Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz kasę przeznaczyć na audio to pozbieraj trochę i kup jakieś rozsądne słuchawki za około 200 zł to różnica będzie bardziej odczuwalna niż przy wymianie karty (o ile przy tych głośniczkach wogle odczujesz różnicę po wymianie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakas karte muzyczna do 500 zl zebym mogl podpiac glosniki 7.1 oraz sluchawki i zeby sie karta nei zacinala w grach.Jak by sie dalo to mile widziany byl by wzmak sluchawkowy wbudowany w karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Poszukuję jakiejś w miarę dobrze grającej karty (zależy mi na tym aby grało to lepiej niż AC888 w mojej mobo) do Geniusów hf2000x i w cenie do 75zł z przesyłką ;) Chociaż dużo gram to eax'y itp mam w poważaniu (i tak głośniki 2.0) Ma po prostu lepiej grać niż integra. Nie ma być jakaś nadzwyczajna, bo jak widać głośniki też nadzwyczajne nie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy do takich głośniczków (wiem, że są to dobre komputerowe głośniczki) jest sens bawić się ze sterownikami w takie Turtle Beach Montego. Creative ma wsparcie dla EAX (chyba do 3.0) no i przyzwoitą jakoś dźwięku :) Więc propozycja IMO sensowna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak to zdecydowanie "karta" ogranicze te głośniki, zrobiłem mały test i nawet na słabej jakości MP3 playerze, dźwięk jest czystszy i czuć więcej basu (czyli optymalnie dla mnie). Z kolei ustawianie w kompie na equalizerze czegokolwiek (na eq w foobarze) kończy się ogromną stratą jakości..

 

A w czym Creative Sound Blaster Audigy SE OEM jest lepszy/gorszy od Creative Live! 24 bit, bo mam pod nosem takiego.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE to to samo co Live 24bit :) IMO jeśli chodzi o jakość dźwięku od Creative'a to kończy się na Live 24bit :) ... Potem jest dopiero X-Fi Elite PRO :)

Jak nie Creative to jak wspomniał Marcin_gps zapoluj na jakąś sensowną wersję Vortexa 2 (cholernie drogie sie to zrobiło ostatnio na allegro) lub Yamahę 724 (tu trzeba uważać - pośród aplikacji tego chipu sporo cienkich kart). Są jeszcze Terratec DMX 1024 FIRE (też fajna karta ale rzadko spotykana). I to chyba byłoby na tyle do 100 zł :)

Czasem trafia się jeszcze Turtle Beach Santa Cruz - ostatnio jednak widziałem jak poszedł na allegro za 150 zł - zwątpiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black_war

W Audio Yamaha będzie lepsza

 

@yotomeczek

a chodzi ci o audio czy gry ? Bo to wątek o kartach z najlepszą jakością dźwięku. Więc patrząc na dźwięk nie wybrałbym żadnej z nich :) W tej cenie Prodigy HD2 lub 7.1HiFi (w zależności od systemu). Do tego wymiana opków i gra muzyka :)

Można by się jeszcze pokusić o jakieś E-MU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Co do E-MU To jak wygląda sprawa 0202 USB?

Mam zamiar sobie sprawić z racji wejscia nw gitarę oraz wygody interfejsu, ale nie słyszałem zbyt wiele opinii na temat jakości dźwięku.

Domyślam się, że jest lepiej niż na jakiś Creative'ach czy innych tego typu wynalazkach, ale np. czy jest na poziomie Prodigy, a może i lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek

a chodzi ci o audio czy gry ? Bo to wątek o kartach z najlepszą jakością dźwięku. Więc patrząc na dźwięk nie wybrałbym żadnej z nich :) W tej cenie Prodigy HD2 lub 7.1HiFi (w zależności od systemu). Do tego wymiana opków i gra muzyka :)

Można by się jeszcze pokusić o jakieś E-MU :)

Chodzi mi o karte uniwersalną, z wysoką jakością dźwięku, nie obciążającą mocno procesora i dającą dobry dźwięk wielokanałowy (łatwość ogniskowania pozornych źródeł itd ...)

Karta używana do stereo (podpięty komp pod wieżę, wysokiej jakości MP3 lub formaty bezstratne) i do gier z dźwiękiem wielokanałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Co do E-MU To jak wygląda sprawa 0202 USB?

Mam zamiar sobie sprawić z racji wejscia nw gitarę oraz wygody interfejsu, ale nie słyszałem zbyt wiele opinii na temat jakości dźwięku.

Domyślam się, że jest lepiej niż na jakiś Creative'ach czy innych tego typu wynalazkach, ale np. czy jest na poziomie Prodigy, a może i lepiej?

jest na poziomie prodigy hd2, o tyle prodigy jest lepsze ze mozesz se oampy wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ten ;) Chociaż muszę się przyznać, że jest to moja pierwsza karta dźwiękowa więc popełniłem jakiś błąd w instalacji czy konfiguracji? Przede wszystkim po instalacji sterowników i resecie nigdzie nie mogę wybrać (w opcjach dźwięku), żeby z tej karty puszczało dźwięk, jest tylko Realtek Hd Audio, po drugie karta raczej sprawna ;) Pali się dioda przy gnieździe pci, do którego wsadziłem kartę więc żyje. Może należy gdzieś w biosie płyty głównej przestawić coś..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy zetknął się ktoś z was z taką kartą Genius Soundmaker Value 5.1 V2 ? Szukam czegoś żeby moje SP-HF1250X rozwinęły się trochę lepiej niż na mojej zintegrowanej dźwiękówce. A o tą kartę pytam się bo może jak jest także od firmy Genius to będą ładnie razem grać (nie znam się na dźwiękówkach wcale :wink: ) :lol2: Ewentualnie polećcie coś do 100 złotych (im mniej tym lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam test kart dźwiękowych do ~50zł autorstwa mojego znajomego - Colneta, przy mojej bardzo drobnej współpracy ;)

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=31745

 

 

Mam nadzieję, że się przyda :)

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...