Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dylemat.

 

Kupuje 8800GTS i teraz mam monitor z rozdzielczości 1024x768... Z większą rozdzielczością będę mieć na początku 2008 roku. Lepiej, aby kupił 320MB wersje czy 640MB? I to nie tak, że mam kupę kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złego co by na dobre nie wyszło, jak w najbliższym czasie nic nowego od Nv nie wyjdzie to będą siedzieli nad lepszą optymalizacją sterów. Co Wy nie wierzycie, że zaraz pół świata zacznie pielgrzymkę do Nvidi w jednej ręce z karciochą a w drugiej z toporkiem :)

Takie jazdy z 320 nie przejdą Nvidii bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat.

 

Kupuje 8800GTS i teraz mam monitor z rozdzielczości 1024x768... Z większą rozdzielczością będę mieć na początku 2008 roku. Lepiej, aby kupił 320MB wersje czy 640MB? I to nie tak, że mam kupę kasy...

Jak myślisz o trzymaniu tej karty ze 2 latka to 640 ......... niestety będzie lepszym wyborem ...........na allegro pojawiły się Leadteki 640 po 12xx pln.

ale schodzą jak cieple bułeczki.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX :

http://img381.imageshack.us/my.php?image=aa16pw4.jpg

320 :

http://img516.imageshack.us/my.php?image=clipboard03ag6.jpg

640 ;

max /47/ min/19/ sr/25/

Wszystkie na 16CSAA i 16AF i wszystko co możliwe na max.

To z wątku gry

czyli 320 ma srednio 5 a 640 ma 25 resztę dopowiedz sobie sam.

na 320 - niegrywalne ..... mając w teście 25 średnio daje w gierce ok 30 jak na RTS to styka , ścinek nie widać.

A jaka rozdzielczosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze nie zrozumiales "przeslania" ;) tutaj, nie chodzi o sprzet, a o gry, ktore maja wieksze wymagania niz sprzet moze zaoferowac.

Dokładnie ...... karta jest ok ....... natomiast wymagania gier rosną szybciej niż wydajność kart ..... niestety.

Co do pamięci to 256 było dobre rok temu , teraz moim zdaniem standard dla nowych gier to 512 i wcale nie chodzi tu o rozdzielczość , bo te 512 będzie potrzebne do gry nawet w 1024.Obecne najszybsze karty gwarantują nam " powiedzmy płynną rozgrywkę " w 1280 w nowych grach z maxymalnymi ustawieniami , 1600-1900 potrzeba SLI ale i tak może okazać się mało przy nadchodzących grach.

moim zdaniem wyznacznikiem będą:

crysis , Age of conam , nowy CoF , GOW i NFS ...do tego jeszcze można dołożyć Hellgate : London..... moim zdaniem w tych tytułach na GTX w singlu wyżej niż w 1280 nie pogramy a może okazać się że do grania trzeba będzie ustawić 1024.........taka jest prawda.... i jak ktoś pyta czy G80 pociągnie 1900 to odpowiadam NIE .... pociągnie na 90% 1280 ....... Dlatego do grania najlepsza jest 19 CRT a nie 22" LCD w panoramie.....

... no ale to moje zdanie i mogę się mylić........... ale wszystkie znaki na niebie wskazują na to że nie.

Oczywiście mowa o max detalach AAx4 i AF16 .... no ale kto kupuje grafę za prawie 2K aby grać bez AAx4 o AF16 nawet nie wspominam bo to moim zdaniem podstawa aby gierka wyglądała ok a textury nie były rozmyte.

Obecnie cięzko jest się zdecydować na zakup grafy bo nie wiadomo co będą oferowały nadchodzące gry ..... kto może niech czeka do gwiazdki albo stycznia , kto ma kasę niech kupi GTX lub GTS640 , 320 też będzie dobrym wyborem mimo małej pamięci..... i tak nic innego na rynku nie ma więc wyboru też......A szybciej niż pod koniec roku nic nowego z NV nie zobaczymy , tym bardziej że ATI dało ciała i NV nie ma konkurencji w całym segmencie kart ......niestety mamy monopol NV ... nikt im po piętach nie depcze więc mają spokój , wszystkie nowe gry wychodzą z logo NV i są pod nich optymalizowane - wyboru brak.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu specjalnie się robi takie gry ;). Jak jest dobra gra to wszystko biega jak trzeba, co nie zmienia faktu , że mamy pierwszy tytuł w którym 320 stka wypada źle z braku mem. Tak z ciekawości - czy ktos wogóle sprawdzał ile zjada mega WIC , niestety nie mam jak wogóle sprawdzić sobie tej gierki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nV też nie jest bez winy, powinna zrobić GTS'a 512mb i 768mb, wtedy nie było by problemu :D ;)

