Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprawdziłem - z zamkniętych na 32 możliwe mam 31 :D Głupi jestem nie napisałem ENABLE no takie banalne taki głupi błąd i jeszcze zamiast have broken napisałem had broken :/ Mam nadzieję, że rozprawka dobrze poszła ;D I nie będą aż tak tych słówek liczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

czuję się wy******* w tym poleceniu o którym wspominał Wistler (z jedzeniem) :angry: :blink:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Twój ból ;D Siedziałem nad tym jednym słówkiem z 10 minut i się mu przyglądałem co by tu z nim zrobić. Ostatecznie przepisałem ABLE, bo nic mi do głowy nie przychodziło. No nic, 1% z matury mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak dokładnie wygląda ustna R z angola ;p ? Bo mówie takową ale szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak to wygląda.

 

Zna ktoś jakąś stronke ze skanem jakiegoś przykładowego zestawu z tego ? (nie chodzi mi o fora gdzie są miliony niekompletnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś dziś pisał wos rozszerzony ? :) jakieś odczucia ? Jak dal mnie I część była beznadzieja i poełniłem tam sporo głupich błędów, wyszło mi cos ok 13/20. Teraz tylko żeby trafic w klucz w pozostałych zadaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A ustny ktoś już miał?

 

Ja mam jutro polski ustny, dziś tak 3/4 klasy mojej miało (jestem pod koniec listy) i to jest jakaś paranoja jak na moje.

 

1. komisja dawała max 12 pkt a minimum 6

 

2. komisja dawała max 20 a min 12

 

W obu zdawały osoby zarówno te najlepsze jak i słabsze, te które się sporo przygotowywały i te, które zrobiły minimum i taka różnica. Nachodzi pytanie po co w ogóle się do tego przygotowywać :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura ustna w tej formie jest zupełnie bezsensowna. Po pierwsze - na żadnej uczelni nikt nie patrzy na wynik tej matury; po drugie - większość ludzi i tak kupuje te prace i później się ich uczy na pamięć, więc jaki jest tego sens? Jeżeli matura ustna z polskiego to tylko w takiej formie jak to było kiedyś, tzn. losujesz pytanie i nawijasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Matura ustna w tej formie jest zupełnie bezsensowna. Po pierwsze - na żadnej uczelni nikt nie patrzy na wynik tej matury; po drugie - większość ludzi i tak kupuje te prace i później się ich uczy na pamięć, więc jaki jest tego sens? Jeżeli matura ustna z polskiego to tylko w takiej formie jak to było kiedyś, tzn. losujesz pytanie i nawijasz.

jaka większość? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem ustny z polaka - chyba najgorsza część matury :-P 10/20, grunt, że zdane - i tak nieźle jak na połowiczną improwizację ;-)

A wiecie czemu pol podst. i ang rozsz. były łatwe? Ponoć córka ministra edukacji zdawała mature :-P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Rządzisz. Jaki temat?

Dokonaj analizy słownictwa wybranego czasopisma specjalistycznego.

 

wybrałem i potem w sumie nie wiedziałem jak się za to zabrać a było już po ptokach, to powiedziałem co wiedziałem i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z perspektywy czasu mogę powiedzieć tylko, że ustny dobrze jest zdać (lol) nie ważne czy na 6 czy 20. Pamiętam jak ja robiłem swój temat (motyw miast w wybranych dziełach...) to odpicowałem go sam bardzo fajnie aż mi się spodobało to co zrobiłem, a to rzadko się zdarza :) Niestety wyszło to na 40 minut gadania więc trzeba było skrócić bardzo mocno tak czy inaczej prezentacja była wg mnie kozacka. Zgarnąłem 17/20 podobnie jak reszta ludzi, która zdawała tego dnia u tej komisji. W grupie wcześniejszej, która miała prezentację z inną komisją max ile wyciągnęła najlepsza osoba to było 9 pkt - wnioski? J**** te prezentacje, po części po drugiej stronie sali siedzą buraki, które chcą chyba swoje kompleksy wyleczyć i robią to w żałosny sposób.

Stąd moja rada, nie ważne na ile ważne, że zdane, a jak ktoś wam powie, że on miał lepszą prezentacje bo inna komisja dała mu więcej niż wam (zakładając oczywiście, że wy oceniacie swoje prace na podobnym poziomie) to może co najwyżej puknąć się w czoło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o czymś takim jak "wakacyjne kursy przygotowawcze do matury", interesuje mnie Warszawa i ewentualnie jej zachodnie okolice?? Czy ja tylko sobie coś takiego ubzdurałem, czy ktoś z czegoś takiego korzystał ??

W wakacje chciałbym się pouczyć matmy i fizyki. No niby mógłbym usiąść sam, ale w wakacje to się człowiekowi nie chce - musi mieć jakiegoś "kopa" :D.

Niby większość się we wrześniu kursów zaczyna, ale ja nie chcę się obudzić z ręką w nocniku, że nagle nic nie umiem. Chociaż nie oszukujmy się matura z fizyki rozszerzona to dla osób, które nie olewały dwóch klas liceum banał. Matma jest troszkę trudniejsza. Wracając do pytania... Czy to tylko mój pomysł :D???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Moj kolega chodził na taki angielski. Generalnie to nie poleca i nie polecam bo nie dość że zmarnował wakacje to potem efekt nie był jakiś porażający.

 

Za to paru kolegów chodziło na matmę lub fizykę na SGGW (jakieś tam nocne kucie czy coś takiego), codziennie od 18 do 21 przez 2 tyg i twierdzą, że sporo im to dało ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15/20 ustny polski

prezentacja napisana w niedziele, uczyłem się tego wczoraj może z 3 godziny, nawet nie miałem planu prezentacji ;)

 

A dzisiaj angielski ustny, ale to tylko formalność [x

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez żadnej nauki powinenem mieć 30% z tego co liczyłem po zadaniach, których byłem pewny że mam dobrze. Także jak na maturę w całości spontaniczną nie jest źle jeśli wszystko zalicze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo mam troche krótka ta prace na polski - wyszło mi ok 2,5 stron wypocin - jak myslicie przygotowac jeszcze cos wiecej czy tyle wystarczy ? wedlugo mnie temat jest opracowany, jednak 15 minut to bedzie az nadto na to. Mówił ktos prezentacje w tym roku przed komisja krocej niz 15 min ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Times New Roman, 12 pkt, 3 strony tekstu ~około 10-12 minut czytania w miarę normalnym tempem. Jak mówisz z pamięci to wychodzi trochę dłużej. Poza tym, oni tego czasu na stoperze nie liczą. Jak powiesz te 7 minut to też będzie ok. Ja mówiłem niecałe 10 minut i 75% wyszło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem niczego przed... dwa razy w domu opowiedziałem temat lustru, za każdym razem cos innego.

 

Wszedłem, przez 14 min mówiłem co mi slina na jezyk przyniesie, podpierając sie jakas prezentacja w PPoincie,

 

 

20/20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...