Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Ustny Polski - trza mieć 6pkt żeby mieć 30%

Za prezentację jest... 5pkt jeżeli dobrze pamiętam;

 

Na dodatkowe z tego co mi tłumaczono (zdaję w tym roku maturę) muszę się zjawić, choćbym miał nic nie napisać bo w tym momencie nie będe miał zaliczonej matury - mimo, że to przedmiot dodatkowy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie w 10 minut zrobilem mature podstawowa z fizyki 2009... 84%... jedno zamkniete skopalem, w 2 otwartych wzorow nie pamietalem (nie wiem czy teraz tez daja taka sciage jak w 2005 roku), z rozszerzonej pewnie byloby jeszcze mniejDołączona grafika

ogolnie demotywujace strasznie, zwlaszcza, ze w planach mam obrone magisterki pt. 'application of impedance biosensors in studies of water quality' za 3 miesiaceDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sprawę trochę z innej beczki ale powiązane z maturą.

Otóż kuzynka będąca w klasie maturalnej słabo sobie radziła z angielskim i w zeszłym tygodniu miała poprawę której nie zaliczyła. W normalnej szkole skończyłoby się to egzaminem komisyjnym albo powtarzaniem roku.

Jednak ona dostała propozycję nie wiem czy od nauczyciela czy dyrekcji, że dostanie 2 na koniec jednak musi napisać pismo, że nie chce w tym roku pisac matury.

Termin wystawiania ocen minął w czwartek i zdała chyba cała jej klasa jednak do matury dopuszczonych jest tylko 8 z 26 osób. Pozostali musieli napisać takie same pisma. Nie wiem czy wynika to z tego, że szkoła dalej chce chwalić się wysoka procentową zdawalnościa matur, chce sie pozbyć niedouczonych uczniów czy jeszcze z czegoś innego.

Chiałbym się zapytać czy spotkał się ktoś z was z czymś takim i jeśli ktoś ma jakąś wiedzę prawną czy takie coś jest legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest legalne. A w czym ci to przeszkadza, że twoja kuzynka zda liceum, pomimo że nie powinna?

 

Ja wczoraj uwaliłem zaliczenie semestru z polskiego :mur:

Nauczycielka na prawdę spodziewała się, że w ciągu 3 dni przygotuję się z całego semestru (a składa się na niego m.in. Dżuma, Ferdydurke, Granica, Inny świat i Przedwiośnie - opowiadanie i wiersze pozwoliłem sobie pominąć). Warto wspominać, że to moja wychowawczyni, która powinna się troszczyć o mój interes?

Zostałem po lekcji, wyzwała mnie od takich i siakich, w poniedziałek jest "poprawy poprawy", pytania takie same, mam wykuć się na pamięć :lol2: . Przez cały następny tydzień zostaję godzinę dłużej w szkole, żeby przepisywać oceny z dziennika do komputera, zweryfikować zachowanie, frekwencję itp. Ogólnie niewielka cena jak za 3 lata kompletnego nieróbstwa.

Choć z drugiej strony - np. historia. "No Panie X Y, średnią ważoną dałabym radę policzyć w pamięci, ale już niech będzie dopuszczający".

 

Co do polskiego ustnego - pytałem u siebie w szkole. Za "poprawny język i bogate słownictwo" można dostać max. 8 punktów, więc nie mogę sobie wyobrazić, by ktokolwiek - nawet kto nie widział na oczy książek, o których mówi - go nie zdał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to polski pisemny to tragedia. Nie wiem co prawda jak to będzie na maturze, chociaż arkusz z poprzedniego roku był łatwy, ale te arkusze które dostawaliśmy na lekcjach to po prostu magia. 10-11 pkt na 20 z czytania to był mój max. Z pisania 20-25 na 50. Jakbym nie umiał czytać ani pisać. Nie wiem skąd się biorą te modele odpowiedzi, ale raczej nikt normalny ich nie układa. Sami autorzy tekstów wziętych do arkuszy nie wiedzieliby o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzik90 u mnie na mieście w jednej szkole jest taka sytuacja. W Mechaniku (a szkoda bo ze 20 lat do tyłu to była dobra szkoła). Jak ludzie dotrwają, bo większość odpada do zawodówek, albo nie kończy wcale O_o to zwykle puszczają jeżeli się będzie zdawać rok później.

 

Muszę przyznać że jak na 4 miesiące bez nauki francuskiego, maturki z podstawy na poziomie 75-85% są zadowalające.

Miałem się uczyć ten ostatni tydzień ale raczej nie będę jakoś przesadnie tego robił.

Trzeba na lajcie podejść i narypać % tak żeby się z pierwszej listy na UEK dostać bez problemu ;)

 

@Modd

Polski to w ogóle powinni wywalić w takiej formie.

Powinni coś dać na wzór angielskiego czy innych języków, bo teraz wstrzelić się w klucz to są jakieś jaja po prostu.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to polski pisemny to tragedia. Nie wiem co prawda jak to będzie na maturze, chociaż arkusz z poprzedniego roku był łatwy, ale te arkusze które dostawaliśmy na lekcjach to po prostu magia. 10-11 pkt na 20 z czytania to był mój max. Z pisania 20-25 na 50. Jakbym nie umiał czytać ani pisać. Nie wiem skąd się biorą te modele odpowiedzi, ale raczej nikt normalny ich nie układa. Sami autorzy tekstów wziętych do arkuszy nie wiedzieliby o co chodzi.

