Skocz do zawartości
S_Works

Wiesci Ze Swiata Formuly Nascar

Rekomendowane odpowiedzi

Juan Pablo Montoya w Nextel Cup !

Artykuł pochodzi z polskiej strefy NASCAR

 

To jedna z najbardziej zaskakujących informacji ostatnich lat, zespół Chipa Ganassiego podpisał kontrakt z kierowcą Formuły 1, Juanem Pablo Montoy'a. Popularny kierowcą poprowadzi w sezonie 2007, Dodge'a z numerem 42.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

30 letni Montoya nie ma doświadczenia w NASCAR. Lecz Ganassi podpisał z nim wieloletnią umowę. Będzie to pierwszy kierowca Formuły 1, który przejdzie do NASCAR Nextel Cup

 

"Chip powiedział do mnie 'Musisz mnie przekonać, że naprawdę chcesz to zrobić." powiedział Montoya, który od 2001 roku jeździ w Formule 1. "Odparłem, że będe tutaj o wiele szczęśliwszy."

 

Dodge Nr 42 był wolny na sezon 2007 od czasu, gdy Casey Mears podpisał kontrakt z ekipą Hendrick Motorsports. Kilka dni po tym jak Mears ogłosił swoje odejście Montoya zapytał Chipa Ganassiego o "pracę". I natychmiast ją dostał.

 

"Załatwienie wszystkiego trwało może godzinę." komentował Montoya. "To było bardzo proste."

 

Ganassi wie, iż Montoya będzie się musiał wiele nauczyć, jednak oczekuje od niego sukcesów w NASCAR.

 

"Widziałem jak ten gość przystosowywał się do samochodu. Robił to jak nikt inny dotąd." powiedział Ganassi. "Nie zadawał żadnych pytań, po prostu pracował sam."

 

Montoya będzie mógł rozpocząć wzmożone treningi dopiero od 22 Października. Wówczas odbędzie się ostatni wyścig Formuły 1 w tym sezonie. Jako, że Montoya nie ma doświadczenia w wyścigach samochodów seryjnych ekipa Chipa Ganassiego opracowuje dla niego specjalny program treningów, aby optymalnie przygotować go do startu w sezonie 2007.

 

"Po dokładnym zapoznaniu się z kalendarzem F1 rozpoczęliśmy planowanie aktualnych testów, a po zakończeniu sezonu F1 czeka nas bardzo pracowita zima. "

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JPM pasuje jak ulał do Nascara po swoich ostatnich wyczynach w USA ;) W Nascarze też często, gęsto mamy crash, boom, bang, Amerykanie chodzą na wyścigi głównie, by je oglądać, a Juan się już o to postara...

 

PS. Shantillas, nie wiem ktoś ty za jeden, ale forum to nie jest miejsce wylewania swoich żali, także przystopuj. Montoya jest kierowcą F1, ale przechodzi do innej serii, także umieszczenie tego newsa w temacie stricte o F1 byłoby dla mnie o/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze bo jeździł nieodpowiedzialnie i coś dużo miał tych zderzeń z innymi, z drugiej szkoda bo dzięki niemu f1 było troche ciekawsze (albo mniej nudne) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O NASCAR niech cie glowa nie boli, to potezna liga ktora ma bardzo duze zaplecze kierowcow, nawet gdyby Montoya mial kiepsko jezdzic w Nextel Cup to NASCAR sie od tego nie rozsypie, co najwyzej zespol Chipa Ganassiego przesunie Montoye do nizszej ligi NASCAR - Busch Series lub nawet Craftsman Truck Series albo trafi do INDYCAR gdzie juz kiedys jezdzil i odnosil sukcesy.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nigdy nie widziales tych wyscigow, samochody jada tam z predkoscia oscylujaca wokol 300km/h (wyjatkiem sa tu short tracki i niektore tory drogowe) w tloku, odstepy miedzy samochodami to czesto kilka - kilkanascie cm. przepychanki na torze to codziennosc, spinowanie tez jest normalka a powazne kraksy zdarzaja sie dosc czesto, NASCAR to sport 'kontaktowy' ze tak powiem i Montoya moze tam niezle pasowac ale jeszcze duzo bedzie musial sie nauczyc np. o technice bump'n'grind czy draft.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w 10-tkę!

