Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomisz progressive na innym kablu niz component to daj znac, caly swiat bedzie Ci wdzieczny :P

Po cóż ta infantylna ironia drogi kolego? :wink: W każdym razie thx za info.

 

p.s. odpalałem dzisiaj kilka tytułów z PS2 w trybie skanowania progresywnego. Okazuje się, że różnica w jakości obrazu nie jest zbyt znacząca. Poza tym lekkie wyostrzenie tekstur powoduje miejscami odwrotny efekt (np. przy Shadow of Colossus, gdzie grafika staje się niejednorodna...i to dopisywanie textur :huh: ). Warto zaznaczyć przy tym, że samo użycie componenta poprawia nieznacznie obraz, nawet bez uruchamiania trybu prog. scan.).

 

Summa summarum poprawa jakości obrazu, przynajmniej na PS2, jest niewielka i może być traktowana chyba głównie w formie ciekawostki, a nie argumentu za kupnem tv z wejściem component.

 

Były to truizmy nad truizmami ale jeszcze całkiem niedawno nie mogłem nigdzie znaleźć jednoznacznych informacji na ten temat (Poprostu wielu utrzymuje jakoby obraz pod PS2 na LCD/crt z wejściem Y, Pb, Pr, via component był super, extra :-P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem fotki porownujace jakośc obrazu w tekkenie5 na composite, s-video i componencie. Prawda jest taka, ze wszystko zalezy od gry w jaka sie gra, PS najlepiej wyglada w soul caliburze3, tekkenie5 i god of war 1,2. Innym tytułom moze to raczej zaszkodzic, bo widać wszystkie niedoróbki i słabe tekstury. Prawda jest taka, ze ps2 do LCD sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sie bawilem na 24" full hd benq i musze powiedziec, ze sie zawiodlem... na 40" lcd 1366x768 wyglada o wiele lepiej. Do tego kolory jakies z dpy wyprane, niezaleznie czy podlacze przez componenta czy vga :blink:

benq po prostu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq po prostu :lol:

Podlacz u siebie cwaniaku ;] jeszcze lepszego skalowania doswiadczysz (bo z kolorkami juz sobie poradzilem). Ogolnie na monitorek nie ma co narzekac. Po prostu mam wrazenie, ze xbox jest stworzony do rozdzielczosci 1366x768 i dokladnie na takiej najlepiej dziala. Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak czytam i jestem zdziwiony i nie wiem teraz co robić. Kupiłem ps2, jest podłączony do crt "dełuu" :/ i zamierzam sprowadzić z polski swój tv lcd samsung 32'. Ale czytam że jakość będzie gorsza. To prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz u siebie cwaniaku ;] jeszcze lepszego skalowania doswiadczysz (bo z kolorkami juz sobie poradzilem). Ogolnie na monitorek nie ma co narzekac. Po prostu mam wrazenie, ze xbox jest stworzony do rozdzielczosci 1366x768 i dokladnie na takiej najlepiej dziala.

Potwierdzam. U mnie na 40'' FullHD jest dokładnie tak samo. 1360x768 wygląda o niebo lepiej od 1280x720. Zresztą już 1280x768 daje sporo lepszą jakość od 720p. Doskonale widać to na pulpicie windowsa. ;)

 

Hmm, tak czytam i jestem zdziwiony i nie wiem teraz co robić. Kupiłem ps2, jest podłączony do crt "dełuu" :/ i zamierzam sprowadzić z polski swój tv lcd samsung 32'. Ale czytam że jakość będzie gorsza. To prawda???

Widać wszystkie niedoróbki obrazu+skalowanie. ;) Przywykniesz. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że najlepszy obraz jest wtedy gdy wyświetlany jest w natywnej rozdzielczości matrycy. Każde odstępstwo będzie powodować zmiany (większe, mniejsz, ale jednak). Na projektorze jak puszczam (720p natywnie) to wszystko jest ostre, ale jak podłącze pod monitor (14x90) to może nie wygląda dużo gorzej, ale zmiany są spokojnie do zauważenia. Ale faktycznie, 1366x768 wygląda lepiej na monitorze niż 720p, chociaż nie wiem w sumie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja podłączyłem PS2 to 26" LCD Samsunga to powiem szczerze że byłem więcej niż rozczarowany. Oczywiście zależy to od człowieka i od tego co toleruje, a co nie, ale ja mając obok x360 i porównując grafikę po prostu szczęka odpadała.

I nie chodzi tutaj wcale o same gry, "bebechy" itp, tylko o głównie o rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pol h temu spalil sie moj stary crt'ek wiec jestem w potrzebie i musze na szybko kupic jakis nowy monitor :] Mozecie polecic cos sensownego do ~1k zl? Monitor do kompa i do x0. Najlepiej 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pol h temu spalil sie moj stary crt'ek wiec jestem w potrzebie i musze na szybko kupic jakis nowy monitor :] Mozecie polecic cos sensownego do ~1k zl? Monitor do kompa i do x0. Najlepiej 16:9.

