Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

W oficjalnym cenniku Acer, pojawiła się wreszcie :) AL2216Wsd czyli wersja z DVI - ET.E16WE.008.

 

A żeby było atrakcyjnie - jest tańszy niż wersja bez DVI.

 

-

EDIT: piszę oczywiście o polskim cenniku

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, sugerowana cena 1239netto a bez DVi 1299zł

http://www.acer.pl/acereuro/wr-resource/12...-2006%20LCD.pdf

 

co do tych ET to jest niezłe zamieszanie bo ET.E16WE.003 to wersja bez DVI np w niemieckim cenniku, czyzby jakas nowsza seria...?

 

nowy acer AL2251W 800:1 5ms DVI z HDCP!

http://csd.acer.com.tw/acer/URMUL1.NSF/1af...ILE/AL2251W.pdf

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, sugerowana cena 1239netto a bez DVi 1299zł

http://www.acer.pl/acereuro/wr-resource/12...-2006%20LCD.pdf

 

co do tych ET to jest niezłe zamieszanie bo ET.E16WE.003 to wersja bez DVI np w niemieckim cenniku, czyzby jakas nowsza seria...?

ZTCW P/N może być tylko 1 dla 1 produktu, więc jest błąd. Teraz kwestia gdzie jest ten błąd :|

 

nowy acer AL2251W 800:1 5ms DVI z HDCP!

http://csd.acer.com.tw/acer/URMUL1.NSF/1af...ILE/AL2251W.pdf

Pytanie tylko czy faktycznie będzie - 26" (dla przypomnienia AL2616W) miało być, obstrukcja obsługi też jest, ale po monitorze śladu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW P/N może być tylko 1 dla 1 produktu, więc jest błąd. Teraz kwestia gdzie jest ten błąd :|

błąd na pewno nie bo google wypluwa za duzo linków pod ET.E16WE.003 i ET.E16WE.008 z całej europy

starsze oznaczenie ET.L7409.045 i ET.L7409.046 tez funkcjonuje,

 

moze się okazac ze to te same monitory ale w nowszej obudowie itp, sprawdziłem sporo linków z google i jedno co widać to dostępnośc tych modeli pod koniec 11.2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest jak z laptopami Acera - bywały modele z różnymi P/N ale ze 100% identycznymi konfiguracjami. Różnica polegała na producencie (Quanta/Winstron np.).

 

Niestety nie wiem, kto składa Acerowi monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za trochę ponad 1800zł mozna zacząć się zastanawiać:

http://allegro.pl/item140460528_monitor_lc...0ws_b_wawa.html

W sumie kiedyś (nie wiem jak teraz) Iiyama to byla dobra firma.

nadal u nas za drogo, w niemczech ~325euro

mam nadzieje ze bedzie tak jak z samsungiem ktory w pierwszych dniach kosztował 2500 a potem szybko spadl do 1800zł...

w siriusue 1794 i jest na stanie

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._E2200WS-B.html

 

btw jednak na pixmanii mają błędną fotkę i faktycznie jest tam bardzo tanio ten ładny fujitsu L22-1W...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ja mam już dość czekania, ostatni moment żeby kupowac, bo niedługo ceny przed świętami polecą w górę. Zobaczę jak tanio da się Iiyamę załatwić, a jak nie - pozostaje czekanie na Acera z DVI. (bo już to DVI by się przydało...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti wejścia DSUB w AL2216W. Jakiś czas temu pisałem, że coś mi się obraz za ostry nie wydaje.

 

A dziś, zupełnie przypadkiem zauważyłem że biurko przygniotło kabel, wyprostowałem - i eureka - jest tak jak na LCD powinno byc!

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo. Jeśli monitor ma tylko dsub - ma elektronikę dobrej jakości. Jak ma Dsub i DVI, to pewno dsub jest jak najtańsze, bo i tak trzeba się wykosztować na DVI którego i tak 99% osób będzie używać. Więc potem porównując 2 takie same monitory wychodzi że obraz z DVI zauważalnie lepszy... a niekoniecznie. Ja już chce monitorrrr <_< Nawet Acer z DVI styknie, byle za 1400 bo więcej za Acera nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo. Jeśli monitor ma tylko dsub - ma elektronikę dobrej jakości. Jak ma Dsub i DVI, to pewno dsub jest jak najtańsze, bo i tak trzeba się wykosztować na DVI którego i tak 99% osób będzie używać. Więc potem porównując 2 takie same monitory wychodzi że obraz z DVI zauważalnie lepszy... a niekoniecznie. Ja już chce monitorrrr <_< Nawet Acer z DVI styknie, byle za 1400 bo więcej za Acera nie dam.

