Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Mój w 1080i już nie daje rady.. a mam Atlona 64 3000+

720p chodzi płynnie

Sciagnalem sobie wlasnie dwa filmy w 1080p.

http://download.microsoft.com/download/0/9..._Caves_1080.exe

http://download.microsoft.com/download/a/9...enture_1080.exe

Chodza bardzo plynnie na moim athlonie XP 2200MHz. ;] Uzywam WMP w wersji 9.00.00.3250. ;) W SubEdicie (ktorego uzywam do ogladania divixow) tnie sie jak cholera.

 

Sorka za offtop. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie

bylem wczoraj w MEdiamarkt i mialem mozliwosc poustawiac sobie monitorki kolo siebie i pobawic sie ustawieniami i potestowac

 

i co zauwazylem

 

pierwsze co to test 21 panoramy HP katy 178/178 model nie pamietam dokladnie i model 19 calowy LG PANORAMA . a wiec kontrast na maxa jasnosc optymalnie poustawialem i o dziwo LG bije na Leb HP ktory ma lepsza matryce a przeciez przez ta matryce mial byc lepszy kontrast

 

LG byl jasniejszy czarny byl tak samo gleboki albo i lepszy niz w HP zaleta w LG to zmiana GAMMY

standardowo jest jasnosc i kontrast

bo ustawieniu np kontrastu na maxa i jasnosci tak na 50 obraz az razil ale kolory byly bardzo mocne jedynie czarny byl taki szary troche. jednak po zmienieniu wartosci gamma na 0 kolory byly duzo zywsze niz w hp i czarny byl super .jednym slowem HP wysiada przy LG ktory jak podaja ma 2000:1 (cwaniaki oszukisci :) jedyne co mi sie nie podobalo i nie dalo sie tego zlikwidowac w zaden sposob to np przy wybuchach w battlefield w hp chmura powstala z kurzu i ziemi byla szara a w LG miala wyrazny odcien tzielonego reszta kolorow idealna tzn czerwony niebieski zielony wszystkie bardzo zywe jednak szary wszedzie byl taki dziwny

 

pomyslalem ze to wada TN ze nie ma pelnej palety kolorow.

 

jednak poszedlem dalej i postawilem 2 monitory 19 calowe 4:3

oba samsung modele 920N i 940B

 

oba na panelu TN http://prad.de/guide/ergebniss_vergleich.h...mit=vergleichen

 

 

tu link do porownania

 

i co ? to samo co przy hp i LG na slabszym modelu samsunga bylo to samo ze szary byl zielonkawya na wyzszym ok.

pozatym na wyzszym modelu 940b kolory byly wyraznie zywsze i to nie wina ustawien bo bawilem sie nimi z godzine.

szary byl ladniejszy mozliwe ze LG i samsung 920N mialy stary model TN a 940B mial ten nowszy?

i drugie pytanie czy ten kolor zielonego to wina TN bo np gdy porownywalem ten HP i LG to roznica wyrazna LG rzadzil tylko przy szarych byl zielony jednak obok LGka stal jeszcze jeden samsung taki bialy z folia blyszczaca tez 19 cali i pomimo ze tez mial katy 160/160 czyli tn szary i kolory byly jak u HP.

 

nie wiem czy te zaklamania kolorow to wina panela TN czy wina tego wyciagnietego na maxa kontrastu przez ktory odwzorowanie szarego koloru jest zwalonepostaram sie zrobic jutro fotki i podesle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi filmiki roxuja ;) po obejrzeniu tego z formułką niezłe wrażenia, ojjj wspaniałe. Trzeba przyznać, że jakość filmu ma tu ogromne znaczenie.

 

Dzis było mi za ciemno w dzien a więc zminilem na 40/40 i jest ok, mam nadzieję ze wieczorem też będzie i przy takich parametrach już wtedy zostane

 

Edit

 

Dodam jeszcze, że oczy mnie już w ogóle nie bolą a komfort pracy jest niesamowity :)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Moja przygoda z Acerem dobieglo tymczasowo konca. Oddalem go do tre, sklep moge pochwalic - milo, sprawnie, przyjemnie.

