Skocz do zawartości
LordFury

Asus P5wdg2 Ws Pro <&> Asus P5w64 Ws Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Prezeciez z biosem bez oficjalnej obslugi tez by dzialalo, tylko podczas uruchamiania kompa bys mial napis unknown cpu... chociaz dla niektorych to moze byc wystarczajacy powod do zmiany plyty :lol:

Płyta może wstać i pisać unknown cpu.. Ale gorzej już działaniem sytemu operacyjnego :)

 

Więc drodzy userzy pozbywajmy się E6600 i bierzmy się za 8400 ;]

Ma taki sam mnożnik jak E6600 jakby tak liczyć to ta płyta P5w64 ws pro robi koło 440Fsb max czyli to wychodzi 3960Mhz a te procki E8400 lataj dużo więcej niż te 3960Mhz wiec na tej płycie by sie marnował. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno ?

Czy oby napewno pisałbym sobie to wszsysto ot tak bo lubie poklikać?

 

Płyta może wstać i pisać unknown cpu.. Ale gorzej już działaniem sytemu operacyjnego :)

No popatrz, na 2 plytach mi tak dzialalo :lol: Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oby napewno pisałbym sobie to wszsysto ot tak bo lubie poklikać?

No popatrz, na 2 plytach mi tak dzialalo :lol:

Ale MaSellku, dodaj prosze, ze tak bedzie <=> gdy mowimy o biosie, a nie zmienionej sekcji zasilania procesora. Patrz P4 -> C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w64 i dg2 pro nie ma na szczescie owego problemu

MaSell jeśli mogę spytać ... Uruchamiałeś, któregoś z Yorkfieldów na P5WDG2 WS Pro ? Posiadam tą płytę i jestem ciekaw czy procesory te poza faktem, że są nie rozpoznawane przez BIOS to mimo wszystko pracują w tej płycie stabilnie i bez przeszkód ...

 

Pozdrawiam !!!

 

I dzięki z góry za odpowiedź :-)

Edytowane przez WSDruid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Padła mi memorka. Chcę skorzystać z okazji i zrobić sobie 4GB. Doradźcie mi jakie wybrać pamięci żeby mi się nie gryzły z tą płytą i były wydajne. No i żeby nie przesadzić jeśli miałbym ich w pełni nie wykorzystać np poprzez ograniczenia mobo. Będę kupował TUTAJ

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: Jaką alternatywę (możliwie najlepszą) mogę wybrać dla tej płyty jeśli chodzi o chłodzenie na procka? Bo ten Zalman chyba nie zdaje zbytnio egzaminu jeśli przy 3.2GHz przy napięciu na sztywno 1.3V dopuszcza mi do temperatury 66 stopni w stresie. Scythe Ninja to chyba trochę przyduży kloc i wadzi z memorką na pierwszym slocie, a nie chcę brać się za jakieś przeróbki i wyginania na płycie. Jakaś rozsądna alternatywa? WC nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d e6300 * 2.81GHz

asus p5w64ws

mysz na usb2 (logitech g3)

klawiatura na ps2

 

pamieci na cl5 , na 2.1V corsairy cm2x1024-6400c4d

fsb 400 -> pamieci na ddr2-800

 

jak podkrece kompa to gzebaic w biosie dostaje on zwiech - klawiatura nagle zero reakcji, tylko reset pomaga

 

ale co ciekawe ze na gorze biosu jest taki animowoany pasek i on caly czas sie rusza, tak samo zegar w biosie tyka dalej

 

czyli mobo dziala ale... nie ogarnia ps2? mam info ze w innej mobo - ten sam model - tez sie to zdarza.

probowalem rozne napiecia na vmch, rdzenia, pamieci, rozne biosy i no nie ma zadnej reguly kiedy przywisa

 

najsmieszniejsze ejst to ze w windows zero problemow, ale to cholery mozna dostac bo czlowiek cos probuje zmienic biosie i bach czasem po 2s zdechl pies a czasem i mozna lazic godzine i nis sie w biosie nie zwiesi.....

 

jakies pomysly?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

zdaje sie ze to wina ramow, te corsairy sie gryza ta mobo, bo wstawilem jakies stare geile i chyba nie ma tego problemu

 

wyczytalem na necie ze asusy sie gryza z niekorymi corsairami i to sie moze tak objawiac

 

hmm, corsairy nie ogarniaja pow 410 mhz, a geile emerytki do 420 ida...

