Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

może kogoś zainteresuje - wpływ dodatkowego nawiewu na temperatury (80 oznacza nawiew na tył karty wentylem 80x80x25mm @ 1000RPM, 120 nawiew z boku na wysokości 'turbiny' wentylatorem 120x120x25mm @ 1100RPM)

U mnie w idle GPU 60C a Load max 82C mam....podczas zmian testów w 3D 06 - 72C - po skończeniu 06 po 3 cyklach 67-69C

W budzie 3 wentyle:

przód 120 - 1500 obr [ na dole]

tył 120 - 1500

bok 80 - 1200

buda jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może większość z Was już to widziała ale jeśli nie to zobaczy teraz....

 

http://www.crysis-online.com/?id=172

 

A mianowicie podobno Crysis który był puszczany na CES 2007 na GF8800GTX chodził z szybkością około 60fps w rozdzielczości 2048x1536 w DX10!!!!!!!! Qrcze - niezła sieczka :D Tak ze widze że posiadacze GF8800GTX/GTS popykają w tę gierę bez najmniejszego problemu przy max detalach i w rozdziałce conajmniej 1600x1200....

hehe, ladnie. zebym mial kase juz teraz, to bym zakupil kompa na 8800GTS, niestety pelna kwote powinienem miec dopiero za 2-3 miesiace, co zreszta pasuje mi bo bede wiedzial z czym wyjedzie ati :D choc czuje ze jednak zostane przy nv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku GPU idle 56C, stress 69-71C ( 3DMark06, Oblivion, Carbon). Kartę owiewa jedynie powietrze wydzielane od góry przez TT BT, buda open.

Pewnie dlatego wentyl nigdy nie wchodzi mi na wysokie obroty, zawsze jest cichutko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kto mogl byc pierwszy

 

Mozecie podac jakie macie tempy na WC??

U mnie wychodzi na defaultowych ustawieniach w maks obciazeniu 51 stopni. Nie wiem czy to zle czy dobrze...

W porownaniu ze standardowym coolingiem AC to jest to baaaaaaaaaaaaaaaardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xtremich

NIedawno nabyłem gf 8800 gtx i mam pytanie czy zakładać na nia blok tylko na gpu czy zostawić standartowe chłodzenie bo ono jest bardzo wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xtremich

To luknij teraz na temperatury.

Podpowiem Ci ze na niezlym WC zejdziesz ponizej 40 stopni w idle, o stress nawet nie wspominam [;

na temperatury lukne poźniej bo musze teraz winde przeinstalować bo ciągle mam stery od ati x1600xt który był kartą zastępczą na jakis czas a wogule teraz mam złom a nie kompa bo na c2d sie przesiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temperatury lukne poźniej bo musze teraz winde przeinstalować bo ciągle mam stery od ati x1600xt który był kartą zastępczą na jakis czas a wogule teraz mam złom a nie kompa bo na c2d sie przesiadam

Moim zdaniem wody na 8800 nie ma sensu;

chłodzenie jest ciche.

gorące powietrze jest wydmuchiwane za bude

jak jest przewiewna buda to w stresie jest max 90C na 640/1050 ...... a ta karta moze spoko z takimi temp. pracować.

A wyżej kręcić , nie ma sensu.....przyrost znikomy.......więc cała operacja mija się z celem.No chyba że ktoś ma wypasione WC w kompie itd ale tak to szkoda kasy , już lepiej zrobić dolot z boku obudowy do wirnika od karty - właśnie o tym myśle:) wtedy karta będzie łapała pow o tem ok 20 a nie 35C. drugą alternatywą jest wywalić dysk do góry , a kieszeń wywalić a w dolnej parti przodu dać 120 na 1200rpm zaciągającą powietrze od przodu..... ja u siebie dzisiaj dysk przenosze w miejsce na flopa bo ten już dawno za okno poleciał.Wtedy będę miał nawiem 120 centralnie pod karte od przodu 120 , wtedy w idle na GPU mam 55C i to w zupełności styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wody na 8800 nie ma sensu;

chłodzenie jest ciche.

gorące powietrze jest wydmuchiwane za bude

jak jest przewiewna buda to w stresie jest max 90C na 640/1050 ...... a ta karta moze spoko z takimi temp. pracować.