 

ALE - podlaczyli przy mnie ten monitor, chcili sprawdzic, czy mozna go sprzedac komus innemu czy tez wraca do producenta. I NIE BUCZAL . Zglupialem z tego wszystkiego i glupio mi sie zrobilo... Wszyscy doslownie przykladalismy ucho do tylnej scianki i nic. Gdyby nie to, ze FoX_13 tez ma buczacy egzemplarz, wzialbym go z powrotem i szukal przyczyny u siebie. Jedyna teoria, jaka mi przyszla do glowy to to, ze monitor nie byl rozgrzny (kilka h w nieogrzewanym pociagu robi swoje) i moze to bylo przyczyna "niebuczenia". Jakies pomysly?

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś zakłócenia u Ciebie ? Nic innego nie przychodzi mi do głowy..

Sprawdź uziemienie kompa.

Komputer jest uziemiony. Poza tym przeciez bucznie zalezalo od jasnosci obrazu (janosc 100 - nie buczal)... No i komp Foxa tez by mial takie same zaklocenia? A co z moja teoria rozgrzania monitora - tzn. ze buczalby dopiero po kilku minutach, kiedy swietlowki/elektornika osiagnelyby wyzsza (robocza) temp pracy (jak pisalem, w sklepie podlaczyli chlodny monitor i taki pozostal przez te 2 minuty testow)?

 

komisarz, lekka wtopa xD A mówiłem, NIE ODDAWAJ

Wg. mnie wtopy brak. Nawet gdyby [GDYBY] faktycznie w sklepie pozostał cichy, to i tak bym go tam nie uzywał, tylko u siebie. Mimo wszystko zastanawia mnie co jest grane... A to ze nie slyszysz - teraz mlodziez ma powazne ubytki sluchu przez te wszystkie mp3 grajki, wiec nie ma sie czym chwalic :)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisarz, lekka wtopa xD A mówiłem, NIE ODDAWAJ

Tutaj to można by polemizować co i jak, czemu tak a nie inaczej. Teoria rozgrzania, sam nie wiem, mój monitor podłączyłem taki .. hm... chłodny, nie zimny, taki między chłodny a letni, i od razu zmieniłem jasność i usłyszałem. Tak się tym przejąłem, że od razu dałem powyżje 90. Teraz siedze na 40 i nic [; po prostu oddalony o ten 1m nie słysze

A jeszcze co do samego sklepu - musze przyznać również, że wszystko profesjonalnie i naprawdę miło. Zgłosiłem tzw. "szybki kontakt" w dziale technicznym na stronie, podając email i telefon. Było to w sprawie faORT: ORT: ORT: ktury. Pan najpierw posłał maila, abym podał nr. faORT: ORT: ORT: ktury, ale napisałem, że już sobie sam odpowiedziałem na pytanie czytając to co dołączyli do monitora, ale że mam inne pytanie dot. gwarancji etc. No i Pan zadzwonił, był bardzo miły (przypominał mi pewną znajomą mi sympatyczna osobę, aż chciałem spytać "To Pan uczył mnie gitary ?" xD) no i wszystko mi wyjaśnił (że fakturka przyjdzie później i ona będzie podstawą do gwarancji, że nie trzeba im odsyłać [ale zaznaczył, że to w przypadku Acera tak jest]) dlatego sklep polecam jak najbardziej, idę popisać na opineo itd xD

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT - zauwazyłem dzisiaj nowość monitor LCD 26" NEC piksel 0.286 matryca 1920x1200 AS-IPS 800:1 6ms (jak w 20WGX2) a cena 1200Euro w Niemczech

http://lcd.intozgc.com/099/99266_2.html

 

podobno acer ma wypuscic monitor 26" :)

oj drogo ;/ dzisiaj smieszne foto znalazlem ;X

 

