Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

W sumie chyba mogą się do tego przyczepić. Z drugiej strony kiedy wgrałem kiedyś zły bios do płytki ECSa i powiedziałem o tym w sklepei nie robili problemów tylko powiedzieli że to już problem producenta :) Wydaje mi się że to zależy na kogo trafisz ale raczej nie będą się bawić w sprawdzanie biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz osoby z mozliwie podobnym konfigiem jaki bios najlepszy teraz testuje 1.8 wczesniej miałem orginalnie 2.2 ale miałem problem z dzielnikiem 166 i mi słabo ramy chodziły -chociaz nie widzałęm róznicy dosłownie jak grałem

 

poradzcie jaki bios najlepszy

 

CPU: AMD ATHLON 3000+ krecony 2,4 ghz

MOBO: ASrock 939Dual-SATA2 P2.2

RAM: 1024 DDR IMRO 400 mhz dual 2x512

GFX: Obecnie GF 6600 ledeateka winfast chodzi na 470/720 weiecej nie próbowałem

*|* DŹWIĘK: zintegrowany

*|* PSU: MODECOM atx-350 gtf (PF)

*|* HDD: 250GB Segate Barracuda Sata I

*|* Chłodzenie: CPU: BOX zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja polecam 2.30 - nie mam na nim żadnych problemów, no może czasem z dzielnikiem 133 Mhz przy mnożniku 8x ale z niego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz osoby z mozliwie podobnym konfigiem jaki bios najlepszy teraz testuje 1.8 wczesniej miałem orginalnie 2.2 ale miałem problem z dzielnikiem 166 i mi słabo ramy chodziły -chociaz nie widzałęm róznicy dosłownie jak grałem

 

poradzcie jaki bios najlepszy

Do dzielnika 166 only OCWB2 :) Jedyny bios, na którym działał mi ten dzielnik z moimi pamięciami ;) Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Otóż, mam taki objaw, że po dłuższym graniu w Just Cause (2-3 h) na sprzęcie jak w sygnaturce obraz zaczyna co jakiś czas zwalniać (haczyć) trwa do dość krótko skutkując m.in. powtarzaniem tych samych dźwięków. Opcje gry mam ustawione na max (rozdziałka 1280x1024 aax2 fa x4). Zmienić ustawienia pamięci? , a może grzejący się mostek NB (jest gorący, ale na oryginalnej paście i radiatorze tzn. Asrocka) przesmarować AS5 i zamontować radiator Zalmana?

 

Będę wdzięczny za opinie!

 

Pozdrawiam

 

H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Otóż, mam taki objaw, że po dłuższym graniu w Just Cause (2-3 h) na sprzęcie jak w sygnaturce obraz zaczyna co jakiś czas zwalniać (haczyć) trwa do dość krótko skutkując m.in. powtarzaniem tych samych dźwięków. Opcje gry mam ustawione na max (rozdziałka 1280x1024 aax2 fa x4). Zmienić ustawienia pamięci? , a może grzejący się mostek NB (jest gorący, ale na oryginalnej paście i radiatorze tzn. Asrocka) przesmarować AS5 i zamontować radiator Zalmana?

 

Będę wdzięczny za opinie!

 

Pozdrawiam

 

H.

 

 

 

A sprawdzałeś stabilność platformy po OC w Prime95 lub S&M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rok temu nabyłem kostkę pamięci GOODRAM 512MB 400 cl 2,5.

Dziś kupiłem drugą kostkę różniącą się budową i mającą cl 3.

Ale okazuje się że obydwie chodzą na takich samych ustawieniach jak ta pierwsza i wykrywa je jako Dual.

 

Niestety wyniki w evereście zapisu i odczytu spadły o 1000 MB/s, a czas dostępu z 25ns do 45ns :(

 

I mam pytanie czym to może być spowodowane ? Myślałem że w dualu powinny wyniki wzrosnąć a nie spaść :(

Gdybym miał 2 identyczne pod względem budowy kośći wyniki by wzrosły ?

Czy budowa się nie liczy a tylko to iż wykrywa je w dualu ?

 

Pozdrawiam

i proszę o szybką odp bo do jutra mogę oddać kostkę :(

 

Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może to przez RMClocka - jak wiadomo ten program może powodować pewne przekłamania podczas robienia testów (np. mój komp wygrywa jak chce z C2D :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to przez RMClocka - jak wiadomo ten program może powodować pewne przekłamania podczas robienia testów (np. mój komp wygrywa jak chce z C2D :P).

To może być dobry trop. U mnie też były "cudowne" wyniki przy używaniu RMClocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica w kompie przed dualem a po to nowy system w którym jeszcze brakuje RMClocka !!!

