Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa nowe pytanka:

 

a) chciałbym użyć jakiegoś BIOSu z obsługą MAL - który wybrać ?

Patrzyłem na stronę:

http://www.lejabeach.com/DFI/dfinfultra2-m...fultra2-m2.html

ale zbyt wiele ich tam jest :-/

 

Obecnie mam 3600++ Brisbane i żadnych problemów z płytą (muszę jeszcze sprawdzić przez noc czy gubi ustawienia po odłączeniu od zasilania), chciałbym by tak zostało (tj bezproblemowo) :)

Proszę o doradzenie, który BIOS wybrać.

 

 

b) Mam niebieskiego Zalmana (i to bez wyciętych finów), takiego o:

http://img509.imageshack.us/img509/69/zalmanfc4.jpg

a temperatura chipsetu bez dodatkowego wiatraka jest w okolicach 70 stopni (bez kręcenia).

Z tego co czytałem w tym wątku, ludzie mieli po 50, max 60 stopni na takim chłodzeniu i bez nawiewu.

Więc pytanie - czemu u mnie tak dużo ??

 

Nie jest problemem założenie radiatora bo jego temperatura mierzona termoparą jest praktycznie taka sama jak odczyt z płyty.

Buda bez bocznych ścianek ale bez dodatkowych wentylatorów.

 

Używam teraz jeden wolnoobrotowy wentylator wiejący na pasywne chłodzenia grafiki i NB, (dwie sroki za ogon), ale mnie po prostu zastanawia skąd ta różnica w stosunku do innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź docisk, najpierw dotknij go palcem i zobacz czy faktycznie parzy. jesli tak to znaczy ze powietrze sie tam kotłuje przy nim i dlatego taka temp. jak byś miał scianki w budzie i wentyl wyciągający to by sie stworzył taki przepływ ze by tamto powietrze wyciągał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź docisk, najpierw dotknij go palcem i zobacz czy faktycznie parzy.

Termopara to taki termometr. Myślę że skuteczniejszy niż palcowanie radiatora ;)

 

jesli tak to znaczy ze powietrze sie tam kotłuje przy nim i dlatego taka temp. jak byś miał scianki w budzie i wentyl wyciągający to by sie stworzył taki przepływ ze by tamto powietrze wyciągał.

Raczej nie kotłuje, a stoi - i też tak sobie tłumaczę tą sytuację, ale i tak 10-20 stopniowa różnica to dużo, bo nie sądzę by wszyscy wypowiadający się w tym wątku mieli dodatkowe wentylatory w obudowie.

 

 

A jak z tym biosem - doradzi ktoś ?

Edytowane przez Jacek_FH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tego starego zwyklego niebieskiego zalmana bez nawiewu z zamkniętą buda było koło 60*C z nawiewem 80x80 @5V było koło 50 a z otwartą budą bez nawiawu po chwili widziałem 68-70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8UM2DA09RXX.zip

 

A co do temp zalmana to 70C bez nawiewu cały zalman.

Przycięty o 2 rzędy finów temperatura około 77C.

Najłatwiej jest kupić byle wiatrak 80mm podpiąć go pod chipset fan i kontrolować z pozycji biosu i smartguardian-a wiatrak kręcący się na około 900-1000 obrotów jest niemalże bezgłośny a temp spadają do 49C w idle przy giercowaniu rzadko kiedy idą powyżej 53C. A co do mocowania no cóż pełny free style :D u mnie wiatrak wisi na skrętce, na 2 żyłkach zaczepionych poprzecznie, ale możesz też zawiesić go od góry, twoja wola. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazania i odczyty mogą być "zafałszowane" przez...kartę graficzną.Ja długo na NB miałem własnej roboty "jeżyka" z radiatora robionego -dostawał nawiew z podkręconego wentyla na podkręconej 7900 i w sumie działał dzięki temu jak Zalman czy lepiej.Bez własnego nawiewu.Teraz tam bloczek wrzuciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam bardzo dziwny problem.

 

Dziś rano kurier przyszedł do mnie z zasilaczem Enermax Liberty 400W. Zabrałem się za podmianę mojego starego zasilacza na nowy nabytek. Radośc z zakupu nie trwała długo, bo jak się okazało z nowym zasilaczem płyta nie startuje. Co ciekawe próbowałem inne płyty, które mam w domu i wszystkie (2 sztuki) wstają bez problemu. Natomiast owa DFI wstaje tylko na starym zasilaczu. próbowałem odpalić wszystko (na pająka) żeby wykluczyć jakiekolwiek przebicia po ściankach obudowy, jednak nadal nic z tego

 

Zajrzałem do manuala i wg. nich jeśli płyta sygnalizuje diodą, że prąd dochodzi to wszystko powinno być ok. I o dziwo płyta sygnalizuje gotowość zasilacza na obu modelach.