W dzisiejszych "tandetnych" czasach raczej zawsze robią najtaniej i wątpię aby w modelu "tylko d-sub" dali coś "extra" .

 

:wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ja mam już dość czekania, ostatni moment żeby kupowac, bo niedługo ceny przed świętami polecą w górę. Zobaczę jak tanio da się Iiyamę załatwić, a jak nie - pozostaje czekanie na Acera z DVI. (bo już to DVI by się przydało...).

A dlaczego nie rozwazasz tez Samsunga? Tylko ze wzgledu na koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo. Jeśli monitor ma tylko dsub - ma elektronikę dobrej jakości. Jak ma Dsub i DVI, to pewno dsub jest jak najtańsze, bo i tak trzeba się wykosztować na DVI którego i tak 99% osób będzie używać. Więc potem porównując 2 takie same monitory wychodzi że obraz z DVI zauważalnie lepszy... a niekoniecznie. Ja już chce monitorrrr <_< Nawet Acer z DVI styknie, byle za 1400 bo więcej za Acera nie dam.

Koszt dodania wejscia DVI jest porownywalny z kosztem tej metalowej blaszki gdzie sie go podpina. Zaplacic za to trzeba za przetworniki analogowo cyfrowe konieczne do korzystania z d-suba. Przy podlaczeniu DVI pomijana jest podwojna konwersja DC/AC najpierw na karcie a potem AC/DC w monitorze.

A to ,ze sie ciagnie za nie wiecej od klienta no coz marketing :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt dodania wejscia DVI jest porownywalny z kosztem tej metalowej blaszki gdzie sie go podpina. Zaplacic za to trzeba za przetworniki analogowo cyfrowe konieczne do korzystania z d-suba. Przy podlaczeniu DVI pomijana jest podwojna konwersja DC/AC najpierw na karcie a potem AC/DC w monitorze.

A to ,ze sie ciagnie za nie wiecej od klienta no coz marketing :D

Jeszcze dochodzi kwestia tego nieszczęsnego podatku który uderza w nas - szarych ludzi ( mimo że ma na celu zwiększenie produkcji w europie to moim zdaniem ten podatek nadal jest bez sensu bo i tak nie da nam wynagradzającej straty społeczeństwa pracy i działa "na siłę" co ogranicza w pewnym stopniu wolność a nie tędy droga [ jutro jak będę miał chwilę to zaskarżę tych imbecylów kierujących UE ;> ] ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie rozwazasz tez Samsunga? Tylko ze wzgledu na koszt?

Kupienie 22" za 1800 zł to dla mnie paranoja. 1300 zł za dsub Fujitsu albo do 1500 za DVI (firma mi lata, bo to i tak to samo w sumie). Więcej nie dam, bo nie mam i nawet jakbym miał to bym nie dał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 2216 juz 1241zł w henwarze,

 

PS widziałem dzisiaj na zywo w sklepie iiyamę 22" i tylko utwierdziłem się ze 22" TO JEST TO!. Nie miałem czasu na dokładne testy ale monitor zrobił dobre wrazenie, kąty wyranie lepsze niz obok stojacy LG 1717 160/160, z odległosci 50cm od obrazu srodek i brzegi na białym tle były białe a nie tak jak na starszych matrycach panoramicznych TN (np fujitsu W19-1 ktory miałem) gdzie srodek owszem był biały ale juz brzegi zółte. Z odległosci 2m i większej mozna oglądac bez problemu nawet 50 cm ponizej dolnej krawędzi matrycy i nie widac roznicy w jasnosci.

 

Czas reakcji super, bardzo małe smuzenie w tekscie, gradienty dobre rowne nie ma mowy o takich przebarwieniach jak np w modelu iiyama E1900S ktory kiedys testowałem. Kolory na fotkach mało nasycone bo ten model nie ma zadnych podbijaczy typu MagiColor itp jak w samsungu Wystarczy jednak w sterownikach grafiki nvidia właczyć "Cyfrową głębie" i wszystko staje się zywe.

 

Podswietlenie, na tyle co mogłem zobaczyc w jasnym sklepie, było rownomierne, obok stała belinea 19" 1925S1W - panorama ktora miała, wyrazne widoczne w tych warunkach, rozswietlenie przy dolnaj krawędzi matrycy.