 

SERDECZNIE dziękuję nawet o tym nie pomyślałem że on może wywoływać takie przekłamania :)

 

PS. z RMColckiem naprawdę miała 1 pamięć 25ns + 8200 MB/s odczytu i coś koło 7200 MB/s zapisu :)

I dlatego dostałem szoku jak zobaczyłem że na dualu jest dużo gożej :D

 

 

PS2. z jedną kostką wyniki zapisu i odczytu ok 3600 MB/s a oczekiwanie 42ns (dual: 7200MB/s i 44ns) - wynika z tego że dual zostaje :D:D:D

Edytowane przez Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś stabilność platformy po OC w Prime95 lub S&M?

 

Wcześniej dość krótko. Teraz po Twojej uwadze 5 godzin w S&M i 5 godzin w Prime95. Wszystko jest OK. A w JC to samo co wcześniej tzn. lekkie haczenie po dwóch godzinach z przycinającym się dźwiękiem.

 

H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym BIOS'em działa vcore mod

 

 

@basik

 

jak nie instalowales i nie pracowales na Viscie to sie nie wypowiadaj i nie glos populistycznych hasel, ok?

 

@Darkbudda

 

a sterownik do kontrolera sata2 wgrales? najlepszy jest ten:

 

http://www.station-drivers.com/telechargem...QL_R1.17.11.exe

 

musisz go podac na samym poczatku instalacji.

Czy te sterowniki będą najlepsze pod Win XP a dysk to Seagate Baracuda 7200.9 160GB SATA II? Edytowane przez Tommi_bydg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterowniki będą najlepsze pod Win XP a dysk to Seagate Baracuda 7200.9 160GB SATA II?

Ja zastosowalem je do XP i visty, w XP sprawuja sie rewelacyjnie (na poczatku instalacji F6 a potem po zainstalowaniu w windozie)

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowalem je do XP i visty, w XP sprawuja sie rewelacyjnie (na poczatku instalacji F6 a potem po zainstalowaniu w windozie)

A pozwalają na monitoring przez SMARTA ? Na poprzednich producenta miałem z tym jaja. Burst też był na poziomie SATA I :(

Jak jest z tymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ja mam pytanie z innej beczki. Otóż, mam taki objaw, że po dłuższym graniu w Just Cause (2-3 h) na sprzęcie jak w sygnaturce obraz zaczyna co jakiś czas zwalniać (haczyć) trwa do dość krótko skutkując m.in. powtarzaniem tych samych dźwięków. Opcje gry mam ustawione na max (rozdziałka 1280x1024 aax2 fa x4). Zmienić ustawienia pamięci? , a może grzejący się mostek NB (jest gorący, ale na oryginalnej paście i radiatorze tzn. Asrocka) przesmarować AS5 i zamontować radiator Zalmana?

 

Będę wdzięczny za opinie!

 

Pozdrawiam

 

H.

u mnie jest podobnie w każdej bardziej wymagającej gierce, z tym,że "przycinkę" mam różnie,czasami po 10 min,czasami po 30 min.Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.Może to przez mocno zaśmiecony system (taką mam teorię),bo nie przypominam sobie,abym miał takie rzeczy na początku użytkowania mojego sprzętu,a mam go od lipca 2006.Jeszcze do niedawna miałem 512 MB ramu i myślałem,że to wina doczytywania z dysku,ale po zakupie 1 GB dodatkowo takie rzeczy nie powinny się dziać,a jednak....

 

Nie mam ochoty na "stawianie" systemu od nowa,więc męczę się tak jak jest (choć te freezy nie są długie i czasem to jeden freez w HL2 i gram dalej)

 

Radiator mam przesmarowany AS5 i dalej grzeje się jak cholera,założyłem sobie prowizorycznie wentyl 40mm i go trochę schładza,ale freezy są dalej,więc to chłodzenie to raczej dla spokoju ducha.

Czytałem kiedyś opinię w tym temacie,że Zalman niewiele pomoże,już raczej bym polecał Pentagrama i dołożyć wentyl 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainsatlowal ktos z was viste 64bit na tej plytce??

bo mam problemy prawie zawsze podczas instalacji bluescreen.

jak wybieram driver dla dysku wyswietla mi ze jeston nieprawidlowy czy jakos tak...

 

jakas podpowiedz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainsatlowal ktos z was viste 64bit na tej plytce??

bo mam problemy prawie zawsze podczas instalacji bluescreen.

jak wybieram driver dla dysku wyswietla mi ze jeston nieprawidlowy czy jakos tak...

 

jakas podpowiedz??

