Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO jeżeli karta ma sprzętowy mikser, to nie ma powodu, aby odtwarzanie przez KS czy ASIO blokowało inne wejścia. W każdym razie w Audigy 2 nie ma problemu z równoczesnym odtwarzaniem 2 sygnałów.

 

A asio4all chyba zamienia wywołania ASIO na KS? Może różnica polega jedynie na tym, że asio4all zabiera wszystkie wyjścia na swoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam amplituner Rotel RSX-1056

 

obecnie mam go podlaczonego za pomoca kabla optycznego z karta zintegrowana z moja plyta (ADI 1988B 8-channel High Definition Audio)

niestety nie jestem w stanie zmusic jej do pracy w 44100 Hz przy sluchaniu muzyki

konieczny jest wiec resampling do 48000 Hz ( resampler SSRC w foobar)

 

w zwiazku z powyzszym mam pytania w jaki sposob najlepiej poprawic jakosc dzwieku przy sluchaniu muzyki

 

1.

kupic tania karte z wyjciem optycznym zapewniajaca sygnal 44100 Hz

zostalo to opisane tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242684

 

2.

czy wyjscia optyczne w kartach z wyzej polki dadza lepszy efekt przy odluchu niz rozwiazanie w pkt 1.

 

3.

czy jest sens przy amplitunerze z wyzszej polki kupowanie karty takiej jak np esi juli i podlaczenie jej anologowo ?

ja to widze w ten sposob

w wysokiej klasy amplitunerze sa wysokiej jakosci przetworniki sygnalu cyfrowego na analogowy, wystarczy wiec wyprowadzic z komputera niezmodyfikowany dźwięk przez wyjście cyfrowe (jest to chyba tzw bit-perfect) i doprowadzic za pomoca najlepiej kabla optycznego (brak zaklocen) do amplitumera, w ten sposob jestem w starnie w pelni wykorzystac potencjal drzemiacy w moim sprzecie

jesli sie myle prosze mnie poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najtańsze będzie 1.

 

Możesz słuchać na dowolnym playerze a efekt będzie ten sam.

 

doprowadzic za pomoca najlepiej kabla optycznego (brak zaklocen)

 

Optyczny jest przydatny jeśli odległość jest naprawdę duża i istnieje możliwość zakłucenia sygnału przez jakieś inne źródła, ale o to bardzo trudno przy dobrym kablu. Transmisja tych danych jest cyfrowa, więc uświadczysz żadnych zakłóceń na interkonekcie elektrycznym.

 

Artefakty prędzej mogą wystąpić na optycznym kiedy następuje zamiana sygnału ze światła na sygnały elektryczne i odwrotnie (dwa razy!).

 

2.

czy wyjscia optyczne w kartach z wyzej polki dadza lepszy efekt przy odluchu niz rozwiazanie w pkt 1.

Nic nie da rozwiązania lepszego. Co najwyżej takie samo :) (dlatego nazywa się to bit perfect)

 

3.

Imo nie ma żadnego sensu. Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I

 

Optyczny jest przydatny jeśli odległość jest naprawdę duża i istnieje możliwość zakłucenia sygnału przez jakieś inne źródła, ale o to bardzo trudno przy dobrym kablu. Transmisja tych danych jest cyfrowa, więc uświadczysz żadnych zakłóceń na interkonekcie elektrycznym.

 

Artefakty prędzej mogą wystąpić na optycznym kiedy następuje zamiana sygnału ze światła na sygnały elektryczne i odwrotnie (dwa razy!).

Nic nie da rozwiązania lepszego. Co najwyżej takie samo :) (dlatego nazywa się to bit perfect)

kabel musi byc 3 metrowy, z jednej strony nie jest to bardzo duzo ale nie jest to tez 0,5 m, poza tym dochodzi cala platanina kabli wychodzaca od komputera i innych urzadzen, niewatpliwie jest to spore zrodlo potencjalnych zaklocen, z drugiej strony przypuszczam ze udowodnienie przy odsluchu wyzszosci swiatla nad elektrycznoscia badz odwrotnie bedzie zapewne niemozliwe...

 

czy znajde karte oparta na CMI8738-8768 dzialajaca pod vista?

rzucilem okiem juz na allegro ale poki co nie znalazlem zadnej

 

 

a co myslicie o tym

http://www.audiostereo.pl/Jakosc_SPDIF_w_k...lown_34304.html

bzdura czy cos w tym moze byc

Edytowane przez snova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item244534050_zoltrix_5_...acz_warto_.html

 

Mam taką samą :)

 

a co myslicie o tym

http://www.audiostereo.pl/Jakosc_SPDIF_w_k...lown_34304.html

bzdura czy cos w tym moze byc

Jeśli masz dźwięk bit-perfect to znaczy że jakość dźwięku z wyjścia spdif jest doskonała lepszej nie osiągniesz. Jeśli by nie była doskonała to amplituner nie był by w stanie jej zdekodować, cała filozofia :)

 

To tak samo jak przesyłasz pliki na przykład exe przez internet jakakolwiek zmiana bitu w tym pliku spowodowana zakłóceniem sprawia najczęsciej że ten plik już jest do niczego. Tu jest tak samo.

