Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

to tez nie jest regula, znajomy wzial tego 21 cali wlasnie od dystrybutora - funtechu - i po jakims czasie matryca padla.

no przecież od tego są 3 lata gwarancji ;)

 

• Okres gwarancji: 36 miesięcy

• Gwarancja w systemie Door to Door (koszt transportu od/do Klienta ponosi Gwarant)

• Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie Polski

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no owszem jest, ale wymienianie monitora 3 albo i wiecej razy raczej by mi sie nie usmiechalo :wink:

Ja wolę wymienić nawet i 5 razy. ;) Za te pieniądze nie ma szans dostać innego monitora o takich parametrach. Ba... nawet 2x tyle płacąc będzie ciężko.

IMHO warto się "pomęczyć" trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to poczytalem ten temat w celu zdobycia informacji na temat sposobow podlaczenia xo pod monitor i zglupialem jeszcze bardziej :razz:

 

Zamierzam podlaczyc konsole pod monitor, ktory aktualnie posiadam - NEC 20WGX2 Pro (1650x1080). Jak wyglada jakosc obrazu przy takim polaczeniu? Jakie sa roznice w jakosci wyswietlanego obrazu miedzy polaczeniem przez dvi a vga? Czy przy polaczeniu przez dvi rozdzielczosc rowniez musi zostac dopasowana do ktorejs z listy? Jak w praktyce wyglada ten caly downscaling, czy obraz traci duzo na jakosci? Jak wyglada kwestia podlaczenia glosnikow?

 

Jak widac jestem zielony w tej kwestii zupelnie i bylbym wdzieczny gdyby ktos kto juz posiada konsole i wszystko przetestowal mogl wytlumaczyc mi wszystko po kolei :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kabel VGA. Najlepiej bigben'a, albo oryginalny microsoftu. Co do dźwięku, to będziesz miał 2x chnich'e do podłączenia. Skalować będzie. Jak chcesz to mogę wrzucić fotę jak to wygląda u mnie, tylko ja mam 19 cali ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu? poza tym to wszystko zalezy od monitora, ja wlasnie mam 1680x1080 biore najwieksza rozdzielczosc i mam obraz jak na monitorze crt, zyleta a poca na tej samej rozdzielczosci narzeka ze ma rozmazane czcionki ;-) ( a uwierz mi, wiem jak wygladaja rozmazane czcionki :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wymienić nawet i 5 razy. ;) Za te pieniądze nie ma szans dostać innego monitora o takich parametrach. Ba... nawet 2x tyle płacąc będzie ciężko.

IMHO warto się "pomęczyć" trochę.

No i prawdopodobnie zakupię ten model. Pojadę do sklepu samemu i obadam egzemplarz na miejscu, tak żeby nie czekały mnie żadne przykre niespodzianki w domu;] Chociaż postanowiłem się jeszcze wstrzymać z zakupem do przyszłego miesiąca.

Wielkie dzięki za tego linka ;]

 

Jeszcze podajcie mi jakiś genialny pomysł jak podłączyć jednocześnie x0 i pc do monitora, który ma tylko jedno wejście vga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiałem, tylko chciałbym dowiedzieć się jak jest ze stratą jakości obrazu przy korzystaniu z tego wynalazku...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z hdmi jest taka lipka, że dźwięk poleci nam tylko z tv, a malo komu będzie sie podobalo rozwalanie wtyczki. Chyba ze ktoś kombinuje konsola->ampli->glosniki i tv ale to nie leży w kategorii tanich rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kto , ale ktos pisal jak tragicznie wyglada PS2 podlaczony przez euro do TV LCD.

 

Po sprawdzeniu na wlasne oczy musze powiedziec , ze wyglada to zupelnie znosnie - czasem tylko pojawiaja sie migajace linie jak przy szwankujacym vsyncu (dla wolno przesuwajacych sie ukosnych krawedzi) no , ale to norma dla obrazow o takim stopniu przeskalowania. A dla wersji bez obsługi 16:9 spokojnie załączam aspekt ratio 4:3 na TV i gram z czarnymi pasami po bokach.

 

Dzisiaj odbieram wyallegrowanego componenta zobaczymy jak beda wygladac gierki z obsluga progresive scanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek :)

 

To może ja tak prosto z mostu. Na dniach zamierzam zakupić PS3 i pojawił się dylemat wymiany TV na nowy, gdyż stary CRT 25" Sony Trinitron już raczej jest wysłużony, także wypadałoby pomyśleć nad czymś nowym.

