Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

O DVI :

 

WHAT ARE SINGLE AND DUAL LINKS ?

 

The Digital formats are available in DVI-D Single-Link and Dual-Link as well as DVI-I Single-Link and Dual-Link format connectors. These DVI cables send information using a digital information format called TMDS (transition minimized differential signaling). Single link cables use one TMDS 165Mhz transmitter, while dual links use two. The dual link DVI pins effectively double the power of transmission and provide an increase of speed and signal quality; i.e. a DVI single link 60-Hz LCD can display a resolution of 1920 x 1080, while a DVI dual link can display a resolution of 2048 x 1536.

 

 

 

Czy z tego nie wynika, że przy DVI podwójnym, dojdziemy do 100 Hz ?

 

 

 

http://www.datapro.net/techinfo/dvi_info.html#Page03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. To że cżłowiek widzi do ok 25 klatek i szlaban to brednia ( wystarczy w jakiejść grze FPS wymusić 25 FPS następnie 50 FPS i wszystko jest jasne )

 

 

Pewnie, że brednie Amerykanie widzą 29,970 klatek - w takiej prędkości są u nich filmy. (Japończycy chyba też tak mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O DVI :

 

WHAT ARE SINGLE AND DUAL LINKS ?

 

The Digital formats are available in DVI-D Single-Link and Dual-Link as well as DVI-I Single-Link and Dual-Link format connectors. These DVI cables send information using a digital information format called TMDS (transition minimized differential signaling). Single link cables use one TMDS 165Mhz transmitter, while dual links use two. The dual link DVI pins effectively double the power of transmission and provide an increase of speed and signal quality; i.e. a DVI single link 60-Hz LCD can display a resolution of 1920 x 1080, while a DVI dual link can display a resolution of 2048 x 1536.

 

 

 

Czy z tego nie wynika, że przy DVI podwójnym, dojdziemy do 100 Hz ?

 

 

 

2418173[/snapback]

Jak zezuje to widzę na 1 wzór - jodełkę, na 2gim - jakieś na skos paski :rolleyes:
A tak bez zeza ? :rolleyes:

 

1 pattern nic, 2 drży przez sekundę potem przestaje. Taki sam efekt jaki opisywałem stronę wcześniej :blink:

Bardzo dziwne zjawisko ... to na DVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazy do badania FRC :

http://www.sob25.internetdsl.pl/Pattern%201.gif

http://www.sob25.internetdsl.pl/Pattern%202.gif

coś na waszych 22" drży ?

 

ps. To że cżłowiek widzi do ok 25 klatek i szlaban to brednia ( wystarczy w jakiejść grze FPS wymusić 25 FPS następnie 50 FPS i wszystko jest jasne )

Ad1. U mnie nic nie drzy na obu rysunkach (na DVI), na dsubie tez nie drzy ale wszystko zalezy od ustawienia Phase w menu monitora)

 

Ad2. Wczoraj grałem przez 3h w UT2004 przy 75Hz, następnie właczyłem 60Hz i ponownie probowałem grać - roznica ogromna, przy 60Hz wszystko klatkuje

jesli chodzi o pasmo to ja licze tak: 1680*1050*60*1.4=~148MHz i odpowiednio 1680*1050*85*1.4=~200MHz

 

 

jescze co do częstotliwości: tu nie chodzi o ograniczenie MHz na DVI bo niby dlaczego nie da sie ustawic na DVI 1440x900x75Hz przeciez pasmo wychodzi 136MHz czyli grubo ponizej a mimo to do grania muszę przełączać na analog bo na DVI nie da się tyle ustawić...

 

 

całkiem powaznie zastanawiam się czy nie szukac monitora ktory pozwala na 85Hz (podobno niektore wiewsoniki tak mogą)

 

 

Czarne kropki czy białe kropki?

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Sledze ten temat od dawna gdyz nosilem sie z zamiarem kupienia monitora o tej przekatnej. Jednak... Mam dosc maly pokoj, male biurko, od monitora siedze maksymalnie 1m. Zatem czy kupno 22" monitora nie jest pomyslem chybionym? Czy nie bede ogladal ziarnistosci na ekranie? Czy moze w moim przypadku kupic jakas 20" (np NEC) ?

 

Poradzcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Wczoraj grałem przez 3h w UT2004 przy 75Hz, następnie właczyłem 60Hz i ponownie probowałem grać - roznica ogromna, przy 60Hz wszystko klatkuje

jesli chodzi o pasmo to ja licze tak: 1680*1050*60*1.4=~148MHz i odpowiednio 1680*1050*85*1.4=~200MHz

 

@gmfriend

 

Ostatnio miales IIyame 22". Jezeli masz ja nadal to

Wczoraj grałem przez 3h w UT2004 przy 75Hz, następnie właczyłem 60Hz i ponownie probowałem grać - roznica ogromna, przy 60Hz wszystko klatkuje

czy 75 Hz miales przy rozdzielczosci 1680/1050? na DVI? Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmfriend

 

Ostatnio miales IIyame 22". Jezeli masz ja nadal to czy 75 Hz miales przy rozdzielczosci 1680/1050? na DVI?