Nie jestem fanem ani f1 ani Nascar, a o tym co Montoya zrobił gdzieś wyczytałem, szykając infa o Kubicy.

Kto wie, moze kiedys dasz sie przeciagnac na amerykanska strone mocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, moze kiedys dasz sie przeciagnac na amerykanska strone mocy :D

Może póki co z motorowych to kręci mnie tylko żużel, nie wiem czy ty też, ale jeśli tak to nie będziemy się za bardzo rozumieć,na pewno inny klub.

(nie powiem jakiemu, łatwo się domyśleć), choć ostatnio jestem całkowicie zniesmaczony atmosferą na stadionie, z przykrością stwierdzę że w 1 lidze było zdecydowanie lepiej gdy na stadion przychodziło 100 prawdziwych fanów.

koniec ot.

A f1 to tak od kiedy Kubica tam jeździ bo chłopak ma talent i życzę mu jak najlepiej, najlepiej już nie jako testowy.

 

zróbmy topic oChristiano ronaldo plis plis plis

Aż tyle masz tematów do rozwinięcia o tym piłkarzu?? Tak ciężko założyć, ale raczej nie przetrwa. Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może póki co z motorowych to kręci mnie tylko żużel, nie wiem czy ty też, ale jeśli tak to nie będziemy się za bardzo rozumieć,na pewno inny klub.

(nie powiem jakiemu, łatwo się domyśleć), choć ostatnio jestem całkowicie zniesmaczony atmosferą na stadionie, z przykrością stwierdzę że w 1 lidze było zdecydowanie lepiej gdy na stadion przychodziło 100 prawdziwych fanów.

Widzisz gdzie mieszkam wiec sie domyslasz ;-) ale zuzel juz mnie tak nie ekscytuje cho oczywiscie kibicuje 'swoim'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zróbmy topic oChristiano ronaldo plis plis plis :ploom: :ploom:

No dokładnie, jakby miał sraczkę to też pewnie by założyli topic :[ :lol2: :mad:

Od takich rzeczy są portale na których takie rewelacje można przeczytać!!! Niektórzy chyba myślą, że userzy tego forum to tylko ppc przeglądają a ich przeglądarki nie akceptują innego adresu url.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - proponował bym dodać przedimek do zdania "wg mnie..." F1 nudne, flaki z olejem itp...

dla mnie osobiście bardzo ciekawe jak i dla tysięcy fanów tego rodzaju sportu... a ze o gustach sie nierozmawia proponowalbym swoje uwagi co do "fajności" danego sportu pozostawić dla siebie...

zaś co do samego wydarzenia... jest ono bardzo ciekawe zarówna w świecie NASCAR jak i F1... chętnie pooglądam poczynania "nowego" zawodnika ...

Nie martw się. Jak Kubica zacznie wygrywać w f1, jako kierowca team'owy (nie wiedziałem jak to napisać) to zaraz wyleci ze wsząd miliony fanów typu: "No ja to siedzę w f1 od urodzenia" To kwestia czasu, niedługo ten topic będzie tak oblegany jak piłka nożna i adam małysz w latac świetności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że temat o F1 już istnieje od dłuższego czasu.

 

Tych, co to będą tylko markować zainteresowanie F1, by zaistnieć na fali popularności Kubicy szybko się wyłapie- po brakach w wiedzy (terminologia, historia etc.).