1. Stąd rodzi się moje pytanie i domysły: co kupić? Do wydania mam nie wiecej jak 4300 zł, TV ofc Full HD. Zrobiłem mały research i doszukałem się modelu Sony Bravia KDL-40V3000 i spełnia moje wszelkie kryteria. Pytanie tylko czy w tym przedziale cenowym i rozmiarowym (40') macie inne propozycje i jak oceniacie ten TV? Może ktoś miał jakieś z nim traumatyczne przeżycia i jednak by go nie polecał?

2. Mam kompa tego co widnieje w SIGu i tu kolejne pytanko: czym podpiąć kompika do tego TV? 8800GT nie ma wyjścia HDMI i chyba pozostaje jak podłączenie TAKĄ przejścióweczką (DVI -> HDMI). Czy macie jakiś inny lepszy sposób?

 

To chyba tyle ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Dell'a 2007WFP. Czy jest mozliwosc jakiegos sensownego podlaczenia PS3 pod ten monitorek? Producent pisze ze monitorek posiada HDCP:) Jakie polecilibyscie ewentulane przejsciowki aby uzyskac video jak i audio? :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Dell'a 2007WFP. Czy jest mozliwosc jakiegos sensownego podlaczenia PS3 pod ten monitorek? Producent pisze ze monitorek posiada HDCP:) Jakie polecilibyscie ewentulane przejsciowki aby uzyskac video jak i audio? :)

pzdr

Bardzo ładne FAQ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem już pewien kupna gateway'a, niestety sprawy się troszkę pokomplikowały (tzn nie dostanę go nigdzie na mieście, przez neta na pewno nie kupię).

Czy oprócz niego na rynku są jakieś fajne monitory które nadadzą się do grania, jak i będą miały wbudowany tunertv? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek :)

 

To może ja tak prosto z mostu. Na dniach zamierzam zakupić PS3 i pojawił się dylemat wymiany TV na nowy, gdyż stary CRT 25" Sony Trinitron już raczej jest wysłużony, także wypadałoby pomyśleć nad czymś nowym.

1. Stąd rodzi się moje pytanie i domysły: co kupić? Do wydania mam nie wiecej jak 4300 zł, TV ofc Full HD. Zrobiłem mały research i doszukałem się modelu Sony Bravia KDL-40V3000 i spełnia moje wszelkie kryteria. Pytanie tylko czy w tym przedziale cenowym i rozmiarowym (40') macie inne propozycje i jak oceniacie ten TV? Może ktoś miał jakieś z nim traumatyczne przeżycia i jednak by go nie polecał?

2. Mam kompa tego co widnieje w SIGu i tu kolejne pytanko: czym podpiąć kompika do tego TV? 8800GT nie ma wyjścia HDMI i chyba pozostaje jak podłączenie TAKĄ przejścióweczką (DVI -> HDMI). Czy macie jakiś inny lepszy sposób?

 

To chyba tyle ;) Pozdro

Koniecznie musi być 40"? Bo jesli zejdziesz trochę z rozmiarem to masz 37" Panasonic TX-37LZD85 (http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/316665), Full HD, 100Hz, matryca S-IPS Alpha, brak smużenia, świetne kąty, inne bajery. Bardzo dobry szczególnie dla graczy, tu recka: http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2...-32in-LCD-TV/p1 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Jeśli masz w głośnikach wejście stereło, to zapewne na mini jacka więc będziesz jeszcze potrzebował przejściówki z chinchy (które będą wystawać z kabla vga) na jacka.

moglbys wytlumaczyc to jak zupelnemu laikowi w tej kwestii? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys wytlumaczyc to jak zupelnemu laikowi w tej kwestii? :wink:

Jeśli w głośnikach masz wejście (w sensie gniazdko) mini-jack (takie jak od słuchawek), to wystarczy, że kupisz taką przejściówkę:

Dołączona grafika

Kosztuje jakieś 5zł max.

 

 

W zasadzie możesz tą przejściówką podłączyć dźwięk z konsoli bezpośrednio do karty dźwiękowej w komputerze (wejście Line-In). Wadą jest to, że dźwięk w głośnikach będziesz miał tylko gdy komputer będzie włączony.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w glosnikach mam z tylu wyjscie na jeden glosnik i oddzielnie na drugi glosnik i oba glosniki razem polaczone sa z regulatorem glosnosci, z ktorego wychodzi oddzielny kabel podlaczony minijackiem pod wyscie w karcie :wink:

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie moze zrobic "piramidke": rozdzielacz na dwa chinche na koncu kabla od glosnikow, jedno z wyjsc rozdzielacza do kompa, a do drugiego podlaczona powyzsza przejsciowka od konsoli.

Nie bedzie to piekne, ale powinno dzialac. Trzeba tylko pamietac, zeby nie uzywac kompa i konsoli naraz (w sensie dzwieku), bo sygnaly sie najprawdopodobniej zsumuja (ew. mozna uzyc rozdzielacza z przelacznikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...