Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Może to już było ale ja mam problem z instalacją sterow od grafy: najpierw instaluję wszystko z płytki (razem ze sterami od AGP) a potem catalyst 6.6 i wywala błąd że niema czegoś tam, ściągałem już IntegratedDriver2.13 i dalej to samo, czyżbym o czymś zapomniał ? 939Dual-vsta + semp3000 + Radeon9200SE

O przeczytaniu FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie sa w biosie te 2 opcje read preamble=5ns i async preamble=7ns i czy pomoze mi to osiagnac stabilne 200mhz na pamieciach bo vdimma nie chce mi sie robic

Te opcje dostępne są na pewno w biosie OCWB 2, którego używam i który uważam za najlepszy. W nowych oficjalnych biosach tych opcji nie ma. W moim przypadku ich ustawienie pomogło mi na uzyskanie wiekszej czestotiwosci pamięci (przedtem był problem ze stabilnymi 200mhz, a teraz idą spokojnie 220) i wyższego HTT. Ja ustawiłem read preamble=6ns a max async preamble=8ns. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najkrócej mówiąc - czy przy szeroko pojętym modowaniu, zważywszy na wszystko takie samo, prócz dźwiękówki, można się opierać na BIOS-ach i schematach (np. do Vmodu) od wersji SATA2?

 

Dokładnie chodzi mi o TEN VMOD i o bios OCWorkBench Beta 8 do Asrock-939Dual SATA2 (Opis na stronie OCWorkBench).

Nie BIOS'y od SATA2 nie działają z VSTA [; Musisz jechać na oficialach ponieważ nie ma narazie żadnych biosów od OCWB ;] A co do modów to działają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje dostępne są na pewno w biosie OCWB 2, którego używam i który uważam za najlepszy. W nowych oficjalnych biosach tych opcji nie ma. W moim przypadku ich ustawienie pomogło mi na uzyskanie wiekszej czestotiwosci pamięci (przedtem był problem ze stabilnymi 200mhz, a teraz idą spokojnie 220) i wyższego HTT. Ja ustawiłem read preamble=6ns a max async preamble=8ns.

a bios OCWB 8 ma te opcje?

a obojetnie w jakim banku mam kosc? bo teraz w 3 siedzi

Edytowane przez ja666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bios ma ustawion je na read preamble=7ns a max async preamble=7ns

i myslisz ze jak to zmienie to cos pomoze

U mnie pomogło tak bardzo ,ze az sam się zdziwiłem:) Sprobuj, nic nie ryzykujesz przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaduzo juz sprzetu popsulem w ostatnim czasie i juz nawet biosa sie boje wgrac:)

 

2700 wystarczy chyba do normalnej pracy!! napiecie tez niziutkie 1.25 silent i wydajnosc tak tez zostawie

Edytowane przez ja666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem, bo chcę kupić tą płytę, a cztery USB wymienione w specyfikacji było by dla mnie za mało.

Jak sobie dzisiaj policzyłem, to u mnie wszystko chodzi na USB, oprócz pralki :D, stąd mój niepokój.

Se teraz mogę spokojnie kliknąć na Allegro. Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna dostac tego Asrocka w tej chwili ? czy VSTA ma takie same mozliwosci OC jak dual sata2 ?

"tego" to znaczy? ;)

VSTA ja kupilem w ProLine za 220, teraz jest za 225 ;)

DualSata tez maja, jest za 215, jednak rzadko kiedy jest na stanie w magazynach wiec trzeba czekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek:

-SATA2 jest jeszcze w 4speed.pl: http://4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=1587

 

@Miper:

Catalysty 6.6 nie obsluguja juz 9200se. Support dla nich zakonczono na Catalystach 6.5. Tu masz troche wiecej o tym: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=87972&st=540#

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to jak widać staje się to co mówiłem - Dual-SATA2 to już prawdziwe okazy :D Arcydzieła technologiczne itp :D

 

W sumie ja nie żałuję że mam Dual-SATA2 :P ,

 

Może mi ktoś powiedzieć co byłoby lepsze przy moim HT?

 

Mam ustawione aktualnie 280 Mhz na HT i nie wiem jakie mnożniki HT będą lepsze - 4x czy 3x, na obu jest ok ale nie wiem czy HTT powyżej 1000Mhz nie wpłynie na żywotność płytki. Może ktoś coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ale na razie (4rty dzień, 2gi działąnia, bo kurde w koło w robocie siedzę) jestem zadowolony ;)

 

Podam jeszcze raz ustawienia widziane przez Rightmarka:

 

post-102111-1159611086_thumb.jpg

 

post-102111-1159611106_thumb.jpg

 

Coś zmienić, czy zostawić? Później przelecę Super PIkiem ;)

Dziwi mnie wpis Palermo, to chyba Venice jest, nie? Palermo na 754 były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o podpowiedź (nie bijcie) przy OC?

Zacząłem w końcu kręcić proca, bo mnie zaczęła wkurzać wydajność grafy w grach.

Ustawiłem memki na 100MHz i na pałę strzeliłem CPU na 2.4 - chodził, potem na 2.6 - winda nie załadowała się do końca, potem 2.5 i spoko chodził. Testów stabilność nie przeprowadzałem. Poprostu pograłem sobie ze 2h. Ostateczenie ustawiłem 2.4 i włączyłem spowrotem Q'n'Q. Chodzi 3 dzień (u mnie komp 24/7) bez problemów.

Mam mały zgryz z pamięciami. Na początko gdy ruszyłem cokolwiek powyżej 100MHz (przy podkręconym CPU), komp nie wstawał.

Miałem właśnie wypłakać się na tutaj, ale przestawiłem opcję dla pamiątek Flexibility - ON. Z tego co tu czytałem, to ma być wyłączone, bo daje jakieś luźniejsze ustawienia dla memków. Tylko własnie to mnie uratowało i komp chodzi (mem - 133).

Obecnie jest tak z Q'n'Q:

Dołączona grafika Dołączona grafika

SPD i bez OC:

Dołączona grafika Dołączona grafika

W sumie to i tak już jest lepiej. Na def ustawieniach konfigu miałem żałosne 7.5k w 3DM05. Na procu 2.4 i memkach 100MHz - 7800. W tej chwili 8069 - w końcu zaczyna się zbliżać do wyników, jakie widziałem na testach w necie (8900 - X2 3800+ 2GHz).

Może dałoby się to Flexibility wyłączyć, tylko nie wiem jak ręcznie ustawiać opcje w biosie: TRAS,TRP,TRCD,TRRD,TRC

W tej chwili mam to wszystko na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...