Dołączona grafika

 

19stki to takie mikrusy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE - podlaczyli przy mnie ten monitor, chcili sprawdzic, czy mozna go sprzedac komus innemu czy tez wraca do producenta. I NIE BUCZAL . Zglupialem z tego wszystkiego i glupio mi sie zrobilo... Wszyscy doslownie przykladalismy ucho do tylnej scianki i nic. Gdyby nie to, ze FoX_13 tez ma buczacy egzemplarz, wzialbym go z powrotem i szukal przyczyny u siebie. Jedyna teoria, jaka mi przyszla do glowy to to, ze monitor nie byl rozgrzny (kilka h w nieogrzewanym pociagu robi swoje) i moze to bylo przyczyna "niebuczenia". Jakies pomysly?

To róznie bywa czasami jest tak, że są jakieś zakłocenia np. może być komórka czy złe uziemnienie lub prąd, może być coś z kartą graficzną, czasami może buczeć po rozgrzaniu a czasami przed.

 

Mogłes sprawdzić na innym komputerze z inną kartą graficzną (ja bym tak napewno zrobił w pierwszej kolejności)...

 

Oddali kasę, bo mają taką opcje u siebie - nie każdy sklep ma taką opcje zwrotu gotówki (szczególnie jeżeli usterka nie jest widoczna).

 

Cena już 1282.00 brutto - szok...

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pierwszy raz na tym forum :)

noszę się z zamiarem kupna acera 2216w / 2216 ws. mam nadzieje że pomożecie mi rozwiać wątpliwości związane z zakupem.

 

1) niestety na www.skapiec.pl (opisy produktow w sklepach) nie znalazlem zadnej roznicy (poza ceną) pomiędzy modelami 2216w a 2216ws - czy ktoś zna jakies różnice między modelami?

 

2) Przeczytałem, że kilka osób z tego forum już posiada ten monitorek, powiedzcie jak jest z kątami widzenia? chcę tą martycę kupić do oglądania filmów. Ponieważ moniteorek będzie stał na biurku, a ja będę oglądał z materaca leżącego na podłodze - spodziewam się kątu patrzenia (po odchyleniu monitora w dół) około -20 do -30'.

 

3) jakie są możliwości wychylenia monitora w górę/dół (tak mniejwięcej)? czy podstawka "trzyma" wychylenie?

 

4) jak długi jest kabel D-Sub dołączony do monitora (1m, czy 1,8m?)

 

5) panel jest błyszczący (mało prawdopodobne), czy matowy (co wynika ze zdjęć :P)

 

wiem, że była na tym forum długo rozważana kwestia - czy te modele mają DVI czy nie mają. ostatecznie stanęło na tym, ze nie mają - i zgodnie z tym co czytałem w jakiejś recenzji - jest to zgodne z prawdą. Nie wiem jak kolegów z zagranicy, ale w polsce DVI nie uraczysz :). czy może ktoś znalazł sklep/ofertę tego acera 2216 w wersji czarnej (z DVI), która jest nie dostępna w polsce?

 

ktoś napisał, że nie ma różnicy pomiędzy D-Sub, a DVI.

Nie mogę się z nim zgodzić. pomijam fakt, ze producenci nowych kart graficznych (Gigabyte GF7600GT) pozwolili sobie na nie umieszczanie wyjść D-Sub z karty (za to są dwa DVI) - który powoduje konieczność stosowania przejściówki na nowych kartach (jest różnica w wygodzie jak nie w obrazie).

 

dodatkowo - pewnie wszyscy wiedzą, ale napiszę :)- na złączu D-Sub nie można będzie oglądac obrazu w standardzie HiDefiniton (filmy z Blu-Ray i HD-DVD)... tj. oglądać będzie można, ale nie z wykorzystaniem maksymalnej rozdzielczośći... oczywiście, doputy ktoś nie "przerobi" formatu na taki, który będzie można wysyłać jako normalne źródło. (coś jak zrobienie DivXa z DVD).

