Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

No ladny ten F-S. Dziwi mnie tylko dlaczego zastosowali dwa wejscia D-Sub zamiast dac po jednym D-Sub i DVI. No, ale w grucie rzeczy lepsze dwa D-Sub'y niz jeden. ;]

Każdy monitor posiadający DVI powyżej 19" który nie został wyprodukowany w Europie jest obłożony dodatkowym podatkiem 14%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy monitor posiadający DVI powyżej 19" który nie został wyprodukowany w Europie jest obłożony dodatkowym podatkiem 14%

Wiem o tym. Dla mnie to nie zmienia jednak faktu, ze te dodatkowe ~200zl warto byloby doplacic za wejscie DVI. ;] A w Europie juz dosc duzo monitorow sie produkuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Dla mnie to nie zmienia jednak faktu, ze te dodatkowe ~200zl warto byloby doplacic za wejscie DVI. ;] A w Europie juz dosc duzo monitorow sie produkuje. ;)

Zgadzam się.

 

Teraz kolejne rodzi się pytanie - mamy rok 2006/2007 a oni nie zastosowali akceleratora - oszczędności ? - moim zdaniem nie ! - to sknerstwo ! ..... podobnie ma się sprawa z matrycami 6 bit - nie wiem jak jest w acer 22" ale conajmniej akceleratora w nich brak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszczędności ? - moim zdaniem nie ! - to sknerstwo !

No ba, trzeba jak najwięcej zarobić. Naprawdę brak dobrych monitorów, większość udanych modeli w rozsądnych cenach to było modele... z przypadku. Takie jak np. P19-2. Profesjonalny monitorek, a nie seria do domu. Moze 22" też taki dobry bedzie ^^ (chociaż z TN cudów nie można zdziałać, ale kciuki wypada trzymać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Dla mnie to nie zmienia jednak faktu, ze te dodatkowe ~200zl warto byloby doplacic za wejscie DVI. ;] A w Europie juz dosc duzo monitorow sie produkuje. ;)

roznica jest większa minimum 300zł

 

co do dopalacza to ja się ciesze ze go nie ma, przy TN 5ms nie jest az tak potrzebny a odpadają problemy z przesterowaniem dopalenia i białymi duchami oraz mocniejszą pikselizacją filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz, panie, foto z przodu, lekko z góry, lekko z dołu, lekko z boku z każdej strony v_V Zobacz po prostu przy jakim kącie patrzenia się przekłamują kolory i robi się lipa a nie obraz.

 

Postaram sie wiec cos pozniej wrzucic. Najde jakas kolorowa tapete, zeby bylo widac przeklamania kolorow i popstrykam. Ale to za kilka h lub jutro przed poludniem, o ile kots mnie nie ubiegnie. Powiem tylko, ze Settlers 2 Anniversary wygladaja na tym monitorze swietnie (kolory to poezja) i nie musze zaslaniac zaluzji w sloneczny dzien (ekran stoi tylem do okna), wystarczy kontrast na 45 i jasnosc na 30%. Wyzsze wartosci przydaja sie na plazy.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest taka tego Acera, że raczej każdy będzie zadowolony. Jak na mnie zrobił duże wrażenie tzn. że jakość jest dobra :)

Kąty dobre - nie mam jak teraz zrobić zdjecia, ale jest dobrze bo oglądam na nim TV z łóżka, a łóżko mam po prawej stronie od LCD i widać bardzo dobrze :)

Trochę się bałem tego zakupu, ale nie ma czego się bać bo power konkretny jest....

Pikseli wypalonych nie widze, jest 3 lata gwarancji door-to-door, kontrast i jasność bardzo duża, za 1400 zeta to jest wypas konkret.

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenie w Acerze:

 

Mam nadzieje, ze cos widac - zdjecie bylo robione w iso 800 bez odszumiania. Zwracamy uwge na krawedzie gorna i dolna:)

podswietlenie na fotce dobre ale miałbym prosbę abys zrobił fotke podswietlenia na wzór tej:

http://img433.imageshack.us/my.php?image=dscf19808mz.jpg

 

tzn czarne tło całkiem ciemne pomieszczenie i ikony na pulpicie oraz jasność monitora na minimum.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie na fotce dobre ale miałbym prosbę abys zrobił fotke podswietlenia na wzór tej:

http://img433.imageshack.us/my.php?image=dscf19808mz.jpg

 

tzn czarne tło całkiem ciemne pomieszczenie i ikony na pulpicie oraz jasność monitora na minimum.

A kontrast? tez na minimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jacyś userzy nowego Acera :)

Gdzie kupowaliście swoje monitory ?