Używasz odpowiednich sterowników SATA x64 podczas instalacji? (o ile w ogóle instalujesz w trybie sata?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie w każdej bardziej wymagającej gierce, z tym,że "przycinkę" mam różnie,czasami po 10 min,czasami po 30 min.Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.Może to przez mocno zaśmiecony system (taką mam teorię),bo nie przypominam sobie,abym miał takie rzeczy na początku użytkowania mojego sprzętu,a mam go od lipca 2006.Jeszcze do niedawna miałem 512 MB ramu i myślałem,że to wina doczytywania z dysku,ale po zakupie 1 GB dodatkowo takie rzeczy nie powinny się dziać,a jednak....

 

Nie mam ochoty na "stawianie" systemu od nowa,więc męczę się tak jak jest (choć te freezy nie są długie i czasem to jeden freez w HL2 i gram dalej)

 

Radiator mam przesmarowany AS5 i dalej grzeje się jak cholera,założyłem sobie prowizorycznie wentyl 40mm i go trochę schładza,ale freezy są dalej,więc to chłodzenie to raczej dla spokoju ducha.

Czytałem kiedyś opinię w tym temacie,że Zalman niewiele pomoże,już raczej bym polecał Pentagrama i dołożyć wentyl 40mm.

 

Dzięki za informacje.

Myślałem, że to głównie przez grzejący się mostek. U mnie te lekkie "przycinki"

występują przy JC - w SWAT 4 nie zauważyłem. Obszar tej gierki jest ogromny (JC), być może pojawia się ta przypadłość przy wczytywaniu po jakimś czasie danych z pamięci wirtualnej.....

 

H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was obsadzał na Asrock 939DUAL-VSTA procka AMD 64 4000+ SanDiego (1MB cache)? Działa to poprawnie? Pytam, bo obiło mi sie o uszy, że bywają różne cuda w przypadku np. AMD X2 (co prawda to juz dwa rdzenie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja ostatnio miałem dziwny "problem" - był u mnie kolega z dyskiem SATA2 - włączyłem s biosie kontroler (standardowo mam wyłączony), zainstalowałem stery, podłączyłem i luzik - wszystko bezproblemowo działało. Kiedy już go odłączyłem, skasowałem stery i wyłączyłem kontroler po kilku godzinach uruchamiam kompa i przy ładowaniu ekranu BSOD (zaobserwowane kątem oka) i restart... Myślę sobie co jest grane... Przywracam domyślne biosu sprawdzam wszystkie kable no ideał ale system dalej nie startuje - pomogło dopiero wybranie "Ostatnia dobra konfiguracja".

 

Co to mogło być? Czyżbym źle coś odinstalował? Problem nieszkodliwy ale wolałbym wiedzieć z czym miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem dziwny "problem" - był u mnie kolega z dyskiem SATA2 - włączyłem s biosie kontroler (standardowo mam wyłączony), zainstalowałem stery, podłączyłem i luzik - wszystko bezproblemowo działało. Kiedy już go odłączyłem, skasowałem stery i wyłączyłem kontroler po kilku godzinach uruchamiam kompa i przy ładowaniu ekranu BSOD (zaobserwowane kątem oka) i restart... Myślę sobie co jest grane... Przywracam domyślne biosu sprawdzam wszystkie kable no ideał ale system dalej nie startuje - pomogło dopiero wybranie "Ostatnia dobra konfiguracja".

 

Co to mogło być? Czyżbym źle coś odinstalował? Problem nieszkodliwy ale wolałbym wiedzieć z czym miałem do czynienia.

Windowss jest ułomny i mógł zachować te ustawienia, o których kazałeś mu zapomnieć.

Przed instalacją nowych lub przez chwilę używanych sterów czy programów dobrze jest zrobić punkt przywracania i po udanej deinstalacji warto jeszcze przywrócić system do wcześniej zapisanych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie no dałem tą ostatnią dobra konfigurację i wszystko ruszyło już normalnie. Na pewno to wina windowsa bo nic nie było grzebane w trakcie - widać jak microsoft się postarał. No ale dobra skończę tego mojego oftopa już - dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help.

Instalowalem i odinstalowywalem VISTe (testowanie)

A teraz ZONK ,instaluje sie ale.. po pierwszym restarcie (wcisnij dowolny klawisz blablabla .. płyty... piec kropek i... nic, jakby zwis

Dysk Sata II ,Wczesniej bylo ok a teraz ..nieczaje ??

Mi dzialalo bez zarzutow. A mistrzu wgrales z dyskietki stery sata 2 podczas instalki? jak nie to sciagnij sobie dla visty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...