Edytowane przez Saturn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) s - silver

b - black

d - DVI

w - wide

 

2) Dołączona grafika

kąt około 50-60 stopni, zdjęcice komisarza

 

3) Ja u siebie nie zauważyłem, że można coś wychylać ;)

 

4) 1,8 m

 

5) matowy

 

A digitalo jest model z DVI http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...roducts_id/1189

 

Ja powiem tyle - różnica zawsze jakaś jest między DVI a VGA, ale ja po prostu nie wyobrażam sobie już CRT, albo mniejszego monitora od tego. Uwierzcie, że piksel robi swoje :) i Acer również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) niestety na www.skapiec.pl (opisy produktow w sklepach) nie znalazlem zadnej roznicy (poza ceną) pomiędzy modelami 2216w a 2216ws - czy ktoś zna jakies różnice między modelami?

1. przejrzyj temat

2. Przejrzyj temat

3. nie zauwaylem (chcoiaz recenzja cos takiego sugeruje).

4. 1.8

5. jak wynika to wynika - przejrzyj temat

6. dvi w Polsce jest - przejrzyj temat

7. Jak nie kupujesz monitora na 10 lat to nie powinno byc problemu.

 

Przed zadaniem nsatepnych pytan proponuje przejrzec temat, a przynajmniej ostatnie 5 stron. Wiekszosc kwestii o ktore pytasz zostalo dokladnie przedyskutowane (poza tym na tym forum zywa sie wyszukiwarki - zapewne nie zdazyles przeczytac regulaminu...).

 

Poza tym sadze, ze bedziesz zadowolony z zakupu, przynajmniej w stosunku od ceny.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FoX 13 - dzięki za pomoc :). fotka mnie rozwaliła :).

rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości. w sumie, to kupie model jednak bez DVI. bo faktycznie - nie opłaca się wkładać tyle kasy za samo wyjście. poza tym, do pokoju bedzie mi lepiej pasował jasny :P

mam tylko nadzieje że cena nie pójdzie w górę w listopadzie (bo wtedy planuje zakup). ceny przed świętami mają tendencję do drożenia (w ramach "promocji")...

 

komisarz - dzięki za 'ciepłe' przywitanie nowego usera :|. no i... dzięki za fotkę :)

Edytowane przez Saturn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wie ktos moze ktore dane sa bardziej realne ?

chodzi o HP panorame 21 cali

 

w jednych danych pisza 12 ms i kontrast 900:1

a w drugich 8 ms i 1000:1

 

tu linki do danych monitorka :

 

http://www.geizhals.at/eu/a173219.html

 

http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...products_id/922

 

 

wie ktos moze na forum dlaczego gdy porownywalem monitor wlasnie ten HP Pavilion w22 z monitorem LG L194wt http://www.saturn.at/start.html?klabSessio...afd3199L9g98gg5

 

i po ustawieniu w obu monitorach kontrastu i jakosci na plus kazdego obraz i kolory byly jasniejsze i zywsze na monitorze LG przy czym czarny pozostawal czarny nie szary a kolory byly bardzo zywe (nie wyblakle) :)

pomimo ze LG ma TN panel kontrast i kolory nie byly tak zywe i ladne jak w HP ktory ma albo VA albo ips nie wiem dokladnie wnioskuje tylko po katach 178/178

jedyna wada to przeklamanie koloru szarego ( byl lekko zielony)

 

pozatym LG byl jasniejszy i mial mocniejszy kontrast.