Zastanawiam się, gdzie będzie najlepiej i najtaniej, wole np. dać 50zł więcej ale nie mieć potem problemu z gwarancją

Najtaniej jest tutaj http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=50261

Ale ja tego sklepu kompletnie nie znam

Chciałbym dlatego wiedzieć gdzie kupowaliście i jak z gwarancją

 

A co do samego monitora, no mi się już podoba [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jacyś userzy nowego Acera :)

Gdzie kupowaliście swoje monitory ?

Zastanawiam się, gdzie będzie najlepiej i najtaniej, wole np. dać 50zł więcej ale nie mieć potem problemu z gwarancją

Najtaniej jest tutaj http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=50261

Ale ja tego sklepu kompletnie nie znam

Chciałbym dlatego wiedzieć gdzie kupowaliście i jak z gwarancją

 

A co do samego monitora, no mi się już podoba [;

Na tej aukcji będzie raczej taniej ( jeśli w tamtym sklepie nie ma darmowej przesyłki ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ma.

Zastanawia mnie jedno, jak to jest z gwarancją, bo ta aukcja jest z Lubawy (info ze strony "O mnie") a to 2 koniec Polski jesli chodzi o moją lokalizacje, za to w samej aukcji pisze Lidzbark a to jeszcze dalej ... i zastanawiam się, bo wszystkie sklepy na Skąpcu z tym monitorem są w Warszawie, a więc znów ode mnie mase drogi.

No i teraz załóżmy gwarancja - lepiej kupić taniej i dalej od miejsca zamieszkania, czy drożej i bliżej? Ma to jakieś szczególne znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście swoje monitory ?

Zastanawiam się, gdzie będzie najlepiej i najtaniej, wole np. dać 50zł więcej ale nie mieć potem problemu z gwarancją

Najtaniej jest tutaj http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=50261

Ale ja tego sklepu kompletnie nie znam

Chciałbym dlatego wiedzieć gdzie kupowaliście i jak z gwarancją

 

A co do samego monitora, no mi się już podoba [;

W tre.pl :) Poczytalem opinie na opineo.pl i nie byly zle (z wyjatkami). Przesylka to 15zl (przedplata na konto, wyslali DHL'em), wiec da sie przezyc. Gwarancje dostane, jak im odesle jakis dokument, ktory przyslali (dok. wydania z magazynu i jakas doborwolna ankiete). Zapewne dlatego, ze nie cha wystawiac gwarancji przed uplywem 10 dni, bo oni wystawia, a ja zwracam produkt. Gwarancja jest acera, 3 lata door-to-door, ale przeciez oprocz tego jest ustawowa rekojmia sprzedawcy (chyba dwa lata).

 

Sklepu kompletnie nie znam, ale moge powiedziec, ze szybko odpowidaja na maile (2-3h). Zawsze cos. Santi swojego Viewsonica chyba w Henwarze kupowal swoj monitor, a tam tez niezla cena.

 

No i teraz załóżmy gwarancja - lepiej kupić taniej i dalej od miejsca zamieszkania, czy drożej i bliżej? Ma to jakieś szczególne znaczenie ?

Zalezy jak zecchesz realizowac gwarancje. Jak producenta, to nie ma to znaczenia i tak firma kurierska odbiera monitor i przywozi nowy/naprawiony do domu. Jezeli jednak zechcesz skorzystac z rekojmi, to musisz sam dostarczyc monitor ew. sam zaplacic za kuriera. Podobnie jak zecchesz oddac sprzet przed uplywem 10dni - do dklepu oddasz/odeslesz, z allegro musisz sam sie dowiadywac.

 

@skwarucha

Można w tym acerze odpalić rozdzielczości 4:3 bez rozciągania obrazu (z czarnymi pasami po bokach)?

Nie sadze, przynajmniej ja takiej opcji nie zauwazylem (w ogole nie ejst to standardem, np. taka Belinea 20'' tez tego nie ma, Vievsonic tez nie itp). Ostatecznie przekonala mnie mysl, ze gry 2d (bo o nie glownie chodzi) jak Baldur's Gate zawsze mozna odpalic w oknie (Diablo sie da, kiedys odpalalem). Wiekszosc gier 3d daje sie odpalic w trybie panoramicznym, Kyle podawal kiedys adres strony ze wskazowkami, jest tez odpowiedni temat w dziale gry.