 

W manualu informują także, że napięcie 5Vsb nie mniej niż 1A, mój model ma 3A stary natomiast 2,3A.

 

Dodatkowo stary zasilacz wstaje bez problemu poprzez połączenie pinów 4 i 6 przewodem.

 

Ma ktoś jakieś pomysły co to może być skoro nowa zasiłka bez problemu startuje na dwóch innych płytach a na tej z tytułu właśnie nie.

 

Proszę o pomoc bo wyczerpały mi się już pomysły.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo o tym myślałem i...nie wiem.Dziwny nieco problem.Dziecinne mam pomysły typu źle wpięte wtyki(ATX 2.0 chyba ma już ten Enermax?) czy reset BIOSu.Ale bez jaj...Może spróbuj spytać na forum harego.Jest świetnie obeznany z elektroniczną stroną zagadnienia(choć nie tylko z nią).Podejrzewam ,że chętnie Ci pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic mi tu mądrego do głowy nie przychodzi :P

 

Jedyne co to że gdzieś styki w złączach nie dociskają...

 

Mieliśmy kiedyś z Masellem sytuację na mojej DFI, że przestała się nagle odpalać, myśleliśmy że zasilacz się sfajczył (jakiś Antec, True Pw chyba to był), podłączyliśmy inny, działa ok, podłączyliśmy ten, dalej nic. Antec podłączony do innej mobo śmigał OK, do dzisiaj się nie domyśliłem dlaczego tak się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zjawisko w zasadzie do Archiwum X się nadaje :rolleyes: .Co do styków to mam nawyk "samochodowy" -co jakiś czas doginam, czyszczę i "psikam" takim tam "specjalnym".Może paranoja ale...źle na niej nie wychodzę do tej pory :wink: .

@Jaróh -jak masz gdzieś inne DFI pod ręką to tam zobacz.Przy okazji oblookaj kondensatory na swojej, obwąchaj(choć ja na każdej spaleniznę czuję -kolejna paranoja :razz: ) i popatrz czy co nie upalone lub lekko "przypalone" choć to w zasadzie pro forma...Przypomina mi to serię zgonów Chiefów GPS(tych AA 400W) w połączeniu z "płytami"(sorry posiadacze ale przy DFI to...) Asus M2N-e Sli.Ona piękna, on kochany ale związek...się nie udał :sad: .Niby w poniedziałek na Intela przechodzę ale ciekawe czy coś sie wyjaśni z tym Enermaxem.Bo co najmniej ćwieka mi to zabiło....

Obejrzałbym dokładnie osadzenie wszystkich pinów w mobo od zasilania -na wszelki W.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się padaczna DFI trafiła po wymianie gwarancyjnej ;(. Poprzedni egzemplarz na tym zestawie bez problemu robił 420htt, a procek leciał na 3,7GHZ, obecna mobo nie moze zrobić 320htt wgrałem kilka biosów, w tym poptrzedni, który był na w starej mobo i dalej nic. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro potestuję na innych memkach, gdyż dźwięki systemowe wskazują na nie, ale trochę dziwne gdyż te kingstony latały bardzo wysoko na poprzednim egzemplarzu, tylko ten problem występuje na wszystkich dzielnikach więc... czyżby się gryzły?

 

Edit: z tego co zauważyłem to jest już nowa rev oznaczona jako A4.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam maly problem, a raczej dosc spory. Dwa dni temu kupilem plyte DFI Infinity nF SLI-M2, oraz procka Athlona 64 X2 4200+. Rece juz zacieralem ze moze uda mi sie cos wyciagnac z plytki i procka, a ku mojemu zdziwieniu lipa. Plyta nie wstaje. Nie wydaje zadnych dzwiekow, no chyba ze jak wyjme pamiatki, wtedy wydaje dziwek ze nie ma pamiatek lub sa uszkodzone. Wymienilem procka na Athlona 64 X2 3800+, no i to samo, sprawdzalem grafike, zasilacz i to samo. Nie wiem co sie stalo. Jezeli bedzie ktos mogl mi pomoc to z gory dziekuje.

 

Konfiguracja.

DFI Infinity nF SLI-M2

Athlona 64 X2 4200+

2x512MB DDR2 667MHz Giel

2x1GB DDR2 667MHz OCZ

Geforce 7950 512MB

No i udało się. Płyta odpaliła, wystarczyło wzłożyc stary procek Athlon 64 i uaktualnic bios. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Problem tkwił po stronie zasilacza. Nie dawał napięcia na wtyczce 4-pin. Udało mi się dogadać z kolesiem z allegro i już odzyskałem pieniążki. Są jeszcze jacyś uczciwi allegrowicze :D. Czekam teraz na topowera z serii P1, bo niedługo upgrade grafy mnie czeka, a z mocą jak z ramem - Nigdy nie za wiele.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zjawisko w zasadzie do Archiwum X się nadaje :rolleyes: .Co do styków to mam nawyk "samochodowy" -co jakiś czas doginam, czyszczę i "psikam" takim tam "specjalnym".Może paranoja ale...źle na niej nie wychodzę do tej pory :wink: .