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne prawdziwa specyfikacja tego HP to 1000:1. Wnioskuje to na podstawie dwoch innych panoram 21"(Gateway, Samsung) w ktorych wlasnie taki kontrast jest w opisach i sa na matrycy S-PVA. Wedlug mojej najlepszej wiedzy w panoramach 21" nie uzyto innych matryc.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wie ktos moze ktore dane sa bardziej realne ?

chodzi o HP panorame 21 cali

Na podstawie strony http://axofiber.no-ip.org/inside/monitor.lcd.panels.htm

 

HP f2105 / L2105 matryca to LTM210M2

 

a tutaj dane tej matrycy:

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M2/LTM210M2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz. jednak zdecyduje sie chyba na panoramke 22 cale

tylko nie wiem teraqz jaka. Mysle nad IIYAMA e2200ws tylko nie wiem czy tam bedzie matryca TN3, ewentualnie moze SAMSUNG 225 BW ten ma TN3, wie ktos moze jaka panoramka 22 ma jeszcze TN3 i wogole ktora jest naprawde godna polecenia. :)

im wiecej o nich wiem tym bardziej nie wiem ktora wziac ;(

Thx pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz. jednak zdecyduje sie chyba na panoramke 22 cale

tylko nie wiem teraqz jaka. Mysle nad IIYAMA e2200ws tylko nie wiem czy tam bedzie matryca TN3, ewentualnie moze SAMSUNG 225 BW ten ma TN3, wie ktos moze jaka panoramka 22 ma jeszcze TN3 i wogole ktora jest naprawde godna polecenia. :)

im wiecej o nich wiem tym bardziej nie wiem ktora wziac ;(

Thx pozdrawiam :)

Ja własnie zamierzam poczekać na tą IIyame, jak będze w rozsądnej cenie to pewnie ją kupie...inaczej zostane mi Acer AL2216w tylko że nie ma DVI :/ Ale jest niedrogi a na droższy mnie nie stać. Mniejszego jak 22'' wide nie wezme bo są jak dla mnie zbyt niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam :

 

http://www.wcam.ee/?p=3&iid=2153

 

 

 

pozatym widac na stronie samsunga matryce samsunga 22 calowa

a watpie zeby samsung majac swoja matryce 22 cale wbuduje jakas od innej firmy

oto link do matrycy : http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M1/LTM220M1.htm

 

 

 

jak narazie samsung jest na pierwszym miejscu mojej listy potem jest IIYAMA zalezy tylko jaki IIYAMA bedzie miala panel bo jak TN3 to biore IIYAMA-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam :

 

2357934[/snapback]

pozatym widac na stronie samsunga matryce samsunga 22 calowa

a watpie zeby samsung majac swoja matryce 22 cale wbuduje jakas od innej firmy

oto link do matrycy : http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M1/LTM220M1.htm

jak narazie samsung jest na pierwszym miejscu mojej listy potem jest IIYAMA zalezy tylko jaki IIYAMA bedzie miala panel bo jak TN3 to biore IIYAMA-E.

Ludzie czemu jestescie tak naiwni? A zebym nie byl goloslowny: http://www.samsung.com/Products/Monitor/LC...22DPWCBQXAA.asp

matryca uzyta w 225BW ma kontrast 700:1 co przeczy twojej tezie.

IIYAMA - 99% ma ta sama matryce, NIEKTORE wersje maja DVI (drozsze).

Poza tym mozemy spojrzec w specyfikacjach matryc samsunga, ktore tak naprawde sa produkowane w duzych ilosciach (czytaj stosowane w monitorach). Widnieje przy nich napis: "Mass production".

Edytowane przez gunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIYAMA - 99% ma ta sama matryce, NIEKTORE wersje maja DVI (drozsze).

jest jeszcze LG-Philips o identycznych parametrach tylko ze LG ma wyraznie podane 8bit (kolor)

http://www.lgphilips-lcd.com/homeContain/j.../prd200_j_e.jsp

 

BTW matryc porownanie kątów w pionie starych matryc TN do nowych TN na przykładzie

 

20" panoramy LG 204WT

Dołączona grafika

 

i samsunga 22" 225BW

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...