Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

viewsonic 22 calowy panorama

ViewSonic VG2230wm,

22", 1680x1050, analog/digital, Audio

 

ale cena przeraza heh

http://www.geizhals.at/a222955.html

sprzedaja stary model :D ???

 

 

 

 

bo tu wyzsze oznaczenie i inny monitor wogole

 

ViewSonic VX2235wm,

22", 1680x1050, analog/digital, Audio

 

http://www.geizhals.at/a207677.html

i cena nizsza hmmm.

 

 

 

 

a tu jakis wypas od viewsonic

model

 

ViewSonic VX2245wm,

22", 1680x1050, analog/digital, Audio

http://www.geizhals.at/a222199.html

 

4x USB 2.0, 8in1 CardReader, iPod Dock, Mikrofon, Subwoofer !!!!!!!!!!!!!!!!• Format: 16:10

 

http://www.viewsoniceurope.com/data/141/VX2245wm.pdf super fotka monitora

w austrii 484 EU w niemczech kazdy monit o okolo 10-20 EU taniej.

 

 

 

tu jeszcze taniochy chyba rekordowiec 294EU(cena w niemczech)

 

YAKUMO 22 cale http://www.geizhals.at/deutschland/a220652.html

 

i VideoSEVEN tez 294 EU http://www.geizhals.at/deutschland/a220621.html

Edytowane przez damike83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są. Sony G420 np :P

 

W chyba wszystkich monitorach które widziałem w przypadku obsadzenia dwóch wejśc, defaultowo wyświetla się DVI-D.

Nie kojarze paneli LCD które mają mechaniczny pstryczek do wyboru źródła, może viewsonici mają bo mam obok jakiś model 17" z guziczkami 1 i 2 na froncie.

 

OT:

A co do platformy n - poczytaj ile problemów jest z hdcp w obecnej wersji dekodera/softu - na forum które odnajdziesz googlem, nie znajdziesz nikogo komu hdcp działa. Pomijając kwestię czy iti będzie nadawać zakodowane programy, i różnice rozdzielczości a co za tym idzie dziwny obraz na monitorze PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są. Sony G420 np :P

 

W chyba wszystkich monitorach które widziałem w przypadku obsadzenia dwóch wejśc, defaultowo wyświetla się DVI-D.

Nie kojarze paneli LCD które mają mechaniczny pstryczek do wyboru źródła, może viewsonici mają bo mam obok jakiś model 17" z guziczkami 1 i 2 na froncie.

Chyba wiekszosc samsungow ma wlasnie taki mechaniczny przycisk, na pewno 910t przed ktorym siedze i ktory testowalem pod tym katem. 225BW tez taki ma na tym obrazku to jest ten przycisk ze znaczkiem entera i wg. instrukcji sluzy on tez do przelaczania pomiedzy zrodlami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli je kupicie ( Samsung 225 ) to napiszcie czy mają FRC - bardzo ciekawa sprawa bo w spec niby mają pełne 8 bit ale ja im nie do końca wierzę :rolleyes: liczą się tylko testy praktyczne.

 

ps. czy użytkownicy ACER potwierdzają obecność tego modułu w swoich egzemplarzach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Acer'a AL2216W.

 

Kyle: sprawdziłem o co prosiłeś (FRC przy użyciu TFTTEST), i w patternach które zaznaczyłem czerwoną ramką bo nie wiem czy mają one jakąś fachową nazwę, obraz drży jak XkurXsyn... :(

Nieświadomość jest błogosławieństwem, i po co mi to pokazywałeś !

Dołączona grafika

 

Inne przemyślenia po tygodniu użytkowania

 

1. Mój egzemplarz przy sensownych, tzn. nie maksymalnych ustawieniach kontrastu/jasności ma niedoświetlone górne rogi - jest to irytujące, bo nie chcę patrzeć w żarówę, ale na jasnych stronach nawet moja normalna Żona zauważyła :|

2. Brakuje regulacji wysokości. IMO powinien być o kilka centrymetrów wyższy, bo w pozycji w jakiej inne monitory oglądam, ten jest troche za nisko :|

3. Smużenia zauważalnego, brak. Nie ma tego problemu.

4. Kolory wporządku. Kąty widzenia w zasadzie też.

5. Jakośc obrazu - na początku myślałem że to wina stacji dokującej, ale na moment podłączyłem bezpośrednio do laptopa i z całą pewnością nie jest to ostrość jaką znam na codzień z innych monitorów. Niby jest ostry ale chyba nie do końca (porównując oczywiście do inncyh LCD via DSUB15)

6. Rozdzielczość męczy :-) O ile w szerokiej 20" rozdzielczość mi się podobała, to tu IMO (a jestem przyzwyczajony do 20" 4:3, 24" 16:10) troche to wszystko za duże. To kwestia gustu, pamiętam posty o pożądanej dla niektórych wielkości pixela :-)

7. Ogólnie - kiedy do pracy kupiłem AL2016W byłem, i jestem bardziej zadowolony.

Tutaj czuje pewien niedosyt, 22" wide głównie chyba przez rozdzielczość, chyba jest nie dla mnie.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosciowe przemyslenia. ;] Mamy teraz odpowiedz dlaczego 22" jest takie tanie. W sumie nie zaluje, ze nie poczekalem na 22" i kupilem wczesniej 20". :P

Ciekawe czy w niedalekiej przyszlosci zmienia matryce w monitorach tej wielkosci na cos lepszego niz 'niby' TN-III :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Acer'a AL2216W.