Zgadza się ale wtedy karta byłaby droższa i zamiast 1050 cena oscylowałaby w granicach 1400pln , a tak kto ma mało kasy wydaje 1000 a kogo stać kupuje 640.... moim zdaniem to lepsza opcja bo na rynku zabrakło by wydajnej karty za 1000 a dla wielu osób wersja 768 byłaby poza zasięgiem finansowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem leadteka na allegro, jeszcze chyba 3 zostały. Reszta sprzętu schodzi w przyszłym tygodniu.Ale nie wiem czy poczekac na obnizki cen od intela które bedą niebawem. Tez miałem brac z 320. Ale na szczęście poczytałem wczesniej co ludzie pisali na forum - spadki fps szczególnie na 320 no i teraz WiC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem leadteka na allegro, jeszcze chyba 3 zostały. Reszta sprzętu schodzi w przyszłym tygodniu.Ale nie wiem czy poczekac na obnizki cen od intela które bedą niebawem. Tez miałem brac z 320. Ale na szczęście poczytałem wczesniej co ludzie pisali na forum - spadki fps szczególnie na 320 no i teraz WiC....

heh już są 2 , a co do obniżek intela hmm , na jakieś rewolucje bym nie liczył przy cenie proca powiedzmy 800 zyskasz z 50 pln...zawsze coś .....

Do tego płytke na P35 i spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konio, quad ma spasc o 50% - ma kosztowac około 1000

No jak o Q myślisz to spoko ale osobiście bym na 1000 nie liczył , jak będzie po 1000 to warto poczekać , zresztą do domowych zastosowań na chwilę obecną to wykręcony C2d styka.A do gier to już spoko .Na chwilę obecną i tak bym kupił C2D a potem przesiadka na Peryna ....

mi za 4 miechy C2Extreme wpadnie za free w łapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak o Q myślisz to spoko ale osobiście bym na 1000 nie liczył , jak będzie po 1000 to warto poczekać , zresztą do domowych zastosowań na chwilę obecną to wykręcony C2d styka.A do gier to już spoko .Na chwilę obecną i tak bym kupił C2D a potem przesiadka na Peryna ....

mi za 4 miechy C2Extreme wpadnie za free w łapki

u mnie quad zawita pod koniec lipca.

jakie macie temperatury teraz na waszych 8800gtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie quad zawita pod koniec lipca.

jakie macie temperatury teraz na waszych 8800gtx?

teraz , komp od rana chodzi a słońce wali prosto w okna w pokoju gorąco ... podczas grania 73-5C idle 58.

Dla porównania rano w idle 56 podczas grania 70.buda zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze nie zrozumiales "przeslania" ;) tutaj, nie chodzi o sprzet, a o gry, ktore maja wieksze wymagania niz sprzet moze zaoferowac.

Dokładnie ...... karta jest ok ....... natomiast wymagania gier rosną szybciej niż wydajność kart ..... niestety.

Oczywiście macie rację, ale sądzę, że moża jeszcze trochę posiedzieć nad optymalizacją WICa i sterów Nvidii i na pewno będzie to na kartach z małą ilością pamięci chodziło szybciej. Nie mówię tylko o GTS320, ale także o takich 8600, gdzie teraz jest to praktycznie nie grywalne (na maxa w DX10). Już nie będę wspominał o Ati. Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co te gtxy tak się grzeją ;). Mój dziś 57 nie przekroczył - oczywiście buda otwarta. Taki WiC jakoś mnie nie pociąga i szczerze wam powiem iż nie żałuję , że mam 320-stkę. Ktoś miał spadki w stalkerze jakieś dziwne , ja na szczęście tego nie mam na xpeku i najnowszych betach. Na tych grach co wcześniej nie bardzo mogłem pograć w full bajerach na tej karcioszce daje rade tylko jeszcze niech to oświetlenie poprawią w condemned i będzie git :].

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co te gtxy tak się grzeją ;). Mój dziś 57 nie przekroczył - oczywiście buda otwarta.

U mnie zamknięta , ale sprzęt chodzi jak w podpisie , atmosfere w budzie gotuje i CPU i mostek przy fsb 380. do tego w pokoju mam 30C .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś gwiazda daje się we znaki ;).

 

Chłopaki akcja krótka piłka. Czy u nv jest takie coś sprytnego jak u ati avivo converter?? Chciałem przerobić na biegu divixa bo na cdeka nie miesci się a musi - 40 mb brakuje overburn lipa nie chce załapać .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie juz nie przesadzajcie z tym WIC.

W temacie o grze przelecialem zobaczylem jak to chodzi na kartach z 128 mb;]

NA 8600 ludzie graja, to ja nie zagram? Bez przesady... a jakos 16xAA mnie nie interesuje;]

Nie mam choroby zwanej ALL MAX. Colin dirt dalem cienie High nie ultra i co? nie umarłem z tego powodu gra dziala szybciej i nadal wyglada super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są najlepsze stery pod 8800? która wersja najstabilniejsza?

Smiem watpic, ze istnieje takie cos jak "najlepsze stery pod 8800"... to juz duza loteria - u kazdego inaczej, wiec sam musisz pewnie takie najlepsze znalezc :idea:

Co do "najstabilniejszosci" to mysle, ze poszukiwania zaczac nalezy od ostatnich oficjalnych sterow :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...