 

(Chodzi o test przy pomocy pliku wave z sygnałem dts)

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylke te specjalne dla CMI

Tak

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to najlepiej w tamtym temacie je napisać.

 

 

---

Napisz tam to odpowiem, to podpada pod tamten temat, będzie wszystko w 1 miejscu :)

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce spytam o jedno choc nie podchodzi to pod temat watku

 

w dokumentacji mojej dzwiekowki znajdujacej sie na plycie jest podane:

S/PDIF output

44,1 kHz, 48 kHz .... 192 kHz sample rates

 

czyli wynikalo by z tego ze skoro material muzyczny jest 44,1 to na wyjsciu cyfrowym teoretycznie powinienem miec takze 44,1 bo takie probkowanie obsluguja karta ?? moj amplituner pokazuje jednak 48 i bez resamplingu do wlasnie 48 slychac trzaski

Edytowane przez snova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce spytam o jedno choc nie podchodzi to pod temat watku

 

w dokumentacji mojej dzwiekowki znajdujacej sie na plycie jest podane:

S/PDIF output

44,1 kHz, 48 kHz .... 192 kHz sample rates

 

czyli wynikalo by z tego ze skoro material muzyczny jest 44,1 to na wyjsciu cyfrowym teoretycznie powinienem miec takze 44,1 bo takie probkowanie obsluguja karta ?? moj amplituner pokazuje jednak 48 i bez resamplingu do wlasnie 48 slychac trzaski

Jeśli masz Realtek 883 to ustaw może wyjście SPDIF na 44,1K (sterowniki) ... choć ja tam na wszystkich ustawieniach nie mam trzasków ( Edirol MA-20D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Realtek 883 to ustaw może wyjście SPDIF na 44,1K (sterowniki) ... choć ja tam na wszystkich ustawieniach nie mam trzasków ( Edirol MA-20D )

niestety mam jakis wynalazek asusa pod nazwa ADI 1988B HD, w ustawieniach nie ma mozliwosc wyboru czestotliwosci na SPDIF, a to ma nawet moj notebook o ironio marki asus (w nim jest wlasnie Realtek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższe pomiary RMAA potwierdzają i wykazują przewagę jakościową dobrej karty muzycznej podłączonej analogowo z zewnętrznym źródłem w przeciwieństwie do połączenia cyfrowego z amplitunerem za ok~2tys zł ,ale jak już kiedyś wcześniej pisałem'' jakość toru audio dopiero w ampli za ok 10.000 zł może się równać z lepszymi kartami muzycznymi'' :wink:

 

Link do tematu & pomiarów :

pomiary RMAA

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższe pomiary RMAA potwierdzają i wykazują przewagę jakościową dobrej karty muzycznej podłączonej analogowo z zewnętrznym źródłem w przeciwieństwie do połączenia cyfrowego z amplitunerem za ok~2tys zł ,ale jak już kiedyś wcześniej pisałem'' jakość toru audio dopiero w ampli za ok 10.000 zł może się równać z lepszymi kartami muzycznymi'' :wink:

 

Link do tematu & pomiarów :

2757303[/snapback]

Ja słyszę przy Winampie, Foobar 2000, XMPlay, Lilith Player.

 

Tylko jak korzystam z Asio4All to nic nie słyszę.

 

Miałem już wiele kart dźwiękowych i na każdej były słyszalne inne dźwięki przy używaniu standardowego sterownik Asio.

to zalezy czy karta jednoczesnie odczytuje klasyczny waveout......sterowniki asio wybierzesz jedynie w programach ktore je obsluguja.....

i musisz je wybrac jesli chcesz przez nie sluchac - mi emu1212 tez odtwarza dziwek przez waveout ale to nie asio - asio wybieram w programie..............karta jedynie musi obslugiwac ten sterownik co nie znaczy ze wszystko gra przez asio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO te pomiary pokazują niewłaściwe podłączenie urządzeń, prawdopodobnie niewłaściwe prowadzenie masy i zakłócenia po zasilaniu. Ten pik na 50Hz nie bierze się bez powodu, przy dobrym podłączeniu nie ma takich objawów.