A wyżej kręcić , nie ma sensu.....przyrost znikomy.......więc cała operacja mija się z celem.No chyba że ktoś ma wypasione WC w kompie itd ale tak to szkoda kasy , już lepiej zrobić dolot z boku obudowy do wirnika od karty - właśnie o tym myśle:) wtedy karta będzie łapała pow o tem ok 20 a nie 35C. drugą alternatywą jest wywalić dysk do góry , a kieszeń wywalić a w dolnej parti przodu dać 120 na 1200rpm zaciągającą powietrze od przodu..... ja u siebie dzisiaj dysk przenosze w miejsce na flopa bo ten już dawno za okno poleciał.Wtedy będę miał nawiem 120 centralnie pod karte od przodu 120 , wtedy w idle na GPU mam 55C i to w zupełności styka.

A ja mam 82C w IDLE i ok 98 w sterss i uważam że woda to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Jak chłodzenie na 8800 jest ciche to ja jestem primabaleriną :D

Może w IDLE jest znośne ale na pewno nie ciche, nie mówiąc nic o LOAD.

Poza tym to wydmuchiwane powietrze podgrzewa mi Prawie całą obudowę, co w sumie jest przyjemne bo robi się cieplejsza od kaloryfera i sympatycznie grzeje stopy :) natomiast nie wpływa to korzystnie na nic innego...

 

WODA > AC - sam właśnie się zastanawiam nad powrotem do H2O :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luknij teraz na temperatury.

Podpowiem Ci ze na niezlym WC zejdziesz ponizej 40 stopni w idle, o stress nawet nie wspominam [;

Powodem wysokich temp nawet na wc jest czapka , która w znacznym stopniu pogarsza odprowadzanie ciepła , do tego zbyt słabo dociska do rdzenia.

 

Więc czapki z głów tzn z rdzeni :)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany faktem, że wpadły mi w rączki GTXy z nowego batcha, obrandowane Asusowo myślałem że będą się lepiej kręcić.

 

610/920. Oj strasznie duży rozrzut jest pomiędzy egzemplarazmi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli krecenie grafy, a to dziala na kazdym chipsecie ;) ale zdaje sie, ze na vista to i tak nie dziala z sterami bez certyfikatu :( ale na xp nie powinno byc problemow.

Tu mnie troszkę zaintrygowałeś. Jak próbowałem "toto" zainstalować wywalił mi komunikat, że płyta nie jest obsługiwana przez nTune i zakończył zabawę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie troszkę zaintrygowałeś. Jak próbowałem "toto" zainstalować wywalił mi komunikat, że płyta nie jest obsługiwana przez nTune i zakończył zabawę :(

 

Mam to samo

Myslalem ze reinstalka wind pomoze, mylilem sie [;

 

Ale moze cos zle robimy Hanu, moze czegos wiecej potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Jak chłodzenie na 8800 jest ciche to ja jestem primabaleriną :D

Może w IDLE jest znośne ale na pewno nie ciche, nie mówiąc nic o LOAD.

..

i tam, zboczeniec wasc jest ;)

 

dajcie spokoj z niekonczaca sie wojna pomiedzy tymi ktorzy przy wlaczonym kompie musza slyszec jak mucha pierdzi u sasiada, a tymi ktorzy w rozsadnych granicach maja to gdzies. to x1900xtx wyla jak kulawa psina dla przykladu, 8800 jest jak na moj gust cichutka i dobrze mi z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już swoją. Asus, zielona. Po pierwszych testach jej max to @650/1040. W sobote postaram sie porobić wszyskie testy na bardziej wykręconym procku czyli 3.6GHz :D

Na 3.2Ghz 11970 pkt w 3DM 06.

Wszystko narazie dobrze działa. Nie lubie SC ani RS wiec nie bede ich testować pod wzgledem sterów ;)

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za soba 3dmark 2006 11145, wersja XXX Limited Edition kosztowala mnie ledwo 50PLN drozej od normalnej ;D tyle stargowalem, jestem pelen podziwu. Niestety odpalenie RivyTunera i sprawdzanie temeratur w tle owocuje zwisem (nie wiem dlaczego). Bez Rivy w tle wszystko dziala??? Fakt ze mam RC wersje. Karta gigantyczna, 50 stopni w IDLE w stresie nie widzialem. Ale jest dobrze chlodzona paroma nawiewami, tylko cos naped DVD mi przestal chodzic hmmm, musze jeszcze pokombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...