Skocz do zawartości
Martin_Ez

Swiftech Storm G4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy na dwa jaja będzie to dobry wybór. Wydaję mi się, że dwa jądra mają większy rozmiar, niż otwory w spodzie bloku, w które uderza woda pod ciśnieniem. Jeśli się nie mylę, to cała powierzchnia jąder nie będzie pod bezpośrednim wtryskiem. Ale jeśli się mylę, to będzie się spisywał wybornie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na dwa jaja będzie to dobry wybór. Wydaję mi się, że dwa jądra mają większy rozmiar, niż otwory w spodzie bloku, w które uderza woda pod ciśnieniem. Jeśli się nie mylę, to cała powierzchnia jąder nie będzie pod bezpośrednim wtryskiem. Ale jeśli się mylę, to będzie się spisywał wybornie.

właśnie tego też się obawiam... Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się na kupno, to najpierw dowiedz się, czy jest nowa zapinka do tego bloku. Ta, która jest na zdjęciu, nie ma otworów pod AM2.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooling powieksza swoja oferte. Ale i tak mysle ze ten blok nei znajdzie wielu nabywcow, juz ciekawszy jest ten MCW60 na gpu Switecha (cenowo tez).

Jak popatrzec na bloczki gpu jakie maja w ofercie to rzuca sie w oczy:

 

Dołączona grafika

 

(na 7950GX2) jedyne 949zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolo chłodzi tym blokiem Opterona 165 (bez IHS'a) @ 3GHz, więc jednak myślę, że da radę.

:mur: :mur: :mur:

Pomyślałeś wogóle co piszesz? Opka @ 3 ghz można chłodzić pierwszym lepszym blokiem... inna sprawa czy będzie wydajnie i jaka jest do tego chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 sie 2006, 19:32' post='2265469']

:mur: :mur: :mur:

Pomyślałeś wogóle co piszesz? Opka @ 3 ghz można chłodzić pierwszym lepszym blokiem... inna sprawa czy będzie wydajnie i jaka jest do tego chłodnica.

To Ty się zastanów co piszesz. Opteron 165, to procesor dwurdzeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jest dwurdzeniowiec. Za to Ty nie rozumiesz chyba mojego postu! Założysz na niego tani blok i też będzie chłodził. Nie będzie wydajnie ale chłodził będzie. Niektórzy mają na Bartonach CPC - to od razu nie znaczy, że mają niskie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 sie 2006, 19:50' post='2265492']

Wiem, że to jest dwurdzeniowiec. Za to Ty nie rozumiesz chyba mojego postu! Założysz na niego tani blok i też będzie chłodził. Nie będzie wydajnie ale chłodził będzie. Niektórzy mają na Bartonach CPC - to od razu nie znaczy, że mają niskie temperatury.

Ciekawe czy na tanim bloku (albo CPC) schłodziłbym swój 3800+@2,9GHz? Masz na myśli chłodzenie na default czy z OC też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na wypowedź Kyńka, znając życie taki miód pójdzie że chej.

 

Na fotce, którą dał dem jest spód od wersji g5 (srebrnej), wersja g4 jest mieidziana. Sam blok wymyślił Cathar (australijczyk) i to bardzo dawno, jak u nas wc raczkowało. A ze swiftech'em się dogadał i pewnie sprzedał patent na konstukcje, lub mu ją waleli.

Czy najwydajniejszy? Raczej najwydajniejsza jest obecna wersja g7 (również ze srebra). Ale tylko do ściągnięcia z Australi, za dużo $$$ (Kyniek wie, ale nie żałuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na wypowedź Kyńka, znając życie taki miód pójdzie że chej.

 

Na fotce, którą dał dem jest spód od wersji g5 (srebrnej), wersja g4 jest mieidziana. Sam blok wymyślił Cathar (australijczyk) i to bardzo dawno, jak u nas wc raczkowało. A ze swiftech'em się dogadał i pewnie sprzedał patent na konstukcje, lub mu ją waleli.

Czy najwydajniejszy? Raczej najwydajniejsza jest obecna wersja g7 (również ze srebra). Ale tylko do ściągnięcia z Australi, za dużo $$$ (Kyniek wie, ale nie żałuje).

Cathar sie dogadal:

 

I am pleased to announce that Swiftech and I have reached an agreement whereby Swiftech will be now be responsible for all manufacture and sales of the Little River Storm/G4 waterblock from this date onwards.

 

The Storm/G4 is now known as the Swiftech STORM. Anyone who has contacted me or emailed me in the last 4-5 months requesting a Storm/G4 waterblock should now contact Swiftech, or one of Swiftech's resellers to obtain a Storm/G4 waterblock.

 

We believe that this is positive step forwards as Swiftech have the capacity, level of quality control, and established distribution channels to bring the Storm/G4 to the wider market as Little River intends to remain a "boutique" manufacturer of highest end waterblocks and this move will allow us to spend more time focusing on further design work to continue to push water-cooling technology forwards.

 

Little River Waterblocks will continue to make the Storm/G5 Silver waterblock available only from Little River. Swiftech does not make the Storm/G5 Silver waterblock, so all requests for a Storm/G5 should continue to be directed to us.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na wypowedź Kyńka, znając życie taki miód pójdzie że chej.

 

Na fotce, którą dał dem jest spód od wersji g5 (srebrnej), wersja g4 jest mieidziana. Sam blok wymyślił Cathar (australijczyk) i to bardzo dawno, jak u nas wc raczkowało. A ze swiftech'em się dogadał i pewnie sprzedał patent na konstukcje, lub mu ją waleli.

Czy najwydajniejszy? Raczej najwydajniejsza jest obecna wersja g7 (również ze srebra). Ale tylko do ściągnięcia z Australi, za dużo $$$ (Kyniek wie, ale nie żałuje).

 

O jaki mod ci chodzi :lol:

 

fotka którą zapodał Dem przedstawia wersje G4 - wersja G5 ma prawie 2 razy więcej otworów. co do różnicy to pewnie jak się wreszcie przesiądę na 2-jajowca to zdam relacje - róznica po miedzy Stormem G4 a Prison Ultra V1 wynosiła ok. 1C po między wersją Pro już 2-3C na podkręconym Bartonie - więc logicznie rozumując przy 2-jajowcach róznica będzie niecałe 2 razy wieksza ;)

 

 

Co do Storma G7 - pewnie że bym chciał mieć ;) ale nie aż tak bardzo by sprowadzać za kupę kasy blok... aż za taką kupę kasy - rzeczywiście nie żałuję bo tragedii w tym nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...