 

Sugerowałbym pokombinowanie nieco z wtyczkami, czasami wystarczy obrócić wtyczkę bez zerowania o 180 stopni, może także pomóc odłączenie zerowania od PC (chociaż nie doradzałbym tego jako docelowe rozwiązanie). Kabel optyczny też może rozwiązać problem, ale nie wystarczy w przypadku pomiaru w pętli i powrocie po kablu elektrycznym. Takie pomiary należałoby prowadzić na karcie z wejściem symetrycznym i masą zasilania oddzieloną od masy sygnałowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO te pomiary pokazują niewłaściwe podłączenie urządzeń, prawdopodobnie niewłaściwe prowadzenie masy i zakłócenia po zasilaniu. Ten pik na 50Hz nie bierze się bez powodu, przy dobrym podłączeniu nie ma takich objawów.

 

Sugerowałbym pokombinowanie nieco z wtyczkami, czasami wystarczy obrócić wtyczkę bez zerowania o 180 stopni, może także pomóc odłączenie zerowania od PC (chociaż nie doradzałbym tego jako docelowe rozwiązanie). Kabel optyczny też może rozwiązać problem, ale nie wystarczy w przypadku pomiaru w pętli i powrocie po kablu elektrycznym. Takie pomiary należałoby prowadzić na karcie z wejściem symetrycznym i masą zasilania oddzieloną od masy sygnałowej.

Faktycznie popej ... chyba mam oczy w X że tego nie zauważyłem ... pik na 50 Hz - dziwny zbieg okoliczności z częstotliwością gniazdkową ;) Tak więc te pomiary który tamten kolega zrobił są najprawdopodobniej ... spaprane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co wy wszyscy mowia ze sa spore klopoty jakies resety zawiechy dzwieku itd... zobaczcie akurat jest nowa aukcja a w zasadzie dwie jedna do chyba 8820 adruga 8830 turtle beach

http://allegro.pl/item254695377_karta_na_a...tex_tanio_.html

http://allegro.pl/item254696075_karta_na_a...tanio_bcm_.html

 

i co mowicie ze nie bede mial problemow? powiedzcie tylko z jakich sterow korzystacie itp :)

Edytowane przez ba-M-bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem na Vortex żanego resetu dźwięku wszystko śmiga elegancko. Być może na jakiś dziwnych chipsetach ala via , uli itp coś jest źle. U mnie śmiga bez problemów, naprawdę ładnie gra na słuchawkach, bez porównania lepiej od Creativa. Foobar2k + Kernel Streaming + Vortex i gitara gra. Obydwa modele będą dobre.

 

Sygnał jest cholernie mocny. Pierwszy suwak jest ustawiony poniżej pierwszej kreski. Całkowity brak szumu.

 

Stery windowsowe. Ładny, czysty mocny dźwięk, do dyspozycji pasek Volume :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na szybko allegro i znalazłem jakieś vortexy na 15zł(to co ba-M-bo pokazywał) i aureona za 40zł

W sumie 40 zł to nie jest majątek a wreszcie normalna karta by sie przydała :)

 

Myślicie ze zagra lepiej w duecie z moim wzmacniaczem od realteca na mojej mobo?

Wcześniej testowałem live!5.1 na kX i różnicy nie usłyszałem

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witame. Aż się zarejestrowałem z wrażenia. Jako posiadacz Vortexa 1 firmy Turtle Beach jestem zaskoczony pochwałami na temat tej karty. Kupiłem ją kiedyś od znajomego "za paczkę fajek", ale potem nie używałem. Przypomniałem sobie gdy kupiłem nową płytę główną, na której zintegrowany jest kodek Realteka 850. Myślałem że ten Vortex wciągnie go nosem, ale raczej się rozczarowałem. Dość długo porównywałem brzmienie i ostatecznie stwierdziłem, że Vortex ma bardziej podbite niskie tony, bo w tym zintegrowanym badziewiu jest z tym raczej cienko i to tyle, co przemawia na jego korzyść. Starałem się porównywać na różnych rodzajach muzyki i w niektórych przypadkach nie mogłem się zdecydować, która karta gra lepiej (albo gorzej, jak kto woli). W kilku przypadkach miałem odczucie wręcz że ten Realtek gra lepiej, jakoś tak bardziej szczegółowo. Ostatecznie wybrałem Vortexa, ale jak czytam tutaj, że ta karta to niemalże ósmy cud świata za pół-darmo, to jestem zszokowany. Może to zależy od firmy? Może TB robił słabe Vortexy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo Ty masz zdrowe podejście do testów karty nie zaślepione uwielbieniem bądź nienawiścią do jakiejś firmy...

A większość z tego co tu zostało napisane to moim zdaniem idealnie nadaje się na stronkę http://audiovoodoo.alatar.pl/ a duża część "audiofili" wypowiadających się w tym wątku powinna mieć w profilu dopisek "szaman"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaje***a stronka :D

IGI, masz racje w tym co mowisz, ale i tak w tym watku [i wogole na tym forum] az tak wielu - jak ich ladnie okresliles - szmanow nie ma. Na niektorych forach audio to dopiero sa przeboje :D

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...