 

Kyle: sprawdziłem o co prosiłeś (FRC przy użyciu TFTTEST), i w patternach które zaznaczyłem czerwoną ramką bo nie wiem czy mają one jakąś fachową nazwę, obraz drży jak XkurXsyn... :(

Nieświadomość jest błogosławieństwem, i po co mi to pokazywałeś !

 

Inne przemyślenia po tygodniu użytkowania

 

1. Mój egzemplarz przy sensownych, tzn. nie maksymalnych ustawieniach kontrastu/jasności ma niedoświetlone górne rogi - jest to irytujące, bo nie chcę patrzeć w żarówę, ale na jasnych stronach nawet moja normalna Żona zauważyła :|

2. Brakuje regulacji wysokości. IMO powinien być o kilka centrymetrów wyższy, bo w pozycji w jakiej inne monitory oglądam, ten jest troche za nisko :|

3. Smużenia zauważalnego, brak. Nie ma tego problemu.

4. Kolory wporządku. Kąty widzenia w zasadzie też.

5. Jakośc obrazu - na początku myślałem że to wina stacji dokującej, ale na moment podłączyłem bezpośrednio do laptopa i z całą pewnością nie jest to ostrość jaką znam na codzień z innych monitorów. Niby jest ostry ale chyba nie do końca (porównując oczywiście do inncyh LCD via DSUB15)

6. Rozdzielczość męczy :-) O ile w szerokiej 20" rozdzielczość mi się podobała, to tu IMO (a jestem przyzwyczajony do 20" 4:3, 24" 16:10) troche to wszystko za duże. To kwestia gustu, pamiętam posty o pożądanej dla niektórych wielkości pixela :-)

7. Ogólnie - kiedy do pracy kupiłem AL2016W byłem, i jestem bardziej zadowolony.

Tutaj czuje pewien niedosyt, 22" wide głównie chyba przez rozdzielczość, chyba jest nie dla mnie.

Widzę że jesteś mocno przyzwyczajony do małych pikseli ( 20" 4:3 ma 0,255 ) - to musi być powodem "za dużych elementów" dla Ciebie - choć z drugiej strony piksel 0,282 nie jest ogromny ( mamy jeszcze 0,294 w 19" 5:4 a nawet 0,3 w 27" 16:10 )

 

Co do drżenia to może to nie do końca wina matrycy bo na Benq 19" GP też drży i to wina połączenia analogowego ( prawdopodobnie ) czyli może da się to manualnie dosynchronizować ( zapewne obecnie masz "AUTO" ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle:

Chyba tak. 17" akceptuję, 19" fatalnie, 20" OK, tanie 20" na TN (ostatni wypust typu Acer AL2017 czy Samsung 203B z 1400x1050 fatalnie), 21" średniawo, itd.

Lata przyzwyczajenia z G420 i dziwnie dużych rozdzielczości chyba zrobiły w mojej głowie swoje. Ale odchodze nie potrzebnie od tematu, więc wracając do AL2216W.

 

AUTO działa w miarę OK, tzn parametr "focus" zwykle ustawia się na podobnym poziomie, a AL2216W jak wszystkie nowe Acer'y robi AA przy każdej zmianie trybu.

 

Jeżeli chodzi zaś o smaczki, to w serii ALxx16W (w każdym Acerz'e jakiego mam/miałem dziwna wersja OSD była, różnie włączana) serwisowe? OSD jest dostępne gdy, uruchomimy monitor trzymając jednocześnie środkowe (< oraz >) guziki i dociskając prawy (power).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Inny smaczek - kombinacja AUTO+POWER włącza panel :-)

 

PS.

sorki za kiepskie fotki ale to tylko komórka, zresztą nic tam ciekawego chyba nie ma.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten sam test, i drżenia nie doświadczyłem

Piksel jest super, pracowalem na 19 calowej panoramie i bez porównania. Tutaj jest IDEALNIE. Test z literkami w programiku tego doświadcza

 

Zgadzam się, że powinna byc regulowana stopka. Nie jest to jednak takie straszne.