cały czas mam iiyame i miałem na mysli 1440x900x75Hz/60Hz na Dsubie... bo na DVI tylko w 1280x1024 da się ustawic 75Hz reszta wszystko 60Hz

 

benq 22" 1343zł sklep

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0220176

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. To że cżłowiek widzi do ok 25 klatek i szlaban to brednia ( wystarczy w jakiejść grze FPS wymusić 25 FPS następnie 50 FPS i wszystko jest jasne )

To nie jest brednia - granica rozpoznawania plynnosci ludzkiego oka to 24fps (tak sa wyswietlane filmy w kinie), ale dla obrazow naturalnych - kluczem jest tutaj duza korelacja miedzy poszczegolnymi. W przypadku obrazow syntetycznych, w ktorych takiej korelacji z zalozenia nie ma (dana klatka zalezy od klatek poprzednich i kazda jest generowana oddzielnie) ta zaleznosc nie jest juz koniecznie prawdziwa. Stad wrazenie klatkowania w grach, nawet przy 25fps.

Swoja droga, aby taki eksperyment mial sens, to trzebaby wziac gre, w ktorej masz pewnosc, ze fps nie spadnie nizej niz 25, i dopiero ograniczac ilosc fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry - to zalezy. 30FPS miałem na NFS, i nawet tego nie zauważyłem. CS:S poniżej 60FPS to katorga, szybki obrót itp. i mamy żabkowanie. A NFS - przybliżamy się do przodu, i tyle. Jeszcze przy blurze to już zupełnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że nie jestem pewien czy nasze karty mają dual link ( monitory "popularne" nie ).

 

"Z początku standard TMDS przewidywał maksymalną szerokość pasma rzędu 165 MHz. Parametr ten określa maksymalną rozdzielczość osiąganą przez monitor przy danej częstotliwości odświeżania ekranu. Szerokość pasma, wynosząca 165 MHz, umożliwia ustawienie rozdzielczości 1600x1200 pikseli przy częstotliwości 60 Hz, co wystarczy w wypadku monitorów TFT o przekątnej 21 cali. Aby dopuścić wyższą rozdzielczość, konieczną w monitorach o większej przekątnej ekranu, podwojono szerokość pasma TDMS, czyli zwiększono je do 330 MHz. Oznacza to, że do dotychczasowych trzech kanałów danych doszły trzy dodatkowe. Linią z pierwszymi trzema kanałami (Single Link) są transmitowane nieparzyste piksele, drugą linią (Dual Link) - parzyste. Generowanie obrazu rozpoczyna linia Single Link. Dual Link dochodzi do głosu dopiero wtedy, gdy monitor potwierdzi jej obsługiwanie. Maksymalna częstotliwość uzyskana przedstawioną metodą wynosi 2048x1536 pikseli."

 

Czyli karty (poza archaicznymi) mają dual link. Natomiast u nas jest takie parcie na cenę, że problemem mogą być kable. Jeśli ktoś w sklepie poprosi o kabel DVI, to ryzykuje, że sprzedawca bez zająknięcia się o możliwości wyboru, sprzeda mu pojedynczy. Podwójnego może nawet nie mieć na stanie :)

 

 

 

 

jescze co do częstotliwości: tu nie chodzi o ograniczenie MHz na DVI bo niby dlaczego nie da sie ustawic na DVI 1440x900x75Hz przeciez pasmo wychodzi 136MHz czyli grubo ponizej a mimo to do grania muszę przełączać na analog bo na DVI nie da się tyle ustawić...

 

Co w takim razie jest problemem ? ( wąskim gardłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest brednia - granica rozpoznawania plynnosci ludzkiego oka to 24fps (tak sa wyswietlane filmy w kinie), ale dla obrazow naturalnych - kluczem jest tutaj duza korelacja miedzy poszczegolnymi. W przypadku obrazow syntetycznych, w ktorych takiej korelacji z zalozenia nie ma (dana klatka zalezy od klatek poprzednich i kazda jest generowana oddzielnie) ta zaleznosc nie jest juz koniecznie prawdziwa. Stad wrazenie klatkowania w grach, nawet przy 25fps.

Swoja droga, aby taki eksperyment mial sens, to trzebaby wziac gre, w ktorej masz pewnosc, ze fps nie spadnie nizej niz 25, i dopiero ograniczac ilosc fps.

Filmy przy 50 - 60 FPS też wyglądają o niebo lepiej niż 24 ( płynniej ) - mam na myśli kręcone kamerą. Płynność ludzkiego oka to 24 ? - mówiłem ze to brednia i nadal tak twierdzę :wink: ( bo widzę bez specjalnego wpatrywania się w ekran że różnica między 24 a np. 60 fps jest ogromna )

 

Co do eksperymentu z grą .... byle Quake 3 + byle radeon 9700 . Jak ktoś nie lubi Quake ( jak ja :) ) to Unreal Tournament 1 i nawet stara karta graf. też będzie dobrym materiałem.