 

Odpowiedź ma wynikać tylko i wyłącznie z tekstu źródłowego oraz znajomości języka. Klucz na prawdę nie jest taki straszny i nielogiczny.

Tak samo można by powiedzieć o angielskim. Na słuchaniach niejednokrotnie nauczycielka mówiła np. "na pewno false, bo sth itp.", a tymczasem poprawna odpowiedzieć to "doesn't say" (i odwrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, klucz nie jest w żadnym stopniu logiczny.

Jest skonstruowany pod jedną "możliwą" formę interpretacji tekstu.

 

Twój przykład wynika tylko i wyłącznie z tego że nauczycielka nie potrafiła dobrze wyłapać odpowiedzi z tego co słuchaliście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szlifuje Matme mniej wiecej od 2tyg (poziom roz.), szczerze mowiac przez te dwa tygodnie nauczyłem się wiecej niż przez połowę LO. Do fizy poki co nie zagladam mimo, że też roz. zdaje, ale jest dopiero 20go, wiec po angielskim, czas na przygotowanie bedzie (3lata fizy w 2tygdonie:D)

Angielski to sobie powtorze dzien przed bo co tu sie uczyc (również zdaje roz;d), ewentualnie sobie BBC slucham żeby miec troche wiecej kontaktu z jezykiem (+ gry MMO, ktory IMO nauczyły mnie polowe tego co wiem)

Polski zdaje na podstawie, nie wiem czy jest sens czytac cokolwiek, przeciez i tak klucz jest wyciągnięty z du*y. Z tego co na lekcjach pisalismy, ten fragment na którym bazujemy przy pisaniu wypracowania wystrczy umiejętnie przetworzyc(przepisac:D) i chyba zle nie bedzie. Nie wyobrazam sobie nie zdac polaka, a zdając np. inne przedmioty tak jakbym chcial -.-

 

www.ostatnidzwonek.pl <--- cos dla tych którym tak jak i mi, nie chcialo sie czytac lektur szkolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na tej stronce są tylko leORT: ORT: ktury, które obowiązują nas na maturce?

Sam sobie odpowiem. Nie trzeba czytać wszystkiego z tej strony bo są na niej też pozycje, które nas niby nie obowiązują na maturze. Lista lektur tutaj jest lista lektur z CKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi ktoś na pure z Was, czy wszyscy się uczą? ;) Ja coś tam jeszcze czytam na polski. W sumie, to ten polski powoduje najwięcej nerwów - nie wiadomo jaki temat no i pierwszy egzamin. Potem myślę, że już poleci ;) Jeszcze jest prezentacja (której póki co nie mam), ale mam termin dopiero 24-go. O resztę (mata, angol) jestem całkowicie spokojny ;)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski jest najgorszy, bo to loteria :)

Jeszcze mnie martwi angielski, a raczej jego czas trwania. Od 9.00 podstawa - 2h, potem od 14.00 rozszerzenie - 3h 10min + 30min przerwy między I i II częścią. Jak o 18.00 wrócę do domu, to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zda się ten angielski. W przerwie między podstawą a rozszerzeniem akurat na obiad podjadę i parę epków jakiegoś anime ;)

Mam nadzieje że mi siądzie ta maturka na 85%+ :rolleyes:

 

Zaraz poczytam jakieś opracowania, albo i streszczenia opracowań co by łapać ogólny sens lektury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damy radę, z polskiego byle te 30% było, ale i tak wszystko zależy od leORT: ORT: ktury, która się trafi. Spokojnie może polecieć ponad 60%.

 

O matmę się nie boję. Podstawa na pewno będzie banalna, a arkusze rozszerzone sprzed ostatnich dwóch lat też jakoś specjalnie nie grzeszą pomysłowością zadań. Te przerwy między maturami wkurzają, ale cóż - mocna kawa i do boju!

Do fizyki jeszcze jest sporo czasu. Mam nadzieję, że też pójdzie sprawnie. Za cel główny postawiłem sobie rozwiązanie po 20 zadań z każdego tematu z Kruczka. Już sporo zrobiłem, mam nadzieję, że się uda.

 

Jakiś specjalnie wysokich progów na Politechnikę nie ma - 65% z matmy i fizyki rozszerzonej i 80% z angola podstawowego mi spokojnie starczy na lutowców EiTI. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich kujonów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, ze damy radę ;) Jak liczyłem to 25/70 pkt to już 35% z polskiego. 10 pkt za czytanie + 15 za wypracowanie. Z czego za wypracowanie jest do zdobycia 25 za treść, 15 za język, 5 za styl i 5 za kompozycję - czy jakoś tak. Czyli wystarczy napisać coś na temat i na dwie strony. I tego się trzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym democie - Demotywatory.pl :lol2:

 

No to Panowie, powodzenia wam i sobie życzę co by to JP było > 30% ;)

 

I nikogo jeszcze? :D

Ja skończyłem godzinkę przed czasem, a połowa mojej klasy już czekała za drzwiami ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...