 

zastanawiam sie czy przypadkiem nie mam sciany na mobo albo procku pow 400 z hakiem

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu, że zmieniłem procesor z e4300 - > e8400 na płycie Asus P5W64 WS PRO i na nowym procku nie moge ingerować w jego napięcia.

Została mi tylko funkcja AUTO, wersja biosu 1101 i wygląda na to, że płyta do wymiany ... albo zrobią nowego biosa który będzie miał tą możliwość.

 

Jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu ?

Edytowane przez Diabeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy bios, testowales na nim?

 

ja tera wsadzilem do mobo na test q9300 (akurat mialem okazje z roboty pozyczyc) i niestety bieda - moge na powietrzu dojechac maks do 380fsb (czyli gorzej niz na e6300 ktory dojezdzal do 400fsb) - i niestety zaczynaja sie wyzej freezy jak na tym e6300.

zadne resety, zadne sranie bledami pamieciami - po protsu nagle freeze, zmienialem napiecia, luzowalem timingi ramow i [gluteus maximus]

clockgenem to moglia natychmiast jest

 

musze sprawdzic czy plyta nadal na gwarancji to bym moze wymienil na cos nowego - rozgladam sie za nowa plyta glowna, ale na pewno na quada i 4 gig ramu - moze p5q?

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z dzielnikami pamięci.

config:

- p5w64

- e6300

- 2x1gb geil 800-4-4-4-12 + 2*2gb a-data 800-4-4-4-12 (czy coś koło tego te timingi ;))

 

Płyta/proc stabilnie dojeżdża do 440 fsb.

Po włożeniu wszystkich w/w pamięci:

fsb 440, dzielnik 3/4 (660 mhz), cl 4-4-4-12 = wsio działa

fsb 333, dzielnik 5/4 (833 mhz), cl 4-4-4-12 = wsio działa

 

problem występuje przy dzielniku 1:1

fsb 380, dzielnik 1:1 (760 mhz), cl 4-4-4-12 = blue screen przy bootowaniu windy

ustawienie timingów na 5-5-5-15 nic nie pomaga - tak samo blue screen.

Nawet fsb 360 nie jest do końca stabilne (firefox się zwiesił po krótkiej chwil)

 

co do pozostałych timingów:

(nie pamiętam nazwy) - 45

Read delay - 8

refresh rate - 15.xx usec

performance mode - standard

 

napięcia:

mem - 2.30 (testowo - nic nie dało) / 2.20

mch - 1.8

cpu - 1.365

fsb - 1.4 (testowo) / 1.3

ich - 1.2

 

bios: 903

 

z jedną parą kości (obojętnie którą) wszystko jest ok. Tzn na pewno przechodzi fsb 430 1:1 przy 5-5-5-15.

 

Spotkał się ktoś z takimi problemami z 1:1 przy 4 kościach ? Jakieś rady ?

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nargil mam to samo

2x1gb geil 800, 2x1gb corsair, ale niezaleznie od tego czy tylko 2 giga czy 4 to katowanie procka 1:1 meczy plyte

 

na 6300 dojezdzam do 400mhz a potem zaczyna sie mega niestabina

na q9300 moge dojechac dopiero do 360

 

ogolnie ten chipset sie slabo kreci z 4 slotami ram, lepiej krecic 2 sloty

 

co do ustawien w biosie to moge podam wieczorem konfiguracje.

 

sprawdz jednak wydajnosc pamieci, np u mnie w everesci ewychodzi jakies ponad 8mb/s w testach nawet na decloku ramu....

 

ten chipset najlepiej nadaje sie na proski z wysokimi mnoznikami, i jesli dobrze pamietam to dodatkowo ze zmiana dzelnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam chłopaki na nim osadzone E6600 i wszystko działa OK nawet bez ruszania jakichkolwiek napięć na 9x366, tj. 3.3 GHz, próbowałem ustawienie 8x400 czyli teoretycznie mniej GHz i niestety na monitorze nic się nie pojawia.

Pamiątki mam 2x2GB 800-tki jakieś daremne no ale bądź co powinny 800 iść tym bardziej, że nic im timingów nie skracałem.

 

Wogóle mam problem z dzwiękiem, mianowicie trzaski w windowsie czy to bez OC czy to OC, ale już czytałem, że właśnie to był wielki problem tych płyt więc chyba wyśle na gwarę dadzą pewnie coś innego oby to było coś w stylu P5K or P5Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...