 

aha - wracając do filmów - polecam wycieczkę do I-MAX w Berlinie i idź na ten film Amazonas ( czy jakoś tak ) w jednej scenie są ludzie przesuwający się blisko kamery z lewej na prawą - tragicznie to wyglądało i było to spowodowane niskim fps ( po prostu "skakali" ) - niezbity dowód że 24-25 fps to nie jest max co człowiek widzi. Jeszcze piszesz o korelacji ( przyrównywanie danego kształtu do innego ) - no jakiś tam sens w podobieństwie klatki poprzedzającej to kolejnej faktycznie widzę jednak jeśli ta nazwałeś ją "korelacja" jest w filmie to czemu jej nie ma w filmie renderowanym ? :wink: - też musi być i nie ma siły

Co w takim razie jest problemem ? ( wąskim gardłem )

Elektronika monitora. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem na razie tylko tyle:

 

LCD 22" po przesiadce z 15" CRT miażdży pod prawie każdym względem. Jedynym minusem są kąty widzenia (w sumie tylko obraz żółknieje, ale tak czy inaczej to minus).

 

Monitor to IIYAMA 22"

 

Więcej szczegółów wkrótce

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja być może zmieniam moitor z 17" CRT i właśnie chchiałbym coś typu 22" Panorama :) do 2000zł co polecacie, aha monitor do gier głównie ma służyć. Choć też nieraz posiedze na necie, gg czy w programach (np word) więc bez przesady z rozdziałką co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja być może zmieniam moitor z 17" CRT i właśnie chchiałbym coś typu 22" Panorama :) do 2000zł co polecacie, aha monitor do gier głównie ma służyć. Choć też nieraz posiedze na necie, gg czy w programach (np word) więc bez przesady z rozdziałką co polecacie ?

iiama będzie OK

 

BTW wszystkie sztuki ACERA 22" w henwarze i tre sprzedane, jakis cfaniak wykupił i teraz na allegro po 1400zł:( aktualna cena acera a DVI 1266zł ale dostawa dopiero 28grudnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gm, liczba którą wyświetlają te dwa, i sporo innych sklepów, to liczba określająca ilość pzoostałych szt. na magazynie importera (techdata). Jak jest 0 to nikt nie ma bo hurtownia pusta, lekki OT ale może niektórym to info się przyda. znajomy z TD twierdzi że w tym roku już nie dojadą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuję się na jakąś panoramę 22" w związku z czym przebrnąłem przez cały temat...uff..

 

i mam pytanie co do uszkodzonych pixeli - czy różne firmy mają różne normy co do tego, ile pixeli musi byc uszkodzonych zeby można było reklamować monitor, czy zawsze 1 pixel wytarczy?

i czy w ogóle jest to problem? czy takie rzeczy zdarzają się jeszcze?

 

i taki mały OT: przy okazji przeglądałem te wszystkie obrazki testowe - na mojej 19"CRT wszystko wypadło znakomicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dostałem dzisiaj w prezencie monitor CRT 17" :), całkiem dobrej firmy NEC model FE700+ na diamondtronie.

Po ponad połrocznej przerwie od CRT stwierdzam ze nie wyobrazam sobie jak mozna było kiedyś pracować na CRT :), kompletnie nieostry obraz, ciemny, blady, kolory lepsze na mojej IIYAMIE 22" TN, jedynie w grze UT przypomniałem sobie jak przyjemnie się smiga przy 85Hz bez smuzenia...

 

jak uda mi sie zrobić fotki to pomierzę INPUTLAG IIYAMY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dostałem dzisiaj w prezencie monitor CRT 17" :), całkiem dobrej firmy NEC model FE700+ na diamondtronie.

Po ponad połrocznej przerwie od CRT stwierdzam ze nie wyobrazam sobie jak mozna było kiedyś pracować na CRT :), kompletnie nieostry obraz, ciemny, blady, kolory lepsze na mojej IIYAMIE 22" TN, jedynie w grze UT przypomniałem sobie jak przyjemnie się smiga przy 85Hz bez smuzenia...

 

jak uda mi sie zrobić fotki to pomierzę INPUTLAG IIYAMY...

Dobry pomysł. Pobaw się ustawieniami DVI w sterownikach ( w ATI jest alternatywne i zmniejszanie częstotliwości ) można sprawdzić czy ma to wpływ na te opóźnienia ( input lag ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z 70 fotek w roznych konfiguracjach od 1024x768 do 1680x1050, rozne F odswiezania, zamieniałem dvi z dsubem i INPUTLAG wyszedł od 0ms do 9ms max, srednio w natywnej rozdzielczosci około 2ms

 

Dołączona grafika

 

nie wiem jakim cudem i sposobem w francuskim tescie wyszło max 32ms dla acera i belinei 22"...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś wpływ opcji :

- alternate DVI operational mode

- reduce DVI frequency on high-resolution displays

na input lag ?

ps. te ustawienia mogą być niedostępne na kartach nvidia

tak nie ma ich na nvidia,

ps zrobiłem małe porownanie LCD 22" vs CRT,

http://www.friend.bun.pl/LCD/IIYAMAvsCRT/images/dscf0073.jpg

reszta na mojej stronce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...