Gateway 2185W? troche więcej, ale chyba warto

znajomy ma i nie narzeka

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
heh... jeszcze nie tak dawno tyle płaciłem za swój 17" panel TN ;) a był to jeden z tańszych modeli
Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam i nie narzekam, tylko od razu ostrzegam - jesli tylko masz taka mozliwosc obejrzyj monitor przed zakupem. Bardzo duzy odsetek ma niestety wieksze lub mniejsze wady i mimo, ze serwis jest door-to-door, to wysylanie monitora N razy nie nalezy do przyjemnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja podłączyłem PS2 to 26" LCD Samsunga to powiem szczerze że byłem więcej niż rozczarowany. Oczywiście zależy to od człowieka i od tego co toleruje, a co nie, ale ja mając obok x360 i porównując grafikę po prostu szczęka odpadała.

I nie chodzi tutaj wcale o same gry, "bebechy" itp, tylko o głównie o rozdzielczość.

Ja mam takie samo zdanie :wink: Obraz z LCD nadaje się chyba dla wyjątkowo wytrwałych fanów PS2 :wink: Też sądziłem, że być może przywyknę...ale nie dałem rady :wink: ...i pozostałem (póki co...) przy 100 HZ crt- pod PS2 jest git (a pod takiego Xboxa-360 też raczej podejdzie tym bardziej, że jest wejście component).

 

Summa summarum doradzam żeby się bardzo dobrze zastanowić i koniecznie sprawdzić obraz "w akcji" na konkretnych tytułach z PS2 (bez takiego praktycznego sprawdzianu można się bardzo rozczarować).

 

Ktoś wyżej tyrafnie zauważył, że PS2 nie nadaje się do LCD, a kabel component niewiele tu poprawia.

 

p.s. taki np. Shadow of Colossus wygląda - moim subiektywnym - fatalnie...podobnie niestety God of War 2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja DCDi w nim naprawde dziala, czy to tylko chłyt marketingowy? :] Bo przyznam, ze zaintrygowal mnie +

pip tez by sie przydalo. Ja rozwazalem SAMSUNG'a 2232BW, jest ktos kto mial porownanie i moglby mi polecic konkretny model z tych dwoch?

ten samsung to TN jest... AFAIK PVA ma lepsze kolory i "czerń" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja DCDi w nim naprawde dziala, czy to tylko chłyt marketingowy? :] Bo przyznam, ze zaintrygowal mnie +

pip tez by sie przydalo. Ja rozwazalem SAMSUNG'a 2232BW, jest ktos kto mial porownanie i moglby mi polecic konkretny model z tych dwoch?

ten samsung nawet w Vobisie jest bodajze za niecaly 1k.

Ja dalem za niego 1k w wakacje na digitalo i jestem w miare zadowolony - imo bez rewelacji, lecz rowniez bez duzej porazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Na wstępie życzę wszystkim bez wyjątku - WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI ŚWIĄT, a w szczególności zdrowia, gdyż z niego w 9/10 składa się szczęście :wink:

 

Poza tym proszę o wskazówki a propos wyregulowania obrazu pod PS2, na tv Samsung CW29Z508T. Chdzoi o to, że obraz nie wypełnia całości ekranu; u dołu i u góry są kilkucentymetrowe czarne marginesy (analogicznie po około 1-2cm po bokach). W zasadzie w niczym to nie przeszkadza, ale chciałoby się ustawić tak aby obraz wypełniał calutki ekran, jak należy :wink: (problem wystepuje pod RGB/S-video oraz pod łączem componentowym). Nota bene anomalijka ta nie pojawia się pod GC, przy kablu RGB.

 

Btw - pół królestwa - dla tego kto poda namiary na firmowy pdf do ww modelu tv - celem wykonania "SERVIS-MODA" (który przydałby się mojemu egzemplarzowi tv :wink: ; to by mi oszczędziło zabawy z serwisem Samsunga). Szanse na pomoc w tym zakresie raczej małe, ale w końcu Święta to czas cudów :wink: (przpraszam za tę trywialną żarcinę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowilem nie bawic sie w eksperymenty ;)

 

Znajomy w pracy ma linki do jakichs ruskich stronek z manualami serwisowymi, moze tam cos znajdzie - ale na to bedziesz musial poczekac, bo nie wiem kiedy spotkam sie z nim na zmianie.

 

Ja bym mimo wszystko sie nie wyglupial, tylko poszedl z tym do serwisu...

 

BTW. stuknieci sa na elektrodzie z tym wklejaniem zdjec :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :wink: Niezależnie od tego tv i tak po Nowym Roku pójdzie pewnie do serwisu, tak pro forma...

 

Poza tym omawiany model hula całkiem dobrze; jako tv "przejściowy" sprawdza się o.k.;, ogólnie za te pieniądze trudno byłoby trafić coś ciekawszego. Choć z drugiej strony ideał to, to ofkoz nie jest...

 

Sporym rozczarowaniem, dla laika, może być to, że przy wyższych rozdziałkach (od 480p wzwyż) odświeżanie spada do 50/60 HZ; poza tym wejście component działa zadowalająco.

 

Czekam zatem z utęsknieniem na pomoc w zakresie servis moda.

