakiś wpływ na poziom dzwięku

ja słyszałem piszczące fujitsu, iiyame, LG więc acer nie jest wyjątkiem

Sprawdziłem jasność - faktycznie przey ustawionej powyzej 90 nic nie slychać. Tyle, że to troche za jasno jak dla mnie. Spróbuje skorygowac ustawieniami na karcie. Ale czy ustawienie jasności na atk wysokim poziomie nie będzie miec złego wpływu na monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tre.pl się spiszę, i dziś odbiorę Al2216W, to postaram się obfotografować mój egzemplarz w celach porównawczych (stawiając obok monitor na MVA)

 

Cena 1299 zł zachęca, ale płacić 10 zł za odbiór osobisty to mało dżentelmeńskie zagranie ze strony tre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jasność - faktycznie przey ustawionej powyzej 90 nic nie slychać. Tyle, że to troche za jasno jak dla mnie. Spróbuje skorygowac ustawieniami na karcie. Ale czy ustawienie jasności na atk wysokim poziomie nie będzie miec złego wpływu na monitor?

szkodzi - lampy sie mocniej zuzywają a to ze dzwięk jest to wina cewek/elementow w zasilaczu tych swietlowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkodzi - lampy sie mocniej zuzywają a to ze dzwięk jest to wina cewek/elementow w zasilaczu tych swietlowek

Co bys zrobuł na moim miejscu? Moge go jeszcze oddac.

 

 

 

Cena 1299 zł zachęca, ale płacić 10 zł za odbiór osobisty to mało dżentelmeńskie zagranie ze strony tre.

Jezeli magazyn nie jest polaczony ze sklepem to akurat dodatkowe koszta sa zrozumiale. Koszta wydania z magazynu i transportu do sklepu jak nie ptrzec ktos musi oplacic. Mozna doliczyc to od razu do ceny, ale wtedy placiliby ja tez kupujacy wysylkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bys zrobuł na moim miejscu? Moge go jeszcze oddac.

Zrobił bym to samo co zrobiłem z nowym NEC CRT ktory piszczal od pierwszych dni, rozkręciłem zalałem lakierem i po sprawie. Niestety do tego trzeba miec troche zdolnosci zeby przynajmniej otworzyc monitor bez zostawiania sladów.

 

Mysle ze jezeli masz mozliwosc zwrotu to oddaj bo cena spadła a jak więcej uzytkowników się pojawi to sie dowiemy czy to był jedyny przypadek czy reguła w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił bym to samo co zrobiłem z nowym NEC CRT ktory piszczal od pierwszych dni, rozkręciłem zalałem lakierem i po sprawie. Niestety do tego trzeba miec troche zdolnosci zeby przynajmniej otworzyc monitor bez zostawiania sladów.

 

Mysle ze jezeli masz mozliwosc zwrotu to oddaj bo cena spadła a jak więcej uzytkowników się pojawi to sie dowiemy czy to był jedyny przypadek czy reguła w tym modelu.

....i może tym razem kupisz Viewsonica i porównasz ... Viewsonic ma DVI zgodnie z opisem ale przed ew. zakupem radzę ponownie zapytać sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewsonic za 1650zł zmienił tutaj postać rzeczy

Wychodzi na to, że dopłacamy 350zł za DVI, ale ..... ale to buczenie. Z tego co pisał gmfriend słyszał piszczące monitory, także z Viewsoniciem może być podobnie

pmp licze, że szybko zdasz relacje, i zobaczymy czy Ci buczy... Dopłacać 350zł za DVI to troche kasy jest, ale jeśli tyle mam dopłacić za brak buczenia, to dopłace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i może tym razem kupisz Viewsonica i porównasz ... Viewsonic ma DVI zgodnie z opisem ale przed ew. zakupem radzę ponownie zapytać sprzedawcy.

Raczej poczekam juz na dokładne testy wszystkich modeli i wyciagne z szafy CRT Samsunga 755DF. Nie byl taki zly.

 

pmp mozesz sprawdzić, czy u Ciebie też wystepuje problem z buczeniem przy niskiej jasności?

 

edit: Na razie wypracowalem kompromis przy jasnosci 60, niemal nie slychac. Ciezko sie rozstawac z fajnym sprzetem:)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Acer nie piszczy, regulowałem jasność i kontrast - zero pisku... Możliwe, że jakaś cewka czy kondensator w bloku zasilania lub przetwornica jakaś - jeżeli mały pisko to zapewne nie objęty gwarancją (brak usterki dla serwisu - zadzwoń do serwisu Acer i spytaj się przeciez mają numer 0801)

 

1299 zł brutto za Acer to jest cena wypas...

Mogłem poczekać na tą cene (kupiłem za 1450), ale tak to można czekać w nieskonczoność bo zawsze tanieje, niestety zawsze traci się po zakupie :)

 

pmp, napisz jaki power i jak ci się podoba...

Ja przesiadłem sie ze zwykłego 19" to dla mnie jest wypas..

 

 

Efekt piszczenia pojawia się często w elektronice np. w telewizorach zwykłych, zwykłych monitorach oraz LCD, PLAZMACH, ładowarka, itd. itd. często niestety pojawia sie także po pewnym czasie np. po roku od zakończenia gwarancji i wtedy to dopiero jest ZONK - ja ma telewizor LG duży, skończyła się gwarancja i zaczął piszczeć bardzo głośno przez kwadrans od włączenia, aż po 2 latach spalił się zasilacz (dobrze, że w zwykłym serwisie naprawili mi za 60 zł :) )..

 

Chciałem kupić SAMSUNG, bo we Francji w kilku sklepach jest po 1300 zł brutto, ale transport do Polski to jest minimum 60 zł oraz Samsung mi odpisał, że nie akceptuje w Polsce gwarancji zagranicznej mimo tego, że prawo w Unii niby jest takie, że musi akceptować, więc zrezygnowałem z zakupu Samsunga 22", ponieważ w Polsce jest za ponad 2000 zł.

Zastanawiałem się nad Belinea i ViewSonic - mają kontrast 1000:1 - oglądałem w sklepach i jak dla mnie to obraz jest za ostry (nie podobał mi się) i jeszcze cena od 1650 zł to moim zdaniem za drogo, bo za taką cenę mam w ElectoWorld notebooka z LCD (wiem, że ma mniejszy LCD, ale notebook to cały komputer).

Monitor 22" opłaca się kupić moim zdaniem do mniej więcej maksymalnie 1500 zł brutto, więc wybrałem ACER, bałem sie trochę, ale ryzyko się opłaca :)

Na skąpiec oceny monitorów ACER 22": 9/10 oraz 10/10 mówią same za siebie..

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...