 

Wykonanie jakosciowe tez mnie zaskoczyło bo na fotkach monitor wygląda gorzej :) niz w realu, nie jest to kruczo czarna czerń obudowy tylko taki "dellowski" ciemny szary.

 

Szkoda ze u nas cena E22000WS wysoka, iiyama u autoryzowanych dystrybutorów daje 1 miesiąc na piksle (taka informacja od sprzedawcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze u nas cena E22000WS wysoka, iiyama u autoryzowanych dystrybutorów daje 1 miesiąc na piksle (taka informacja od sprzedawcy).

Ta cena nie jest wysoka, tylko chora. Iiyama zaśpiewała 1999 sugerowaną, i tyle dają. Paranoja, ze sprowadzeniem z niemiec kurierem by to pewno wyszło ~1400-1500.

 

PS: Ciekawe czy ten nowy Acer z DVI będzie też w takiej sympatycznej cenie, jak te obecne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS widziałem dzisiaj na zywo w sklepie iiyamę 22" i ..... monitor zrobił dobre wrazenie, ...

Podali, że mają najlepsze parametry i okazuje się, że podali rzetelnie - czego po Iiyamie można było się spodziewać. Ciekawe czy ten monitor jest na innej matrycy niż pozostałe, czy też podciągnęli parametry świetną elektroniką ?

 

A jak poziom czerni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali, że mają najlepsze parametry i okazuje się, że podali rzetelnie - czego po Iiyamie można było się spodziewać. Ciekawe czy ten monitor jest na innej matrycy niż pozostałe, czy też podciągnęli parametry świetną elektroniką ?

A jak poziom czerni ?

powiem tak: 2000zl bym nie dał za tą iiyamę ale ~1500zł juz dzisiaj bym wypłacił :)

w mindfactory.de wysyłają do Polski a cena najnizsza w całych Niemczech 321Euro, uwzgledniając podatki wysyłkę wychodzi jakieś 360Euro.

 

czerni w sklepie w zaden sposob nie ma jak ocenić - tu mam złe doswiadczenia: kiedyś testowałem 2h w sklepie monitor i wydawało mi się ze czerń jest dobra, po przyjsciu do domu i odpaleniu wieczorem tego monitora czern była baaaardzo słaba:(

 

ta iiyama ma byc na matrycy AUO 1000:1 TN

 

dodam jeszcze odnosnie katów widzenia: przy odległosci ~50cm od monitora patrząc z poziomu dolnej krawędzi ekranu gora juz jest wyraznie ciemniejsza, jak połozyłem całkowicie płasko na stole monitor to jest negatyw taki jak na fotkach facetoface

http://www.lesnumeriques.com/produits/47/1478/47_136_108.jpg

ale na moim obenym monitorze TN 150/130 jest znacznie gorzej

 

nie sprawdziłem tez waznej rzeczy: piszczenia w zaleznosci od poziomu jasnosci :(

 

i jeszcze odnosnie mikrowzorow: dostępny był tylko nokia test i na zadnej planszy testowej mikrowzory nie drzały

 

 

Okazuje się ze AUO robi juz matryce z podswietleniem LEDowym, nawet 22"

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Fotki iiyamy z fr:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiyama to chyba monitor, który wkrótce zagości na moim biurku. Co prawda czytałem szereg artykułów, w których często podkreślano, że warto zaczekać do przyszłego roku (nie napisali niestety który kwartał) kiedy to mają się niby pojawić monitory w lepszej technologii o zdecydowanie lepszych parametrach. Tylko, że w ten sposób można czekać w nieskończoność :) Nowe technologie pojawiają sie - jak to dr Zygfryd Matuszewski mawiał - periodycznie i chyba nie ma sensu zwlekać czekając na okazję. Co prawda przydałoby się, żeby ugruntował się standard hdtv a z nim hdmi, ale to nie musi prędko nastąpić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy to mają się niby pojawić monitory w lepszej technologii o zdecydowanie lepszych parametrach.

Aha. I będą za 1,500 zł tak jak 22" TN z DVI. Teraz za 20" lubią sobie policzyć np. 2000 zł za NECa, więc szczerze wątpię żeby ceny spadły, bo altruistycznie będą taniusie i świetne monitorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 zł za Iiyamę czyli rozpoczynamy zjazd cenowy w dół.

dzisiaj patrzę a sugerowna cena belinei spadła z 1820 na 1498zł

http://www.maxdata.pl/?site=productInfo&id=112202

 

mozna więc liczyć ze w sklepach będzie to jakies 1400zł

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...