Skocz do zawartości
Engineer

Jaki Blok Na X1900xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Szukam bloku na niedawno nabytego radka X1900XTX (jeżeli to ma jakieś znaczenie to takiego http://pclab.pl/art18269.html Mam bloki Pawnee i Abadon z MCS (x4pro) ale chciałbym jeszcze chłodzić pamięć. Nie wiem czy mocno grzeją się pamięci na w/w grafie ale standartowo mają jakieś gumopodobne łączniki z radiatorem. Może istnieje jakiś blok jak ten firmy Innowatek na GF 7800/7900 http://mcs.pc.pl/produkt1158.html

Tymczasowo założyłem Accelero X2 , ale chłodzenie powietrzem mnie nie rajcuje.

Pochwalcie się czym chłodzicie swoje XTX-y

Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abadon Pro z x4pro + radiatorki na pamięci + nawiew na nie

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Plusy:

* wydajność

* uniwersalność - wymieniam kartę -> bloczek pasuje na kolejne gdyż ma uniwersalne (i wymienne) mocowanie

* w porównaniu z Innovatekiem dużo niższa cena

 

Ten Innovatec chłodzi mosfety grafiki? Nie? To nawiew na nie i tak będzie potrzebny ...

 

Więcej szczegółów w wątku o moim WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abadon Pro z x4pro + radiatorki na pamięci + nawiew na nie

http://img470.imageshack.us/img470/2371/pict44376zx.th.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/825/pict44428ih.th.jpg

http://img366.imageshack.us/img366/6446/pict44383ka.th.jpg

Plusy:

* wydajność

* uniwersalność - wymieniam kartę -> bloczek pasuje na kolejne gdyż ma uniwersalne (i wymienne) mocowanie

* w porównaniu z Innovatekiem dużo niższa cena

 

Ten Innovatec chłodzi mosfety grafiki? Nie? To nawiew na nie i tak będzie potrzebny ...

 

Więcej szczegółów w wątku o moim WC

 

Dzięki AndyN a co u cieie chłodzi mofsety na tej grafie?? Na pamięciach to chyba masz Revoltec-i, a co na tą stal dmucha i z jakiego kirunku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndyN a co u cieie chłodzi mofsety na tej grafie?? Na pamięciach to chyba masz Revoltec-i, a co na tą stal dmucha i z jakiego kirunku ??

Revolteki były, niefirmowa taśma nie była w stanie ich utrzymać :( Teraz są aluminiowe

 

Radiator na mosfetach to pocięty radiator ze slotowego athlona

 

Nawiew od z przodu i boku obudowy (chieftec big tower) Zdjęcia w topiku o moim WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus jeden, te Revolteci zostały wycofane z produkcji. Nie znajdziecie już ich w normalnym obiegu. No chyba, że jakieś końcówki w firmach lecz normalnie ani aluminiowe ani miedziane są nie dostępne.

 

Punkt B, x4pro za jakiś czas powinien pokazać nowe bloki na gpu i na cpu więc ceny na poprzednie się ciut zmniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus jeden, te Revolteci zostały wycofane z produkcji. Nie znajdziecie już ich w normalnym obiegu. No chyba, że jakieś końcówki w firmach lecz normalnie ani aluminiowe ani miedziane są nie dostępne.

 

Punkt B, x4pro za jakiś czas powinien pokazać nowe bloki na gpu i na cpu więc ceny na poprzednie się ciut zmniejszą.

Tam gdzie ja sie zaopatruje są http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=439 ;) 8)

 

Ad. punkt B to czas jakoś bliżej określony :?: Nie wiem np za 2 tyg, 1mieś :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś epidemia z tymi Abadonami na grafe, gdzie nie spojrzysz Abadon na grafie ;)

 

btw. GIZIU troche przy małe są te radiatorki CM memki troche spod nich wystają :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś epidemia z tymi Abadonami na grafe, gdzie nie spojrzysz Abadon na grafie ;)

 

btw. GIZIU troche przy małe są te radiatorki CM memki troche spod nich wystają :P

Bo tak naprawdę na GPU do 200zł liczą się tylko Abadon GPU Pro i XG1. Kupiłbym XG1 ale mam 7800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie czeskie, tylko słoweńskie, a po drugie - można sobie włączyć język angielski w opcji "Jeziki" :wink:

 

Bloki EK mają świetne opinie na wszystkich forach, tylko cena 66 ojro za jeden "full cover" blok jest trochę nie na polską kieszeń... No ale jak kogoś stać na XTX'a, nie widzę przeszkód :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz i nie odbije się to na spadku wydajności.

 

Tego typu pytania zadawaj jednak w odpowiednim temacie o r580 (w którym notabene była już ta kwestia poruszana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz i nie odbije się to na spadku wydajności.

 

Tego typu pytania zadawaj jednak w odpowiednim temacie o r580 (w którym notabene była już ta kwestia poruszana).

Dzięki za odpowiedź i przepraszam za zadanie pytnka w nie właściwym miejscu. Staram się być grzecznym i kulturalnym człowiekiem jednak czasem emocje biorą górę nad rozumkiem i tak to się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko by było git gdybym ja umiał po "pepickowemu" , a może masz możliwość zakupu tego bloku lub wiesz kto to u nas sprzedaje ??

 

po jakiemu pepikowemu, jest po ang (a jak nie ma to sobie poszukaj rysunku z brytyjska flaga i go kliknij)

 

cypher - jak na full cover cena atrakcyjna - sporo tansze od dangerdena czy innovateka. A ze bloki full cover tyle kosztuja - tak juz maja. Zobaczcie, ze taki blok wazy sporo wiekszy niz typowe i wymaga wiecej obrobki

Edytowane przez turtles5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...