 

 

@gmfriend

Pstrykne fotke jak napiszesz co z tym kontrastem - na min. na max, czy cos innego. Ale od razu Ci powiem, ze zjechalem tylko z jasnoscia do zera (kontrast 45), ustawilem czarne tlo i jeste jeszcze lepiej niz na moim pierwszym zdjeciu - nizsza jasnosc zniwelowala pasek na gorze (chociaz dlaej jest widoczny). Tu ujawnia sie tez wada monitora - brak przedefiniowanych schematow jasnosc/kontrast na rozne warunki oswietleniowe. NIby nic, ale szkoda, ze nie ma i ze musze sam dopasowywac wieczorem (czyli zjezdzac z jasnoscia).

 

@Sarkazz

Fotki katow beda jutro wieczorem. Nie jest z nimi zle (jak na moje potzreby, ale ja nie bede puszcal na nim filmow dla 10 osob, przynajmniej nie czesto), z wyjatkiem dolnego. Ale jak wkleje to sam zobaczysz.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak oceniacie fakt , ze w tym monitorze (AL2216Ws) jest tylko analogowe zlacze d-sub ? Cena na ta wielkosc monitora mnie bardzo kusi. Nie bardzo wiem jednak, jak przy tak duzej rozdzielczosci sprawuje sie standardowe zlacze vga. Czy gdyby monitor ten posiadal takze zlacze DVI, to byla by roznica w jakokosci w porownaniu do d-sub ? Obawiam się, czy przy tak duzych rozdzielczościach, sygnal przesylany analogowo nie traci na "ostrosci" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, czy przy tak duzych rozdzielczościach, sygnal przesylany analogowo nie traci na "ostrosci" ?

Jestem przekonany, że znacząca większość z Was nie zauważy róznicy na monitorze podłączonym przez DVI oraz VGA. Przekonaniu temu towarzyszy praktyka. Wielokrotnie pokazywałem różnym osobom dwa takie same monitory jednocześnie podłączone przez dwa różne źródła sygnału. Może jedna osoba na dziesięć potrafiła bez zgadywania prawidłowo wskazać monitor podłączony przez DVI podczas gdy mnie juz dzisiaj drażnią monitory podłaczone analogowo.

Ostrości chyba nie ma jak stracić, bo to LCD. Trzeba by poczytać, imo marketing ;X Chociaż jak ktoś ma lipną grafikę to faktycznie może być kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmfriend

Pstrykne fotke jak napiszesz co z tym kontrastem - na min. na max, czy cos innego. Ale od razu Ci powiem, ze zjechalem tylko z jasnoscia do zera (kontrast 45), ustawilem czarne tlo i jeste jeszcze lepiej niz na moim pierwszym zdjeciu - nizsza jasnosc zniwelowala pasek na gorze (chociaz dlaej jest widoczny). Tu ujawnia sie tez wada monitora - brak przedefiniowanych schematow jasnosc/kontrast na rozne warunki oswietleniowe. NIby nic, ale szkoda, ze nie ma i ze musze sam dopasowywac wieczorem (czyli zjezdzac z jasnoscia).

Kontrast raczej obojetny, byle ikony na czarnym pulpicie ...

 

acer 22" juz 1397zł

 

W SIRIUS jest w cenniku samsung 22" 225BW cena 2024zł

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...22_SM225BW.html

 

Belinea 22" w sirius ale parametry raczej błędne:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._22_2225S1.html

 

http://www.mistergooddeal.com/v2/V2_produi...e=no&num=14

 

iiyama 22" od dzisiaj dostępna w niemczech, cena nizsza od konkurencji 350-390Euro, niestety parametry standardowej matrycy cmo tzn 700:1 5ms ale za to jest DVI :) U nas powinna być po 20 X.

 

Rowniez od dzisiaj pojawiła się w niemieckiej wyszukiwarce cen wersja ACERA z DVI 2216wd, cena wyzsza o ~30 euro

model ET.L7409.046

http://www.heise.de/preisvergleich/a220569.html

 

MMACKA:

ja mam monitor bez DVI i jedyne w czym widze problem to ze na takim acerze będzie się skazanym na granie w natywnej lub z pełnym rozciągnięciem bez mozliwosci czarnych pasów...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tre.pl :) Poczytalem opinie na opineo.pl i nie byly zle (z wyjatkami).

Uważam że nie należy brać opinii typu "szybka przesyłka, polecam sklep" (nie czytałem wszystkich opinii tego sklepu, ale pewnie te pozytywne mniej więcej tak brzmią)bo ona nie ma nic wspólnego z honorowaniem gwarancji lub innych wypadków np. takich że przysyłają inny towar niż zamówiony (opisałem sytuacje tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=155624&st=330 ). W takich sytuacja wychodzi jaki jest sklep. Jak wszystko idzie dobrze to prawie każdy sklep jest dobry, ale pomyłka może zdarzyć się każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie należy brać opinii typu "szybka przesyłka, polecam sklep" [...]

