Skocz do zawartości
Santi

Smazony Kabaczek ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila usmazylem sobie kabaczka. :P Smakuje very good. :D

 

Przepis:

1. Kroimy kabaczka w plastry (ok. 1cm).

2. Panierujemy jajkiem i bulka tarta (tak jak schabowe :D).

3. Posypujemy przyprawami (sol, pieprz itd.).

4. Smazymy na malym ogniu ok. 5-6 min z kazdej strony.

5. Konsumujemy. :P

 

Smacznego. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabaczek? A co to jest? [;

Takie cosik. :P

Dołączona grafika

 

Cytat z Wikipedii:

Kabaczek - (cucurbita pepo) to roślina jednoroczna obejmująca grupę dyni, tzw. szparagowej, pochodzącej z południowej części Ameryki Środkowej. Jest bardzo popularną jarzyną w Europie, południowej części Rosji, a także na Bałkanach. Owoce kabaczków są podłużne, butelkowate zwężające się u nasady o barwie zielonej, nakrapiane jaśniejszymi plamami i zielonożółtawobeżowymi. Na przekroju mają wygląd podobny do ogórków, z tym, że miąższ ich jest zielonkawy. Spożywa się je w stanie niezupełnie wyrośniętym, najlepiej gdy osiągną długość 25 cm. Istnieje kilka odmian kabaczków różniących się dość znacznie między sobą zarówno kształtem, jak wyglądem i smakiem. Najbardziej znane odmiany to: Cocozelle von Tripolis, Kabaczek Krzaczasty Bezrozłogowy, Courges i Zuchino. Są warzywem niskokalorycznym, o niezbyt dużej wartości odżywczej. Główną ich zaletą jest wyborny smak. Ponadto odkwaszają organizm oraz sprzyjają przemianie materii.

 

Zastosowanie kabaczków w kuchni jest szerokie; przyrządza się z nich zupy, drugie dania, sałatki, surówki, napoje, desery, a także marynaty. Pamiętać jednak należy, aby większe kabaczki o grubszej skórce obierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. ;] Kabaczek i cukinia sa to jedne z odmian dynii zwyczajnej. :P

 

EDIT

Znalezione na google:

Cukinię bardzo łatwo pomylić z kabaczkiem. Warzywa te są do siebie bardzo podobne, a sprzedawcy często trzymają je w jednej skrzynce. Kabaczek jest większy, bardziej pękaty i żółty. Cukinia natomiast najczęściej jest ciemnozielona z białymi cętkami, chociaż są też inne odmiany.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jadłem Cukinię smażoną w jakimś zielonym sosie. Nie wiem co to było, jest ale delicious. :rolleyes: Mam zdjęcie z tym daniem zrobione, ale aktualnie nie mam do niego dostępu. Za jakieś 2 tygodnie je opublikuję. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na obiadku bardzo często pojawia się smażona cukinia / kabaczek. Mają nawet bardzo podobny smak, choć da się je rozzróżnić ; > Ale oba warzywka pycha palce lizać :o

 

Edit: literówki

Edytowane przez baban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabaczek dobry jest też nadziewany: na grube plastry, wydrążyć środek i nadziać mięskiem z przyprawami. I zapiec w piekarniku.

A z cukini jest znakomity bigos warzywny: cukinia w kostkę, pomidor, jakaś kiełbaska i przyprawy i poddusić wszystko na patelni. Mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jadłem Cukinię smażoną w jakimś zielonym sosie. Nie wiem co to było, jest ale delicious. :rolleyes: Mam zdjęcie z tym daniem zrobione, ale aktualnie nie mam do niego dostępu. Za jakieś 2 tygodnie je opublikuję. ;-)

Obiecałem i dotrzymuję słowa: Oto i najlepsza cukinia na świecie:

Dołączona grafika

 

Sorry, że jestem na tym zdjeciu i musicie mnie oglądać. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia zapodaje fajne placki z cukinii/kabaczka. Zasadniczo robi się to tak samo jak placki ziemniaczane czyli bierze się to i trze i coś tam coś tam, tylko koniecznie na sitko i odcedzić wodę, wtedy są puszyste :wink: kulinarny ownage, o wiele lepsze od placków ziemniaczanych B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...