Wysokość - również się zgodze. Ale w moim przypadku w weekend monitor już będzie na ścianie wisiał, także wysokość będzie taka, jaką sobie ustawie ;)

 

Do rozdzielczości trzeba się przyzwyczaić, tak jak do nowego monitora. Ja już mam to za sobą i naprawdę, patrze na 19-20 calowe monitory - mikrusieńkie ;)

Praca z panoramą także jest uzależniająca. Kolega ma 19 calowy LCD, zwykły, brakuje mi u niego miejsca, dosłownie brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten sam test, i drżenia nie doświadczyłem

Właśnie zrobiłem coś ciekawego. Uruchomiłem pechowy pattern, wcisnałem AUTO i mam trzy konkluzje.

1) Coś pięknego na ekranie ;-) Fala kolorow, i wspomnienia kiedy byłem malutki i magnesem bawiłem się na telewizorze rodziców :P Cudnie ;-)

2) Drży dużo mniej po zakończeniu AA (ustawiło focus na 0)

3) Po powrocie do normalnych okienek, spora utrata ostrości, niestety trzeba kliknąc AA raz jeszcze, oczywiście wtedy pattern już drży.

 

Moja wiedza w tym temacie jest słaba, więc nie wiem o co chodzi ;-) Kyle miał rację, może matryca nie taka dziwna ale jej sterowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem coś ciekawego. Uruchomiłem pechowy pattern, wcisnałem AUTO i mam trzy konkluzje.

1) Coś pięknego na ekranie ;-) Fala kolorow, i wspomnienia kiedy byłem malutki i magnesem bawiłem się na telewizorze rodziców :P Cudnie ;-)

2) Drży dużo mniej po zakończeniu AA (ustawiło focus na 0)

3) Po powrocie do normalnych okienek, spora utrata ostrości, niestety trzeba kliknąc AA raz jeszcze, oczywiście wtedy pattern już drży.

 

Moja wiedza w tym temacie jest słaba, więc nie wiem o co chodzi ;-) Kyle miał rację, może matryca nie taka dziwna ale jej sterowanie?

a ja z ciekawosci tez zrobiłem ten test na swojej 19" na TN i jest odwrotnie: na wszystkich paternach obraz nie drzy, jedynie jak wciskam AUTO to na chwile pojawia sie drzenie, po powrocie do normalnych okienek obraz ostry jak zyleta, monitor mam podłączony Dsubem.

 

PS a jak Wam sie podoba ten monitor 22" ?:

Dołączona grafika

 

pełna wielkosc: http://img228.imageshack.us/img228/2518/l221rd1.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosciowe przemyslenia. ;] Mamy teraz odpowiedz dlaczego 22" jest takie tanie. W sumie nie zaluje, ze nie poczekalem na 22" i kupilem wczesniej 20". :P

Taaa, wszystkie punkty sprowadzaja sie do jednego - dla pmp piksel jest za duzy, co dla mnie jest akurat zaleta, bo nie musialem ustawiac w windowsie czcionki na duza i powiekszac wiekosci stron internetowych. Co kto lubi, wydaje mis ie jednak, ze wieksze literki sa lepsze od mmniejszych literek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, wszystkie punkty sprowadzaja sie do jednego - dla pmp piksel jest za duzy, co dla mnie jest akurat zaleta, bo nie musialem ustawiac w windowsie czcionki na duza i powiekszac wiekosci stron internetowych. Co kto lubi, wydaje mis ie jednak, ze wieksze literki sa lepsze od mmniejszych literek.

Raczej chodzilo mi o punkty 1,5. ;] Wielkosc plamki to jest sprawa indywidualna o czym wiele razy pisalem. Mnie osobiscie plamka w 20" zadowala chociaz zdaje sobie sprawe z tego, ze wielu sie z tym nie zgodzi i dla nich bedzie za mala. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzilo mi o punkty 1,5. ;] Wielkosc plamki to jest sprawa indywidualna o czym wiele razy pisalem. Mnie osobiscie plamka w 20" zadowala chociaz zdaje sobie sprawe z tego, ze wielu sie z tym nie zgodzi i dla nich bedzie za mala. ;]

Myślę że będziesz musiał je skreślić z czarnej listy ( 1 i 5 ) przy Samsungu 225 .... a już na pewno punkt 5 który jest spowodowany analogowym połączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie fotka a render, jak to wygląda na żywo. To FS ?

to jest fotka a wstawiony jest tylko zielony ekran

fotki nowych modeli są na mediaserwerze fujitsu, ciekawe bo jest drugi monitor 22" fujitsu o beznadziejnym wyglądzie:

 

http://www.fsc-mediaserver.com/mediaserver...16&fid=6155

 

http://www.fsc-mediaserver.com/mediaserver...16&fid=6104

 

mnie podoba się bardzo a DVI to olewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47x30cm. Sobie porównałem z moim 19" CRT. Kasa jest, chyba kupie dziada. 24" S-PVA i tak tanie nie będą, a 1300 zł nie szkoda, bo do ilu stanieje... 1000 zł po roku? DVI i tak nie mam (zintegrowana) więc i tak na razie by mi się to do niczego nie przydało.

 

EDIT

 

Brrr... Pixamania... Ja bym wolał z polski wziąć.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...