Tez tak sadze, ale na czyms trzeba bazowac. Mimo wielu wad takiego sposobu oceniania rozne sklepy maja rozn opinie, wiec jakos to dziala.

 

 

A tymczasem obiecane zdjęcia Acera AL2216Ws.

 

2 na poczatek, jedno jakies dziwne, wiec daje dwa:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Z boku ( kat byl to spory; zamazany obraz na pierwszym planie to wina niskiej przyslony (glebia strosci), a nie monitora)

 

Dołączona grafika

 

Z gory (wyblakle)

 

Dołączona grafika

 

Z dolu (ciemniejace - wiele nie trzeba, to bylo jakies 50-60 stopni od gornej krawedzi)

 

Dołączona grafika

 

 

I pulpit w wersji zamawianej przez gmfrienda - musialem wejsc na iso 1600, wiec zdjecie jest jakie jest. W kazdym razie na podswietlenie nie mozna narzekac.

 

Dołączona grafika

 

 

Mam nadzieje, ze wszyscy doceniaja moje poswiecenie i chec pomocy ;)

 

 

I jeszcze jedno - problem z migotaniem. Po przejrzniu kilkudziesieciu tematow na roznych forach winnym wydaje sie byc sygnal z kablowki (a z kablowki mam neta). Problem ma rozwiazac izolator (separator) galwaniczny. To tak, jakby ktos kiedys mial podobny problem.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep www.tre.pl

Monitor Acer AL 2216Ws - wide, 1680x1050, 700:1, 300cd/m2, 5 ms, 170°/ 160° cena na chwilę obecną: 1 299,00

 

Czyżby konkurencja "cisła". Chyba warto z kupnem 22" monitora poczekać jeszcze z miesiąc.

 

No nie ma to jak zobaczyc zjazd ceny o 100zl w trzy dni po zakupie. Nic tylko oddac (10 dni na zwrot) i kupic po nizszej cenie :)

Mozliwe ze chca sie pozbyc zapasow przed wejsciem wersji z DVI.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... te kąty na tym TN nie są aż tak złe! Z dołu wcale nie jest tak tragicznie, bywa że przy takim kącie jest już czarno, natomiast z boku jest całkiem, całkiem. Na pewno spokojnie można się na boki rozwalać na fotelu oglądając film. A że modele wchodzą, a ceny spadają, to może już niedługo kupie coś takiego. Kasa odłożona już jest, a TN wcale nie wychodzi tak tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz dzięki Tobie rodzina Acerów się powiększy

Ja osobiście jestesm zdecydowany na 100% na ten monitor, dla mnie syci...

A jak już Sarkazz się na niego szykuje to chyba warto :D

 

ps. a z tą ceną to powariowali, z dnia na dzień leci na łeb na szyje, trzeba wyczuć moment, w którym cena zostanie już maxymalnie obniżona i zdąrzyć kupić jeden dla siebie ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a z tą ceną to powariowali, z dnia na dzień leci na łeb na szyje, trzeba wyczuć moment, w którym cena zostanie już maxymalnie obniżona i zdąrzyć kupić jeden dla siebie ;)

He, he, ja sądziłem, że tą ceną będzie 1411zl:) Nic to, wkurzę sie jak spadnie ponizej 1tys., w kazdym razie mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze wszyscy doceniaja moje poswiecenie i chec pomocy ;)

I jeszcze jedno - problem z migotaniem. Po przejrzniu kilkudziesieciu tematow na roznych forach winnym wydaje sie byc sygnal z kablowki (a z kablowki mam neta). Problem ma rozwiazac izolator (separator) galwaniczny. To tak, jakby ktos kiedys mial podobny problem.

bardzo dziękuje za fotkę, o to chodziło. wydaje mi się ze nawet jest lepiej niz na mva, rozjasnienie przy gornej krawędzi akurat omija miejsce wyswietlania filmu bo na gorze i dole są wolne miejsca.

 

po sklejeniu wyglada to tak

Dołączona grafika

 

kąty są lepsze niz na mojej TN 150/130 :)

 

Ja biorę pod uwagę wszystkie 22" acera samsunga fujitsu iiyamę belinee, co do ostatniej to mimo ze nie ma DVI jednak matryce samsunga mogą mieć lepsze podswietlenie, widziałem model samsunga 205BW i podswietlenie było dobre.

 

(ach jeszcze jesli chodzi o fotografowanie to ja mam aparat z iso 100 i dorze robi takie fotki tylko trzeba miec statyw bo są dłuzsze czasy naswietlania)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...