 

Btw, z czego dokładnie wynika, że po wejściu w menu servisowe kupujący traci gwarancję? (skoro w dokumencie gwarancyjnym nie ma nic na ten temat :wink: ).

 

P.S. SZAMPAŃSKIEGO SYLWESTRA :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowilem nie bawic sie w eksperymenty ;)

 

Znajomy w pracy ma linki do jakichs ruskich stronek z manualami serwisowymi, moze tam cos znajdzie - ale na to bedziesz musial poczekac, bo nie wiem kiedy spotkam sie z nim na zmianie.

 

Ja bym mimo wszystko sie nie wyglupial, tylko poszedl z tym do serwisu...

 

BTW. stuknieci sa na elektrodzie z tym wklejaniem zdjec :blink:

Radbym, gdybyś poddał rzeczone linki :wink:

 

Tygodniowa "naprawa" w serwisie nie dała żadnych konkretnych efektów (zresztą dzwonię do chłopców jutro, celem uzyskania wyjaśnienia w tym zakresie). Niedociągnięcia geometrii jak były, tak są :wink: Ergo, póki co mogę przyjąć, że serwis Samsunga raczej zasługuje na swoją wątpliwą renomę.

 

Z góry thx za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps2 i chciałem się zapytać jak podłączyć ją do mojego monitora LCD -

taki monitor - Samsun 223BW

a taka karta graficzna - być może przez nią się da - Radeon x1600pro

Poczytałem że można podłączyć konsolkę poprzez VGA Boxa lub Tuner TV - co jest lepsze i na jakie właściwości patrzeć przy wyborze Tunera TV? Jakie jest do tego potrzebne dodatkowe okablowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Posiadam telewizor CRT 28 calowy FUNAI 100 Hz. I jak to jest z tymi nowymi konsolami next generation (PS3, Xbox 360) tu oraz na innych forach czytam, że nie ma sensu kupować takie konsole bo tylko są dla HD ale już dwóch kumpli kupiło (Jeden PS3 drugi Xbox 360) przy telewizorach CRT i nie narzekają i mówią, że różnicy nie widać zbytniej. Jak to jest w końcu z PS3 i Xbox 360 na CRT?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajomi nie widzieli nigdy tych konsol podłączonych do HDTV? Prawda jest taka, że widząc grę w HD nie chce się wracać do SD. Różnice widać gołym okiem - generalnie obraz jest bardziej zamazany, zamglony, rozlany - zyskujesz przez to pseudo AA (dlatego spokojnie można podłączać PS3 do CRT) ;) ale tracisz na ostrości obrazu i ogólnym wrażeniu. Mniejsza rozdzielczość jednak robi swoje. Czasem są problemy z rozszyfrowaniem czcionek. Na LCD masz bardziej nasycone barwy (oprócz tej felernej czerni) i oczywiście większy obraz - w dodatku nie wali tak po oczach.

 

W skócie: next-geny nie są tylko do HDTV, ale żeby w pełni docenić gry musisz mieć niestety odpowiedni TV. Najlepiej zobacz różnice na własne oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Posiadam telewizor CRT 28 calowy FUNAI 100 Hz. I jak to jest z tymi nowymi konsolami next generation (PS3, Xbox 360) tu oraz na innych forach czytam, że nie ma sensu kupować takie konsole bo tylko są dla HD ale już dwóch kumpli kupiło (Jeden PS3 drugi Xbox 360) przy telewizorach CRT i nie narzekają i mówią, że różnicy nie widać zbytniej. Jak to jest w końcu z PS3 i Xbox 360 na CRT?

Podłączając PS3 pod ten telewizor będziesz zadowolony. Podłączając potem pod HDReady będziesz zachwycony.

Ktoś na forum podłanczał X360 pod SD i był bardzo zadowolony - nie żałował decyzji.

Ja na przez parę dni miałem podłączonego PS3 pod 29" CRT i też byłem bardzo zadowolony.

Obaj byliśmy jeszcze bardziej zadowoleni jak przesiadliśmy się na HDReady LCD.

I obaj (chyba) nie chcemy widziać podłączonych naszych konsol pod CRT.

 

Dużo w subiektywnej opinii zależy również od tego na czym grałeś przez ostatnie miesiące oraz czy grałeś na next genach przed telewizorami HD.

 

...zyskujesz przez to pseudo AA (dlatego spokojnie można podłączać PS3 do CRT)...

Chmm... przy takich ormiarach i na CRT widać aliasing (ba nawet bardziej, bo nawet przy filmach DVD) - przynajmniej tych, co ja się spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy CRT nie jest źle ale jednak o wiele lepiej HDTV. No cóż zanim bym kupił TV z HD a później konsole to chyba bym sie doczekał na następce Xboxa 360 który ponoć ma być za 2-3 lat <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, 3 miesiące pracy dorywczej i voila! zestaw jak się patrzy :]

No tak ale.... co raz więcej znajduje ludzi co grają na PS3 przy telewizorach CRT i nie narzekają :D Może kupię co raz bardziej jestem zdecydowany no chyba, że Sony wyda ulepszony model PS3 wtedy poczekam jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...