 

PS. Niestety, to Twoje "niedługo" w wariancie realistycznym oznaczać może ponad rok, w wariancie optymistycznym- pół. Polecam lekturę F1 Racing (może być i wydanie polskie), wychodzi jak chce, dla niektórych może być za drogie, ale nie ma lepszego źródła informacji o tej królowej motosportu, niż ten miesięcznik.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejni kierowcy F1 w NASCAR?

Artykul pochodzi ze strony http://www.f1wm.pl/

 

Według ostatnich doniesień kolejny "uchodźca" z Formuły 1 może ścigać się w serialu NASCAR. Zaledwie dzień po ogłoszeniu swojego przejścia do tejże serii przez Juana Pablo Montoye pojawiły się głosy, jakoby były zwycięzca wyścigu Indy 500 Jacques Villeneuve również mógł podjąć taką decyzję.

 

Geoff Smith, szef zespołu Roush Racing ścigającego się w NASCAR, powiedział amerykańskim mediom, że przedstawiciele obecnego kierowcy zespołu BMW Sauber "badali" ewentualne możliwości, podczas gdy inny były Mistrz Świata, a obecnie kierowca serii DTM Mika Hakkinen, był obecny podczas ostatniego wyścigu.

 

„To się po prostu wyczuwa w powietrzu. Zaczynają tu myszkować”, powiedział Smith w wywiadzie dla Sports Illustrated. 35-letni Villeneuve powiedział tymczasem gazecie Toronto Sun News: „Przejście do NASCAR może nie być wcale złym posunięciem dla mojej kariery. Nie postrzegałbym tego jako krok do tyłu”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie cieszyl jakby za Villeneuvea wskoczyl Kubica, mam nadzieje, ze taki bedzie scenariusz, team BMW jest dosyc mocny, w przyszlym roku moze by jeszcze mocniejszy i rywalizowac powiedzmy z pierwsza trojka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zadebiutowal! Juan Pablo Montoya w NASCAR NEXTEL CUP

 

Na torze Homestead-Miami Speedway w ostatnim wyscigu sezonu 2006 ktorego mistrzem zostal Jimmie Johnson, wzial udzial nabytek Chipa Ganassiego - J.P. Montoya, kolumbijczyk zaczal 'pogrywac' z Ryanem Newmanem ktory sie zrewanzowal w trzecim zakrecie :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montoya: Schumacher jest nikim

 

Kolumbijczyk odpowiedział na słowa 7-krotnego mistrza F1 dla New York Times. Wypowiedź byłego mistrza świata dotyczyła odejścia byłego kierowcy McLarena do NASCAR. "Ja bym tego osobiście nie zrobił. Co takiego ciekawego jest w NASCAR? Co w ogóle jest ciekawego w jeździe po owalu? Ja nic w tym nie widzę."- bez ogródek powiedział Niemiec.

 

Montoya odpowiedział w swoim stylu: "Schumacher w USA jest nikim. Wielu ludzi nie rozumie jak trudną i ciężką pracą jest taki styl jazdy. Gdybym go wziął na Homestead [owal na Florydzie- przyp.] i kazał robić czasy koło 0,5 sekundy gorsze od moich, to miałby atak serca. Byłoby to z pewności ciężkie przeżycie dla Niemca. Przesiadka z F1 do NASCAR nie jest prosta. Pomogło mi 2-letnie doświadczenie z serią CART, to znacznie ułatwiło mi przystosowanie sie do stock carów. Naprawdę pomogło..."

 

Przypomnijmy, iż Juan Pablo Montoya był mistrzem serii CART w 1999, a w 2000 roku zwyciężył legendarne Indy 500. Oba zwycięstwa odniósł w zespole Chipa Ganassiego, który jest obecnym pracodawcą Kolumbijczyka. W F1 w latach 2001-2004 ścigał się w barwach Williamsa, od roku 2005 jako kierowca Mclarena. Po GP USA w 2006 roku odszedł z zespołu do serii NASCAR.

 

 

zrodlo: http://www.f1ultra.pl/ za f1racing.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...