@Jaróh -jak masz gdzieś inne DFI pod ręką to tam zobacz.Przy okazji oblookaj kondensatory na swojej, obwąchaj(choć ja na każdej spaleniznę czuję -kolejna paranoja :razz: ) i popatrz czy co nie upalone lub lekko "przypalone" choć to w zasadzie pro forma...Przypomina mi to serię zgonów Chiefów GPS(tych AA 400W) w połączeniu z "płytami"(sorry posiadacze ale przy DFI to...) Asus M2N-e Sli.Ona piękna, on kochany ale związek...się nie udał :sad: .Niby w poniedziałek na Intela przechodzę ale ciekawe czy coś sie wyjaśni z tym Enermaxem.Bo co najmniej ćwieka mi to zabiło....

Obejrzałbym dokładnie osadzenie wszystkich pinów w mobo od zasilania -na wszelki W.

No to zdrajco jeden (żartuje) powiedz czy przejscie na intela dało odczuwalny skok wydajnosci w aplikacjach innych niż "benczmarki"

bo mam okazje przejść na intela.Glównie chodzi mi czy w grch to czuć, a grasz w gry chyba bo udzielasz sie sporo w topicu 8800gt.

A tak w ogóle to amd ma dusze jak amiga kiedys ;) DFI mi nie robi problemów z 65nm po przełożeniu pamieci w niebieskie sloty, a załadowanie bios'u z "mal" zwiekszyło stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdrajco jeden (żartuje) powiedz czy przejscie na intela dało odczuwalny skok wydajnosci w aplikacjach innych niż "benczmarki"

bo mam okazje przejść na intela.Glównie chodzi mi czy w grch to czuć, a grasz w gry chyba bo udzielasz sie sporo w topicu 8800gt.

A tak w ogóle to amd ma dusze jak amiga kiedys ;) DFI mi nie robi problemów z 65nm po przełożeniu pamieci w niebieskie sloty, a załadowanie bios'u z "mal" zwiekszyło stabilnosc.

No cóż -byłem sceptyczny("magia C2D" -pękałem ze śmiechu).Ale....jednak.Nie "magia"(kolejny populizm a'la USA) ale kop jest -tak po prostu.Celowo nie zaczynałem od marków i innych bzdetów.Odpaliłem gry i...co jest?Myślałem ,że w kilku ustawienia pokopałem i ustawiłem medium czy low.Nie żartuję.Kilka gier dostało jawnego dopalenia(a celowo na 3GHz CPU ustawiłem).Jest różnica -nie da się ukryć.OC gładkie jakieś -łatwo przychodzi :wink: .Ogólnie warto moim zdaniem.AMD lubię ale zaspało zwyczajnie....jak Commodore niegdyś(jeju -Amiga....miałem kilka i były cudne ale je położyli niemoki).

Co do mobo pod korka vs. moje DFI to ...DFI jakieś pewniejsze dla mnie....no nie wiem.Miałem kilka MSI i lubiłem ale ...no DFI :wink: .Miałem brać pod Intela ale kurde mnie wnerwili centusie -mało co na PCB dali(chłodzenie), w pudle lipa i jeszcze plomba na chłodzeniu :sad: .To niech się gonią.

Ogólnie w grach "na oko" różnica jest -nie we wszystkich ale czuć ja wyraźnie.Grafa też jakby powietrza w płuca nabrała!.Nie trzeba frapsem dziabać ,by poczuć pieriestriojkę(ja nie używam FRAPS -oceniam tylko ten przyrost co widzę i czuję.W czasie OC oczywiście -marki itp.).Szkoda mi nieco klimaty DFI i AMD ale czas nie cyc i nie stanie :wink: .Zmiany muszą być(nie -nie płaczę :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie chłodzenia na dfi dk:

 

Oświadczenie eXtremeMem, autoryzowanego dystrybutora DFI w Polsce:

 

Wielokrotnie pytani o kwestie związane w plombą gwarancyjną znajdującą się na chipsetach płyt głównych DFI informujemy, że:

 

Usunięcie plomby gwarancyjnej nie skutkuje całkowitą utratą gwarancji na płytę główną. Jedynie w wypadku uszkodzenia chipu pod plombą serwis producenta może odmówić darmowej naprawy płyty i naliczenie oplaty o ktorej klient bedzie poinformowany. Dlatego eXtremeMem może przyjmowac takie plyty jedynie warunkowo.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...